Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.370
|
čitano: 14.173.038
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne trebaš ništa prekodiravati da bi izvukao titl iz filma. Kvačicu ostaviš samo na titlu kojeg želiš izvući. I kad staviš encode neće ti ponuditi MKV već samo titl u formatu u kojem se nalazi u MKV spremniku.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Već sam to probao. Sad vidim da kreira mks fajl. Prvi puta mi se učinilo da kreira novi mkv fajl. Ali isto dosta dugo traje. Jedno pola sata. Zao sam mislio da radi nešto drugo i da ne izvlači samo titl.

mks valjda mogu konvertirati u srt.

Isprika svima zbog ovih tehničkih stvari oko titlova ali stvarno me zanima da li je problem do TV-a ili je problem u fajlovima.
Očekivao sam da LG čita sve živo i da nema problema s titlovima.

 

Leon4rdo, hvala na pomoći. Cijenim trud. Jasno mi je da se ne može očekivati da svaki mkv radi bez problema ali nekako mi ih previše ne radi, a s druge strane radi na drugim uređajima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2019 23:54 (CroDexter).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

trebam pomoć pri kupnji tva od 43 incha za nezahtjevnog korisnika za što manje kuna. Gledaju se SD I HD kanali Total tv, nešto filmova sa usb i Youtube.

Kakvo je mišljenje o  Sony KDL-43WE755 kojemu je cijena za keš u Santa Domenici 2600 kuna?

Ima li nešto bolje za tu lovu +100, 200 kuna?

Hvala

14 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trilema trenutno

 

SAMSUNG 55NU8002 (5500kn 2 god gar)

 

LG 55UK7550 (4600 3god gar)

 

PHILIPS 55PUS7303 (znatno jeftiniji od ovih gore) (3600 5 god gar)

 

Nisam zahtjevan korisnik ja i zena tu i tamo pogledamo neki film i seriju.

 

Zabranjujem Vitezu reda philips da hypa philipsa unaprijed, hvala.

Dirty dosen
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pislje kaže...

Trilema trenutno

 

SAMSUNG 55NU8002 (5500kn 2 god gar)

 

LG 55UK7550 (4600 3god gar)

 

PHILIPS 55PUS7303 (znatno jeftiniji od ovih gore) (3600 5 god gar)

 

Nisam zahtjevan korisnik ja i zena tu i tamo pogledamo neki film i seriju.

 

Zabranjujem Vitezu reda philips da hypa philipsa unaprijed, hvala.

 Iskreno s obzirom na cijene i duzinu garancije od ova 3 bi ja uzeo Phillips.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mrgud1 kaže...

Pozdrav,

trebam pomoć pri kupnji tva od 43 incha za nezahtjevnog korisnika za što manje kuna. Gledaju se SD I HD kanali Total tv, nešto filmova sa usb i Youtube.

Kakvo je mišljenje o  Sony KDL-43WE755 kojemu je cijena za keš u Santa Domenici 2600 kuna?

Ima li nešto bolje za tu lovu +100, 200 kuna?

Hvala

 Za tu lovu je super odabir + dobiješ 5 g garancije.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...

Već sam to probao. Sad vidim da kreira mks fajl. Prvi puta mi se učinilo da kreira novi mkv fajl. Ali isto dosta dugo traje. Jedno pola sata. Zao sam mislio da radi nešto drugo i da ne izvlači samo titl.

 

 napiši mi koji je film odn mkv, gdje si ga skinuo pa da isti skinem i ja. (na pm)

ako kod mene titl bude radio problem je u televizoru..

simple as that..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.3.2019 17:12 (Anđeo bez falinge).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pislje kaže...

Trilema trenutno

 

SAMSUNG 55NU8002 (5500kn 2 god gar)

 

 

 svakako taj Samsung sa 100hz i duplo kvalitetniji tv od tog smeća Philipsa.

za dodatnu garanciju možeš doplatiti preko Protecto jamstva ako kupiš u trgovini s kojom imaju suradnju..

 

http://www.partum.hr/protecto.aspx?AspxAutoDetectCookieSupport=1

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala Anđeo bez falinge, već je probao drugi kolega s foruma i ne radi ni kod njega. Hvala kolegi. Ako želi može potvrditi. Ja bi rekao da je općeniti problem. Nažalost. Baš sam razočaran s obzirom da svaki mkv ima engleske titlove.
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
CroDexter kaže...

Već sam to probao. Sad vidim da kreira mks fajl. Prvi puta mi se učinilo da kreira novi mkv fajl. Ali isto dosta dugo traje. Jedno pola sata. Zao sam mislio da radi nešto drugo i da ne izvlači samo titl.

 

 napiši mi koji je film odn mkv, gdje si ga skinuo pa da isti skinem i ja. (na pm)

ako kod mene titl bude radio problem je u televizoru..

simple as that..

 Ja sam probao na B8 te ne nudi titlove, poslao sam ti link na pm da probas.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Pislje kaže...

Trilema trenutno

 

SAMSUNG 55NU8002 (5500kn 2 god gar)

 

 

 svakako taj Samsung sa 100hz i duplo kvalitetniji tv od tog smeća Philipsa.

za dodatnu garanciju možeš doplatiti preko Protecto jamstva ako kupiš u trgovini s kojom imaju suradnju..

 

http://www.partum.hr/protecto.aspx?AspxAutoDetectCookieSupport=1

 

 

 Duplo kvalitetniji ali i duplo skuplji + bez 5 god garancije. Posto kaze da nije zahtjevan korisnik, taj Phillips s 5 g garancije za 3600 je dobar buy. Pogotovo posto ce mu na njemu sve raditi a na Samsungu problem s DTS.

 

Inace imam Samsunga, da ne bi bilo da lobiram za Phillips kao garfield. A starci imaju Philips iz 2016 kupljen na njegovu preporuku, nije tak strasan TV (nakon podosta FW updatea) :P

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...
mrgud1 kaže...

Pozdrav,

trebam pomoć pri kupnji tva od 43 incha za nezahtjevnog korisnika za što manje kuna. Gledaju se SD I HD kanali Total tv, nešto filmova sa usb i Youtube.

Kakvo je mišljenje o  Sony KDL-43WE755 kojemu je cijena za keš u Santa Domenici 2600 kuna?

Ima li nešto bolje za tu lovu +100, 200 kuna?

Hvala

 Za tu lovu je super odabir + dobiješ 5 g garancije.

 Ja sam prijatelju isto gledao taj model Sonya 43WE755 to je FullHD model iz 2016 a po nekima ovdje sasvim dobro obavlja svoj posao za te novce i 5g garancije.

U tom rangu sam gledao još par modela koji se daju izvući za te novce. To su Samsung i LG pa neka drug daju mišljenje što je zapravo bolje.

 

Samsung 7192 4K, VA panel 2700kn

 

LG 43uk6470 43 4K, IPS Panel 2800kn

1 Sony KDL-43WE755
3 Samsung 7192 4K
3 LG 43uk6470
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
Pislje kaže...

Trilema trenutno

 

SAMSUNG 55NU8002 (5500kn 2 god gar)

 

 

 svakako taj Samsung sa 100hz i duplo kvalitetniji tv od tog smeća Philipsa.

za dodatnu garanciju možeš doplatiti preko Protecto jamstva ako kupiš u trgovini s kojom imaju suradnju..

 

http://www.partum.hr/protecto.aspx?AspxAutoDetectCookieSupport=1

 

 

 Duplo kvalitetniji ali i duplo skuplji + bez 5 god garancije. Posto kaze da nije zahtjevan korisnik, taj Phillips s 5 g garancije za 3600 je dobar buy. Pogotovo posto ce mu na njemu sve raditi a na Samsungu problem s DTS.

 

Inace imam Samsunga, da ne bi bilo da lobiram za Phillips kao garfield. A starci imaju Philips iz 2016 kupljen na njegovu preporuku, nije tak strasan TV (nakon podosta FW updatea) :P

 

Imaš Samsung 55NU7000 za 3.300Kn    
te klase:)


https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue55nu7023-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-71526611

 

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-55pus7303-12-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-67325771

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.3.2019 10:16 (Crt True Colors).
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Meni kod Samsunga smeta Tizen vs čisti Android jer sam se već poprilično navoko na Chromecast i gotovo svakodnevno ga koristim, u tom svjetlu uskoro mi doma dolazi Sony XF9005 (koliko će SD trebati za dostavu...).

 

Hvala ekipa za savjete, pogotovo Pixel 

 

Drugim riječima, uvijek bih gledao Andoid TV - najviše aplikacija, sa trenutnim Sonyem sam više nego zadovoljan, sa budućim vjerujem čak i više. Ima i drugih koji nude čiste androide, Phillips je među njima, ali tamo se dosta ljudi žali kako to radi (kako kaže kolega, čak i radi nakon xy firmware updatea)

Moj PC  
2 2 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Rhodin kaže...

Meni kod Samsunga smeta Tizen vs čisti Android jer sam se već poprilično navoko na Chromecast i gotovo svakodnevno ga koristim, u tom svjetlu uskoro mi doma dolazi Sony XF9005 (koliko će SD trebati za dostavu...).

 

Hvala ekipa za savjete, pogotovo Pixel 

 

Drugim riječima, uvijek bih gledao Andoid TV - najviše aplikacija, sa trenutnim Sonyem sam više nego zadovoljan, sa budućim vjerujem čak i više. Ima i drugih koji nude čiste androide, Phillips je među njima, ali tamo se dosta ljudi žali kako to radi (kako kaže kolega, čak i radi nakon xy firmware updatea)

 


Taj OS u televizoru ništa ne vridi..kad za 50 dolara imaš daleko bolji Amazon Fire TV.

 

 

Enjoy stunning 4K Ultra HD streaming at up to 60fps. Experience the vivid, lifelike colors and exceptional clarity of Dolby Vision, HDR 10, HLG, and HDR10+. Feel scenes come to life with immersive Dolby Atmos audio on select Prime Video titles when connected to compatible home audio systems.
https://www.amazon.com/Introducing-Fire-TV-Stick-4K-with-All-New-Alexa-Voice-Remote/dp/B079QHML21

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.3.2019 11:05 (Crt True Colors).
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa ne znam, reci što hoćeš, ali na "starom" Sonyu KDL55W755C koji trenutno imam ChromeCast i Netflix rade savršeno, u 1 klik na mobitelu ili Netflix tipki na daljinskom sam unutra. Netflix je isti sa čega god ga puštaš, ChromeCast je toliko brz i responzivan da ne mogu vjerovat, mislio sam da će bit pushiona, iznenadio me kad sam ga počeo koristit u nazad 2 godine...

Ostalo ne koristim puno, istini za volju imam još uvijek HTPC jer mi žao bacit, ne mogu dobit niš za njega, ali gledam sad i to reducirat - no tu mi Amazonov proizvod neće pomoć, crtani se streamaju sa jockantv i sličnih stranica, te sa USB diska, a to radi kako sa HTPC-a, tako i direktno na TV-u

 

Novi XF9005 može biti samo brži, bolji, responzivniji, procesor mu je izvrstan, ne vidim što bih kupovao dodatno... jedino ako misliš uzet znatno jeftiniji TV pa glumit kak je slika iste kvalitete, a "SMART" mogučnost puno bolje, al to je sad druga stvar...

Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

taj XF9005 ima chipset iz 2016 g. 2/16 gb i tizen 4 je za njega svemirski brod o Amazonu neću ni pričati.

Nemoj ti mene krivo shvatiti, taj Sony je tv sa odličnim panelom ali sa očajno sporim i nestabilnim OS-om.

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
evincar kaže...

 Ja sam probao na B8 te ne nudi titlove, poslao sam ti link na pm da probas.

 poslije 19 h javim rezultat.

 

 

vidjet ću pa javim..

EDIT;  

evo riješeno... uranih 

Lg a ni većina drugih televizora (ne znam koji to uopće podržava) ne prepoznaje PGs kodiranje odn HDMV PGS subtitl..

 

 

 

mora ga se pretvoriti u SRT ... s programom subtitle edit  (pri dnu stranice)  koji ste već vjerojatno koristili za druge akcije...

 

evo način bez dekodiranja videa i ostalih kakica..

 

http://hometheatersns.blogspot.com/2014/06/how-to-extract-pgs-subtitles-and-convert-pgs-to-srt--from-mkv.html

 

kad mi se bude dalo napravit ću to al jednostavno je, može svatko..

 

zvuk je ok, slika perfect,,,, 

 

još bih dodao, za taj film potpuno odgovara ovaj hrvatski titl https://titlovi.com/titlovi/alien-covenant-259533/

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.3.2019 20:02 (Anđeo bez falinge).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...

taj XF9005 ima chipset iz 2016 g. 2/16 gb i tizen 4 je za njega svemirski brod o Amazonu neću ni pričati.

Nemoj ti mene krivo shvatiti, taj Sony je tv sa odličnim panelom ali sa očajno sporim i nestabilnim OS-om.

 

Android Oreo je na njemu... nisam siguran koliko brže može ić update, ali ne vjerujem ni da će novi modeli 2019 ić na Pie odmah.

Tizen.. je ok sa malim problemom da ima tek djelič dostupnih aplikacija i nema chromecast.

 

Al ok, ovo je bila moja odluka, valjda svak ima pravo na svoje.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
evincar kaže...

 Ja sam probao na B8 te ne nudi titlove, poslao sam ti link na pm da probas.

 poslije 19 h javim rezultat.

 

 

vidjet ću pa javim..

EDIT;  

evo riješeno... uranih 

Lg a ni većina drugih televizora (ne znam koji to uopće podržava) ne prepoznaje PGs kodiranje odn HDMV PGS subtitl..

 

 

 

mora ga se pretvoriti u SRT ... s programom subtitle edit  (pri dnu stranice)  koji ste već vjerojatno koristili za druge akcije...

 

evo način bez dekodiranja videa i ostalih kakica..

 

http://hometheatersns.blogspot.com/2014/06/how-to-extract-pgs-subtitles-and-convert-pgs-to-srt--from-mkv.html

 

kad mi se bude dalo napravit ću to al jednostavno je, može svatko..

 

zvuk je ok, slika perfect,,,, 

 

još bih dodao, za taj film potpuno odgovara ovaj hrvatski titl https://titlovi.com/titlovi/alien-covenant-259533/

Ja za sve filmove koristim hrv. titlove koje ubacim u folder od filma. Ovo sam samo isao isprobati radi kolege CroDextera.

Eto utvrdili smo da LG ne cita PGS titlove tj. da je najbolji SRT format koji ce 99% televizora normano ocitati.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.3.2019 20:12 (evincar).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
evincar kaže...

 

 

 

Ja za sve filmove koristim hrv. titlove koje ubacim u folder od filma. Ovo sam samo isao isprobati radi kolege CroDextera.

Eto utvrdili smo da LG ne cita PGS titlove tj. da je najbolji SRT format koji ce 99% televizora normano ocitati.

 Why Subtitles Don’t Appear

Why+Subtitles+Don’t+Appear Why+Subtitles+Don’t+Appear
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.3.2019 20:48 (Crt True Colors).
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Stigao mi je Samsung Q557FN. Kupljen u Svijetu medija za 9.999 + doplatio sam 3 godine jamstva za 499 kn. Koliko je isplativa kupnja ili ne, to sad više nije bitno, javljam se da prenesem dojmove i zahvalim na preporukama. Krenuo sam s modelom NU8002 i u jednom se trenu našao na Q559FN pa je ovo neka sredina. 

 

Ono što me najviše brinulo, kakva će biti SD slika, ispalo je i više nego ok. Varira od programa do programa, naravno, ali nema puno šumova i jako gledljivo. Nažalost nisam dovoljno stručan da detaljnije objasnim. Nisam primijetio nikakva trzanja. Možda sam HBO u hd-u očekivao nešto bolju sliku, ali nije presudno.

 

Tv se gleda s otprilike 2,5 metra i veličina ekrana mi je i više nego dovoljna. Zastoj pri mijenjanju programa bi mogao biti malo manji za ovaj rang televizora, s time nisam baš oduševljen, ali nije strašno.  

 

S druge strane, zvuk mi je jako ugodno iznenađenje, pogotovo nakon napisa u recenzijama da su zvučnici slabi. Možda sam ja nezahtjevan korisnik, no već na petini snage zvuk je više nego dovoljan, čist i jasan, čak i dovoljno dubok iako nema subwoofera.

 

Smart remote sam brzo pokopčao, no ne sviđa mi se centralni gumb/ok tipka oko koje su tipke lijevo/desno/gore/dolje, nisu dovoljno uočljive u mraku, također niti taktilno. Ostalo je ok. 

 

Tizen je (meni) dovoljno brz i jednostavan, nemam zamjerki. Pitanje: kako bi se mogao ubrzati unos teksta, postoji li neka tipkovnica ili neki vrag? Čudan sam sam sebi kad pričam u upravljač :)

 

Nisam još probao gledati filmove s usb-a ili sl, sumnjam da ću stići prije vikenda. Mislim da je to sve, moja neka ukupna ocjena bi bila 4/5.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zenon kaže...
 

Tizen je (meni) dovoljno brz i jednostavan, nemam zamjerki. Pitanje: kako bi se mogao ubrzati unos teksta, postoji li neka tipkovnica ili neki vrag? Čudan sam sam sebi kad pričam u upravljač :)

 

 Postoji dosta bezicnih tipkovnica, neke i sa touchpadom, ali provjeri da li rade na tvom TV-u, neke znaju ne raditi...

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Možda je ovo dobra prilika: 55 inča, Android, 3.999,00 kn

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sinoć smo konačno stavili TV ( KD65XF9005 ) na zid - puno je veći od prethodnog pa... malo moram presložit stvari, jer mi ne stanu neke stvari ispod, a ne da mi se dizat ga više (mogao bih stalak malo drugačije namjestit i dić ga dodatnih 5cm, ali ne bih puno dobio a bilo bi to opet pol sata posla).

Slika je fenomenalna, zaista jest. Ima na youtubeu 4k filmića, čak i 2 Sonyeva smo našli promo, sa životinjama, kristalno čisto, vidi se svaka dlaćica na peru crvene are snimane izbliza, vidi joj se svaka ogrebotina na kljunu, sive se detalji kakve nisam doma vidio nigdje, a bome ni u zoološkom jer ne možeš prić toliko blizu životinji. Ono što sad moram je poigrat se po uputama online, složit boje, svjetlinu, profile za pojedini ulaz.

Zvuk je sasvim solidan , nisam neke filmove isprobavao koji traže jaki bas, nisam imao vremena, ali piše da je to slabije - ja za sada ne primjećujem.

 

Jedino što "sporije" radi je pritisak na mikrofon tipku da TV prima glasovne komande, moram priznat dobra sekunda, sekunda i pol mu treba nakon pritiska da odreagira, do mjere da ispočetka nisam bio siguran da li hvata komandu ili ne. Dodatno je što neke voice komande radi mog slavenskog naglaska ne sjednu baš ponajbolje recimo tražim 4 (four) a prihvaća "for" , kako god da izgovorim, supruga isto.

Pritisak na android izbornik, hodanje po njemu, ručni odabir aplikacije poput youtube i slično radi puno brže.

 

Instalacija TV-a je počela sa pitanjem "želite li spojiti android telefon/tablet" - spojio sam ih (bluetooth) doslovce 10 sekundi nakon inicijalnog paljenja, sa mobitela je pokupio podatke o wifi-u, moj google profil, sve... nisam na TV-u morao upisivati 100 stvari ko zadni put sa "preciznim daljinskim" od Sonya (daljinski jest malo bolji, ali i dalje multi-nepraktičan, te nema tastaturu kao neki drugi proizvođači), instalirao mi je app na mobitel, pa imam daljinski na mobitelu, podesio da mogu chromecastom sa moba palit tv i slično. Dakle doslovce nakon paljenja u 5 minuta je sve bilo podešeno i ne moram ručno više ništa.

 

Koštalo me otprilike duplo nego sam inicijanlo planirao dati za tv :D i malo sam se preračunao u dimenzijama, 65" gledat sa 2.5m udaljenosti je granično... iako moja draga kaže da joj se uopće ne čini toliko (pre)velik, da stane još i veći.

 

Sad četak ponovo posudit PS4 pro da se malo guštam :D , a spreman sam na ovogodišnju pridošlicu, ako zaista petica izađe.

Stari TV fino u spavaćoj, strema sve sa weba ko i prije, chromecast mogu na bilo koji TV, vuć sadržaj sa HTPC-a i weba, divota, bolje prošlo sve skupa nego sam se nadao.

Moj PC  
2 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kao i kolegi gor koji ima Sony w755 a i kod mene na istom w805c modelu iz 2015 android radi bez ikakvih problema. Kodi, IPtv, Netflix.. tko hoće više neka kupi box al prosječnom korisniku je sasvim i više nego dobar Android na Sonyu ako radi na svima isto kao i kod nas dvojice.

 Ja sam TV uzeo prije skoro 2 godine nije 4K ali vrti NBA i filmove Full HD na 120Hz i prezadovoljan sam.

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok, SD ima akciju za vikend i ovo mi je zapelo za oko https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49uk6470.aspx

 

LG 49UK6470 za 3150kn

 

Trazim 124cm velicine, ali se gleda IskonTV vecinu vremena + ako uzmem ovaj TV onda bi i Netflix uzeo za gledat. Ima li potrebe za UHD TVom uopce u tom slucaju?

 

Dali se isplati ili?

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
medozg366 kaže...

Bok, SD ima akciju za vikend i ovo mi je zapelo za oko https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49uk6470.aspx

 

LG 49UK6470 za 3150kn

 

Trazim 124cm velicine, ali se gleda IskonTV vecinu vremena + ako uzmem ovaj TV onda bi i Netflix uzeo za gledat. Ima li potrebe za UHD TVom uopce u tom slucaju?

 

Dali se isplati ili?

 

 Naravno da ima potrebe ako uzmeš netflix najjaci paket koji ima sadržaja u UHD.

 

Eventualno ako se gleda s velike udaljenosti, pošto je samo 49", onda se neće vidjet razlika FHD i UHD.

 

Ja bih definitivno kupovao TV koji podržava UHD.

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Razlika FHD vs UHD se ne vidi na 65” ni na 3 m, a o manjim dijagonalama da ne govorimo !

Kod ovih streaming sadržaja kompresija ubije najsitnije detalje pa nema šanse skužit je li sadržaj uhd ili hd.

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Zenon kaže...
 

Tizen je (meni) dovoljno brz i jednostavan, nemam zamjerki. Pitanje: kako bi se mogao ubrzati unos teksta, postoji li neka tipkovnica ili neki vrag? Čudan sam sam sebi kad pričam u upravljač :)

 

 Postoji dosta bezicnih tipkovnica, neke i sa touchpadom, ali provjeri da li rade na tvom TV-u, neke znaju ne raditi...

 Tnx, provjerit ću!

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice