Koji lcd kupiti? samsung ili sony?

poruka: 28
|
čitano: 24.803
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Koji lcd kupiti? samsung ili sony?

Evo ovako. dvoumim se izmedju ova dva modela pa bih zamolio za pomoć pri odabiru.

 

samsung LE32C530

http://www.samsung.com/uk/consumer/tv-audio-video/television/lcd-tv/LE32C530F1WXXU/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification

 

sony KDL-32EX500

http://www.sony.lv/product/t32-ex-series/kdl-32ex500#pageType=TechnicalSpecs

 

Ja bih vas zamolio za vaše mišljenje i koji tv mi predlažete da zemim.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Koji lcd kupiti? samsung ili sony?

Uzmi Sony, ima i Wi-Fi

-Ništa ne znam, a đe da znam?- Ekrem Jevrić
14 godina
neaktivan
offline
Koji lcd kupiti? samsung ili sony?

A ima i 100hz samo neznam kolka je tu razlika velika. Ali kod samsunga mi se sviđa što podržava dosta video formata s usb sticka. Ali to opet nije važno jer ionako mislim spojit komp pa preko njega sve gledat.

Nego ovako općenito, dali su sonyjevi lcd-i dobri, mislim neću se zeznit ako njega uzmem? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Koji lcd kupiti? samsung ili sony?

Neces se zeznuti, Sony ima superiorniju sliku od Samsunga (BRAVIA engine). To sto Samsung podrzava stickove je manje vise nebitno, jeste da je prakticno ali...za te pare nabavi jeftikaner DVD player sa USB-om i gledaj pirat filmove

 

Samo pazi odakle kupujes Sony TV, obavezno uzmi od zastupnika, ne uzimaj eksponate (vec izlozeni primjerak) vec lepo spakovan. Pazi na garanciju i sretno :)

 

Jedino sto ide u prilog Samsungu je (mozda) design ali...ukusi su u pitanju.

-Ništa ne znam, a đe da znam?- Ekrem Jevrić
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji lcd kupiti? samsung ili sony?
Lazarus Long kaže...

Neces se zeznuti, Sony ima superiorniju sliku od Samsunga (BRAVIA engine). To sto Samsung podrzava stickove je manje vise nebitno, jeste da je prakticno ali...za te pare nabavi jeftikaner DVD player sa USB-om i gledaj pirat filmove

 

Samo pazi odakle kupujes Sony TV, obavezno uzmi od zastupnika, ne uzimaj eksponate (vec izlozeni primjerak) vec lepo spakovan. Pazi na garanciju i sretno :)

 

Jedino sto ide u prilog Samsungu je (mozda) design ali...ukusi su u pitanju.

Kave veze ima BRAVIA engine sa kvalitetom slike? Ako ćemo već o điđama onda najbitnija stvar kod ova 2 TV-a je što Samsung u slučaju 100Hz modela ima Motion Judder Canceler tehnologiju i što u 32'' postoji mogućnost da je Samsung panel unutra dok je u Sonya il Tajvanac il Kinez.

 

 

 

 

Inač se sa Sonyem KDL-32EX500 se uspoređuje Samsung LE32C650 il prošlogodišnji LE32B650. Ne znam zašto se nebi išlo na veću dijagonalu?

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji lcd kupiti? samsung ili sony?

Zar samsung i sony nemaju iste panele? Ja koliko znam, te tvrtke imaju zajedničku tvornicu panela i bubaju ih u svoje lcd-ove. Zašto bi onda sony imao tajvanca ili kineza?

Neidem na veću dijagonalu zato što mi veći nestane u regal. Znam da je mozda glup razlog, ali kad bi kupio veći tv onda bi moro kupit i veći regal. A sad da pravim neki drugi raspored po kući zbog toga, još mi i kućno kino povješano.....

 

A jel ti koji se uspoređuju s njim, dali su oni bolji ili lošiji od njega?

15 godina
neaktivan
offline
Koji lcd kupiti? samsung ili sony?

Da, imaju tvornicu u kojoj Sony samo daje lovu dok Samsung daje tehnologiju i koja radi panele tek od 40'' na više. Samsung je bolji, ovi C540 i B650, baš zboh Motion Judder Canceler funkcije di su odvojeni judder i blur algoritam i sam proizvoljno namištaš jačinu svakoga posebno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2010 14:39 (Bara).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji lcd kupiti? samsung ili sony?

Ja imam Samsung LE-32B530 i zadovoljan sam.Slika odlična posebno digitalna.Imam ga tri mjeseca i nikakvih problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji lcd kupiti? samsung ili sony?

uzmi samsung....

huu jos me drzi jager...i nezz sta sam sve pio...xD [ NISAM MOGAO HODATI ] haaha
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji lcd kupiti? samsung ili sony?

Ja imam samsunga doduse ne taj model imao sam iskustva i sa sonyem puno bolje iskustvo sam imao sa samsungom kao firmom.Tako da ti ja preporucam samsunga,Imam bas navedeni model LE32B650 televizor je izvrstan,slika odlicna i u sd i hd ,kontrast izvrstan i sl,od sonya sam proba kdl40w4000,nisam osta ocaran ali niti razocaran

RazorNapster
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.5.2010 8:28 (Barnie).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koji lcd kupiti? samsung ili sony?

C530 se usporedjuje sa EX400.

Ako gledas EX500, gledaj C650. Imaju iste panel i Sony i Samsung. Jedino ako se radi o 37", onda neces imati njihov panel vec najvjerojatnije neki žnj.

A ove gluposti o ovaj je bolji, onaj je bolji su stvarno gluposti. Oba televizora su podjednaka. Samsung ima malo bolji prikaz SD signala.

 

16 godina
neaktivan
moderator
offline
Koji lcd kupiti? samsung ili sony?

Sony je Wi-Fi ready, uzmes si USB Wi-Fi stick i cepas. E sad dali moze da "streamas" video na taj TV sa PC-a ne znam. Neka kaze neko

 

Ja mislim da je naj cool ova opcija. Hebes matrice, herze i sve ostalo. Gledaj na prakicnost. I Sony i Samsung su tu negde po kvaliteti slike.

Mozda ces vidjeti razliku u slici jednog dana... kada ces nabaviti Blu Ray player koji reproducira  origigi filmove

-Ništa ne znam, a đe da znam?- Ekrem Jevrić
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.5.2010 10:57 (Lazarus Long).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koji lcd kupiti? samsung ili sony?

Ma tek na BluRayu neces vidjet razliku. Tu su oba odlicni. Najveca razlika je kod SD signala.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji lcd kupiti? samsung ili sony?

Evo kupio sam nešta treće. Naišao sam u metro i ugledao dva lcd-a na sniženju. To su bili ovi, samsung le40b530 po cijeni od 4300kn i philips 42pfl3604h 3998kn. Bio sam se odlučio za philipsa, zbog veličine i jeftinije cijene. međutim kad sam došao da kažem trgovcu da oču njega, on kaže da ih nema više, da je taj izloženi zadnji. Na kraju sam se odlučio za navedenog samsunga.

 

E sad mene muči to što mislim da sam se zeznio. Čitao sam negdje da  taj model nije baš za gledanje 1080p filmova, mislim ova veličina koju sam kupio. Jel mi možete nekako uljepšat dan i reći da sam dobro odlučio?

14 godina
neaktivan
offline
Koji lcd kupiti? samsung ili sony?

Ma taj televizor ce ti bit izvrstan za gledanje hd,postoje bolji ali neces primjetiti razliku,vecina televizora je podjednaka u kvaliteti hd,tako da se nisi zajebo imat ces odlicnu sliku.

RazorNapster
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji lcd kupiti? samsung ili sony?

Onda super ako je tako. Samo žao mi je za philipsa. Al opet neznam dali on valja i dali je bolji ili lošiji naspram ovog samsunga što sam uzeo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.5.2010 13:26 (nexus856).
16 godina
offline
RE: Koji lcd kupiti? samsung ili sony?

Losiji.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji lcd kupiti? samsung ili sony?

Odlično, odlično. Hvala vam ljudi što ste me utješili.

 

Evo upravo sam ga spojio na pc i pokrenuo avatara 720p i mogu vam reći da je slika odlična! Eto tako da sam postao zadovoljan svojom odlukom.

 

Sad sam i prebolio tog philipsa kad sam vidio sliku i pogotovo ako je tako kako dachande kaže.

16 godina
offline
RE: Koji lcd kupiti? samsung ili sony?

Mora bit odlicna. Al kao sto sam reko, sto se HD-a tice, svi su tu vise manje vrlo dobri.

Dobar odabir. Uzivaj! :)

14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji lcd kupiti? samsung ili sony?

Već drugi dan imam problema s tim što neznam gdje da ga stavim. Regal mi je premal za njega pa mi stoji na podu.

16 godina
neaktivan
offline
Koji lcd kupiti? samsung ili sony?

prijatelju vlasnik sam tog sony-a, kupi ga...a sad pročitaj moj topic i kalvariju Smijeh

 

http://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/sony-bravia-2010-dojmovi-savjeti/53813.aspx

 

NIKAKAV SONY BEZ 100HZ I VIŠE!!!

pozdrav svima
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2010 16:54 (torrente).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji lcd kupiti? samsung ili sony?
nexus856 kaže...

E sad mene muči to što mislim da sam se zeznio. Čitao sam negdje da  taj model nije baš za gledanje 1080p filmova, mislim ova veličina koju sam kupio. Jel mi možete nekako uljepšat dan i reći da sam dobro odlučio?

Jesi, zeznija si se općenito jel si uza TV sa 50 Hz i to još fullHD. Da si bija pametan kupija bi plazmu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2010 16:55 (Bara).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji lcd kupiti? samsung ili sony?
Bara kaže...
nexus856 kaže...

E sad mene muči to što mislim da sam se zeznio. Čitao sam negdje da  taj model nije baš za gledanje 1080p filmova, mislim ova veličina koju sam kupio. Jel mi možete nekako uljepšat dan i reći da sam dobro odlučio?

Jesi, zeznija si se općenito jel si uza TV sa 50 Hz i to još fullHD. Da si bija pametan kupija bi plazmu.

Htio sam kupit plazmu i to panasonic. Sad neznam točno koji je model bio. Uglavnom 100Hz, 42'' i fullHD tak da je bio savršen. Ali je košto 1200kn više od samsunga, a ja baš nemam toliko para pa je odluka pala na samsunga.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji lcd kupiti? samsung ili sony?
torrente kaže...

prijatelju vlasnik sam tog sony-a, kupi ga...a sad pročitaj moj topic i kalvariju Smijeh

 

http://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/sony-bravia-2010-dojmovi-savjeti/53813.aspx

 

NIKAKAV SONY BEZ 100HZ I VIŠE!!!

Pročitao sam taj topic prije nego što sam ovaj postavio. Sad je gotovo, kupio sam samsunga i uopće nežalim zbog toga jer televizor je vrlo dobar.
Tog sonya sam vidio u emmezeti i nekako mi je bio premal za 82cm, tako da sam se odlučio za veću dijagonalu.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji lcd kupiti? samsung ili sony?
Bara kaže...
nexus856 kaže...

E sad mene muči to što mislim da sam se zeznio. Čitao sam negdje da  taj model nije baš za gledanje 1080p filmova, mislim ova veličina koju sam kupio. Jel mi možete nekako uljepšat dan i reći da sam dobro odlučio?

Jesi, zeznija si se općenito jel si uza TV sa 50 Hz i to još fullHD. Da si bija pametan kupija bi plazmu.

  Ma bira izmedu ta dva philips i samsunga od ta dva televizora on je uzea bolji stoga se nije zeznia

RazorNapster
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji lcd kupiti? samsung ili sony?

Ma ja sam zadovoljan s njim. Slika super, odličan za gledanje filmova i igranje tak da mi netreba neki ultra, mega, hyper, giga tv. Ali idući put kad budem kupovo tv kupit ču neku plazmu.

14 godina
neaktivan
offline
Samsung C650, A i L paneli

Ja sam u Ronisu, na njihovu rezolutnu riječ i garanciju, kupio Samsunga 37" C650, jer su bili uvjereni da prodaju A panel. Nakon par dana saznao sam kako se ulazi u servisni meni i pogledao tvorničke informacije. I pokazalo se da je panel L a ne A. Reklamirao sam, na njihovo opće čuđenje i iznenađenje jer im navodno dobavljač ugovorom jamči da su svi paneli A. Vratili su mi novce, fer i korektno. Kad sam bio kod njih na prodajnom mjestu, pogledao sam isto i za jedan izloženi 40" te i tamo vidio da je L panel u pitanju.

 

Dakle, ovo što se piše po forumima da Samsung stavlja svoje A panele tek u 40" i veće, nije točno, jer u Europatradeu ima i 37" s A panelima, kao što u Ronisu možete popušiti 40" s L panelom. Istina, Ronis će vam nešto spustiti cijenu za gotovinu, pa dati HDMI kabel, ali činjenica je da bitnom informacijom o kakvoći panela obmanjuju kupca.

15 godina
neaktivan
offline
Koji lcd kupiti? samsung ili sony?

Ko je točno proizvođač L panela? Znam da bi A trebao biti Samsung, a inače nebi smjelo biti Samsunga u 37'' pa me ovo navodi na zaključak da više nije siguno niti gledati servisni menu da bi vidio koji je panel unutra. Inače nije Ronis koriv što bude taj L panel unutra jel niti su uvoznici, a još manje su proizvođači tog TV-a.

www.fotografiranje-vjencanja-split.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice