Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.375
|
čitano: 14.175.703
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Darian kaže...
Zver kaže...

Evo nakon 2 thedna jeb***..

Vratiti ču sony.

 

 

To se događa pri 4k preko Lan-a i malo boljeg 1080p preko lana...

I  sa USB-a ako su fajlovi otprilike 15GB za 40 min.

 

Pa moje pitanje jest... koja telka može bez glavobolje vrtit 4k 10 bita s NAS-a...

Možda je samo ovaj defektni.. ali ne vjerujem...

Kakovi su LG-i C8... samo ne preporuka TVBOX-a pls... boli me glava od Androida...

 

Imam video materijal i oču ga gledat u par klikova bez puno điđe miđe...

 

Isto je jesam li na Gigabitnom switchu ili na ruteru.. ili streamam s nas-a ili kompa..

 Probaj Plex, ja sam na LgC8 instalirao Xplay i Plex na komp... vrti sve bez problema, šteka jedino ako upališ direktne titlove, onda radi transcoding i isključuje HDR, ali ima dovoljno eksternih titlova ponuđeno tako da to nije problem, pogledao sam desetak filmova (večinom 4k remuxi u HDR, oko 50 - 80gb) i ni da štucne...

 Ma meni i dalje 4K materijal stuca kad stremam preko Plexia,do 15-20GB je ok posli toga ajme!Kad spojim direk HDD u TV ide sve bez problema.Imam ovaj zadnji T-comov router ali opet isto!

AUDIOFIL
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pitanje je da li je problem u switchu/routeru ili kombinaciji softvera na PCu i TVu, tj. nacinu streamanja. Poznato je da neke kombinacije ne rade dobro da se ubijes, trebalo bi testirati sa normalnim switchem koji nije od operatera (neki Dlink, ATI, Cisco, TPlink ili stogod) i probati vise nacina "spajanja", preko PC softa i softa ugrađenog u TV. Jer inace tapkas u mraku, osim ako slucajno ne naletis na rijesenje...

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.8.2019 20:06 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže..

 

 Ma meni i dalje 4K materijal stuca kad stremam preko Plexia,do 15-20GB je ok posli toga ajme!Kad spojim direk HDD u TV ide sve bez problema.Imam ovaj zadnji T-comov router ali opet isto!

 Ja imam Gigabitni switch između rutera i ostalih uređaja na mreži..

Jedino kaj još nisam probal i neznam kak bi bilo ''usb na lan 1gb''

 

Uglavnom svi imaju probleme.. Upnp Nas serveri kao dobro rade.

Uglavnom boli glava. Što sam primjetio da ipak malo bolje radi sa MX Playerom na hw+ decodingu.

 

Plex nisam probal, imam Universal Media server.

 

13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hmmm... jesi li siguran u switch, tj. da nije nesto u konfi? Morao bi ga na tvornicke da budes 100% siguran, a i da nema neke posebne opcije za QoS ili streaming... Glupson switch bi bio najbolji za test...

 

Malo smo zastranili u OT kolege...

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

pointer možeš promijeniti u oblik manje ili veće ptičurine...kljun je pokazivač... 

Šta god da je to (ptica, jaje, kljun ili "oro"...) meni izgelda kao da su se djeca igrala dizajnirajuci ga :).

Moj Samsung iz 2015 ima posteni a opet decenti pointer u obliku manji/veci krug (kao busleye) svjetlo sive boje i kad kliknes zasvjetli unutarnji manji krug da znas da si kliknuo.

Ali ocito cu se morat pomirit sa jajem/kljunom jer je Samsung izbacio taj daljinac od 2016 na dalje takd a prelazim na LG.

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

Pitanje je da li je problem u switchu/routeru ili kombinaciji softvera na PCu i TVu, tj. nacinu streamanja. Poznato je da neke kombinacije ne rade dobro da se ubijes, trebalo bi testirati sa normalnim switchem koji nije od operatera (neki Dlink, ATI, Cisco, TPlink ili stogod) i probati vise nacina "spajanja", preko PC softa i softa ugrađenog u TV. Jer inace tapkas u mraku, osim ako slucajno ne naletis na rijesenje...

 Stavio router na 5GHz i rijesen problem za sad!

AUDIOFIL
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji brandovi tva su trenutno na trzistu best buy sto se tice kvalitete?Uzeo bih si neki tv primarno za ps4 i iptv kanale.Sad bih ga stavio sebi u spavacu(udaljenost malo vise od 2 m) a kad se preselim onda bi isao u dnevnu pa ne znam koja velicina bi bila optimalna?Posto ne pratim bas to podrucje Ultra Hd(4k) bi bio best buy?Cijena do nekih 3500...

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Darian.
probaj serviio nema nikakvih transcodinga i pm. Sve radi od HDR do titlova i bez problema ma koliki file bio, buffering nepoznat pojam. TV spojen na wifi 2.4 GHz (Cisco HG od operatera)

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.8.2019 23:39 (error_666).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Darian kaže...

 Probaj Plex, ja sam na LgC8 instalirao Xplay i Plex na komp... vrti sve bez problema, šteka jedino ako upališ direktne titlove, onda radi transcoding i isključuje HDR, ali ima dovoljno eksternih titlova ponuđeno tako da to nije problem, pogledao sam desetak filmova (večinom 4k remuxi u HDR, oko 50 - 80gb) i ni da štucne...

Kako pobogu da sa eksternim titlovima natjerat Plex da ne radi transcoding? Meni na svakom mogucem filmu radi transcoding, cim imaju ikakvi titlovi... PC se ne ubija nesto narocito, procesor je na max 50% u peakovima, sve prospusta zasad bez muke, osim sto mi u nekim random scenama zna zamutit sliku na trenutak što sam ja protumačio sebi kao posljedicu transcodinga.

Dakle, sve eksterni .srt titlovi i dzaba...radi transcoding. 

Tv je hisense u7a, ima plex predinstaliran, router od bneta, iako sam pokušavao i sa neovisnim switchem, ali to ionako nema utjecaja na pojavu transcodinga. 

Inace i ja preteženo vrtim "old school" tv kao drugi monitor i tako gledam, ponekad preko plexa, probao sam bezbroj varijanti da nastimam sve na daljinski da vrtim i nije išlo.

Vidim da neki hvale serviio, meni zapinje negledljivo. Ne samo ovaj novi hisense, nego i na starom samsungu (iako nije bio smart, nego cisti dlna).

Pokušao sam x varijanti: serviio, plex, stari ps3 media server, samsung allshare, danasnji universal media server...svaki je imao bar neke probleme, sitne, al dovoljno da to ne koristim i oo sjecanju problemi su biki pretezno "stekanje" i titlovi. Cak mi se universal media server pokazao kao najbolji, iako se ne mogu sjetit zasto sam na kraju njega otpisao...

S vremena na vrijeme pokušam ustimati plex, ali ne usoijevam eliminirat transcoding. 

U zadnjr vrijeme najvise koristim/testiram tv kao drugi monitor sa mpc-hc ili gom player i daljinac app na mobitelu, pa onda koristim mobitel umjesto daljinskog.

Malo sam i ja pridonjeo na OT, sorry, ali ako imas rješenje za eliminirat transcoding, pucaj... 

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@zver

Probajte neke druge playere...vlc za Android...pc udaljen od tv.a manje od metar....zašto ne spojiti direkt grafu na tv.....meni od prvog dana postojeći tv ujedno služi i kao monitor

Hebiga... škrtare na procesorima...i još koriste Android....koji je gladan....ja sam se pripremio....da nakon kupovine xf ili xg....ako budem imao problema...uzimam Android tv box
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Koliko čitam na netu plex aplikacija stalno radi transcoding iz nekog razloga čim su uključeni titlovi, al ja je nisam previše ni isprobavao, odmah sam instalirao Xplay jel on provjereno ne radi transcoding s eksternim titlovima. E sad problem je što on nije besplatan, košta nekih pedesetak kuna ali može se isprobati par dana đabe, a neznam ima li ga uopće za taj hisense, jel on je ako se ne varam na onom Vidaa Os-u
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja na svom TV-u imam dvije opcije..

Dakle kada je na kompu upaljem media server od plexa.

 

Na tvu mogu pokrenut plex i iz njega pokrenut film tada mi se cini da on sreze kvalitetu jer ne prikazuje hdr signal

Druga opcija je da na tvu otvorim bez plex aplikacije media server i od tamo pokrenem film.. Tada sljaka ali ne zahtjevni filmovi.. Npr pravi 4k hdr film stekaali prikazuje izvornu sliku.

Ne kuzim kako preko HDD-a taj isti film radi savrseno a kada ga pokrece preko lan kabla tj severa onda ne ?

Jel moguce da mi preko usba ide veci bandwith nego preko media severa (posrednik je huawei modem od a1) A usb je 2.0...

 

probat cu isti film jos prebacit na SSD disk pa od tamo cupat pa vidjeti jel mozda to toshiba p300 diska kad salje podatke preko lan kabla prema tv-u..

iako kad na kompu porkecem direkt s tog diska sve sljaka kak treba...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 9:35 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...

 Stavio router na 5GHz i rijesen problem za sad!

 Super! Ja sam te shvatio da si na kabelu...

 

Izgleda da Plex na PCu upece titlove u stream pa onda transcodira i salje, dok preko TVa player vuce film i titlove posebno pa prikazuje...

 

Ja ne koristim Plex niti titlove pa...

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 10:32 (Mad Ant).
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
big_guy kaže...

Koji brandovi tva su trenutno na trzistu best buy sto se tice kvalitete?Uzeo bih si neki tv primarno za ps4 i iptv kanale.Sad bih ga stavio sebi u spavacu(udaljenost malo vise od 2 m) a kad se preselim onda bi isao u dnevnu pa ne znam koja velicina bi bila optimalna?Posto ne pratim bas to podrucje Ultra Hd(4k) bi bio best buy?Cijena do nekih 3500...

 Kolika ce biti udaljenost u dnevnoj?

Da li ces gledati direktno ispred ili i sastrane?

Da li ces gledati u mraku/mracnoj prostoriji (kao u kinu)?

Sto ti je jos bitno da TV ima/radi? (daljinski, OS...)

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
big_guy kaže...

Koji brandovi tva su trenutno na trzistu best buy sto se tice kvalitete?Uzeo bih si neki tv primarno za ps4 i iptv kanale.Sad bih ga stavio sebi u spavacu(udaljenost malo vise od 2 m) a kad se preselim onda bi isao u dnevnu pa ne znam koja velicina bi bila optimalna?Posto ne pratim bas to podrucje Ultra Hd(4k) bi bio best buy?Cijena do nekih 3500...

 Kolika ce biti udaljenost u dnevnoj?

Da li ces gledati direktno ispred ili i sastrane?

Da li ces gledati u mraku/mracnoj prostoriji (kao u kinu)?

Sto ti je jos bitno da TV ima/radi? (daljinski, OS...)

 Jedino sto mo mogu reci da bi za te pare trebao gledati sve osim Android televizora jer on stuca i na punu skupljim\jacim modelima.

 

WEB OS ili Tizien pruza sve sto treba a puno manje su zahtjevni..

Opet tu dajem prednost LG-u zbog daljinca...

 

Dakle LG:)

 

Mislim da je ovaj za 3500 kn 55" 4k hdr i vise nego odlican izbor : https://www.mikronis.hr/tv-lg-55uk6500-55-ultrahd-4k-3840x2160-4x-hdmi-2x-usb-2-0-wifi-lan-p-n-55uk6500.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Tamo je i na akciji ak se ne varam inace je oko 5 000 kn..

 

IPS panel.

 

shit. ovo je za oko 3m udaljenosti

 

iako ja sad gledam s 3 i nesto sintno 65" i nije mi preveliko...

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 12:23 (toxic).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
big_guy kaže...

Koji brandovi tva su trenutno na trzistu best buy sto se tice kvalitete?Uzeo bih si neki tv primarno za ps4 i iptv kanale.Sad bih ga stavio sebi u spavacu(udaljenost malo vise od 2 m) a kad se preselim onda bi isao u dnevnu pa ne znam koja velicina bi bila optimalna?Posto ne pratim bas to podrucje Ultra Hd(4k) bi bio best buy?Cijena do nekih 3500...

 

Nemaš se što mislit.. LG IPS serije 6

Konkretno LG 55UK6470 je u elipsu 3600kn..

13 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije jos odgovorio na pitanja, mozda mu treba VA, a kod LGa bi to bili jedino 50" modeli tipa 50UK6470 ili 50UK6950 sa magic remoteom, oba su ispod i oko 3000kn... Elipso ima akciju 2+3 garancije trenutno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 14:19 (Mad Ant).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
big_guy kaže...

Koji brandovi tva su trenutno na trzistu best buy sto se tice kvalitete?Uzeo bih si neki tv primarno za ps4 i iptv kanale.Sad bih ga stavio sebi u spavacu(udaljenost malo vise od 2 m) a kad se preselim onda bi isao u dnevnu pa ne znam koja velicina bi bila optimalna?Posto ne pratim bas to podrucje Ultra Hd(4k) bi bio best buy?Cijena do nekih 3500...

 Kolika ce biti udaljenost u dnevnoj?

Da li ces gledati direktno ispred ili i sastrane?

Da li ces gledati u mraku/mracnoj prostoriji (kao u kinu)?

Sto ti je jos bitno da TV ima/radi? (daljinski, OS...)

 Hvala svima na odgovorima.

Neznam kolika ce mi biti udaljenost jer ne znam kakve ce mi velicine biti dnevna.

Direktno ispred.

Pa inace kad igram igre volim naravno da je zamraceno a sto se tice tv programa ne smeta mi svijetlo.

Bitno mi je da je daljinski brz i fluidan i da mogu gledati iptv tipa nova iptv,plus bi bilo i da ima yt.

 

Konkretno mislim da je problem sto bi mi za sada vece od 43 bilo preveliko s obzirom na udaljenost a bojim se da bi mi 43 kada se preselim.bilo premalo...

 

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za direktno ispred u mracnoj prostoriji bi trebao VA panel, ali na manjim dijagonalama od 55" uglavnom nisu 120(100)Hz nativno. 43" je malo osim ako ti nije mikro-dnevna.

 

Kod LGa bi to bili 50" modeli, ja preporucam 50UK6950 jer dođe sa Magic remote daljinskim koji je air-mouse, kao Nintendo Wii nunchuck kontroler, znaci kao misem na PCu te ima mikrofon za glasovno trazenje po Googleu, tipa "prognoza za Zagreb" itd. Svi modeli imaju mali input lag kod igranja.

 

U Elipsu je sada sa 5g gare za 3000kn.

 

Drugo neki Samsung 7xxx (nemaju svi BT!) Ili neki Hisense i Panasonic... bude netko od kolega ponudio za njih...

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 15:07 (Mad Ant).
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dakle preporuka vasa je taj lg uk6950?

Ima sve sto mi treba(4k,smart,cista slika i zvuk)?

Jeste sigurni da mi taj od 50" nece  biti prevelik za trenutnu udaljenost od cca 2.2 m?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

neće biti prevelik za tu udaljenost.

s vremenom će ti se tv još vizualno smanjiti 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 15:29 (Anđeo bez falinge).
 
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
big_guy kaže...

Dakle preporuka vasa je taj lg uk6950?

Ima sve sto mi treba(4k,smart,cista slika i zvuk)?

Jeste sigurni da mi taj od 50" nece  biti prevelik za trenutnu udaljenost od cca 2.2 m?

 Nikad nije prevelik... khm...

 

Ima sve sto treba od instaliranih aplikacija (Netflix, HBO itd.), jedan od najboljih OS-ova, najbolji daljinski, mali input lag, dobar zvuk za jedan TV, pusta gro formata iz svog playera (ima i settinge za titlove) itd., spajanje/kontrola mobitelom itd.

 

Ne mozes vise traziti za "samo" 3000 kn.

 

Evo kako radi Magic remote i WebOS sa ThinQ (pokazuje ga na OLEDu ali identicno ce biti i na UK6950 ili bilokojem LGu):

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 15:48 (Mad Ant).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

 

 

Kod LGa bi to bili 50" modeli, ja preporucam 50UK6950 jer dođe sa Magic remote daljinskim koji je air-mouse, kao Nintendo Wii nunchuck kontroler, znaci kao misem na PCu te ima mikrofon za glasovno trazenje po Googleu, tipa "prognoza za Zagreb" itd. Svi modeli imaju mali input lag kod igranja.

 

U Elipsu je sada sa 5g gare za 3000kn.

 

 

 u elipsu je 50 UK6950 rasprodan a bio je 4500kn ... ima još samo 43 inch model za 2900kn ili 50UK6470 za 2900 kn

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 15:49 (Anđeo bez falinge).
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

 Hebat ga... Prebrzo odlaze... Istina 43" IPS je bio 3000kn... 50UK6470 je prakticki isti, druga boja okvira (srebrno/smeđe) i nema Magic remote vec obican.

 

Nasljednik je ovaj 50UM7540

 

 

https://www.protis.hr/products/details/lg-uhd-tv-50um7450pla/142096?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Lineup 2018

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2018/05/lg-2018-oled-tv-lineup.jpg

 

Lineup 2019

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2019/05/LG_TV-LineUp_chart_2019.jpg

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 16:13 (Mad Ant).
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

jasno, no zanimljivo mi je da LG  nema ni jedan Va model od 55 inch... ima većih ali baš 55 ne.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 16:13 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

jasno, no zanimljivo mi je da LG  nema ni jedan Va model od 55 inch... ima većih ali baš 55 ne.

 Mislis na Elipso ili LG opcenito? Samo okrugli brojevi 50", 60", 70" te 82" su kod LG-a VA...

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 16:21 (Mad Ant).
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

mogao bih nagodinu na nekoj akciji upiknuti neki LG 60 VA za 3500/4000kn...  na diners 12 rata

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 16:18 (Anđeo bez falinge).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
big_guy kaže...

Dakle preporuka vasa je taj lg uk6950?

Ima sve sto mi treba(4k,smart,cista slika i zvuk)?

Jeste sigurni da mi taj od 50" nece  biti prevelik za trenutnu udaljenost od cca 2.2 m?

 Prevelik ? Igram plejku na 2-2.5m na 65" i nije preveliko !

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

 

Evo kako radi Magic remote i WebOS sa ThinQ (pokazuje ga na OLEDu ali identicno ce biti i na UK6950 ili bilokojem LGu):

 

 

 Da nebude kasnije spominjanja rodbine, nije baš tako, webos ne radi isto na oledu koji ima daleko jaci hardver i entry level tvu.

Na okedu sve keti i otvara se tenutno, na uk seriji 6 nije bas tako. radi sporije. Da ne bude zabune, radi ok, ali nije kao na oledu.

Osobno sam se uvjerio i ne pricam na pamet.

13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 Da nebude kasnije spominjanja rodbine, nije baš tako, webos ne radi isto na oledu koji ima daleko jaci hardver i entry level tvu.

Na okedu sve keti i otvara se tenutno, na uk seriji 6 nije bas tako. radi sporije. Da ne bude zabune, radi ok, ali nije kao na oledu.

Osobno sam se uvjerio i ne pricam na pamet.

 To da, sto se brzine tice, to je nekako logicno, ali funkcionalno je identicno. To inace kazem jer nije bas kod svih proizvođaca tako, pogotovo nije prije bilo, pa da oni koji nisu pratili stanje znaju.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice