Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.685
|
čitano: 14.403.976
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moja iskustva sa 55mu7002:
http://m.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/mu7002-trzavi-4k-film-preko-usb/258623
U razmišljanju sam da ga vratim...
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...

10 godina garancije na panel bez burn in pojave

 

Na Samsung QLED televizorima 

Trebali su stavit 50 godina, pa da se vidi tko je gazda .

Doduše za postići burn-in na LCD televizoru treba ti dosta znanja iz napredne fizike.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 12:01 (Leon4rdo).
8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa,

Isprike ako je vec bilo ovakvih pitanja, ali me trazilica nije previse usrecila 

 

Planiram kupit novi tv, 45"-55", ovisi o cijeni (ako je ispod 7k ludilo) i specifikacijama pa me zanimaju preporuke.

Glavni uvjet mi je da tv ima HDR 10 (ili ako ima jos nesto novije/bolje), po mogucnosti 5g garancije, 3g moze proc ako je cijena dosta niza te bi telka vecinu vremena sluzila za igranje na ps4 te tu i tamo za 4k serije i filmove.

 

Citao sam malo recenzije, ali draza su mi korisnicka iskustva i preporuke.

 

 

Edit: Da li mislite da ce past cijena kada pocne SP kao sto je pala prije 4g?

I am over 9000!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 13:29 (Shivi).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Shivi kaže...

Pozdrav ekipa,

Isprike ako je vec bilo ovakvih pitanja, ali me trazilica nije previse usrecila 

 

Planiram kupit novi tv, 45"-55", ovisi o cijeni (ako je ispod 7k ludilo) i specifikacijama pa me zanimaju preporuke.

Glavni uvjet mi je da tv ima HDR 10 (ili ako ima jos nesto novije/bolje), po mogucnosti 5g garancije, 3g moze proc ako je cijena dosta niza te bi telka vecinu vremena sluzila za igranje na ps4 te tu i tamo za 4k serije i filmove.

 

Citao sam malo recenzije, ali draza su mi korisnicka iskustva i preporuke.

 

 

Edit: Da li mislite da ce past cijena kada pocne SP kao sto je pala prije 4g?

 https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-55xe8577-4k.aspx

Mislim da je cijena već jako pala. Sjećam se da je xe80 prije 2-3 mjeseca bio 8500 kn, evo sad u elipsu 5700 kn s 5 god garancije. Ja kupujem ovaj tjedan TV jer mislim da cijene nebudu niže nego što jesu.

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Yunfy-man kaže...
Moja iskustva sa 55mu7002:
http://m.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/mu7002-trzavi-4k-film-preko-usb/258623
U razmišljanju sam da ga vratim...

 Ja sam neki dan naveo samo ne znam je li tocno taj model lga da ima problema s citanjem 4k sadrzaja.Ne znam sad do ceg je je li do skidanja drukcijih datoteka ili nesto drugo ali sam procitao par puta da su ljudi komentirali da im 4k radi problem,na netflixu i kad skinu film.Znam da se radilo o lgu zbog toga sam ti i preporucio sony onaj.Mada tja tv nebi trebao biti los.

Origin_Steam: hrka11
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 BIPS, oba tv-a su odlična, ali B7 ti je najbolji tv na tržištu i tuče Philipsa bez problema, pogledaj si usporednu recenziju na hdtelevizija.com najlakše češ shvatiti, ne znam zašto ti garfield nije dao link od tamo (u biti znam, jer je seronja), a dobro zna za tu usporedbu, jer je i tamo pokušao kontaminirati chat i komentare o tome kako je Philips bolji nekim linkom s AVS foruma. Od 7 kategorija u 5 je Lg bolji, a u 2 izjednačeni. Nadam se da ti je bitnija kvaliteta slike, operativni sustav, Dolby podrška, niži input lag, bolji hdr izvođač, najbolji daljinac na tržištu, itd...a ne ambilight, jer ima i jeftinijih noćnih svjetiljki. 

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa bok.

 

Preuređujem spavaću sobu pa trebam novi TV. Zbog samog prostora organičen sam na max 40" dijagonalu. Bitno mi je da postoji zidni nosač s kojim bi pričvrstio TV na zid, i da nosač ima 2 zloba.

Kupovao bih vjerojatno u Santa Domenici, imate kakvu preporuku?

 

Ovo su 4 koja su mi zapela za oko:

- 32"
- https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kdl-32we615.aspx
- https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-32lj610v.aspx

- 40"

- https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue40mu6402-uhd.aspx

- https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-panasonic-tx-40ex600e.aspx


Ima li nešto bolje?

 

Hvala.

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 15:15 (Luuka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@tajo1960

QLED je po meni jeftin i nedostojan potez takvog giganta. Drugi primjer, na svoje televizore stave HDR1000 pa ljudi misle da je to bolje od HDR 10 oznake koju imaju drugi proizvođači (to se odnosi na 1000 nita svjetline što je odlika HDR 10). QLED je vrh LED LCD tehnologije, ali to i dalje nije po kvaliteti slike nije ravno OLED-u, što je glavno mjerilo za televizore. (OLED ima svojih nedostataka)
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 15:11 (love2ml86).
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tajo1960 kaže...
love2ml86 kaže...
hahaha kako jadno, koliko se žele poistovjetiti sa OLED-om to je strašno

Kako jadno? Isto su radili i Corsair i neki proizvođači RAM pločica kad je izašao DDR tip... davali jamstvo u beskonačnost, ali, to je njihovo pravo, stajali su iza svog proizvoda!. Zašto misliš da se žele poistovjetiti? Odakle to mišljenje i taj stav?

Burn-in je gadna pojava koja pogađa OLED-e (kao i plazme), a prije koji mjesec me frend nazvao iz jednog Emmezata centra (bio u potrazi da kupi tv) i sav uzbuđen kaže "Lega, više od nekoliko OLED-a na velikoj akciji, a nećeš vjerovati koliko burn-in-čina na svakom!"... Zato i jesu bili na velikoj "akciji".

 

QLED nema tih efekata, barem ne toliko izraženo, a općenito dizanje tenzija kad je OLED u pitanju... ma ljudi, pa tko to od vas ovdje toliko gleda i toliki je konzument najvalitetnijie snimljenih 4k materijala, pa kupuje samo OLED?

Što toliko svi prosipate pamet i favorizirate OLED kao da je djelo božje (a nije)? Pati od burn-ina-a i džabe sve reklame i testovi, sva oduševljenja i transovi oko toga. I patit će još dugo, kako se čini.

 

To što ga netko kupi sada (po masnoj cijeni) i kad gleda tv program(?!?!) u nekoj kvazi HD kvaliteti ili kojekakve drkeraje sa Youtube-a ili Netflxa jadne kvalitete ili skine film sa torrenta pa odgleda (i krajičkom oka stalno gleda je li se upržilo štogod)... ma haj'te molim vas.

Samsung stoji iza svog QLED-a hrabro, ja smatram da je to i reklamni trik, ali je hrabar trik i treba to poštovati, a ne pljuvati po tome i smijati se. Tko daje za bilo koji OLED tako nešto? Nitko! Prema tome...

 

 Mislim da se nisu toliko htjeli poistovjetiti s Oledom koliko ga ocrniti da poguraju Qled na temelju burn-ina. A ti si Tajo teški Mujo, to što ti skidaš torrent CAM-ove s hardcoded titlovima i na čemu gledaš me zaboli kurac. Ima nas filmofila, gamera koji 95% sadržaja vrte u Dolby visionu i 4k, te im je to itekako bitno. Da si vidio Life of Pi na Uhd Blu Rayu u Dolby Vision tehnici znao bi o čemu pričam. Za ostalih 5% koristim xe8505 i medion life jer kad gledam dnevnik ili vjesti tu mogu pljunuti na tv kad vidim Dalićku ili takve. Ako ti je samo do nogometa i tu ti je oled najbolji zbog gotovo instantnog odaziva panela, pa ti lopta ne izgleda ko komet, ako imaš Ps4 PRO ili xbox x isto ti je najbolji odabir oled. I jedini burn-in i to trajni koji mi se pojavio, su vaše gluposti koje iznova valjate. I nemojte više ni spominjati masne cijene, jer oledi više nisu skupi. 

 

Po 10-ti put ponavljam, ako nemaš love za Oleda ili ako nisi zahtjevan korisnik, nemoj doći ovdje srati o njemu da bi opravdao svoju kupnju nečeg drugog. Oledi imaju svoje prednosti i mane, ali su najbolji tv-i i kupit će ga ko ga treba.

 
2 1 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
NathanDrek kaže...

 BIPS, oba tv-a su odlična, ali B7 ti je najbolji tv na tržištu i tuče Philipsa bez problema, pogledaj si usporednu recenziju na hdtelevizija.com najlakše češ shvatiti, ne znam zašto ti garfield nije dao link od tamo (u biti znam, jer je seronja), a dobro zna za tu usporedbu, jer je i tamo pokušao kontaminirati chat i komentare o tome kako je Philips bolji nekim linkom s AVS foruma. Od 7 kategorija u 5 je Lg bolji, a u 2 izjednačeni. Nadam se da ti je bitnija kvaliteta slike, operativni sustav, Dolby podrška, niži input lag, bolji hdr izvođač, najbolji daljinac na tržištu, itd...a ne ambilight, jer ima i jeftinijih noćnih svjetiljki. 

Što se tiče HDTV recenzije, si  dobro pročitaj pa češ vidjet ko je je u večini segmenata bolji:)) Lg je bolji samo, jer ima Dolby Vision i sa tim dinamične metapodatke..Ali šta znači Dolby Vision, kad možeš pogledat par filmova..Ja uzimam televizor, za sadržaje koje ču moči uglavnom gledat danas, a ne skroz 2 ili 3 godine..A što se tiče svih sadržaja, ako oduzmemo Dolby Vision je Philips svakako bolji:)) A ionako , če moči i taj Philips prikazat HDR10+. Tako, da ništa ne gubiš ako uzmeš taj Philips OLED:) A i stavio sam jučer ili prekjučer linka, gdje se vidi, da je Philips u večini recenzija bolji napram tom Lg-ju:) Lg je jedino nešto bolji kod HDR sadržaja , dok uglavnom kod gledanja drugih sadržaja nije konkurtentan drugim OLEDIMA.. Jer televizor sa osjetno slabijim procesorom, u tom primeru LG OLED, ne može biti nikako bolji napram drugim televizorima koji imaju več osjetno bolje procesore:))  Pored toga ima Lg najviše problema sa Burn-Inom. A što se tiče ovogodišnjih Lg oled modela, je druga priča jer su več svakako bolji zbog novog procesora:)  Evo i šta je napisano.

 

Based on the scores both TVs collected in the series of different tests, LG OLED55B7 won the picture quality section but not by a lot. Both TVs perform really well in both SDR and HDR content as well as standard, high- and ultra-high definition. I saw an improvement compared to 2016 HDR TVs in terms of factory color accuracy that is important for a vast majority of users that will not – from this or that reason – professionally calibrate their TV. Still, both TVs need to be switched to picture modes other than those activated by default as factory picture quality is really poor.

Backed by the same WRGB OLED panel as well as UHD Premium certificate, it was very interesting to compare picture processing between these two TVs. One of the benefits of Philips’s new P5 picture processing is improved upscaling sharpness which cannot be fully matched by LG even with increased Sharpness and Super Resolution controls. P5 handles upscaling very nicely and even though I prefer as neutral picture as possible, I really liked how processing was done. I suggest you play around with Sharpness control till you find the optimal value – for me, it was between 1/10 and 2/10 (this also depends on how far away you sit from the screen).

On the other hand, noise reduction yielded surprising results. When all Noise reduction controls were turned off, LG had cleaner noise in the image. Philips’s noise was more coarse and distracting. But once Noise reduction was activated, Philips had a cleaner picture with nice amount of details in it. As I do not mind noise in the picture, especially if we talk about film grain, I liked LG’s picture more.

Both TVs handle standard definition interlaced content well, with sometimes visible aliasing on the edges even though HQV Benchmark 2.0 Blu-ray disc revealed correct cadence detection on every test sample. Again, Philips has an upper hand here as its Sharpness control works better and can help improve the perception of details with low-resolution content.

MPEG noise reduction is of limited success on both TVs and I was a bit surprised that P5 performs exactly the same as LG’s processing. Though both TVs can make compression artifacts a bit blurry so that they do not stand out too much, they cannot make highly compressed content to appear amazing. No TV on the market can do that, so for the best result you should turn towards quality content providers or Blu-ray/UHD Blu-ray.

PC users will like the fact that on LG OLED TV after certain luminance level the screen will not vary in brightness depending on the content. I discovered that around OLED Light value of 25/100, the luminance is the same regardless of how many pixels are active. Philips 55POS9002 does not have such function implemented.

SDR-to-HDR conversion was better on Philips as it was more subtle and did not deteriorate picture accuracy as much as the one on LG. LG’s HDR Effect option as low as “Light” was changing gamma too much so the picture would appear artificial.

Both TVs still exhibit vertical stripes when displaying uniform near-black content, which is something that is plaguing current OLED technology. Even much more expensive OLED TVs such as Panasonic TX-65EZ1002 suffer from this issue. In reality, I was not bothered with it during this test and I do not see it on my 55EA980V OLED TV that I have for over 2 years now. I am sure most of you will say the same.

For some reason, I write about UHD HDR at the very end of this summary despite this type of content being the star of the show. UHD HDR content looks amazing on both sets – picture dynamics were excellent and a real joy to watch every content I could get my hands on. Using Samsung UBD-K8500 and OPPO UDP-205 Ultra HD Blu-ray players, I watched many scenes from The Revenant, Despicable Me 2, Planet Earth II and Batman v Superman: Dawn of Justice in HDR10 format.  Backed up by measurements as well, both TVs show improvement over 2016 UHD HDR TVs in terms of color accuracy and great tone mapping with many details in highlights. Philips even has a particular control for adjustment of tone mapping, HDR Perfect, that at the end I left at Maximum for the best result.

There is no winner in the HDR section as both TVs perform equally great, but this goes for HDR10 format only. The advantage LG’s B7 has is the addition of Dolby Vision support that I verified to work on Despicable Me 2 UHD BD disc. Dolby Vision uses dynamic metadata that applies different brightness parameters for each frame as opposed to HDR10 which uses static metadata for the whole content. Rtings website has a wonderful guide comparing HDR10 and Dolby Vision, check it out for more details.

Despite the technical aspects that should lead to better picture quality in case of Dolby Vision content over HDR10, I did not find the former as impressive as expected on LG B7 OLED TV. Both looked great, much better than SDR, but Dolby Vision appeared to be somewhat brighter, like when you play around with gamma control. This was the reason why more details in shadows on Dolby Vision version were visible. The vibrancy of colors and gradations to me looked the same.

Pa još usporedba na testu..A taj Philipsov procesor, je u rangu Sony-a i Panasonica:)

 

Individual Category Scores

Contrast Performance: Panasonic 65EZ1000/EZ1002 OLED first with 4.62 points, Sony 65A1 OLED second with 4.43.

Color Accuracy: Panasonic EZ1002 tops with 4.70; LG B7 second with 4.37

Motion: Sony A1 tops with 4.35; Panasonic EZ1002 with 4.19

Uniformity: Panasonic EZ1002 tops with 4.49; Sony A1 second with 4.10

Video processing: Sony A1 tops with 4.51; Sony ZD9 second with 3.98

Gaming: LG B7 tops with 4.46; Panasonic EZ1002 second with 4.11

Bright Room: Samsung Q9 tops with 4.37; Sony ZD9 second with 3.77

HDR: LG B7 tops with 4.19; Panasonic EZ1002 second with 4.11

 

 

Evo još šta kaže jedan naš forumaš.

 

http://shrani.si/f/3h/Pn/1GakoAXX/2/untitled.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 15:30 (garfield1).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tajo1960 kaže...
love2ml86 kaže...
hahaha kako jadno, koliko se žele poistovjetiti sa OLED-om to je strašno

Kako jadno? Isto su radili i Corsair i neki proizvođači RAM pločica kad je izašao DDR tip... davali jamstvo u beskonačnost, ali, to je njihovo pravo, stajali su iza svog proizvoda!. Zašto misliš da se žele poistovjetiti? Odakle to mišljenje i taj stav?

Burn-in je gadna pojava koja pogađa OLED-e (kao i plazme), a prije koji mjesec me frend nazvao iz jednog Emmezata centra (bio u potrazi da kupi tv) i sav uzbuđen kaže "Lega, više od nekoliko OLED-a na velikoj akciji, a nećeš vjerovati koliko burn-in-čina na svakom!"... Zato i jesu bili na velikoj "akciji".

 

QLED nema tih efekata, barem ne toliko izraženo, a općenito dizanje tenzija kad je OLED u pitanju... ma ljudi, pa tko to od vas ovdje toliko gleda i toliki je konzument najvalitetnijie snimljenih 4k materijala, pa kupuje samo OLED?

Što toliko svi prosipate pamet i favorizirate OLED kao da je djelo božje (a nije)? Pati od burn-ina-a i džabe sve reklame i testovi, sva oduševljenja i transovi oko toga. I patit će još dugo, kako se čini.

 

To što ga netko kupi sada (po masnoj cijeni) i kad gleda tv program(?!?!) u nekoj kvazi HD kvaliteti ili kojekakve drkeraje sa Youtube-a ili Netflxa jadne kvalitete ili skine film sa torrenta pa odgleda (i krajičkom oka stalno gleda je li se upržilo štogod)... ma haj'te molim vas.

Samsung stoji iza svog QLED-a hrabro, ja smatram da je to i reklamni trik, ali je hrabar trik i treba to poštovati, a ne pljuvati po tome i smijati se. Tko daje za bilo koji OLED tako nešto? Nitko! Prema tome...

 

Leon4rdo kaže...
gocc01 kaže...

10 godina garancije na panel bez burn in pojave

 

Na Samsung QLED televizorima 

Trebali su stavit 50 godina, pa da se vidi tko je gazda .

Doduše za postići burn-in na LCD televizoru treba ti dosta znanja iz napredne fizike.

tajo1960 odgovaraš na nešto o čemu nemaš pojma.

Samsung 10 godina garancije je odgovor na akciju OLED proizvođača koji nude 10 godina garancije da na njima nećeš dobiti taj burn-in. Sada dolazimo do velikog ALI.

Samsung QLED je običan LCD televizor sa Quantum tehnologijom LED pozadinskog osvjetljenja. Samsung QLED običan LCD televizor neće dobiti burn-in ni za 5 ni za 150 godina korištenja.

Jeli ti sad jasnije što je love2ml86 htio reći?

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 15:53 (Leon4rdo).
 
3 0 hvala 1
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa što onda radi taj Philipsov über procesor nad procesorima kad ima najlošiju kvalitetu slike. I što se tiče Dolby Visiona nema veze što je to 12-bitni sustav, što je bolji izvor, bolja kvalieta sadržaja će biti prikazana čak i na 10-bitnom panelu, pogotovo što je dynamic metadata, pa će zbog točnijeg i šireg prikaza boja i kontrasta za svaki frame, izgledati uvijek bolje, ljepše i oštrije od hdr10 koji ima jedne te iste postavke od kraja do početka sadržaja, pa su mu mnoge scene off i bez detalja. Znači itekako ima koristi od toga, no ti to ne možeš uočiti bulječi u Philips. Nisam obračao pažnju na Philips do sad ali baš sam si pogledao sve modele u elipsu u Areni prošli vikend, žalosno kako im tech-demo video koji puštaju izgleda jadno i mutno ko da su HD Ready tv-i, a ne UHD, ali oled izgleda dobro.

 
3 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
NathanDrek kaže...

Pa što onda radi taj Philipsov über procesor nad procesorima kad ima najlošiju kvalitetu slike. I što se tiče Dolby Visiona nema veze što je to 12-bitni sustav, što je bolji izvor, bolja kvalieta sadržaja će biti prikazana čak i na 10-bitnom panelu, pogotovo što je dynamic metadata, pa će zbog točnijeg i šireg prikaza boja i kontrasta za svaki frame, izgledati uvijek bolje, ljepše i oštrije od hdr10 koji ima jedne te iste postavke od kraja do početka sadržaja, pa su mu mnoge scene off i bez detalja. Znači itekako ima koristi od toga, no ti to ne možeš uočiti bulječi u Philips. Nisam obračao pažnju na Philips do sad ali baš sam si pogledao sve modele u elipsu u Areni prošli vikend, žalosno kako im tech-demo video koji puštaju izgleda jadno i mutno ko da su HD Ready tv-i, a ne UHD, ali oled izgleda dobro.

Što se tiče Philips procesora, izgleda, da nisi baš dobro pročitao test HDTV.. A što se tiče  Dolby Visiona, ne znači dosta kad ga u naredne 2 ili 3 godine ili još više  nečeš moći potpuno izkoristit:) A tada, če doči več sasvim druga tehnologija i tako u krugu.. Malo pogledaj, koje sadržaje ljudi danas večinom gledaju..A što se tiče tvoje usporedbe Philipsa u prodaonici, si se pitao zašto ima slabiju sliku.. Ču ti ja kazat, jer imaju svi Philips televizori u tvorničkim postavkama osjetnu lošiju sliku napram konkurencije:) A da na Philpsu prebaciš iz vivid moda u movie ili standart mode, dobijaš več osjetnu bolju sliku..A što se tiče Philips  OLEDA,  ima več tvornički dobru podešenu sliku.. A ionaku dobijaš stvarno pravi kvalitet slike na Philps UHD televizorima, kad napraviš komplet kalibraciju:)) A ovdje si možeš pogledat o čemu ti pričam.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 16:31 (garfield1).
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Garfield1, pošto nemam vremena više raspravljati ( prošlo mojih 15 min dnevno za čitanje foruma i ostalih vijesti - savjetujem i tebi da se okaniš foruma i baviš se malo životom ), daj mi samo reci kojeg Sonyja imaš doma u kući?

 
4 0 hvala 3
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
NathanDrek kaže...

Garfield1, pošto nemam vremena više raspravljati ( prošlo mojih 15 min dnevno za čitanje foruma i ostalih vijesti - savjetujem i tebi da se okaniš foruma i baviš se malo životom ), daj mi samo reci kojeg Sonyja imaš doma u kući?

 Nemam Sonya, niti ču ga ikad više imat..

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

tajooooo...lega...zemo 

NathanDrek se razumije u televizore i najstručnije mi je objasnio kad sam došao u veljači na temu kupiti tv.

No, to ne opravdava vulgarizme upućene tebi ili bilo kome drugom s njegove strane.

 

No, svemu tome je kriv Garfield koji je bacio močne čini u ovu jadnu grupu i svi su ti ovdje ili anksiozno agresivni ili depresivni.. 

 

btw;

 

A što se tiče "stručnjaka" iz osječke Emmezete (vjerojatno si tamo bio/razgovarao s prodavačem) za pet dana na ovoj temi i surfajući po Webu sam došao u Emmezetu i sve prodavače sam ubio s mojim "ogromnim znanjem".

Žalosno je, ali od njih 5/6 prodavača i jedne prodavačice sam više znao o televizorima uopće.

Mogao bih im sutra biti šef što je njihova sramota 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 17:31 (Anđeo bez falinge).
 
2 0 hvala 1
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tajo, pa da se zoveš Rudek, reko bi ti Dudek ( zato sam ja sebe nazvao Drek, pa da to riješim u startu kod žustrih rasprava ). Što nisi skopirao ovdje svoj PM i moj replay, prištedio bi si muke i živaca. Ja i ako jesam ispao vulgaran u svom postu gore, ne ispričavam se ni najmanje, barem ne tvrdim odmah ko neki da se bavim tehnikom cijeli život i da sam  sportaš 15 god čim neko dovede u pitanje moje mišljenje. Ja imam pravo reći svoje, ti imaš pravo to osporiti. Ako je tvoj kolega vidio burn-in na izložbenom oledu, ja mu vjerujem, jer sam vidio i ja, ali zato sam kupio novo zapakiranog. 

A najbolje da se netko ko se naradio i voli tehniku srami kupiti Oleda samo zato jer ima novaca za njega, da nebi neko prigovorio da je bagra bogata. Da ipak malo ti razmisliš o svom riječniku?! Misliš da se s tobom može na finjaka dogovoriti?! Upao si iznenada s blačenjem po oledu i da ne shvaćaš one koji si to kupuju? Znači da si ili ljubomoran ili nemaš pojma. 

 
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
NathanDrek kaže...

Garfield1, pošto nemam vremena više raspravljati ( prošlo mojih 15 min dnevno za čitanje foruma i ostalih vijesti - savjetujem i tebi da se okaniš foruma i baviš se malo životom ), daj mi samo reci kojeg Sonyja imaš doma u kući?

 Nemam Sonya, niti ču ga ikad više imat..

 Po meni trebao bi imati 65POS9603, poslan od strane Philipsa, jer tako upornog i vjernog čovjeka bi i ja želio u svojoj firmi. Istina je što je netko gore napisao da nije Philips toliko loš, u nekim slučajevima je bang for buck, ali više si mu naštetio nego koristiš.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

zanima me ako mi može tko pojasniti koja je razlika između modela Sony Bravia KD-55XE8577 4K i KD-55XE8096BAEP. Ovdje je detaljna usporedba: https://www.displayspecifications.com/en/comparison/efd249f70 .

Cijena za prvog je 6.569,10 kn a za drugog 5.799,00 kn. Isplati li se uzeti ovaj skuplji model? Unaprijed zahvaljujem! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Luuka kaže...

Ekipa bok.

 

Preuređujem spavaću sobu pa trebam novi TV. Zbog samog prostora organičen sam na max 40" dijagonalu. Bitno mi je da postoji zidni nosač s kojim bi pričvrstio TV na zid, i da nosač ima 2 zloba.

Kupovao bih vjerojatno u Santa Domenici, imate kakvu preporuku?

 

Ovo su 4 koja su mi zapela za oko:

- 32"
- https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kdl-32we615.aspx
- https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-32lj610v.aspx

- 40"

- https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue40mu6402-uhd.aspx

- https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-panasonic-tx-40ex600e.aspx


Ima li nešto bolje?

 

Hvala.

 Dodajem i usporedbu ta 4 :)

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/523b57434

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RiBoy kaže...

Pozdrav,

zanima me ako mi može tko pojasniti koja je razlika između modela Sony Bravia KD-55XE8577 4K i KD-55XE8096BAEP. Ovdje je detaljna usporedba: https://www.displayspecifications.com/en/comparison/efd249f70 .

Cijena za prvog je 6.569,10 kn a za drugog 5.799,00 kn. Isplati li se uzeti ovaj skuplji model? Unaprijed zahvaljujem! 

 Razlika ti je vertikalnoj frekvenci. 8577 je 100Hz, i zato dosta bolji.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RiBoy kaže...

Pozdrav,

zanima me ako mi može tko pojasniti koja je razlika između modela Sony Bravia KD-55XE8577 4K i KD-55XE8096BAEP. Ovdje je detaljna usporedba: https://www.displayspecifications.com/en/comparison/efd249f70 .

Cijena za prvog je 6.569,10 kn a za drugog 5.799,00 kn. Isplati li se uzeti ovaj skuplji model? Unaprijed zahvaljujem! 

Zar je problem pročitati par postova ranije. Ovdje imaš dobro objašnjene razlike između modela i podmodela. Ukoliko imaš problem s njemačkim koristi google translate. Gore lijevo izabereš njemački jezik, gore desno izabereš hrvatski/engleski/štogod. Lijevo upišeš stranicu i lupiš enter. Razlika je u izgledu, boji, tipu panela i 100Hz. Zadnje dvije stavke su veliki razlog zašto bi uzeo KD-55XE8577.

 

Ili jednostavno klikneš ovdje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 18:54 (Leon4rdo).
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Luuka kaže...
Luuka kaže...

Ekipa bok.

 

Preuređujem spavaću sobu pa trebam novi TV. Zbog samog prostora organičen sam na max 40" dijagonalu. Bitno mi je da postoji zidni nosač s kojim bi pričvrstio TV na zid, i da nosač ima 2 zloba.

Kupovao bih vjerojatno u Santa Domenici, imate kakvu preporuku?

 

Ovo su 4 koja su mi zapela za oko:

- 32"
- https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kdl-32we615.aspx
- https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-32lj610v.aspx

- 40"

- https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue40mu6402-uhd.aspx

- https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-panasonic-tx-40ex600e.aspx


Ima li nešto bolje?

 

Hvala.

 Dodajem i usporedbu ta 4 :)

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/523b57434

 Najbolji ti je Panasonic.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
endoki kaže...
Luuka kaže...
Luuka kaže...

Ekipa bok.

 

Preuređujem spavaću sobu pa trebam novi TV. Zbog samog prostora organičen sam na max 40" dijagonalu. Bitno mi je da postoji zidni nosač s kojim bi pričvrstio TV na zid, i da nosač ima 2 zloba.

Kupovao bih vjerojatno u Santa Domenici, imate kakvu preporuku?

 

Ovo su 4 koja su mi zapela za oko:

- 32"
- https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kdl-32we615.aspx
- https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-32lj610v.aspx

- 40"

- https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue40mu6402-uhd.aspx

- https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-panasonic-tx-40ex600e.aspx


Ima li nešto bolje?

 

Hvala.

 Dodajem i usporedbu ta 4 :)

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/523b57434

 Najbolji ti je Panasonic.

 Hvala, ima neki poseban razlog? Nešto što ga posebno izdvaja od ostalih?

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

molim pomoć, pošto u zadnje vrijeme baš i ne pratim tržište televizora, a sad pregledavajući ponudu nisam pametan što valja,a što ne. Uglavnom, ne tražim neki specijalni tv, tj. nemam neke posebne zahtjeve. Trebam "drugi" tv za u sobu, neki "best buy" do cca 2000 kn.

 

Neki od zahtjeva su: 81 ili 102 cm veličina ekrana, može, ali i ne mora biti Smart tv. Bitno samo da je ok slika i da nije škart neki.

 

Da li recimo neki od ovih u nastavku se isplati kupit? 

 

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/59985/jvc-lt-32vf52k-full-hd-led-tv/

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/58893/sharp-lc-32cfg6022e-full-hd-led-tv/

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/59833/grundig-32vle6730bp-full-hd-led-tv/

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poštovani,

 

planiram kupiti OLED telvizor:

 

Najvjerojatnije ću kupiti:https://www.sancta-domenica.hr/oled-tv-lg-55eg9a7v.aspx 

 

Zanima me dali ovaj LG koji je 4.000 kn skuplji toliko i bolji od od LG 55EG9A7V?

 

https://www.sancta-domenica.hr/oled-tv-lg-oled55b7v.aspx?utm_source=jeftinije&utm_medium=products&utm_campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_3 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 20:43 (Riskooo).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, na raspolaganju imam 5kkn i htio bi kupiti Tv dijagonale 50".

Što preporučate? SLO nije daleko ;-)

Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim! Kad dim izađe uređaj više ne radi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zimbo kaže...

Pozdrav,

 

molim pomoć, pošto u zadnje vrijeme baš i ne pratim tržište televizora, a sad pregledavajući ponudu nisam pametan što valja,a što ne. Uglavnom, ne tražim neki specijalni tv, tj. nemam neke posebne zahtjeve. Trebam "drugi" tv za u sobu, neki "best buy" do cca 2000 kn.

 

Neki od zahtjeva su: 81 ili 102 cm veličina ekrana, može, ali i ne mora biti Smart tv. Bitno samo da je ok slika i da nije škart neki.

 

Da li recimo neki od ovih u nastavku se isplati kupit? 

 

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/59985/jvc-lt-32vf52k-full-hd-led-tv/

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/58893/sharp-lc-32cfg6022e-full-hd-led-tv/

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/59833/grundig-32vle6730bp-full-hd-led-tv/

 okreni dvije/tri stranicenazad ako ti nije jako teško.

Tamo imaš preporuke za takav tv.

Ibjegni Emmezetu i gledaj da ima 5 God garanciju.

Ostalo, sve je to tu negdje.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
protjeran
offline
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bogami, ja sam gledao zadnjih par strana, pa samo neka prepucavanja i, iskreno, i ja sam se izgubio u šumi svega toga.

Na stranu to, kakvi su Xiaomi televizori u odnosu na konkurenciju?

 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice