Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 26.784
|
čitano: 4.459.349
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, Danny_HR, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
saintmarcus9 kaže...
Za bolji kut gledanja...OLED ili QLED? Stari se dvoumi.

Koji qled?Oni su ina e VA pa je najuzi kut gledanja ali Samsung ima one nove modele sa sirim kutem ali to je opet slabije od IPS koji je opet slabiji od oleda.

U prevodu....OLED 😂

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 14:00 (saintmarcus9).
10 godina
ushirlo kaže...

xf7077 je isti kao 7005.....

osim sive boje....

Nije isti kad ovaj 7077 ima Motion od 400 a 7005 ima 200 i još nema na službenoj stranici podatka o panelu, ali google i info panel u SD su rekli da je 7077 IPS dok je 7005 VA.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
10 godina
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Došlo vrijeme za novu telku pa me zanima vaše mišljenje.

Većinu vremena gledam filmove i igram igre na PC-u koji je spojen na telku.

Dvojba je sljedeća.

LG 55SM9800PLA ili Samsung QE55Q70R

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 tjedana

Kupljen Samsung qe55q8fn, za sada zadovoljan..slika super, HBO radi dobro, nadoplatio jos + 3 god garancije.Jedino mu je daljinski malo minijaturan 😂

Hvala svima koji su dali savjet.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 23:00 (Rayban1).

0 0 hvala 0
2 godine
štojedosadnaovaregistracija kaže...

I ja sam ih uzimao u obzir, na kraju sam uzeo Sony najviše zbog podrške za DTS. Ali ako ti to nije bitno, možda je Samsung čak i bolji izbor. Nisam ih imao prilike usporediti uživo jer sam na otoku.

Čini mi se ukratko:

Samsung ima bolji kontrast (5600:1 vs 3000:1), bolje smart funkcije i HDR10+.

Sony ima bolji upscaling i motion, podržava DTS.

pusti ti te bajke o tolikoj razlici u kontrastu..

sony je u toj klasi ozbiljniji televizor...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
2 godine
AmonZero kaže...

Nije isti kad ovaj 7077 ima Motion od 400 a 7005 ima 200 i još nema na službenoj stranici podatka o panelu, ali google i info panel u SD su rekli da je 7077 IPS dok je 7005 VA.

to ti je isti televizor (VA panel) s drugim alijasima 7004, 7005, 7077, 7096,7073 itd... ako misliš na 55 inch

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/f3665af29

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 0:04 (Anđeo bez falinge).
7 godina

Ljudi, 

Danas se neugodno iznenadio saznavši da moj LG 47lb650v ne podržava novi signal. Tj podržava, ali samo za zvuk :D

Cijena bi bila max 5 000 kn. Na rate ofkors. Tv koristim za sport i sa starim tu nisam u potpunosti zadovoljan jer ima dosta motion blura. 

Uz sport koristim i za Ps4, znači HDR obavezno. I 4K sam čuo da će biti PS5, pa mora imati i to. 

Mislim da ovaj ima subwoofer i to je fora. A veličina bar 47 ili koji inč više. Eto skroman sam kao i uvijek. Ako tko ima neku preporuku nek stavi link. Jer sam totalno out kaj se tiče televizora zadnjih godina. 

6 godina
champion20 kaže...

Ljudi, 

Danas se neugodno iznenadio saznavši da moj LG 47lb650v ne podržava novi signal. Tj podržava, ali samo za zvuk :D

Cijena bi bila max 5 000 kn. Na rate ofkors. Tv koristim za sport i sa starim tu nisam u potpunosti zadovoljan jer ima dosta motion blura. 

Uz sport koristim i za Ps4, znači HDR obavezno. I 4K sam čuo da će biti PS5, pa mora imati i to. 

Mislim da ovaj ima subwoofer i to je fora. A veličina bar 47 ili koji inč više. Eto skroman sam kao i uvijek. Ako tko ima neku preporuku nek stavi link. Jer sam totalno out kaj se tiče televizora zadnjih godina. 

Ne postoji pravi HDR tv za 5000kn ali ih zato ima hrpa sa HDR naljepnicom za tu lovu.

7 godina

Zanimljivo. Iskreno i ne kužim kaj je HDR, Al mislim da bi ga bilo dobro imati. 

11 godina
champion20 kaže...

Zanimljivo. Iskreno i ne kužim kaj je HDR, Al mislim da bi ga bilo dobro imati. 

Dobro mislis!  .... on je bitan da ti slika bude kontrastna prvotno a zatim da ti pojedini dijelovi slike na ekranu(panelu) imaju visoku osjetljenost radi bolje imerzije 

i slicnosti kao kad gledas u zivo npr prirodu ili neko pejzaz,  nakon toga kao secer na kraju dolazi boja radi izrazajnosti i vibrantnosti slike koja je dobra za filmove i u zadnje vrijeme

igre :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 21:49 (4mal).
4 godine

Da li je ovo najbolja kupnja za starije ljude koji gledaju samo dnevnik https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-tv-prijemnik-32lk510bpld?tab=parameters

Dal je sigurnije uzeti lg nego Tesla tv ili Vivax budjet je max 1400

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
Pa kako to,zar nece zapeci ekran kad budem peglali igre na OLEDU?🧐
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
volegradele kaže...
Pa kako to,zar nece zapeci ekran kad budem peglali igre na OLEDU?🧐

Od igara ja nemam traga burn ina a igre igram najvise na tom panelu.

Sta ce bit sa windows barsima....javit cu vam nakon nekog vremena 😁😁😁😁

Ali svakako fenomenalna dodatna opcija da sad stize i gsync na LG oled .

4 godine

Bok,

trebam kupiti TV do 1500kn i nakon potrošenog danja istraživanja ovo mi se čini najbolja opcija:

https://www.ronis.hr/tv-sharp-lc-32chg4042e-led-dvb-t2cs2-81-cm-5-godina-sigurnosti/LC-32CHG4042E/product/

Ima li možda nešto bolje i da li se uopće može dobiti nešto bolje za razliku od par stotina kuna?

1 0 hvala 1
3 godine
Ekipa moze mala pomoc, trazim best buy tv od 120cm na vise, budjet max do 3500 moze i jeftinije, hrv webshop

0 0 hvala 0
7 godina
knegx kaže...

Bok, 

trebam kupiti TV do 1500kn i nakon potrošenog dana istraživanja...

Možda Vivax 40LE112T2S2 ili 40LE78T2S2SM smart verzija sa dodatnim net(verzija sa SM na kraju)/component/scart/d-sub/usb priključcima. Veći je, ima bolju rezoluciju i podržava HEVC signal, a kako sada prelazimo na full hd emitiranje netreba ništa skalirati tako da te procesuiranje slike ne treba brinuti budući imaš jednostavnu in-out situaciju. 300 nita osvjetljenje je isto kao i kod Sharpa 240 nita. Po kvaliteti izrade su vjerojatno tu negdje sa Sharpom. Ukoliko imaš nekoga sa HAK karticom u HGShop-a i na ovih 1.294kn imaš dodatno nekakav popust pa nakon kupovine možete otići na ćevape.

Edit. Pitaj koje od ovih trgovina nude mogućnost nadoplate garancije, jer što je sigurno-sigurno je posebno u ovoj klasi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 14:11 (Leon4rdo).
4 godine
knegx kaže...

Bok,

trebam kupiti TV do 1500kn i nakon potrošenog danja istraživanja ovo mi se čini najbolja opcija:

https://www.ronis.hr/tv-sharp-lc-32chg4042e-led-dvb-t2cs2-81-cm-5-godina-sigurnosti/LC-32CHG4042E/product/

Ima li možda nešto bolje i da li se uopće može dobiti nešto bolje za razliku od par stotina kuna?

Kupio ja prije par mjeseci svojoj staroj.. ona prezadovoljna nakon starog CRT-a, još nisam preskenirao nove HD kanale, ali nebi trebalo biti problema.

Realno osrednji IPS ekran sa dosta lošim kutem gledanja (pada kontrast sa kutem gledanja, njoj u principu nebitno, ali definitivno se primjeti)... Harman Kardon zvučnici samo na papiru naravno... općenito OS televizora u rangu ovih jeftinijih uređaja ala Grunding i sl.

Da sada kupujem dodao bi koju stoticu više za LG.. mislim da u pravilu imaju bolje ekrane, a o ispoliranosti OS-a da ne govorim (jedina im je mana što većina modela nema izlaz za sluške a to mi je bio uvjet).

Čak mislim da onaj Hisense iz Elipsa za te novce nije ništa lošiji od Sharpa..

Također jedna stara Toshiba koju često gledam ima daleko bolju sliku od ovog Sharpa.. al to je sve lutrija jer ionako te jeftine televizore čak i za ove razvikane marke uglavnom proizvodi netko treći (Vestel-Turska, kina i sl...)

6 godina

Update od strane Nvidie.

Znaci postoji mogucnost da mozda gsync proradi i na Samsung qled seriji...barem meni tako djeluje ova izjava.

U svakom slucaju fantasticna novost...

https://wccftech.com/lg-oled-tvs-to-receive-nvidia-g-sync-compatible-validation-in-upcoming-software-update/

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine

E i zaboravio sam Philipsa

Na stranu sve negativnosti oko Philipsa i jednog forumaša koji ih je dizao u nebesa... kod ovih jeftinih 32-inchera mislim da definitivno Philips nije za bacit..

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-philips-32pfs4132.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

FullHD, što je sad ok jer je tv program FHD.. u pravilu bolji OS i daljinci od ostalih kineza...

Na kraju gledat da ima 5 god. garancije svakako...

1 0 hvala 0
6 godina
Havo kaže...
knegx kaže...

Bok,

Kupio ja prije par mjeseci svojoj staroj.. ona prezadovoljna nakon starog CRT-a, još nisam preskenirao nove HD kanale, ali nebi trebalo biti problema.

Realno osrednji IPS ekran sa dosta lošim kutem gledanja (pada kontrast sa kutem gledanja, njoj u principu nebitno, ali definitivno se primjeti)... Harman Kardon zvučnici samo na papiru naravno... općenito OS televizora u rangu ovih jeftinijih uređaja ala Grunding i sl.

Da sada kupujem dodao bi koju stoticu više za LG.. mislim da u pravilu imaju bolje ekrane, a o ispoliranosti OS-a da ne govorim (jedina im je mana što većina modela nema izlaz za sluške a to mi je bio uvjet).

Čak mislim da onaj Hisense iz Elipsa za te novce nije ništa lošiji od Sharpa..

Također jedna stara Toshiba koju često gledam ima daleko bolju sliku od ovog Sharpa.. al to je sve lutrija jer ionako te jeftine televizore čak i za ove razvikane marke uglavnom proizvodi netko treći (Vestel-Turska, kina i sl...)

Da,nazalost nisu to ni Toshiba ni Sharp nego Turci koji su naljepili ime propalih Japanskih brendova.

6 godina
knegx kaže...

Bok,

probaj ovaj hisense, ipak je 40'', full hd umjesto hd ready i također ima produženo jamstvo/osiguranje u akciji još pet dana - link

inače, ja sam ga uzeo prije mjesec dana za apartman na viru, no nisam imao prilike previše se baviti s njim

slika je ok, kretanje po izborniku je relativno brzo, tako da za te novce mi se čini skroz dobar

usporedbu s ostalim jeftinjarama nažalost nemežem dati, jer ih nisam imao priliku vidjeti

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 14:22 (picajzla0707).
10 godina

Pozdrav,

troumim se oko sljedeća 3 televizora:

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue65ru8002-televizor-cijena-65-165-cm-led-ultra-hd-82680271

https://www.nabava.net/televizori/samsung-qe65q60ratxxh-televizor-cijena-65-165-cm-curved-led-qled-86409191

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue75nu7172-televizor-cijena-75-1905-cm-led-ultra-hd-61507331

Televizor će se koristiti za gledanje filmova (Netflix, HBO, PLEX), te igranje konzole (PS4).

Što biste vi odabrali na mom mjestu za okvirno 8000 kn?

Da li je velika razlika između nu7172 i ru8002 ako se uzme ista dijagonala (npr. 65”). Razlika u cijeni je solidna...

0 0 hvala 0
8 godina
MARito kaže...

Pozdrav,

troumim se oko sljedeća 3 televizora:

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue65ru8002-televizor-cijena-65-165-cm-led-ultra-hd-82680271

https://www.nabava.net/televizori/samsung-qe65q60ratxxh-televizor-cijena-65-165-cm-curved-led-qled-86409191

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue75nu7172-televizor-cijena-75-1905-cm-led-ultra-hd-61507331

Televizor će se koristiti za gledanje filmova (Netflix, HBO, PLEX), te igranje konzole (PS4).

Što biste vi odabrali na mom mjestu za okvirno 8000 kn?

Da li je velika razlika između nu7172 i ru8002 ako se uzme ista dijagonala (npr. 65”). Razlika u cijeni je solidna...

Rangirano:

Q60R (2019)

RU8002 (2019)

NU7172 (2018)

Ja bih zaobisao zadnjeg, nije bas ista stvar.

2 godine
Leon4rdo kaže...
pa nakon kupovine možete otići na ćevape.

lega...

zašto ne otići na girice  ?!

jebali vas ćevapi...ne znam tko se od vas sjeća "afere" u Osijeku kada su dečkići mljeli gliste i ćuke za ćevape ....istina, tko ne vjeruje ne mora..

nisam sada guglao niti znam postoje li podaci o tome događaju, no bila je afera u Glasu slavonije, ljudi su se izvukli bez ikakve kazne....

volim ćevape ali od tada samo tražim u mesnici da mi samelju toliko junetine, ako imaju bar 10 % ovčetine, milina....

samo ih treba znati pripremiti i mljaaaac

9 godina
Havo kaže...

E i zaboravio sam Philipsa

Na stranu sve negativnosti oko Philipsa i jednog forumaša koji ih je dizao u nebesa... kod ovih jeftinih 32-inchera mislim da definitivno Philips nije za bacit..

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-philips-32pfs4132.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

FullHD, što je sad ok jer je tv program FHD.. u pravilu bolji OS i daljinci od ostalih kineza...

Na kraju gledat da ima 5 god. garancije svakako...

Nisam dugo bio u grupi pa da pitam gdje je garfild 😊

7 godina

Traži nove kanale na Philipsu!

O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 16:03 (ZdravkoZ).

6 0 hvala 0
20 mjeseci
Grundig LED televizor 43" VLE 6735 BP, Full HD, Smart
Šta mislite o ova dva modela koji je bolji ? Razlika u cijeni je izmedju 30 i 40 Km.
Tesla televizor 43T319SFS
Adra hz

0 0 hvala 0
5 mjeseci
Anđeo bez falinge kaže...
Leon4rdo kaže...
pa nakon kupovine možete otići na ćevape.

jebali vas ćevapi...ne znam tko se od vas sjeća "afere" u Osijeku kada su dečkići mljeli gliste i ćuke za ćevape ....istina, tko ne vjeruje ne mora..

nisam sada guglao niti znam postoje li podaci o tome događaju, no bila je afera u Glasu slavonije, ljudi su se izvukli bez ikakve kazne....

(Mini OT) Imas kakve detaljnije informacije o tom? Nikad cuo niti citao niti znam ikog da je to ikad spomenuo da se tak sta desilo u Os.

14 mjeseci
Leon4rdo kaže...

Ukoliko imaš nekoga sa HAK karticom u HGShop-a i na ovih 1.294kn imaš dodatno nekakav popust pa nakon kupovine možete otići na ćevape.

Edit. Pitaj koje od ovih trgovina nude mogućnost nadoplate garancije, jer što je sigurno-sigurno je posebno u ovoj klasi.

Taj HAK popust vrijedi za sve vrste plaćanja, ne?

Nisam siguran 100% al mislim da hgshop nema nadoplatu za garanciju kao ovi drugi shopovi (protis, links, ekupi itd)

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 17:08 (Flagship).
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice