Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

poruka: 267
|
čitano: 163.738
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Info o DVB-T programima
14 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

pitanje...nabavio sam digitalni prijemnik koji ima usb utor,stavio sam film u format koji je potreban,stavio sam titlove u istu mapu,dao sam im isti naziv,ali mi ne pokazuje titlove u filmu,stisnem tipku subitle,pise da nema titlova...molim pomoc..hitno

http://pckonfe.co.cc/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
tony THE Noob kaže...

Kad ce sve TV kuce emitirati sliku u 16:9 formatu ?

nada se sto prije vise mi je dosta malih debelih ljudi :P

16 godina
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
nazi commander kaže...

pitanje...nabavio sam digitalni prijemnik koji ima usb utor,stavio sam film u format koji je potreban,stavio sam titlove u istu mapu,dao sam im isti naziv,ali mi ne pokazuje titlove u filmu,stisnem tipku subitle,pise da nema titlova...molim pomoc..hitno

možda nisi stavio odgovarajući format titlova. Probaj sa .srt ili .txt

14 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

format mi je srt...

 

edit:na jednom filmu je naslo titlove,a na drugom nije

http://pckonfe.co.cc/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
nazi commander kaže...

format mi je srt...

 

edit:na jednom filmu je naslo titlove,a na drugom nije

Mozda ti mora tocno ime filma imati i titl. Npr Film se zove Titanic.maxy onda tak i titlove nazoves Titanic.maxy kuzis ?

ⓑⓤⓖ░░▒▓███►◕‿◕◄███▓▒░░ⓑⓤⓖ
16 godina
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
nazi commander kaže...

pitanje...nabavio sam digitalni prijemnik koji ima usb utor,stavio sam film u format koji je potreban,stavio sam titlove u istu mapu,dao sam im isti naziv,ali mi ne pokazuje titlove u filmu,stisnem tipku subitle,pise da nema titlova...molim pomoc..hitno

 

tony THE Noob kaže...
nazi commander kaže...

format mi je srt...

 

edit:na jednom filmu je naslo titlove,a na drugom nije

Mozda ti mora tocno ime filma imati i titl. Npr Film se zove Titanic.maxy onda tak i titlove nazoves Titanic.maxy kuzis ?

to je već napravio. Hm... ja trenutno nemam ideje što bi moglo bitiIzlanuo se

15 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
Spock kaže...
Igor_76 kaže...

Trebao bih za hotel digitalni prijemnik ukupno 91 televizor,čuo sam da ima u HR zastupnik firme "Karman" ili nekako tako nisam siguran.Ideja je da preko jednoga recivera spojimo sve televizore.Da li netko ima informaciju više o takvim uređajima.Hvala

Traba ti distributivni sistem..to ti je jako skupo..neznam proizvođača.

 

googlaj!

E moj spok 2 god si na forumu i savjetovao si mi da je voda mokra,hvala onima koji su pomogli,da je bilo na google ne bih pisao ovdje.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
Igor_76 kaže...
Spock kaže...
Igor_76 kaže...

Trebao bih za hotel digitalni prijemnik ukupno 91 televizor,čuo sam da ima u HR zastupnik firme "Karman" ili nekako tako nisam siguran.Ideja je da preko jednoga recivera spojimo sve televizore.Da li netko ima informaciju više o takvim uređajima.Hvala

Traba ti distributivni sistem..to ti je jako skupo..neznam proizvođača.

 

googlaj!

E moj spok 2 god si na forumu i savjetovao si mi da je voda mokra,hvala onima koji su pomogli,da je bilo na google ne bih pisao ovdje.

  Igore, možeš li ti sada meni pomoći?   Osmijeh

 

Kako je to riješeno kad vas? Koliko je to koštalo (ovo možeš i na Privatnu Poruku poslat)?

Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2010 20:21 (Šef).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
Igor_76 kaže...
Spock kaže...
Igor_76 kaže...

Trebao bih za hotel digitalni prijemnik ukupno 91 televizor,čuo sam da ima u HR zastupnik firme "Karman" ili nekako tako nisam siguran.Ideja je da preko jednoga recivera spojimo sve televizore.Da li netko ima informaciju više o takvim uređajima.Hvala

Traba ti distributivni sistem..to ti je jako skupo..neznam proizvođača.

 

googlaj!

E moj spok 2 god si na forumu i savjetovao si mi da je voda mokra,hvala onima koji su pomogli,da je bilo na google ne bih pisao ovdje.

Moj prijatelju treba google znat koristit

Random chance seems to have operated in our favor.
15 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

Postavio sam Vivax DVB-T 115, malo mrdnuo antenu prema odašiljaču, našao HRT1, HRT2, Novu, RTL i Kapital Net. Inače sam u Vukovarsko Srijemskoj županiji gde još nije krenulo (trebalo bi sad početkom 5. meseca) samo digitalno emitiranje tako da prednost još ima analogni signal. Problem koji imam je čim krene kiša ili se naoblači prekine se prijem (nema signala i crna slika) i tako dok se ne razvedri. Zbog čega je tako?

Cloud computing vesti i recenzije: http://www.ictcloud.wordpress.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime

Doma imam Sony BRAVIA KDL-32V5500, baka mi ima Samsung koji također u sebi ima ugrađen DVB tuner tako da njon ne treba. Drugi deda i baka imaju stari CRT i naručio sam im onaj Vivax crni što se nudi. Namjestio sam im i jako sam nezadovoljan. Kao 1.) scart nije priložen u paketu, morao sam ga naknadno kupit, 2.) sve je jako klimavo, scart ispada van, antena je neravna, 3.) antena je hvatala signal samo dok sam je držao prstima, onda sam je učvrstio čačkalicama da drži... Ugl zvao sam te debile što to prodaju na onu besplatnu liniju i požalio se kako je to loše napravljeno. Lik mi je reko da probam sam popravit, ako ne uspijem da kupim drugi. Onda mu nisam mogo objasnit u čemu je problem kao da je retardiran... Rekao sam mu da ima slike dok držim antenu (to je bilo prije intervencije s čačkalicama), a kad pustim onda nema, a mene lik pita jel dobar scart? da li sam dobro okrenio antenu? i tako dok ga nisam pito jel on ne razumje što ga pitam ili je glup!? Lik se iznendaio i reko da sam rješim problem... Rekoh mu da ću se žalit u zaštitu potrošača, a lik meni kaže nije nikog briga za takav mali iznos. Tako da mi je došlo da ih sve steram u k**** ali nisam.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
Quark, sličan problem i tu, južnije, kod moje tetke u Zadru, kad je oblačno signal nestane pa se pojavi pa nestane i tako stalno, po par minuta traju te 'etape'.
Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
14 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
Šef kaže...
Quark, sličan problem i tu, južnije, kod moje tetke u Zadru, kad je oblačno signal nestane pa se pojavi pa nestane i tako stalno, po par minuta traju te 'etape'.

tako i u solinu, ali nekad zna bit i tjekom jutra

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
P4k1 kaže...

 

tako i u solinu, ali nekad zna bit i tjekom jutra

Šef kaže...
Quark, sličan problem i tu, južnije, kod moje tetke u Zadru, kad je oblačno signal nestane pa se pojavi pa nestane i tako stalno, po par minuta traju te 'etape'.

Pretpostavljam da je tako jer digitalni signal još nije pojačan jer se emituje usporedno sa analognim, valjda će nakon "prelaska" biti normalno, ja sam nekih 20 km od odašiljača.

Cloud computing vesti i recenzije: http://www.ictcloud.wordpress.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
Da, ali bi kod mene trebao biti pojačan jer je ovdje ''Analog Signalović preminuo''(svi ste vidjeli reklamu, jel tako?).
Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
Šef kaže...
Da, ali bi kod mene trebao biti pojačan jer je ovdje ''Analog Signalović preminuo''(svi ste vidjeli reklamu, jel tako?).

Mora da je Šimi nedostajao (usprkos njegovom negodovanju na pogrebu) pa ga je odlučio zadržati još malo, barem dok ne počne trunutiOsmijeh...

Cloud computing vesti i recenzije: http://www.ictcloud.wordpress.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime

Ja nisam zadovoljan digitalnim signalom, navecer oko 20h kad svi gledaju vijesti slika se mijesa =( !

ⓑⓤⓖ░░▒▓███►◕‿◕◄███▓▒░░ⓑⓤⓖ
14 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

 S obzirom na to da je ovo moj prvi post, iako BUG pratim već godinama, želeo bih , pre svega, da pozdravim sve na forumu, jer sam ovde saznao veliki broj veoma dragocenih  informacija!

 

   Digitalna TV u Srbiji je tek u nagoveštaju, mada je planirano da svi pređu na MPEG4 signal do aprila/travnja 2012. godine ( što će se teško desiti, ali dobro). Pošto živim veoma blizu Novog Sada ( oko 15 km severno) bez problema hvatam ono što se trenutno emituje sa Fruške gore, sobnom antenom i nekim skromnim kineskim MPEG2 reciverom 

 ( Focus, ovaj  http://www.ecvv.com/product/2013519.html) koji mi je, tek da probam digitalnu TV, doneo drugar iz Zagreba. E, sad dolazim do suštine mojih nedoumica- analogni signal HRT hvatam već skoro 15 godina,  u pitanju su  predajnici Belje ( jači signal, 8. i 38. kanal)  i Borinci ( slabiji signal 7.i 44) . Sem toga, hvatam i RTL i ponekad i Novu ( HRT 1 i 2 i RTL preko celog dana, konstantno, Novu u boljim vremenskim uslovima). Pomoću ovog receivera uspeo sam, u idealnim vremenskim uslovima ( 11 uveče, zvezdano nebo, romantika, bla, bla, bla) da uhvatim 20 digitalnih kanala, i  to pomoću antene okrenute prema predajniku Belje ( iste one kojom bez problema hvatam analogni signal) , koja je priključena na antensko pojačalo (jedna od onih turskih varijanti). Sem 4 programa odavde, koji, naravno, rade konstantno, po ceo dan ( iako ih hvatam potpuno bočno postavljenom antenom), tu su još paketi iz Hrvatske i Mađarske:

  Hrvatska:

  42 UHF, DVB-T MUX B - malo lošiji signal- HRT 1, HRT 2, Nova TV, RTL, Kapital net
  47 UHF, DVB-T MUX A - za nijansu bolji signal,  HRT 1, HRT 2, RTL, Nova TV

  Mađarska:

  DTT Hungary

  67 UHF- RTL Club , Euronews EN , Euronews FR , Euronews Ger test- za sve prikazuje opciju "service not running", ali su jačina signala i kvalitet preko celog danana 82 ili 83%

( pretpostavljam da se emituju u HD Tehnici pa zato ne mogu da ih vidim, iako je signal registrovan)

  52 UHF- ATV ( skremblovano), Hirek Tv (skremblovano) , sa slabijim signalom

  Mislim da se već nazire moje pitanje- za petnaestak dana ću skoknuti do Osijeka, da bih pazario neki malo ozbiljniji prijemnik od ovoga koji sada posedujem. Zanima me da li će to nešto bitnije promeniti u prijemu pre svega hrvatskih programa ( osetljivost tunera) i da li će, i koliko, najavljeno obustavljanje analognog signala u D1 području ( 25.05) uticati na prijem slike? Od Belja i Borinaca  sam udaljen oko 100 km, trenutno signal hvatam samo u večernjim i ranim jutranjim satima, pri idealnim uslovima ( dok analogni ima  po ceo dan, sa manjim oscilacijama). Zanima me, naravno, MPEG4 varijanta, da ne bih kasnije ponovo morao da kupujem prijemnik i trenutno sam u trilemi- Nytrobox 4004 ( 399,00 kn, MKE), Strong 8110 (425,00 kn, MKE) ili  Vivax DVB-T 410 ( ista prodavnica, 450 kn). Presudni kriterijum je osetljivost, a zatim i sve dodatne korisne funkcije.Video sam da se ovde pominje neki novi format audio-signala ( na koji Slovenci prelaze naredne godine) pa me zanima da li bi trebalo da vodim računa i o podršci za njega ( pretpostavljam da će i televizije u Hrvatskoj i Srbiji jednom preći na njega)? Ako neko zna neko drugo mesto u Osijeku, gde mogu da kupim neki drugi, dobar reciever- još bolje:) Da, još jedna stvar- da li mi se isplati da odmah kupim i pojačalo, video sam da prodaju neka sa jednim ili dva izlaza, po ceni od 90 i 120 kn ?

  Izvinjavam se ako sam ponovio neka pitanja koja su ranije postavljena, prethodnih dana sam dosta čitao o ovoj temetici po forumima, pa ne mogu da pohvatam gde sam šta pronašao. Unapred hvala na pomoći!

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
Ima li još netko problema sa signalom?
Ja osobno nemam (MaxTV), ali u mom mjestu (Starigrad Paklenica) ljudi imaju. Signala nema čim malo zapuše bura nema signala. Ljudi došli mjeriti i kažu da treba kupiti antenu i 'pojačivač signala' (štogod to bilo). A na analognom nema problema. Odašiljač se vidi golim okom i nema prepreka između (more?!). Ja mislim da je to što oni kažu bullshit.
?
Ingame: (_.:BRUNO:._) /// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
15 godina
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime

sorry na offtopicu al me iskreno zanima sta bi to gledo kod nas jedino sta imamo na tvu je 16h reklama dnevno

14 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

  Samo toliko reklama? Cool U Srbiji ima oko sat programa dnevno, ostalo su reklamni blokovi. Konkretno, sve bih to uradio zbog F1. Gledam već dugo prenose na HRT-u i smatram da su Blažičko i Novak veoma solidan tandem ( o Jergoviću da ne govorim) - neuporedivo bolji od kolega u Srbiji, a nemački ne govorim pa mi satelitski RTL ne znači mnogo. Navikao sam, tokom prethodnih godina, na pristojne standarde u gledanju F1, pa ne bih s konja na magarca, to je sve. Video sam ovde da iz Zagreba mogu da se uhvate Slovenci, pa računam da bih i ja mogao da uhvatim HRT, jer mi je analogni signal odličan.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

Branislave, a da probaš riblju kost umjesto sobne antene?

Nebi ti trebalo nikakvo pojačalo...

Ivan Marijanović, univ. bacc. ing. comp.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

 

 Mislim da se nisam dobro izrazio u prvom postu, tj. nisam bio dovoljno precizan, otuda i zabuna. Sobnom antenom sam uhvatio signal sa Fruške gore, a za hvatanje signala iz Hrvatske i Mađarske koristim antenu loga 8, ozbiljnog proizvođača Elsat (karakteristike antene se mogu videti http://www.elsat.rs/antene.html) Ta antena se nalazi visoko iznad krova kuće i problem je u tome što analogni signal imam konstantno, preko celog dana (Hrt1, hrt2 i Rtl, ponekad Nova) a digitalni samo u idealnim vremenskim uslovima (inače, ta antena bez problema hvata i signal sa Fruške gore, iako je okrenuta na sasvim drugu stranu, ka severozapadu)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime

pa pricekaj onda jos malo jel kod nas digitalni signal nije jos 100% u regijama iz kojih ti najvjerovatnije lovis signal

14 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

Ma mislim da je to bez veze jer i onako će uskoro ljudi sve gledai preko interneta

http://www.nasice.com/
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

Od 25.5. odašiljač Belje će započeti emitiranje digitalnog programa punom snagom na 38. i 44.kanalu. Za sada emitiraju smanjenom snagom na privremenim kanalima 42. i 47. Iz tog razloga imas slabiju kvalitetu slike. Nego, da li si sada pokusao skenirati digitalni opseg jer je već pušten digitalni signal na 38.kanalu od 11.5.?

 

Abit AB9 Pro|Chipset P965|Intel Core 2 Duo, E6700, 2733 MHz|Kingmax 4x1024MB|NVIDIA GeForce 8800 GTS, 320 MB|WD Raptor 150 GB + Seagate 400GB + Maxtor 300GB + Maxtor 120GB + Seagate 300GB|Coolermaster
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

 

    Da, od 11. 05. je pušten digitalni signal na 38. kanalu , DVB-T MUX A( ne znam da li je to sada konačna, puna snaga) i već se oseti razlika. Signal mogu da uhvatim preko celog dana, noću je kvalitet signala i do 84%, dok danju pada na oko 62% minimum. Ponekad se desi ( u sredu uveče, recimo, znam da sam gledao Atletico i Fulham) da se signal izgubi, nema ga na minut-dva i onda se vrati- mada mi je to bilo čudno , jer se dešavalo u vremenskim uslovima kada bi signal trebalo da bude najjači( makar to važi za analogni) . Sledećeg vikenda idem do Osijeka, pa ću verovatno uzeti taj Nytro , pa da sam miran u narednom periodu, kada se pređe na MPEG4. Pretpostavljam da on ima i malo osetljiviji tuner, pa bi to trebalo da otkloni one preostale oscilacije u prijemu.

 

  Hvala svima koji su pomogliSmijeh

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

DVB-T prijemnik Qvision QV-521 ima USB, čita titlove i jeftin je. Jel zna netko jel valja taj prijemnik?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

znam da sam se kasno ukljucio u razgovor, ali ne razumijem cemu takva strka oko tih prijemnika... Pa vecina ljudi ima kabelsku il satelitsku televiziju pa im to niti ne treba. Ispravite me ako grješim!

90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis. Bolje ispasti budala nego iz aviona.Ajde zuri u sunce ili tako nešto
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime

Treba mi za vikendicu na moru. Preksutra idem tamo, pa da mogu gledat TV. Tamo nemam kablovsku.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Info o DVB-T programima
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice