Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.367
|
čitano: 14.169.309
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Isplati. Radi 100hz panela, haman kardon zvucnika i radi magic remotea.

Btw kolega Andjeo bez falinge je u reviewu navea da mu je zvuk osrednji. Moram priznat da san se ugodno iznenadia sa 55uj701v. Zvuk je skroz ok. Cak ima i dubine. Puno bolji od onog panasonica sta san ima prije.
9 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kakva je slika na SD signalu? Crna boja?
9 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kakva je slika na SD signalu? Crna boja?
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@Anđeo bez falinge 

Necu se dati uvuci u dalju raspravu. Rekao sam sta sam imao.

 

 

Hvala svima na savjetima, ostala je dilema izmedju Samsunga i Philipsa. Nisam fan boy ali dosad su mi svi TV-i bili Samsung, cista slucajnost. Ne znam kakav je Tizen, ali prethodna im je SMART platforma bila neupotrebljiva, pa sam malo oprezan. I puno veci igraci su stradali izmisljajuci toplu vodu (Nokia).

Philips je u igri jer koliko vidim po cijenama, u Europi je blizu 2000 eura, ja ga ovdje mogu dobiti za 1100. Samsung je isto povoljniji, ali je taj omjer manji. I bitnije, garancija za Samsung je 1 godina (+1 uz doplatu), za Philips 5. Dakle, cisto pragmaticni razlozi :)

 

Jasno mi je da Philips vise nije Philips kog znamo, ali danas je sve manje vise kinesko. Ne mislim da Samsung ili Sony stavljaju zlatne poluge u svoje aparate; itekako svi rade kompromise da bi bili konkurenti. Smijemo se i kineskim mobinim, pa danas jedan Huawei ima model sa za klasu boljom kamerom od razvikane konkurencije. I puno manju cijenu.

 

Uglavnom, sretno svima, i jos jednom hvala na pomoci 

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakva je slika sd kanala? 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Molim preporuku koji ducan u ZG ima najbolju ponudu televozora za pogledati uživo?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...

Eto ako netko kupuje high end telku, najbolje kaj tržište nudi i po najnižoj cijeni u EU. Ja sam u šoku. 

 

Čitam na AVforums, takvoj cijeni se nadaju za godinu dana tek u UK.

 

Osim ako kolega Garfield ima za toliko novaca več bolji model 

 rtings su ga imali na recenziji, cini se u praksi nista bitno bolje, jedino su dodali BFI...

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-b7a-vs-lg-c8/541/600#usage*4854!threshold*0.1

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Odakle podatak da je LG UJ701V sa 100 Hz. Trazim po netu i nigdje ne nailazim na to.

https://www.displayspecifications.com/en/model/b1a7b29

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BIPS kaže...
Molim preporuku koji ducan u ZG ima najbolju ponudu televozora za pogledati uživo?

 harvey norman, emmezeta, elipso kaj se tice najvise izbora, SD ima manje modela ali nisam jos bio u west gateu navodno tamo imaju najvecu prodavaonicu

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Baš htio i ja to napsiat, oba su na 60Hz, da je 120Hz bio bi definitivno BestBuy.

Po meni se ne isplati dodat 900kn za jaču verziju, ...iako sam isto malo u dilemi oko toga

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/a7211cffa

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovaj LG je sasvim solidan na papiru za 3900 kn, pitanje kakva je slika uzivo

 

Edit:jedino što je debel

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 13:51 (Leon93).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
RuskeGTT kaže...

 i sta oces rec da lg, samsung, panasonic nemaju kineske komponente? daj molim te, SVE je danas iz kine...ali SVE...

 nije bitno što je iz kine, bitno je kakva je kvaliteta

 

primjerice, za pc napajanja imaš recenzije koje detaljno gledaju kvalitetu ugrađenih komponenti - za tv to nemaš i to koristi pilips da mi nam uvalio muda pod bubrege (a koristi i takvo razmišljanje poput tvojeg, to su mu idealne mušterije koje tako banaliziraju da se "sve ionako proizvodi u kini")

nekakav vrh su japanski kondenzatori za koje proiuzvođač skupo plaća da bi dobio certifikat, a ti skupo plaćaš da bi dobio napajanje od kojeg ne moraš strahovati da će ti zapaliti stan ili da će kad crkne povući za sobom i grafičku ili matičnu

tzv. second tier su neki korejski kondići i dio kineskih, slijede third tier - niže kvalitetni kineski kondenzatori itd.

 

hermei kondenzatori kakve ugrađuje pilips su ispod svih tih klasa, nemaju certifikata i obično se ugrađuju u napajanja popt ms platinum koje kupiš za 100 kuna i moliš boga da ne pusti bijeli dim

e vidiš, takve šroteks kondenzatore koristi pilips, ne drugorazredne, ne trećerazredne, nego zadnji šrot za koji nitko nemere garantirati kad će crknut, a crkavaju često i brzo 

i nije samo pitanje jesu li kondenzatori nekvalitetni, nego to povlači sobom i pitanje jesu li nekvalitetni i ostali dijelovi za koje nema certificiranja - vrlo vjerojatno jesu

isto tako koriste i najjeftinije panele na tržištu, jer im manjkavosti prekriju ambilightom

 

odnosno, da bi ti malo približio poantu - ni ti nećeš u svoj auto sipati neko tatung ulje, bez obzira proizvodilo se ono u kini kao i neko kvalitetno koje inače koristiš - zašto, pa zato jer ne želiš riskirati i zato jer nisi budala da ti netko po istoj cijeni uvali upitnu kvalitetu

 nisam glup da nisam skuzio bez usporedivanja s autima...

ali eto, sta rec, tv i auto mi nisu na istoj listi prioriteta...

i cisto sumnjam da se ulje koje ja sipam u auto proizvodi u kini :)

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sondek kaže...

@Anđeo bez falinge 

Necu se dati uvuci u dalju raspravu. Rekao sam sta sam imao.

 

 

Hvala svima na savjetima, ostala je dilema izmedju Samsunga i Philipsa. Nisam fan boy ali dosad su mi svi TV-i bili Samsung, cista slucajnost. Ne znam kakav je Tizen, ali prethodna im je SMART platforma bila neupotrebljiva, pa sam malo oprezan. I puno veci igraci su stradali izmisljajuci toplu vodu (Nokia).

Philips je u igri jer koliko vidim po cijenama, u Europi je blizu 2000 eura, ja ga ovdje mogu dobiti za 1100. Samsung je isto povoljniji, ali je taj omjer manji. I bitnije, garancija za Samsung je 1 godina (+1 uz doplatu), za Philips 5. Dakle, cisto pragmaticni razlozi :)

 

Jasno mi je da Philips vise nije Philips kog znamo, ali danas je sve manje vise kinesko. Ne mislim da Samsung ili Sony stavljaju zlatne poluge u svoje aparate; itekako svi rade kompromise da bi bili konkurenti. Smijemo se i kineskim mobinim, pa danas jedan Huawei ima model sa za klasu boljom kamerom od razvikane konkurencije. I puno manju cijenu.

 

Uglavnom, sretno svima, i jos jednom hvala na pomoci 

 Philips 7601 ti je 2016 model, i ima 8 bit glossy panel.

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RuskeGTT kaže...

i cisto sumnjam da se ulje koje ja sipam u auto proizvodi u kini :)

 sad ću te opet citirati 

RuskeGTT kaže...

...daj molim te, SVE je danas iz kine...ali SVE...

 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

..a SIPA se ono kaj je sipko - pijesak...

 

tekućine se toče ili ulijevaju...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sondek kaže...

@Anđeo bez falinge 

Necu se dati uvuci u dalju raspravu. Rekao sam sta sam imao.

 

 

Hvala svima na savjetima, ostala je dilema izmedju Samsunga i Philipsa. Nisam fan boy ali dosad su mi svi TV-i bili Samsung, cista slucajnost. Ne znam kakav je Tizen, ali prethodna im je SMART platforma bila neupotrebljiva, pa sam malo oprezan. I puno veci igraci su stradali izmisljajuci toplu vodu (Nokia).

Philips je u igri jer koliko vidim po cijenama, u Europi je blizu 2000 eura, ja ga ovdje mogu dobiti za 1100. Samsung je isto povoljniji, ali je taj omjer manji. I bitnije, garancija za Samsung je 1 godina (+1 uz doplatu), za Philips 5. Dakle, cisto pragmaticni razlozi :)

 

Jasno mi je da Philips vise nije Philips kog znamo, ali danas je sve manje vise kinesko. Ne mislim da Samsung ili Sony stavljaju zlatne poluge u svoje aparate; itekako svi rade kompromise da bi bili konkurenti. Smijemo se i kineskim mobinim, pa danas jedan Huawei ima model sa za klasu boljom kamerom od razvikane konkurencije. I puno manju cijenu.

 

Uglavnom, sretno svima, i jos jednom hvala na pomoci 

 

Moraš da znaš:)
Imaš kineza koji ugrađuje niskobudžetne komponente.
Imaš huawei  u suradnji s tvrtkom Leica camera.
https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Leica

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kao prvo svaka čast svima koji se ovdje trude pomoći. Kao drugo, zbog nekih prepucavanja ljudi nakon čitanja vaših postova nerijetko ostaju još više zbunjeni oko toga koji TV kupiti. SIgurno je da svatko tko dođe ovdje pitati već ima nekakvog favorita pa ovdje traži potvrdu svojeg mišljenja, a nekad može stvarno pročitati nerealne stvari.

Ne bi htio da se ovo shvati kao da branim Garfielda, jer je očigledno da malo više gura Philips (da li ima šta od toga ne znam niti me zanima), ali neki stvarno pretjeruju u napadima, jer nisam vidio da on nekog vrijeđa, napada ili nešto slično. Možda griješim jer nisam prošao svih 500 stranica :-)

Da li laže o proizvodima ne znam jer sam laik, ali ne znam ni za vas ostale. Osim Philipsa ipak redovito preporuči i par ostalih marki, tako da sigurno pomaže ljudima. Što se mene tiče, nabrijao sam se na Philips 49PUS6561 i ambilight, ali u prvom redu zato što ga ima jedan moj prijatelj koji se dosta kuži u sve skupa i prezadovoljan je sa telkom. Apsolutno je moguće to šta neki govore da Philips više nije kao prije, da ugrađuje nekvalitetne komponente, ali nekako ne pušim priču da je u rangu Vivaxa i sličnih marki, pogotovo što se može naći puno stranih recenzija koje baš taj model jako dobro ocjenjuju, a dobro je ocjenjen i na recenziji HDtelevizije. Uglavnom, jedino mjesto gdje sam mogao pročitati loše stvari o Philipsu je ovdje od nekih forumaša i to uglavnom u svađi sa Garfieldom. Istina, nije bilo loših komentara za 6561 (bar ih nisam vidio) pa se nadam da je to malo bolja telka od ovih ostalih, jeftinijih Philipsovih modela što su sad na akcijama. Ne možete mi reći da baš NIJEDAN Philipsov model nije dovoljno dobar i da baš nikad ne možete dignuti palac gore za neku Philipsovu telku. Pa ne vjerujem da su baš zadnje smeće. Probajte i vi ostali biti manje isključivi.

Uglavnom, čak i da se dešavaju neki kvarovi (a provjerio sam sa kolegom koji radi u TV servisu koji mi kaže da im podjednako dolaze sve marke, a malo više jedna koja nije Philips ali neću imenovati), postoji 5 godina garancije što je jako dobra stvar.

 

Još jednom, žijeli svi skupa i hvala na trudu.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sondek kaže...

@Anđeo bez falinge 

Necu se dati uvuci u dalju raspravu. Rekao sam sta sam imao.

 

 

Hvala svima na savjetima, ostala je dilema izmedju Samsunga i Philipsa. Nisam fan boy ali dosad su mi svi TV-i bili Samsung, cista slucajnost. Ne znam kakav je Tizen, ali prethodna im je SMART platforma bila neupotrebljiva, pa sam malo oprezan. I puno veci igraci su stradali izmisljajuci toplu vodu (Nokia).

Philips je u igri jer koliko vidim po cijenama, u Europi je blizu 2000 eura, ja ga ovdje mogu dobiti za 1100. Samsung je isto povoljniji, ali je taj omjer manji. I bitnije, garancija za Samsung je 1 godina (+1 uz doplatu), za Philips 5. Dakle, cisto pragmaticni razlozi :)

 

Jasno mi je da Philips vise nije Philips kog znamo, ali danas je sve manje vise kinesko. Ne mislim da Samsung ili Sony stavljaju zlatne poluge u svoje aparate; itekako svi rade kompromise da bi bili konkurenti. Smijemo se i kineskim mobinim, pa danas jedan Huawei ima model sa za klasu boljom kamerom od razvikane konkurencije. I puno manju cijenu.

 

Uglavnom, sretno svima, i jos jednom hvala na pomoci 

Tu onda nemaš kaj puno mudrovat, tvorničkih 5 godina gare je danas must have tako da je izbor jasan.

To sto je 2016 model nema nikakve veze ako je iz high end klase a i godinu noviji modeli su marginalno mozda poboljsani ako i to.

I vidim po recenziji sto je netko postao da je jako dobar pošto je FALD ima dobro mapiranje pozadinskim osvijetljenjem.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Soecc

Da, grijesis.. Da si ulozuo trunku truda i procitao par stranica "nebi ispadalo da ga branis". Ovako uletavas kao padobranac.
Sto puta je vec napisano da nitko ne pljuje po filipsu, nego po garfildu.
Ako su ljudi zadovoljni drugorazrednim proizvodom, njihova stvar. No svrstavati filips u vrh ponude je kriminaln, a doticni od tog kriminlana ima i koristi.. Dok mi ostali koji ukazujemo na to nemamo. Pa ako je tesko zbrojiti dva i dva nikakvo ukazivanje na neciju muljazu vam nece pomoci.

Sto je najzalosnije, doslo je do toga da se mi moramo opravdavat sto pokusavamo nekoga spasiti od prevare.. Dok garfi svoje lazi i muljanja nije podkrijepio nijednim argumnetom, osim sa: "lazete"


Ps. Da ne shvatis ovo kako pocetak nekakve rasprave i napada na tebe.. Unaprijed isprike ukoliko je "ton" malo napadan. Nemam previse vremena za tipkanje pa ne stignem birati rijeci :))
sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 16:10 (b4rt!mej).
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
RuskeGTT kaže...

i cisto sumnjam da se ulje koje ja sipam u auto proizvodi u kini :)

 sad ću te opet citirati 

RuskeGTT kaže...

...daj molim te, SVE je danas iz kine...ali SVE...

 

 pa jebem mu mater, sheldon bolje raspoznaje ironiju od tebe...

Stric_Jura kaže...

..a SIPA se ono kaj je sipko - pijesak...

 

tekućine se toče ili ulijevaju...

 pravimo se pametni? fino...

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RuskeGTT kaže...
picajzla0707 kaže...
RuskeGTT kaže...

i cisto sumnjam da se ulje koje ja sipam u auto proizvodi u kini :)

 sad ću te opet citirati 

RuskeGTT kaže...

...daj molim te, SVE je danas iz kine...ali SVE...

 

 pa jebem mu mater, sheldon bolje raspoznaje ironiju od tebe...

 sad bi ja isto mogao reći za tvoj smisao za humor, a još sam stavio i kikotajućeg smajlića

bez ljutnje, ja se zajebavam malo i shvatio sam ironiju, samo sam tako malo danas raspoložen za šprdanciju

 

a što se tiče pilipsa, ma naravno da u određenim prilikama to ispadne dobra kupovina

nije baš da su i ostali cijepljeni na kvarne politike i loše serije, samo što je već odavno ovdje prevršilo svaku mjeru guranje pilipsa kao najboljeg baš u svemu i u svakoj prilici

a još više je dopizdilo što nitko ništa ne smije prigovorit da mu se dotični ne nakači sa svojim sranjima

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Eto ti si ka veliki strucnjak. Prodajes televizije u ducanu i jebes nas u mozak.


Btw da zavrsimo pricu sa LG uj701v

Lg hrvatska mi je explicitno odgovorio da je panel definitivno 100hz. Kao i to da je tip iz sancta domenice izvuka tablicu sa lg evim modelima i nasa da je taj model 100hz.

Ako netko ima kakav video ili alat da testiram jel to pravi 100hz panel neka me kontaktira.
Moj PC  
2 0 hvala 1
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pitanje za Garfilda. Koliko herca ima lg 49uj701.

stršljen
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stršljen kaže...

Pitanje za Garfilda. Koliko herca ima lg 49uj701.

 Ima 50Hz osvežavanje panela..

6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovdje na forumu ljudi kupe tv-e mtsleč da ima 100herca, i onda ti on ide davat savjet koji tv-e da kupiš i upušta se u raspravu o televizijama,zemljo otvori se.

stršljen
 
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stršljen kaže...

Ovdje na forumu ljudi kupe tv-e mtsleč da ima 100herca, i onda ti on ide davat savjet koji tv-e da kupiš i upušta se u raspravu o televizijama,zemljo otvori se.

 Pa tako ti je to..Ali nisu tu ljudi toliko krivi, koliko je kriv onaj što jim dava krive informacije:) A na kraju ja ispadam taj, koji laže ljudima..

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovi TCL televizori su navodno bolji nego što se cine P6xxx serija koja je dosutpna kod nas ima 120 local dimming zona, usporedimo to sa duplo skupljim samsungom 8x serije koji ima 6 komada.

 

EDIT: citam sad da je verzija za europsko trziste u odnosu na onu za americko dosta osakacena...

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 20:04 (k1klop).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Garfild potkrijepi tu svoju tezu dokazima. Di si vidija/čuja da 55uj701v ima 50hz a ne 100hz panel?
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
shegyman kaže...
Garfild potkrijepi tu svoju tezu dokazima. Di si vidija/čuja da 55uj701v ima 50hz a ne 100hz panel?

 Ovdje si pogledaj.

http://www.zambullo.de/fernseher/lg-tv-lineup-2017-uebersicht-ueber-lg-fernseher-der-serien-lj-uj-sj-und-oled-aus-2017.html

 

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
shegyman kaže...
Ovo cu shvatit kao upuceno meni.
Ja iznosim činjenice stečene mojim iskustvom(osobno kupljeni tv-i, tv-i testirani u dućanu, ponesto tuđih reviewa s neta) i iskustvom svojih prijatelja koji imaju neke od tih modela(točnije iskustva koja sam ja ima kad sam kod njih vidija tv).

Znaci oces rec da ja lazem ovaj napacen narod kad nekome dam savjet o necemu sto sam osobno vidija i steka subjektivan, u vecini slucajeva objektivan dojam?
Svakome sam na PM odgovorija objektivno i nastojao pomoc. I meni su drugi pomogli.

Uzmi tupi nož i prikolji se. Ili se baci u savudrijsku valu ili u bledsko jezero skupa s Majstorom/Garfildom.

 

stršljen
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice