Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.044
|
čitano: 14.583.646
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.7.2018 16:27 (ralfi).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ralfi kaže...

Sto kazete na ovaj SONY LED televizor BRAVIA KDL40R450 2.400kn

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/sony-led-tv-prijemnik-kdl-40re450b

 

 Odlično si pronašao, bolje nego ja.

Popust je dobar, tv ok, samo provjeri ima li Linux..

za te novce, bonbon...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav dragi ljudi!

 

Molim vas za savjet oko kupnje tv-a. Čitam već danima i pretražujem trgovine da nađem najbolje što mogu za buđet kojim raspolažem.

 

Trenutno imam Samsung UE48J6272SU model ali mi je sada malen zbog većeg dnevnog boravka. Imam od kauča do tv-a 4m i trebao bi veći. 

Ciljam na nešto od 65", ali nikako se odlučiti. Mislim uložiti 10 000kn, eventualno 11 000 ako stvarno ima smisla. Kao npr neka akcija od nekih jačih modela. 

 

Pokušavam nešto uhvatiti dosta kvalitetno, a da je sniženo. Htio bih da je dobro za filmove, da mi dobro prikazuje crnu,kontrast i da je dobar motion.

 

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-sony-kd-65xe7005-led-smart-uhd-4k-tv-t2-hevcs2/81762?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Vidim da je ovo na dobroj akciji i 8000kn tako da preporuka može biti i manja od 10 000kn. Uglavnom nešto što je best buy .

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zapao mi je za oko ovaj TV, ali me muči jedna stvar, da li ima tjuner Hevc h.265 nigdje se to ne spominje. Model je iz 2018 god.sto mislite o tom TV- u.
https://www.ekupi.hr/LG-UHD-TV-49UK6300MLB-SMART-1312998.aspx
 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kran kaže...
Zapao mi je za oko ovaj TV, ali me muči jedna stvar, da li ima tjuner Hevc h.265 nigdje se to ne spominje. Model je iz 2018 god.sto mislite o tom TV- u.
https://www.ekupi.hr/LG-UHD-TV-49UK6300MLB-SMART-1312998.aspx

 ima i žalosno bi bilo da nema.

imaš na toj stranici pod SPECIFIKACIJE dvbt 2 ODN HEVC

 

tv je OK

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.7.2018 1:46 (Anđeo bez falinge).
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A ovako da li se isplati malo još ispružit za ovako nešto

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-65xe9005-4k.aspx

 

popust je . Ima li što bolje u tom cjenovnom rangu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blader kaže...

A ovako da li se isplati malo još ispružit za ovako nešto

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-65xe9005-4k.aspx

 

popust je . Ima li što bolje u tom cjenovnom rangu?

Zašto bi uzimao taj Sony za takve pare, kad sam ti dao link Philips modela 8102 koji je bolji, a pored toga je još jeftiniji.. Jedino ako očeš baš uzet u Hrvatskoj, onda uzmi taj Sony.

A drugo šta bolje, za takve pare kao što je taj Sony ne dobijaš.

 

 

 

 

 

 

7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ispričavam se, ali ne snalazim se baš po stranim siteovima. Ne znam odakle da uzmem tv, tj. kojim se trgovinama može vjerovati. 

Ne trebam uzeti u hrvatskoj ali bi volio da je neka sigurna trgovina, pa ako imaš neki link bio bih ti zahvalan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa trebam preporuku TV-a do 5000kn. Slabo se razumijem u TV želim najbolji omjer cijene i kvalitete

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blader kaže...

Ispričavam se, ali ne snalazim se baš po stranim siteovima. Ne znam odakle da uzmem tv, tj. kojim se trgovinama može vjerovati. 

Ne trebam uzeti u hrvatskoj ali bi volio da je neka sigurna trgovina, pa ako imaš neki link bio bih ti zahvalan.

 Što se tiče Philips modela 8102 sam ti dao več link.. A možeš ga uzet ovdje.  I neki ljudi sa našeg foruma, su uzeli taj model i nije bilo nikakvog problema:) To su sve veoma pouzdane prodaonice:)

 

https://www.ottoversand.at/p/philips-65pus8102-12-led-fernseher-65-zoll-4k-ultra-hd-smart-tv/AKL10074607982#sku=6369895223-0-10074607982&nav-pd=true&IWL=116&WKZ=10&NUMSArt=10202010393820&NUMSArtPc=10202010393821&AffiliateID=geizhals&ActionID=preissuchmaschinen&Name=63698952-0_GHRabatt10_HT&utm_medium=ppsm&utm_source=geizhals&utm_campaign=preissuchmaschinen&BonusNumber=22349&isRedirected=true&els=true

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ERROR1911 kaže...

Ekipa trebam preporuku TV-a do 5000kn. Slabo se razumijem u TV želim najbolji omjer cijene i kvalitete

 Koje veličine..?

7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pogledao sam i ja i proučio tvoje linkove, ali sam mislio da si link dao čisto da vidim specifikacije s obzirom da je bila stranica nešto kao "nabava" kod nas. I vidio sam taj otto samo sam bio skeptičan ;D

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
ERROR1911 kaže...

Ekipa trebam preporuku TV-a do 5000kn. Slabo se razumijem u TV želim najbolji omjer cijene i kvalitete

 Koje veličine..?

 124

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ERROR1911 kaže...
garfield1 kaže...
ERROR1911 kaže...

Ekipa trebam preporuku TV-a do 5000kn. Slabo se razumijem u TV želim najbolji omjer cijene i kvalitete

 Koje veličine..?

 124

 Baš tačno 124 ili može nešto malo više..? Jer baš tačno 124 nema takve diagonale..

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
ERROR1911 kaže...
garfield1 kaže...
ERROR1911 kaže...

Ekipa trebam preporuku TV-a do 5000kn. Slabo se razumijem u TV želim najbolji omjer cijene i kvalitete

 Koje veličine..?

 124

 Baš tačno 124 ili može nešto malo više..? Jer baš tačno 124 nema takve diagonale..

 Može i više 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blader kaže...

A ovako da li se isplati malo još ispružit za ovako nešto

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-65xe9005-4k.aspx

 

popust je . Ima li što bolje u tom cjenovnom rangu?

Sony 65XE9005 je stroj od televizora i duplo bolji od onog Philipsa. Proguglaj malo recenzije XE9005(ili X900E) pa ces vidjeti. A vidi se da ne pratis forum jer ovaj Garfield samo Philipse preporucuje jer ocigledno ima neke koristi od prodaje Philips televizora. Inace, Philips nije vise onaj stari dobri Nizozemski brand, njih su kupili Kinezi i nemaju vise nikakve veze sa starim dobrim Philipsom.

12 godina
protjeran
offline
 
0 4 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
ralfi kaže...

Sto kazete na ovaj SONY LED televizor BRAVIA KDL40R450 2.400kn

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/sony-led-tv-prijemnik-kdl-40re450b

 

 Odlično si pronašao, bolje nego ja.

Popust je dobar, tv ok, samo provjeri ima li Linux..

za te novce, bonbon...

  Kakav sad Linux? Zasto mi je to bitno? To je neki OS u TV-u?

15 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blader kaže...

Pozdrav dragi ljudi!

 

Molim vas za savjet oko kupnje tv-a. Čitam već danima i pretražujem trgovine da nađem najbolje što mogu za buđet kojim raspolažem.

 

Trenutno imam Samsung UE48J6272SU model ali mi je sada malen zbog većeg dnevnog boravka. Imam od kauča do tv-a 4m i trebao bi veći. 

Ciljam na nešto od 65", ali nikako se odlučiti. Mislim uložiti 10 000kn, eventualno 11 000 ako stvarno ima smisla. Kao npr neka akcija od nekih jačih modela. 

 

Pokušavam nešto uhvatiti dosta kvalitetno, a da je sniženo. Htio bih da je dobro za filmove, da mi dobro prikazuje crnu,kontrast i da je dobar motion.

 

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-sony-kd-65xe7005-led-smart-uhd-4k-tv-t2-hevcs2/81762?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Vidim da je ovo na dobroj akciji i 8000kn tako da preporuka može biti i manja od 10 000kn. Uglavnom nešto što je best buy .

 

 

 

S obzirom da si propustio akcije tokom svjetskog prvenstva ako ikako možeš pričekaj Black Friday krajem 11 mjeseca.

Ja imam 40" i isto 4 metra do telke ali odlučio sam čekati. TV se kupuje na dugi rok i radije se strpim 4 mjeseca pa kupim dobru stvar po dobroj cijeni. Novi modeli su praktički tek izašli, a prošlogodišnji isto nisu baš jeftini.

65" xe9005 je do prije 3 tjedna bio ispod 11000. Ja doduše pikiram OLED ali svemu cijene padaju. xf9005 je po meni dosta bolja kupnja od xe9005 jer ima nešto veću svjetlinu, bolji procesor koji ide u gornju klasu i što je najvažnije Dolby vision.
Ovu cijenu od 12000 kn za xe9005 je po meni trenutno šteta za platiti.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...

 

S obzirom da si propustio akcije tokom svjetskog prvenstva ako ikako možeš pričekaj Black Friday krajem 11 mjeseca.

Ja imam 40" i isto 4 metra do telke ali odlučio sam čekati. TV se kupuje na dugi rok i radije se strpim 4 mjeseca pa kupim dobru stvar po dobroj cijeni. Novi modeli su praktički tek izašli, a prošlogodišnji isto nisu baš jeftini.

65" xe9005 je do prije 3 tjedna bio ispod 11000. Ja doduše pikiram OLED ali svemu cijene padaju. xf9005 je po meni dosta bolja kupnja od xe9005 jer ima nešto veću svjetlinu, bolji procesor koji ide u gornju klasu i što je najvažnije Dolby vision.
Ovu cijenu od 12000 kn za xe9005 je po meni trenutno šteta za platiti.

XE9005 još nema pokrpani 50Hz bug, zadnji firmware (koji čak ni nije uključivao fix za navedeni problem) je povučen zbog toga što je nekim korisnicima brickao televizore, nove verzije još nema na vidiku... Uglavnom super telka ali zbugirana, ja bih se osobno suzdržao od tog modela dok se stvari ne riješe, makar vać su sad praktički rasprodani. Novi XF9005 model ima jače osvjetljenje i DV ali koliko vidim po netu zbog većeg osvjetljenja izaziva veći blooming ako ga se kuri, neke recenzije i komentari po forumima spominju i pojavu bandinga, a i cijene su im sad bezveze, treba čekati studeni za telke tih gabarita i klasa (ako baš nije turska sila za novom telkom odn. ako novci ne žuljaju).

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.7.2018 14:39 (deckard).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Garfi, macak.. ne odustajes?! :))
sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
Moj PC  
2 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blader kaže...

A ovako da li se isplati malo još ispružit za ovako nešto

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-65xe9005-4k.aspx

 

popust je . Ima li što bolje u tom cjenovnom rangu?

 Svakako ti je ovaj Sony bolji od Philipsa 8102, jer ima več QD Triluminos zaslon, a 8102 još je obični glossy LCD. Sony ima i bolju HDR podršku.

7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala ljudi na savjetima. Ne gori mi pod nogama. Nabrijao sam se gledajući reviewe ali strpit ću se jer ipak je ovo velika investicija za mene. Volio bi što bolje proći...

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
endoki kaže...
Blader kaže...

A ovako da li se isplati malo još ispružit za ovako nešto

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-65xe9005-4k.aspx

 

popust je . Ima li što bolje u tom cjenovnom rangu?

 Svakako ti je ovaj Sony bolji od Philipsa 8102, jer ima več QD Triluminos zaslon, a 8102 još je obični glossy LCD. Sony ima i bolju HDR podršku.

Šta pišeš gluposti:)) Jer si si pogledao test, za ta dva modela kojeg sam stavio na prošloj strani..  A kako može biti Sony sa  slabijim procesorom, i sa tri puta manjim conama zatemnenja bolji..? Mislim ovo je več kriminal, kakve laži se ovdje pišu, samo, da ljudi ne bi kupili koji Philips televizor:))

12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@endoki

I evo šta piše u toj recenziji.. A pored toga nisi ni vidio taj model u živo, a pišeš kako je slabiji..!

PUS8102 je snažan uspjeh na premium segmentu, od strane nizozemskog proizvođača i povratak tvrtke u korijene gdje su prije nekoliko godina najviši serijski bili najbolji LCD na tržištu. TV, u potpunosti zanemarujući pitanje cijene (što je u redu), stvarno je uspješan i može se natjecati s najboljim LCD televizorima ikada napravljenim. Pozadinsko osvjetljenje, Direct LED tip s više od stotinu neovisnih zona, omogućuje vam postizanje što je najvažnije - velika crna i neću pretjerivati ​​rekavši da kontrast, vizualno poboljšan i funkcijom Ambilight, daje OLED iskustvo. Pod ovim temeljnim aspektom, PUS8102 je najbolji LCD TV ove godine. Samo se Sony XE9405 može nositi s tim, ali razgovaramo o dvije različite dijagonale i rasponu cijena. Izravna rasvjeta donosi i druge prednosti. Prije svega, HDR efekt visoke kvalitete, zapravo najviši u povijesti marke Philips! U smislu UHD, TV radi vrlo dobro i zahvaljujući proširenoj paleti boja (93% DCI) i općenito vjernim bojama nakon umjeravanja (to vrijedi i za SDR način rada). Također ima podcijenjenu prednost visoke ukupne svjetline ploče, za dnevno gledanje (450 cd / m2). Ispitani TV nije bez nedostataka, od kojih moram spomenuti, jer se nakon opisivanja do sada može smatrati savršenim televizorom. Očigledna strana je kut gledanja, ali svaki LCD s matricom VA pati od iste, pa se ovo pitanje može zanemariti. Preostale šupljine su prilično male stvari. Ovdje bih navela malu količinu konfiguracije ukapljenja filmova, stoga moramo odabrati bilo između savršene likvidnosti ili nedostatka likvidnosti filma. Niuansem je također smanjen broj detalja u crncima, u HDR modu. To bi moglo biti rafinirano. Cijena koju ćemo platiti za TV, međutim, ne samo da može oprostiti ove male nedostatke, već i čini PUS8102 izuzetno ukusnim zalogajem. Ovaj 65-inčni zaslon zahtijeva samo ulaganje od 8999 zlata. Kakve su alternative za ovu cijenu? Uglavnom mali. Natjecanje u ovom segmentu cijena gotovo nema pristup. Mislim da će testirani TV naći široku skupinu navijača, to je više uz visoku kvalitetu slike ima nekoliko jedinstvenih prednosti - Ambilight, Android sustav, pružajući beskrajne mogućnosti i praktično daljinsko upravljanje s QWERTY tipkovnicom.
 
0 8 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Garfild je placen od strane filipsa da ih reklamira po forumima u regiji.
Nedajte se navuci na njegovo prodavanje magle.
Do kraja dana ce ionako pokupiti karton. :)
sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
Moj PC  
8 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
endoki kaže...
Blader kaže...

A ovako da li se isplati malo još ispružit za ovako nešto

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-65xe9005-4k.aspx

 

popust je . Ima li što bolje u tom cjenovnom rangu?

 Svakako ti je ovaj Sony bolji od Philipsa 8102, jer ima več QD Triluminos zaslon, a 8102 još je obični glossy LCD. Sony ima i bolju HDR podršku.

Šta pišeš gluposti:)) Jer si si pogledao test, za ta dva modela kojeg sam stavio na prošloj strani..  A kako može biti Sony sa  slabijim procesorom, i sa tri puta manjim conama zatemnenja bolji..? Mislim ovo je več kriminal, kakve laži se ovdje pišu, samo, da ljudi ne bi kupili koji Philips televizor:))

 više neznanje nego laži

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

 Pa i tako kvalitetan Panasonic, nije ništa posebno bolji:)   A pored toga, se ne može Funai- Philips uspoređivat sa Philips Evropa:)) Ako bi bili to uglavnom Evropski Philips televizori, bi bila ocena osjetno bolja..

https://www.consumeraffairs.com/home_electronics/panasonic_lcd_tv.html

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice