Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.372
|
čitano: 14.174.604
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vidis, rtings daje prednost Samsungu. Puno bolja crna i kontrast, kao i HDR svjetlina...
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ttrebamtvhvala kaže...

Gledam ovaj QE43Q60RATXXH i čini se po rtings.com kao odličan izbor, ali tamo se zove QE43Q60R i ima VA, a ne IPS (tj. samsungovu verziju IPS-a, kako se već zove..) panel koji ima u Hrvatskoj.

Zna li netko je li razlika značajna između ta dva panela na tom specifičnom TV-u?

Također, može li mi netko preporučiti neke alternative? Osobno razmišljam o Philips 43pus7354 ili 7304, između kojih također ne razumijem razliku, isto kao i sa Philips 43pus7373. 

Kako protiv njih stoji Sony KD-43XG7005? Ili neki LG model? Tražim usporedbe po netu pa samo nalazim neke američke modele koji imaju kompletno drugačija imena. 

 

Evo da se bumpam jer me se brzo zakopalo, stvarno bi mi dobro došla informacija o kvaliteti ovog Sony KD-43XG7005, i koja je razlika između njega i KD-43XG7077, te ako netko zna isplati li se više uzeti njih ili spomenuti Samsung QE43Q60RATXXH tj. QE43Q60R

 

Također me zanima ima li netko neki drugi 43'' model koji preporučuje za 3500-4000 kuna koji je bolji? Šta mislite o Samsung UE43RU7402?

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2019 18:50 (trebamtvhvala).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja pratim DE ponude za C9 i to bih onaj njihov C97/C98 model sa duplim tunerima i USB 3.0.
Gledam TV sa udaljenosti od 3,5 m i ciljam na 55”, strah me da bi mi 65” previše dominirao zidom.
Ali ako bude baš neka bolesna cijena od npr 1600 € tko bi to odbio.
Ne znam kako funkcioniraju BF ponude u DE, da li su ograničene količine. Treba li dežurat u ponoć ili mogu ujutro mirne duše...

EDIT:
55C9 + Nitendo Switch lite za 1299€: https://www.berlet.de/product/lg-oled55c97la-269826/
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2019 20:22 (nani).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Homunculus kaže...

 Nabrzinu tablica:

 

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2019/05/LG_TV-LineUp_chart_2019.jpg

 

 

Hvala!

 

A koji bi od ova 4 preporucio? Ili koji drugi kojeg nema tu?

 

 Od ta cetiri SM8200 i Sony 80xx. Ali 120Hz bi bilo bolje za bolji motion i sport, 120Hz daje vise prostora za motion interpolation, iliti glađi motion i kod sporta i kod filmova. Npr. pijem kavu u kaficu i na zidu neki  Quadro vrti sport non-stop. Slika toliko trza i ima tearinga između frejmova da se doslovno ne da gledati,, nije toliko vidljivo kada jse vidi cijeli teren, ali kada zumiraju igrace puca po savovima. Dobar TV mora imati solidan motion i na 60Hz.

 

Tu bi od LG-a bio 55SM8500 i Sony 55xg85xx.

 

Inace razlike između 7450 do 7660 su male, uglavnom okvir i noge, 7660 ima i nano wide angle, ali minorne razlike. SM8200 ima nano cell filter ali nije na 120Hz.

 

Znam da sam već dosadan sada, ali evo zadnje pitanje pa bih te molio samo još ovo i riješit ćeš me se 

 

Sad kad si mi predložio ove modele, malo sam pogledao okolo i suzio izbor na konacna 3, tak da će biti jedan od njih..

 

1) LG 55SM86005400kn, gledao sam neke reviewse i komentare i ljudi su bas jako bili nezadovoljni ovim što se tice kontrasta i crne boje(local dimming?) pa sam malo skeptican u vezi toga, pogotovo posto je edge led. Sto mislis o tome?

 

2) SONY 55XG8096 - 4700kn

 

3) SONY 55XG8505 - 6000kn 

 

Naravno da je 8505 bolji od 8096, al stavio sam jer ne znam da li je tolika razlika da se isplati dat 1300kn više ili ne, pogotovo jer me kopka to što 8096 ima direct led, a 8505 edge led. Znam da vjerojatno ovaj potonji ima neke druge stvari koje ispravljaju to, ali ipak...

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2019 22:50 (Homunculus).
8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam već lud, što više čitam to manje znam šta bi sutra piknul, a nije da sam nešta prezahtjevan korisnik.  Treba mi za jednu manju sobu telka, igrat će se PS4 i tu i tamo pogledat obični programi (niš maxTV i to) te filmovi/serije u 1080p. Uglavom solidno osvjetljena soba dnevnim svjetlom, osim ako se ne ugasi svjetlo navečer pa je mrak (), a i tad bi se mogla telka koristit tak da ne znam VA ili IPS. Ić će na zid pa mora imati vesa rupe za nosac. Htio bi potrošit do 4000,00 kn.

Ako već ni telke od 8000 kuna ne mogu imat sve i moraju se raditi kompromisi onda ću se zadovoljiti s razredom do 4 000kn.

Preferirao bi IPS do max 49"-50" veličine (može i manje) i refreshom iznad 60Hz ali mislim da je to neostvarivo ? Sviđa mi se i magic remote...

Samsung UE49RU8002 se spominje kao best buy ali mislim da je on VA ? Bio je ovaj tjedan za 3999kn, trebao sam ga uzet i olakšat se muka...

btw jel netko naručivao online s ovih poznatijih stranica (SD, elipso, mall, ekupi..), da li se može odabrati preuzimanje TV-a u prodavaonici a ne dostava ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ista sudbina me snadje. Mislim da cu si uzeti Sony. Meni treba 43-ica, a ti razmisli o ovome, jos k tome cijena je manja (na ovoj akciji) nego manjem modelu kojeg ja trazim.

 

https://edigital.hr/led-televizori/sony-kd49xg8396baep-uhd-smart-led-televizor-p637011

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sony 55 xf9005 za 6900 ili lg 55 oled b9 za 8400?

Je li razlika u kvaliteti opravdava razliku u cijeni? Dosta svjetla ima po danu u dnevnoj pa se malo bojim...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Penzo kaže...

mozda ti pomogne

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/sony-bravia-kd-55xf9005-sliku-tvoju-ljubim/262055.aspx 

 

EDIT: pogledaj komentare na forumu

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2019 22:21 (hrabri zec).
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

XF9005 koliko vidim nigdje nema blizu 6000 kn, pitam se isplati li se čekati još koji mjesec (nije mi hitno) ili uzeti ono što trenutne akcije nude? Bojim se da ga ne rasprodaju do proljeća.

3 Uzmi, ispod ovoga neće ići
2 Čekaj da spuste još
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Penzo kaže...
Sony 55 xf9005 za 6900 ili lg 55 oled b9 za 8400?

Je li razlika u kvaliteti opravdava razliku u cijeni? Dosta svjetla ima po danu u dnevnoj pa se malo bojim...

 

To ti nitko živ ne može reći. Sve ovisi o tebi. Ja sam se dvoumio između C8 i XF9005 kada je razlika bila 2000 kn.

Kupio sam C8 jer gledam Netflix i kvalitetne ripove  + PS.

LG-jev OLED ima Dolby Vision što je super za filmove.

Nedostatak LG-a je što recimo nemaš Kodi ali to se riješi s nekim Android boxom za 350-400 kn.

Iako LG vrti sve živo. Jedino ne playa lossless Dolby Atmos što se zna koristiti u Dolby Vision ripovima. To me razočaralo ali u zadnje vrijeme sam ionako uglavnom na Netflixu.

Sve ovisi za što koristiš TV.

Frend ima XE9005 i nije mi baš slika pogotovo kad se malo ode sa strane. Frend kad je vidio The Dark Knight na OLED-u samo je rekao da se vidi razlika.  :-)

I dan danas pati za OLED-om.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sony 55xf9005 u extreme digital za 6317 kn

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.11.2019 0:06 (settingsc).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ta cijena je vec od prije... smanjili su je ya 30kn... doslovno niti jedan shop nije umanjio bolje televizore... ocito treba cekati ponedjeljak...

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nani kaže...
Ja pratim DE ponude za C9 i to bih onaj njihov C97/C98 model sa duplim tunerima i USB 3.0.
Gledam TV sa udaljenosti od 3,5 m i ciljam na 55”, strah me da bi mi 65” previše dominirao zidom.
Ali ako bude baš neka bolesna cijena od npr 1600 € tko bi to odbio.
Ne znam kako funkcioniraju BF ponude u DE, da li su ograničene količine. Treba li dežurat u ponoć ili mogu ujutro mirne duše...

EDIT:
55C9 + Nitendo Switch lite za 1299€: https://www.berlet.de/product/lg-oled55c97la-269826/

 Odlicna cijena. Ali kako to mislis i muslis li to uopce dopremat u HR?

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako ko gdje vidi samsung 55ru8002 danas na popustu nek mi javi..ili tu baci link

Posto sam na putu tesko mi na mobitelu to sve pratiti..

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.11.2019 8:00 (rapajic_st).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
Penzo kaže...
Sony 55 xf9005 za 6900 ili lg 55 oled b9 za 8400?

Je li razlika u kvaliteti opravdava razliku u cijeni? Dosta svjetla ima po danu u dnevnoj pa se malo bojim...

 

To ti nitko živ ne može reći. Sve ovisi o tebi. Ja sam se dvoumio između C8 i XF9005 kada je razlika bila 2000 kn.

Kupio sam C8 jer gledam Netflix i kvalitetne ripove  + PS.

LG-jev OLED ima Dolby Vision što je super za filmove.

Nedostatak LG-a je što recimo nemaš Kodi ali to se riješi s nekim Android boxom za 350-400 kn.

Iako LG vrti sve živo. Jedino ne playa lossless Dolby Atmos što se zna koristiti u Dolby Vision ripovima. To me razočaralo ali u zadnje vrijeme sam ionako uglavnom na Netflixu.

Sve ovisi za što koristiš TV.

Frend ima XE9005 i nije mi baš slika pogotovo kad se malo ode sa strane. Frend kad je vidio The Dark Knight na OLED-u samo je rekao da se vidi razlika.  :-)

I dan danas pati za OLED-om.

 

To je ono što je mene oduševilo na mojem B8, vrti sve živo.

Netflix mi je postao no1 provider filmova i serija :-) Kodija se ni ne sjetim, iako sam planirao uzeti Fire stick 4k s Amazona, ali ne znam, ne vidim potrebu za njim.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Najmanja je 4400 za 55RU8002 trenutno na ekupi, opcenito najmanja prije 10 dana je bila 4000 na elipsu
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
1samek kaže...
CroDexter kaže...
Penzo kaže...
Sony 55 xf9005 za 6900 ili lg 55 oled b9 za 8400?

Je li razlika u kvaliteti opravdava razliku u cijeni? Dosta svjetla ima po danu u dnevnoj pa se malo bojim...

 

To ti nitko živ ne može reći. Sve ovisi o tebi. Ja sam se dvoumio između C8 i XF9005 kada je razlika bila 2000 kn.

Kupio sam C8 jer gledam Netflix i kvalitetne ripove  + PS.

LG-jev OLED ima Dolby Vision što je super za filmove.

Nedostatak LG-a je što recimo nemaš Kodi ali to se riješi s nekim Android boxom za 350-400 kn.

Iako LG vrti sve živo. Jedino ne playa lossless Dolby Atmos što se zna koristiti u Dolby Vision ripovima. To me razočaralo ali u zadnje vrijeme sam ionako uglavnom na Netflixu.

Sve ovisi za što koristiš TV.

Frend ima XE9005 i nije mi baš slika pogotovo kad se malo ode sa strane. Frend kad je vidio The Dark Knight na OLED-u samo je rekao da se vidi razlika.  :-)

I dan danas pati za OLED-om.

 

To je ono što je mene oduševilo na mojem B8, vrti sve živo.

Netflix mi je postao no1 provider filmova i serija :-) Kodija se ni ne sjetim, iako sam planirao uzeti Fire stick 4k s Amazona, ali ne znam, ne vidim potrebu za njim.

Meni ist stvar. B8 je stvarno odličan tv. Vrti sve. Ja sam na netflixu, amazonu i hbo go i uopće ne gledam skoro pa ništa (osim sporta) na ovim našim programima jer ovi streaming servisi imaju svašta za ponuditi (dokumentarce, serije, filmove...) i to u puno boljoj kvaliteti nego što su naši programi. Kad pogledaš nešto na oledu u 4k dolby vision/atmos i nakon toga nešto na našim hd programima razlika je velika, a da ne govorimo o lcdima. Stavio sam starog samsunga H6400 u sobu za goste jer još radi ali je slika očajna i kad ga usporedim sa B8, ajme, nebo i zemlja.

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
1samek kaže...

 

To je ono što je mene oduševilo na mojem B8, vrti sve živo.

Netflix mi je postao no1 provider filmova i serija :-) Kodija se ni ne sjetim, iako sam planirao uzeti Fire stick 4k s Amazona, ali ne znam, ne vidim potrebu za njim.

 Sta gledas najvise pa je netflix br1?

Ja koji god sam film kontao gledat,bilo noviji ili stariji nisam ga nasao tamo i nisam vise ni produzio preplatu,jedino serija ima nekih koji bi se mogle pogledat ili sam ih vec pogledao.

Origin_Steam: hrka11
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrka11 kaže...
1samek kaže...

 

To je ono što je mene oduševilo na mojem B8, vrti sve živo.

Netflix mi je postao no1 provider filmova i serija :-) Kodija se ni ne sjetim, iako sam planirao uzeti Fire stick 4k s Amazona, ali ne znam, ne vidim potrebu za njim.

 Sta gledas najvise pa je netflix br1?

Ja koji god sam film kontao gledat,bilo noviji ili stariji nisam ga nasao tamo i nisam vise ni produzio preplatu,jedino serija ima nekih koji bi se mogle pogledat ili sam ih vec pogledao.

 

Trenutno Orange is the new black. Nisam prije gledao tu seriju, taman krenuo. Čim ga upalim baci mi neku preporuku, sad je "The Irishman", novi film. Uvijek ima nešto za pogledati, crtići za klinca...

Obožavam dokumentarce, onaj "One planet" je must watch za bilo koga.

Razumijem da to sve mogu skinuti s neta i pogledati "besplatno", ali ne podržavam piratluk i ovo mi je 10x komotnije, upalim TV, stisnem gumb i sve gledam odmah sad u UHD varijanti, ako je dostupna.

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
1samek kaže...

 

Trenutno Orange is the new black. Nisam prije gledao tu seriju, taman krenuo. Čim ga upalim baci mi neku preporuku, sad je "The Irishman", novi film. Uvijek ima nešto za pogledati, crtići za klinca...

Obožavam dokumentarce, onaj "One planet" je must watch za bilo koga.

Razumijem da to sve mogu skinuti s neta i pogledati "besplatno", ali ne podržavam piratluk i ovo mi je 10x komotnije, upalim TV, stisnem gumb i sve gledam odmah sad u UHD varijanti, ako je dostupna.

 Za piratluk me boli neka stvar iskreno,ali mi je veci problem sto tu nema nekog izbora filmova velika vecina je katastrofa,jedino sad The irishman...jedino serije se mogu nac,a i to ovisi ko sta gleda.

 

Origin_Steam: hrka11
4 godine
odjavljen
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG OLED55B97LA OLED 139cm vs SONY KD-65XF9005 164cm. Oba 1000 eura, bi li vi radije OLED ili 25 cm veću dijagonalu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

to nije ista kategorija tv, lg je puno bolji ali ovisi za što ti treba, ali ja bi definitivno veću dijagonalu, a i xf9 je jako dobar tv, iamm ga osobno 55', al 65' je potpuno drugi doživljaj gledanja.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

imaš na ekupi za 3960kn na master ako požuriš....

8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo još jetfinije u elipsu.

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SONY-KD55XF9005BAEP/

 

6.699,00 kn

daju i na rate

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrka11 kaže...
1samek kaže...

 

To je ono što je mene oduševilo na mojem B8, vrti sve živo.

Netflix mi je postao no1 provider filmova i serija :-) Kodija se ni ne sjetim, iako sam planirao uzeti Fire stick 4k s Amazona, ali ne znam, ne vidim potrebu za njim.

 Sta gledas najvise pa je netflix br1?

Ja koji god sam film kontao gledat,bilo noviji ili stariji nisam ga nasao tamo i nisam vise ni produzio preplatu,jedino serija ima nekih koji bi se mogle pogledat ili sam ih vec pogledao.

A što gledaš na našim programima, politiku? Što se tiče serija, filmova i dokumentaraca uvijek vrte jedno te isto ukrug. Repriza reprize reprizine reprize... Neki dan vrtim naše kanale kad ono prijatelji i piše nova serija, puko od smijeha.

Na netflixu biraš što hoćeš i kad hoćeš. Ima jako veliki izbor serija i filmova po žanrovima koje na naše programe neće doći nikada. Moji klinci recimo vole komedije (serije). Potrgali su se na Brooklyn 99. Stranger things, planetarno popularna serije, jedna od najboljih serija ikada, hoćeš skandinavijski noir Trapped odlična serija.... Da ne nabrajam ima za svačiji ukus serija, filmova, dokumentaraca... Our planet s Davidom Atengoroughom u 4K (meni kao osobi koja voli dokumentarce) neprocjenjivo. Ako nadodaš još amazon prime, hbo go, rakuten... ne treba ti naših programa uopće. Vijesti čitam s portala, jedino sport a i to mogu s kodijem odraditi bez pardona. I onda neki kažu skupo, k***c je skupo, 80 kn za ovo sranje od hrt-a je skupo.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
VladimirLem kaže...

LG OLED55B97LA OLED 139cm vs SONY KD-65XF9005 164cm. Oba 1000 eura, bi li vi radije OLED ili 25 cm veću dijagonalu?

 Ovisi o udaljenosti gledanja tva. Ako je do cca 3m definitivno oled, a ko je više od 3m onda 65" po mogućnosti oled :-)

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
meboro1 kaže...
hrka11 kaže...
1samek kaže...

 

 

A što gledaš na našim programima, politiku? Što se tiče serija, filmova i dokumentaraca uvijek vrte jedno te isto ukrug. Repriza reprize reprizine reprize... Neki dan vrtim naše kanale kad ono prijatelji i piše nova serija, puko od smijeha.

Na netflixu biraš što hoćeš i kad hoćeš. Ima jako veliki izbor serija i filmova po žanrovima koje na naše programe neće doći nikada. Moji klinci recimo vole komedije (serije). Potrgali su se na Brooklyn 99. Stranger things, planetarno popularna serije, jedna od najboljih serija ikada, hoćeš skandinavijski noir Trapped odlična serija.... Da ne nabrajam ima za svačiji ukus serija, filmova, dokumentaraca... Our planet s Davidom Atengoroughom u 4K (meni kao osobi koja voli dokumentarce) neprocjenjivo. Ako nadodaš još amazon prime, hbo go, rakuten... ne treba ti naših programa uopće. Vijesti čitam s portala, jedino sport a i to mogu s kodijem odraditi bez pardona. I onda neki kažu skupo, k***c je skupo, 80 kn za ovo sranje od hrt-a je skupo.

 

Eto, kao da sam ja napisao :)

Što imaš kod nas za gledati? Život na vagi? 101 kulinarski show? 50-ta repriza TBB-a? Ovo kad upalim bar imam izbora, meni odgovara. Nekome ne valjda njihova ponuda, ukusi su različiti...

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kad se vec spominje Netflix, kako stvari stoje sa titlovim. Dali je sve titlovano ili samo mali dio ? Mozda bih se pretplatio pa me zanima. Bitno mi da ima titlove.

Posebno me zanimaju titlovi na dokumentarcima i serijama a naravno i filmovima.

 

Thx !

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dxdandy kaže...

Kad se vec spominje Netflix, kako stvari stoje sa titlovim. Dali je sve titlovano ili samo mali dio ? Mozda bih se pretplatio pa me zanima. Bitno mi da ima titlove.

Posebno me zanimaju titlovi na dokumentarcima i serijama a naravno i filmovima.

 

Thx !

 

 

Nema skoro nista sa nasim titlovima.

Gale
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.11.2019 10:17 (Legasus).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dxdandy kaže...

Kad se vec spominje Netflix, kako stvari stoje sa titlovim. Dali je sve titlovano ili samo mali dio ? Mozda bih se pretplatio pa me zanima. Bitno mi da ima titlove.

Posebno me zanimaju titlovi na dokumentarcima i serijama a naravno i filmovima.

 

Thx !

 

Na jako malo sadržaja imaš HR titlove, ali ENG imaš na svemu...

Recimo ova serija koju sam spomenuo (Orange is the new black) ima HR titlove. Ne kužim zašto nema više prijevoda, vjerojatno bi dobili i više pretplatnika da se potrude oko toga.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice