Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.376
|
čitano: 14.177.605
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

steta sto elipso nema lg u ponudi :)

ko ce cekat jos tjedan dana :)

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mambinjo kaže...

Elipso s brutala ponudama. Siguran sam da nema bolje od ovog za ispod 3500kn. Koji od ova dva monitora preporučujete?

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SONY-KD43XF7596BAEP/

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE50NU7402UXXH/

 

Veličina nije bitna, glavna je kvaliteta.

 Ovdje imaš kvalitetniji model:)

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-43PUS7303/

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
levca5 kaže...
Pixel kaže...
Flagship kaže...
marq23 kaže...
Flagship kaže...
Mr_Peanut kaže...

 

 

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-55sk8500.aspx

treba ti IPS zbog kuta, a ovo je solidan TV, pogotovo ako ga gledaš u nezamračenoj prostoriji. Smart je i ima sve što tražiš s 10% popusta je oko 7000 ali možeš pričekat BF da još padne cijena...

Zanimljivo, sad je snižena cijena i za 65SK8500 pa minus 10% , a prije BF, izlazi 9899:)

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-65sk8500.aspx

 

Koji je bolji? Dvoumim se i žderem se između tog LG-a i Samsunga ue65nu8002

 

Znam da je jedan ips drugi Va i da su oba 120hz i sve recenzije odgledo i pročito al i dalje me ždere, koji je bolji za filmove i ps4, čiji panel je bolji i koji je bolji proizvod. Ili 

 

da uzmem koji je jeftiniji? 

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue65nu8002-uhd.aspx

NU8002 nema puni 10-bit panel, nema Dolby Vision a ne podržava ni DTS. S druge strane SK8500 ima sve navedeno, čak je i FALD ali IPS pa treba odvagati što je prioritet.

 

VA panel je većinom bolji odabir ali tko već daje 10000 kn za televizor onda je full 10-bit panel must have, kao i DTS. Ja bih možda pričekao još koji dan ove BF najave iz Sancta D. ili od nekih drugih pa možda i onaj Sony 65XF9005 bude dostupan za cca 11K, bolji je i od lg i od samsunga:)

 

Kladim se da 99.99 % ljudi ukjučujuči i ove tu na forumu ne  može vidjeti razliku između 10bit panela i 8 bit + FRC !

Ti se vodiš papirnatim specifikacijam koje često navode na krive zaključke umjesto kakvu sliku tv ima.  Ovaj LG nije niti blizu slikom samsungu NU8000 i točka, možemo nabrajati specifikaciej do sutra , ali to su činjenice.

FALD na ips-u koji se ponaša kao da ga niti nema jer nema skoro nikakav utjecaj na kotrast je beskoristan i besmislen. 

Jedina mana mu je DTS i Dolby vision kojeg nema, ali ako je ovaj lg opcija radi tog onda opet bolje samsung jer taj lg nije u stanju prikazati apsolutno nikakav HDR . Ako se gleda Dolby visionm onda to ima smisla samo na tvima koji ga mogu ispravno i prikazati, a ne da je samo mrtvo slovo na papiru.  Ako postoji drugi tv koji ima isti ili bolji kontrast kao taj samsung i ostale specs i da ima dolby vidion onda bih uzeo taj drugi, u suprotnom Samsunga.

 

 

Izvini jel imas ti licno neki od ova dva pomenuta tv-a, pa sa sigurnoscu pricas ili onako, video si mozda u nekoj radnji isl?????

 Nemam niti jedan od ta dva jer me ne zanima ta klasa tva za doma.

Nego jel itko na forumu ima išta od onoga o čemu se priša i što se preporuča ? 

Vidio sam te tve u par navrata, imam na poslu poprilicno raznih display-a  s s raznim panelima pa imam predodzbu kako koji radi i koje su mu mogucbnosti , jako dobro poznajem tehnologiju , a i vjerujem odredjenim ljudima koji su recenzirali pojedine tv-e , neke od njih i poznajem.  I mislim da imam sasvim dovoljno informacija da  ovo gorem ogu reći .

A ti ako ti komentar ne paše slobodno kupi za svoju lovu što želiš, ti ćeš u to gledati, ne ja. Ja imam prprilicno iskustvo pogotovo s hiend tvima i znam kako što treba izgledati i na temelju toga radim preporuke.  

Ti slobodno čitaj specifikacije i reklame i kupuj na temelju toga.

 

 

Ne sumnjamja da ti imas iskustva, poent aje u tome, da sam ja pe jedno mesec dana detaljno opisao razlike u kvalitetu slike izmedju Sony XE 7005, modela iz 2017-e, Samsung MU 9002 65 inca takodje iz 2017, placen 2500e, Plazma Samsung D8000 stara 6 godina i LG 55SK 8500, kupljen pre dva meseca.

Ja ove tv-ee IMAM LICNO, igram se sa njima svaki dan, svaki "bozji" dan nesto cackam na njima, radio kalibracije, placao iste, cak i Damiru KLubicku, pa smatram sebe merodavnim da ipak ja ponesto kazem o njima, jer manite se specifikacija, papira, te ovog, te onog, moje oko je najbolja recenzija za pomenute modele tv-a.

Sony koji je najslabiji model, sije, ubija slikom u SD formatu sve modele znatno skupje od njega, HD slika takodje na Soniju najbolja, jer se bavim satelitskom opremom, imam i UHD satelitske resivere, pa znam o cemu pricam. Sony je VA panel i kada se malo pomeri u stranu, to nije to, ali kaze opet, ubija slikom u SD i HD formatu ove skuplje modele, jedino kada se automatski tv prepozna HDR format, tu mu slika potamni jer nemoze izvuci ostrinju i kontrast na tim formatima.

LG nije dobar u SD formatu, u HD formatu je nesto slabiji od Samsunga, a dosta slabiji os Sonija, ali UBIJA u HLG HDR formatu slike na satelitskim kanalima koji poseduju taj format slike. Dakle, tu mu Samsung serije 9 ne moze prici sto se tice slike, ali nazalost trenutno ima samo 3 satelitska kanala sa HLG HDR tehnologijom ali gledanje Travel Chanel u HLG-u je uzivanje na LG-ju. Verovatno je ok slika i na Netfliksu (dolby vision), ali ja iskreno ne volim te "vestacke" slike, jer filmska slika bez onog zrnevlja i nije slika, barem za mene, zvucnici na LG-ju su odlicni, mada mi je svaki tv optikom povezan sa AV resiverom. Oled iskreno nisam imao, merkam jedan C8 od 65 inca pocetkom iduce godine, ali na osnovu onog sto sam video u radnji, svaki tv sa malo korigovanom kalibracijom se moze dovesti na sasvim prihvatljiv nivo, pa se cesto pitam i sam, zasto sam dao ovolike pare za ove tv-ee, jer posedujem osim njih i Panasonic plazmu vec 13 godina, placena u to vreme 1700e, imam par led tv-a od 40 inca (sluze mi za posao), pa ako ja nisam merodavan da nesto napisem o svemu tome, onda neznam ko je, osim ljudi koji stvarno imaju neki od pomenutih modela pa znaju o cemu pisu, a specifikacije su eto, i na tarabi pise.......(najveci promasaj mi je Samsung u kojeg sam se razocarao definitvno dok nisam video HDR na LG-ju, a prijatno iznenadjenje je bio Sony).

Pozz i hvala, uz izvinjenje ako sam nekog mozda nesvesno uvredio.

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Još jedna informacija vezana za poklon sat, garancija je 2 godine i vezana je za račun od TV-a.

 

 

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Info za ekipu koji su uzimali Samsung TV gdje su poklanjali satove. Stigao sat napokon. :)

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Meni isto stigao sat i vec sam ga prodao za 1400 :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sada sam obiso par elipso trgovina u potrazi za 65'nu8002, svugdje su ostali samo izlozbeni primjerci koji po prodavacima rade tek nesto vise od mj dana, ha ha, uglavnom 'zapakirani' su svi jutros prodani, al ima jedna stvar koju sam primjetio a to da je izlozbeni bas stajao pored q6 i sonya, a ja prvenstveno kupujem tv zbog kvalitete slike, cini mi se da ima bitno slabiji kontrast cak i od sony serije xf8, tako da svako zlo za neko dobro,  ako mi nije bilo sudeno da ga kupim ceka me nesto bolje:)

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 13:50 (oceans12).
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

izložbeni su na prodaju? tu se može možda navuć još nekih 40 posto, znači za malo više od 4000kn dobiješ taj tv i nažicaš 5 godina garancije od dana kupnje :) to je dosta povoljna kupnja za tv koji je jučer koštao 10999kn :)

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kod tog TV-a nema veze ak je bio izlozbeni, pogotovo ako je zbilja samo mjesec dana... a sto se tice kontrasta, trebao bi biti odlican - dal se vrtila ista slika na njemu i na Sonyu/ Q6F?

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ako nije zamijeceno do sada, sto sumnjam :)

 

Sancta Domenica Cyber Day

Iskoristi fenomenalnu akciju povodom puštanja novog Sancta Domenica Webshopa - čak 20% popusta na sve Samsung mobitele te 15% popusta na sve televizore, velike i male kućanske uređaje iz ponude! Popusti vrijede samo u petak 16.11.2018. isključivo za jednokratna plaćanja.

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Isti promo materijal se vrtio, nemam pojma al boje su bile bljedunjave u odnosu na ova dva koja sam spomenuo

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

ako nije zamijeceno do sada, sto sumnjam :)

 

Sancta Domenica Cyber Day

Iskoristi fenomenalnu akciju povodom puštanja novog Sancta Domenica Webshopa - čak 20% popusta na sve Samsung mobitele te 15% popusta na sve televizore, velike i male kućanske uređaje iz ponude! Popusti vrijede samo u petak 16.11.2018. isključivo za jednokratna plaćanja.

Nema Q655FN -.-

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 14:40 (ParaNO1d).
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Traje akcija još 2 dana u Elipsa,3150kn....tv mi treba većinom za PS4 gaming
Ovaj model ima i HDR? Isplati li se uzet,izgleda primamljivo? Kakav je brand Samsung za tv-ove? hvala

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE50NU7402UXXH/


ima i ovaj isto na akciji za BF

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE49NU7172/

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 16:07 (lukaXXkralj).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znaci 55xf9005 sa 15% popusta bi bio 8000kn, jel mislis da bi za BF moglo i vise ili je to tek prvi val snizenja

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

lukaXXkralj Po meni isplati, evo ti usporedba 

izmedju ta dva.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 14:41 (marinnn).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sto se tice xf900 cijena se nije promijenila ni za 49 a ni za 55 incha.
Posto gledam da bi kupio samsungovu perilicu-susilicu i za to mogu potvrdit da se nije cijena mijenjala.
Meh.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oceans12 kaže...

Sada sam obiso par elipso trgovina u potrazi za 65'nu8002, svugdje su ostali samo izlozbeni primjerci koji po prodavacima rade tek nesto vise od mj dana, ha ha, uglavnom 'zapakirani' su svi jutros prodani, al ima jedna stvar koju sam primjetio a to da je izlozbeni bas stajao pored q6 i sonya, a ja prvenstveno kupujem tv zbog kvalitete slike, cini mi se da ima bitno slabiji kontrast cak i od sony serije xf8, tako da svako zlo za neko dobro,  ako mi nije bilo sudeno da ga kupim ceka me nesto bolje:)

 

 

Ovak,

 

Ja danas zvao oko 11 sati Elipso i potvrđeno da su im ostali samo izložbeni primjerci, osim jednog na stanju u Buzinu.

 

TV je za kolegu po mojoj preporuci, jer taman traži tv oko 65'.

 

Zovem Buzin i lik mi neće rezervirat, veli politika kuće ne rezerviramo...

 

Trk u auto i stignemo tamo i uhvatimo taj zadnji...

 

Uglavnom potvrdio mi je lik iz Elipsa da su bar kod njega imali u poslovnici ukupno tri komada na stanju jutros, znači dva su već pala prije nas.. pretpostavljam da je slično i u drugim poslovnicama..

 

Uglavnom čini se jako dobar deal za 6.999,00 kn..

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 14:43 (Havo).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Prolazi li i kombinacija sa newsletterom? 😀
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pise 15% na sve televizore, mozda jos nisu revidirali cijene...

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja bio prije sat vremena u Buzinu i bio je jos jedan zapakirani rezerviran, znaci ti si mi ga ispred nosa uzeo;) al nije mi zao nije ni do koljena xf9, jedino sto je 65' a ja cu sad kupit sony 55' jer mi je veci preskup, ebiga ne mozes ovce i novce....

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 15:00 (oceans12).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

ako nije zamijeceno do sada, sto sumnjam :)

 

Sancta Domenica Cyber Day

Iskoristi fenomenalnu akciju povodom puštanja novog Sancta Domenica Webshopa - čak 20% popusta na sve Samsung mobitele te 15% popusta na sve televizore, velike i male kućanske uređaje iz ponude! Popusti vrijede samo u petak 16.11.2018. isključivo za jednokratna plaćanja.

 Vrijedi i 10% još onaj kod? nekako sumnjam ali ajd da pitam...

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

oceans12 kaže...

Ja bio prije sat vremena u Buzinu i bio je jos jedan zapakirani rezerviran, znaci ti si mi ga ispred nosa uzeo;) al nije mi zao nije ni do koljena xf9, jedino sto je 65' a ja cu sad kupit sony 55' jer mi je veci preskup, ebiga ne mozes ovce i novce....

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 15:21 (Havo).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Evo javili mi iz Sancta Domenice da ako je akcijska cijena 49 incha sonyja xf900 sada 8499kn na taj iznos ide popust od 15 posto ali se nemoze iskoristiti newsletter kod.
I to vrijedi samo na stranici Sancta Domenica.eu
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
levca5 kaže...
Pixel kaže...
levca5 kaže...
Pixel kaže...
Flagship kaže...
marq23 kaže...
Flagship kaže...
Mr_Peanut kaže...

 

 

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-55sk8500.aspx

treba ti IPS zbog kuta, a ovo je solidan TV, pogotovo ako ga gledaš u nezamračenoj prostoriji. Smart je i ima sve što tražiš s 10% popusta je oko 7000 ali možeš pričekat BF da još padne cijena...

Zanimljivo, sad je snižena cijena i za 65SK8500 pa minus 10% , a prije BF, izlazi 9899:)

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-65sk8500.aspx

 

Koji je bolji? Dvoumim se i žderem se između tog LG-a i Samsunga ue65nu8002

 

Znam da je jedan ips drugi Va i da su oba 120hz i sve recenzije odgledo i pročito al i dalje me ždere, koji je bolji za filmove i ps4, čiji panel je bolji i koji je bolji proizvod. Ili 

 

da uzmem koji je jeftiniji? 

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue65nu8002-uhd.aspx

NU8002 nema puni 10-bit panel, nema Dolby Vision a ne podržava ni DTS. S druge strane SK8500 ima sve navedeno, čak je i FALD ali IPS pa treba odvagati što je prioritet.

 

VA panel je većinom bolji odabir ali tko već daje 10000 kn za televizor onda je full 10-bit panel must have, kao i DTS. Ja bih možda pričekao još koji dan ove BF najave iz Sancta D. ili od nekih drugih pa možda i onaj Sony 65XF9005 bude dostupan za cca 11K, bolji je i od lg i od samsunga:)

 

Kladim se da 99.99 % ljudi ukjučujuči i ove tu na forumu ne  može vidjeti razliku između 10bit panela i 8 bit + FRC !

Ti se vodiš papirnatim specifikacijam koje često navode na krive zaključke umjesto kakvu sliku tv ima.  Ovaj LG nije niti blizu slikom samsungu NU8000 i točka, možemo nabrajati specifikaciej do sutra , ali to su činjenice.

FALD na ips-u koji se ponaša kao da ga niti nema jer nema skoro nikakav utjecaj na kotrast je beskoristan i besmislen. 

Jedina mana mu je DTS i Dolby vision kojeg nema, ali ako je ovaj lg opcija radi tog onda opet bolje samsung jer taj lg nije u stanju prikazati apsolutno nikakav HDR . Ako se gleda Dolby visionm onda to ima smisla samo na tvima koji ga mogu ispravno i prikazati, a ne da je samo mrtvo slovo na papiru.  Ako postoji drugi tv koji ima isti ili bolji kontrast kao taj samsung i ostale specs i da ima dolby vidion onda bih uzeo taj drugi, u suprotnom Samsunga.

 

 

Izvini jel imas ti licno neki od ova dva pomenuta tv-a, pa sa sigurnoscu pricas ili onako, video si mozda u nekoj radnji isl?????

 Nemam niti jedan od ta dva jer me ne zanima ta klasa tva za doma.

Nego jel itko na forumu ima išta od onoga o čemu se priša i što se preporuča ? 

Vidio sam te tve u par navrata, imam na poslu poprilicno raznih display-a  s s raznim panelima pa imam predodzbu kako koji radi i koje su mu mogucbnosti , jako dobro poznajem tehnologiju , a i vjerujem odredjenim ljudima koji su recenzirali pojedine tv-e , neke od njih i poznajem.  I mislim da imam sasvim dovoljno informacija da  ovo gorem ogu reći .

A ti ako ti komentar ne paše slobodno kupi za svoju lovu što želiš, ti ćeš u to gledati, ne ja. Ja imam prprilicno iskustvo pogotovo s hiend tvima i znam kako što treba izgledati i na temelju toga radim preporuke.  

Ti slobodno čitaj specifikacije i reklame i kupuj na temelju toga.

 

 

Ne sumnjamja da ti imas iskustva, poent aje u tome, da sam ja pe jedno mesec dana detaljno opisao razlike u kvalitetu slike izmedju Sony XE 7005, modela iz 2017-e, Samsung MU 9002 65 inca takodje iz 2017, placen 2500e, Plazma Samsung D8000 stara 6 godina i LG 55SK 8500, kupljen pre dva meseca.

Ja ove tv-ee IMAM LICNO, igram se sa njima svaki dan, svaki "bozji" dan nesto cackam na njima, radio kalibracije, placao iste, cak i Damiru KLubicku, pa smatram sebe merodavnim da ipak ja ponesto kazem o njima, jer manite se specifikacija, papira, te ovog, te onog, moje oko je najbolja recenzija za pomenute modele tv-a.

Sony koji je najslabiji model, sije, ubija slikom u SD formatu sve modele znatno skupje od njega, HD slika takodje na Soniju najbolja, jer se bavim satelitskom opremom, imam i UHD satelitske resivere, pa znam o cemu pricam. Sony je VA panel i kada se malo pomeri u stranu, to nije to, ali kaze opet, ubija slikom u SD i HD formatu ove skuplje modele, jedino kada se automatski tv prepozna HDR format, tu mu slika potamni jer nemoze izvuci ostrinju i kontrast na tim formatima.

LG nije dobar u SD formatu, u HD formatu je nesto slabiji od Samsunga, a dosta slabiji os Sonija, ali UBIJA u HLG HDR formatu slike na satelitskim kanalima koji poseduju taj format slike. Dakle, tu mu Samsung serije 9 ne moze prici sto se tice slike, ali nazalost trenutno ima samo 3 satelitska kanala sa HLG HDR tehnologijom ali gledanje Travel Chanel u HLG-u je uzivanje na LG-ju. Verovatno je ok slika i na Netfliksu (dolby vision), ali ja iskreno ne volim te "vestacke" slike, jer filmska slika bez onog zrnevlja i nije slika, barem za mene, zvucnici na LG-ju su odlicni, mada mi je svaki tv optikom povezan sa AV resiverom. Oled iskreno nisam imao, merkam jedan C8 od 65 inca pocetkom iduce godine, ali na osnovu onog sto sam video u radnji, svaki tv sa malo korigovanom kalibracijom se moze dovesti na sasvim prihvatljiv nivo, pa se cesto pitam i sam, zasto sam dao ovolike pare za ove tv-ee, jer posedujem osim njih i Panasonic plazmu vec 13 godina, placena u to vreme 1700e, imam par led tv-a od 40 inca (sluze mi za posao), pa ako ja nisam merodavan da nesto napisem o svemu tome, onda neznam ko je, osim ljudi koji stvarno imaju neki od pomenutih modela pa znaju o cemu pisu, a specifikacije su eto, i na tarabi pise.......(najveci promasaj mi je Samsung u kojeg sam se razocarao definitvno dok nisam video HDR na LG-ju, a prijatno iznenadjenje je bio Sony).

Pozz i hvala, uz izvinjenje ako sam nekog mozda nesvesno uvredio.

 A poanta tvog posta je ...???

Ne kužim što meni ovo pričaš ? Uletio si mi s jednom rečenicom u post nakon što sam ja komentirao dva modela tva ? Niti znam tko si niti što imaš i ne znam kako bi na temelju ove jedne tvoje rečenice koju si napisao to trebao znati ? Ok imaš te tve i napisao si svoje iskustvo, vjerujem da to ljudim puno znači. 

A sad mi reci što to nije točno u onome što sam ja rekao u svom postu ?

Stvarno ne kužim zašto mi spominješ specifikacije , pa napisao sam da specifikacije  ništa ne znače ?

Sorry, ali od svih tih tv-a koje si imao ili imaš , niti jedan me baš ne impresionira, bolje da si kupio jedan pravi nego hrpu tih osrednjih do loših  

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oceans12 kaže...

Sada sam obiso par elipso trgovina u potrazi za 65'nu8002, svugdje su ostali samo izlozbeni primjerci koji po prodavacima rade tek nesto vise od mj dana, ha ha, uglavnom 'zapakirani' su svi jutros prodani, al ima jedna stvar koju sam primjetio a to da je izlozbeni bas stajao pored q6 i sonya, a ja prvenstveno kupujem tv zbog kvalitete slike, cini mi se da ima bitno slabiji kontrast cak i od sony serije xf8, tako da svako zlo za neko dobro,  ako mi nije bilo sudeno da ga kupim ceka me nesto bolje:)

 Radiš tipičnu početničku pogrešku, ocjenjuješ tv koji je izložen u trgovini. Ne mogu ti opisati koliko radiš krivu stvar. 

Kako znaš da su tv-i  podešeni na isti način, da su ispravno kalibrirani, možda je jedan u shop modu sa svim postavkama na max, drugi u nekom normalnijem modu.

Nu 8002 ima skoro isti kontrast kao i Q6fn , a osjetno bolji od sony  Xf8.

 

Još jednom, ljudi prestanite ocjenjivati tv-e na temelju slike kako su podešeni u trgovini, sigurno nećete dobro odabrati na taj način !

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kuriozitet oko ovog 65' Samsunga,

 

Došli smo s Meganeom karavanom starije linije... na KNAP je stao tv u gepek uz spuštene siceve.. ono doslovce 2 cm ostala da se vrata zatvore...

 

I dođemo sretni u zgradu kod kolege, do lifta (novogradnja 5 katova) i ulazimo u lift... kutija viri jedno 10 cm van izva okvira vrata

 

I da izbjegnemo hokus pokus okretanje kutije, lagano pjehaka na 4. kat.. srećom su tv-i danas relativno lagani

 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne vrijedi, ja zvao, to spada u promociju a kod se moze kombinirati sam sa akcijskim cijenama, jel kupujemo sutra za 8tk ili cekamo pravi BF pa da bude barem 20%, kaj ti mislis, ko ce ga znat???

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na savjetu, nisam o tome razmisljao, drugi puta cu pametnije:) ionako je moj prvi pick xf9 55' tu sam ziher o kakvom tv se radi,  ovo me povuklo jer se radi o 65' za malo para, iako je ta 65-tica vani svugdje vec neko vrijeme oko 6tk tak da toliko o tome koje su stvarne vrijednosti televizora

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 15:47 (oceans12).
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim vaše mišljenje o navedenim Grundig modelima: 

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/GRUNDIG-49GUB8860/

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/GRUNDIG-55GUB8768/

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/GRUNDIG-55GUT8768/

 

Koja je razlika između ova dva 55" modela? Isplati li se ovo ili da gledam nešto drugo?

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jeste ga isprobali, kaj kaze kolega jel zadovoljan?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice