Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.376
|
čitano: 14.178.852
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zna li netko da li nosac koji je bio za 40 inch tv ide na 55 inch koji je tezi za 2kg od starog tj 17kg sveukupno naspram starog koji je 15kg,

Na nosacu pise nosivost 50kg i oba tv-a su vesa 200x200 standardi.

Sad me zanima da li ja ovaj nosac mogu iskoristit za novi 55inchni tv bez ikakvih problema. Znaci radi se o standradnom nosacu ugraden prije 7 godina koji je bas fiksiran za zid.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pc_fan005 kaže...

Zna li netko da li nosac koji je bio za 40 inch tv ide na 55 inch koji je tezi za 2kg od starog tj 17kg sveukupno naspram starog koji je 15kg,

Na nosacu pise nosivost 50kg i oba tv-a su vesa 200x200 standardi.

Sad me zanima da li ja ovaj nosac mogu iskoristit za novi 55inchni tv bez ikakvih problema. Znaci radi se o standradnom nosacu ugraden prije 7 godina koji je bas fiksiran za zid.

Dobra stvar s VESA je da je to STANDARD. 

 

Ako je novi TV 200x200 isto kao i stari, znači da razmak rupa odgovara. Ako je nosivost do 50 kg... ne vidim problem. Jedino da je ofrlje instaliran na zid, ali to ovisi o načinu montaže nosača na zid. 

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav

 

best buy za cca 3000-3300kn?

Vise manje su mi svi isti, LG, Samsung, Philips....to su neke marke koje preferiram (najboljii paneli ili sam u krivu).

Svi su UHD (4k), android-smart, iste mogućnosti.

Imate kakve preporuke?

 

Tnx

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
robogo kaže...
pc_fan005 kaže...

Zna li netko da li nosac koji je bio za 40 inch tv ide na 55 inch koji je tezi za 2kg od starog tj 17kg sveukupno naspram starog koji je 15kg,

Na nosacu pise nosivost 50kg i oba tv-a su vesa 200x200 standardi.

Sad me zanima da li ja ovaj nosac mogu iskoristit za novi 55inchni tv bez ikakvih problema. Znaci radi se o standradnom nosacu ugraden prije 7 godina koji je bas fiksiran za zid.

Dobra stvar s VESA je da je to STANDARD. 

 

Ako je novi TV 200x200 isto kao i stari, znači da razmak rupa odgovara. Ako je nosivost do 50 kg... ne vidim problem. Jedino da je ofrlje instaliran na zid, ali to ovisi o načinu montaže nosača na zid. 

Da oba imaju Vesa standard 200X200, stari samsung lcd od 40 od prije 8-9 godina tezine skoro pa 15kg isto VESA 200X200, danas sve plastika vidim pa 55 incni na 17-18kg.

 

Nosac je jako cvrst montiran na zid. Eto samo sto je bio kao nosac do 40 inca na ambalazi. Vjerojatno jer su tv-ovi prije bili tada dosta tezi? Pa eto da sam siguran da netrebam kupovat novi, eto ako tko bas zna da je siguran?

 

Evo ovako izgleda taj moj nosac.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.1.2020 20:01 (pc_fan005).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SeaCucumber2 kaže...

pozdrav

 

best buy za cca 3000-3300kn?

Vise manje su mi svi isti, LG, Samsung, Philips....to su neke marke koje preferiram (najboljii paneli ili sam u krivu).

Svi su UHD (4k), android-smart, iste mogućnosti.

Imate kakve preporuke?

 

Tnx

 zeljene dimenzije, primjena?

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SeaCucumber2 kaže...

pozdrav

 

best buy za cca 3000-3300kn?

Vise manje su mi svi isti, LG, Samsung, Philips....to su neke marke koje preferiram (najboljii paneli ili sam u krivu).

Svi su UHD (4k), android-smart, iste mogućnosti.

Imate kakve preporuke?

 

Tnx

Dimenzije? Namjena? Na ovoj se temi dosta često spominju i hvale Samsung UE55RU7172 i LG 50UM7450PLA od kojih nijedan nije Android, pa je tu bolja opcija TCL (DP660 i EP660). Phillips isto koristi Android, ali je (meni osobno) toliko spor da je na granici neupotrebljivog.

 

U tom cjenovnom rangu ti je više-manje otvoreno lovište i otprilike su svi modeli (s iznimkom vivaksa, grundiga i tesli) sličnih karakteristika. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.1.2020 21:05 (robogo).
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije bas tema za ono sto meni treba ali mi treba u svrhu gledanja nedavno kupljenog 65xf9005 televizora. Znaci imam AV reciver ali ne podrzava ARC povezivanje i samo time mi ne prima zvuk sa tv koji gledam. Bilo da pustam na njega signal sa zemaljske televizije ili da gledam neki USB film direktno sa televizije. Slika ide ali zvuka nema. Spojio optkom ali mi sada reciver ne prepoznaje koji zvuk ide pa ne prebacuje kako treba na format zvuko koji je u filmu. I sada odlucio promjrniti i reciver.

Zato Vas molim za savijet neki ili preporuku za neki AVR koji podrzava 4k 60hz i ove nove audio formate i naravno ARC. Jer stari AVR mi ne podrzava ni 4k rezu pa mi ne vrijedi pustati preko nekog playera sliku u njega preko HDMI i onda sa njega na TV jer mi shebe onda sliku.

Ne bih davao neku ludu lovu. Valjda se da nesto uzeti za cca 2500-3000kn. Do sada sam gurao sve na Denon AVR-1610 5.1 surround.

Pitam ovdje jer tu ste i zizi zbivanja i sa TV-ima pa predpostavljam da znate i ovaj dio usko vezan za TV i serije i filmove.

 

Thx !

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Silent horror1992 kaže...

Ma neću Philips.

Dobro, ne može kodi.

Kak onda gledat neku listu na Samsung i LG ?

Imaju vljda neku svoju aplikaciju sa kojom puštaš iptv listu ?

 LG ti ima svoju app trgovinu i tamo skines app Smart IPTV i stvar odlicno funkcionira. Odlican app bez bugova i sl. bubica. Imam ju na 2 LG. A i sam player za filmove od LG je odlican. Radi i gura sve, mozes sve fino podesiti od titlova i sl.

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja imam yamahu rxv 379 av receiver. 

Od điđa miđa ima samo blootooth al podrzava 4k 60hz pass. 

Star je oko 3 godine, placen cca 2500kn.

Kolko vidim noviji modeli u tom rangu cijene imaju podrsku za 4k te jos bitnije hdr. Ja kad sam slagal sustav nisam jos kupil telku pa sad imam komp spojen u telku i onda arc u receiver.

Ti to mozes rjesit onda bez arca i naravno dobit hdr u telku. 

Isto imam xf90. 

Vidim yamahu rxv 385 u elipsu za 2500 kn pa si snimi taj malo. 

Ja sam sa svojim prezadovoljan. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dxdandy kaže...

Nije bas tema za ono sto meni treba ali mi treba u svrhu gledanja nedavno kupljenog 65xf9005 televizora. Znaci imam AV reciver ali ne podrzava ARC povezivanje i samo time mi ne prima zvuk sa tv koji gledam. Bilo da pustam na njega signal sa zemaljske televizije ili da gledam neki USB film direktno sa televizije. Slika ide ali zvuka nema. Spojio optkom ali mi sada reciver ne prepoznaje koji zvuk ide pa ne prebacuje kako treba na format zvuko koji je u filmu. I sada odlucio promjrniti i reciver.

Zato Vas molim za savijet neki ili preporuku za neki AVR koji podrzava 4k 60hz i ove nove audio formate i naravno ARC. Jer stari AVR mi ne podrzava ni 4k rezu pa mi ne vrijedi pustati preko nekog playera sliku u njega preko HDMI i onda sa njega na TV jer mi shebe onda sliku.

Ne bih davao neku ludu lovu. Valjda se da nesto uzeti za cca 2500-3000kn. Do sada sam gurao sve na Denon AVR-1610 5.1 surround.

Pitam ovdje jer tu ste i zizi zbivanja i sa TV-ima pa predpostavljam da znate i ovaj dio usko vezan za TV i serije i filmove.

 

Thx !

 Šta ti znači ovo: "ne prepoznaje koji zvuk ide..."?

Da li možeš ručno podesiti format?

I ja razmišljam o kupovini novog TV-a, a imam stari receiver na koji bi se kao do sada spajao zvuk preko optike, a nisam očekivao probleme po tom pitanju...

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znaci da prepoznaje tako da ako pustim nesto sa DTS-om, onda na njehovom displayu pise da ide DTS. Ako pustim nesto DD onda tako pise i na njegovom displayu.

E sad ako gledam preko TV direktno a spojen je sa optikom i HDMI arc utor e onda mi ni na koji nacin ne prepoznaje koji je audio format. Pa recimo da ja moram pokrenuti u Kodiju film, jer mi on ispise koji je audio format i onda ja moram manualno prebacivati na taj audio format.Glupo zar ne. Ali ako isti taj sadrzaj pusmi recimo preko popcorn hour a200 on uredno prepozna i sam to odradi. Znaci nesto je izmedju telke i AVR u komunikaciji problem ali ne mogu dokuciti u cemu.

Osim toga, recimo odem preko telke na youtube i pustim neki 5.1 sample da i kada krene pustati zvukove isto problem. Recimo zvuk krece od prednjeg lijevog pa na centar pa na prednji desni. I to radi ok. E onda kao pusti zvuk na zadnji lijevi a meni se zvuk cuje na prednjem lijevom. Isto tako i sa Zadnjim desnim a zvuk ide na prednji desni. E onda jos zanimljivije, kad kao upali sve zvucnike odjednom i kao neki surround zvuk e onda se fino cuje zvuk i na zadnjim zvucnicima.

ALi to nije pravi 5.1 nego neki qurac od zvuka. Isto to da pustim preko popcorna onda zvuk ide kako treba. Samo eto sranje je sto ni sam reciver ne podrzava 4k 60hz, jer onda bih jednostavno uzeo neki player koji to gura i sve preko njega ali ne mogu. Ovako sve radi i ovako preko tv sto se tice vido medija i formata samo zvuk hebe pa reciver promejnim i to je to...

Ali i dalj me muci to kako zvucnici radi pogotovo zanji tj. ne rade.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dxdandy kaže...

Nije bas tema za ono sto meni treba ali mi treba u svrhu gledanja nedavno kupljenog 65xf9005 televizora. Znaci imam AV reciver ali ne podrzava ARC povezivanje i samo time mi ne prima zvuk sa tv koji gledam. Bilo da pustam na njega signal sa zemaljske televizije ili da gledam neki USB film direktno sa televizije. Slika ide ali zvuka nema. Spojio optkom ali mi sada reciver ne prepoznaje koji zvuk ide pa ne prebacuje kako treba na format zvuko koji je u filmu. I sada odlucio promjrniti i reciver.

Zato Vas molim za savijet neki ili preporuku za neki AVR koji podrzava 4k 60hz i ove nove audio formate i naravno ARC. Jer stari AVR mi ne podrzava ni 4k rezu pa mi ne vrijedi pustati preko nekog playera sliku u njega preko HDMI i onda sa njega na TV jer mi shebe onda sliku.

Ne bih davao neku ludu lovu. Valjda se da nesto uzeti za cca 2500-3000kn. Do sada sam gurao sve na Denon AVR-1610 5.1 surround.

Pitam ovdje jer tu ste i zizi zbivanja i sa TV-ima pa predpostavljam da znate i ovaj dio usko vezan za TV i serije i filmove.

 

Thx !

 Uzmi denon x1400, podrzava sve zivo, jedino mislim da nema novi hdmi 2.1

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Momci moji predragi,

Moze jedna pomoc, posto ne pratim TV industriju i tako to.

Tia bi stavit TV u sobu na zid, da mogu s kreveta gledat, spoija bi ga s laptopom koji je blizu kreveta, ili s kompom koji bi se/nalazi se ispod TV-a. Uglavnom, nije mi bitno je li TV FullHD ili 4K, samo da ima Smart i da se može spajat, pomogućnosti bežično s WiFi-jem ili laptopom i da je dimenzija do 110 cm.

Ima li itko kakvu sugestiju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
LogicusMPS kaže...

Momci moji predragi,

Moze jedna pomoc, posto ne pratim TV industriju i tako to.

Tia bi stavit TV u sobu na zid, da mogu s kreveta gledat, spoija bi ga s laptopom koji je blizu kreveta, ili s kompom koji bi se/nalazi se ispod TV-a. Uglavnom, nije mi bitno je li TV FullHD ili 4K, samo da ima Smart i da se može spajat, pomogućnosti bežično s WiFi-jem ili laptopom i da je dimenzija do 110 cm.

Ima li itko kakvu sugestiju?

Što bi spajao s čime? Nije mi jasno. 

 

Ako ćeš spojiti laptop/računalo s TV-om - HDMI kabel najbolja opcija. Ako hoćeš streamati video s računala ili laptopa bežično na TV, treba ti Smart TV s podrškom za Plex aplikaciju, ili DLNA. 

 

110 cm je 43", tu imaš širok izbor (Samsung UE43RU7172 2500 kn, LG 43UM7450PLA 2900 kn, Sony KD-43XG7077 3600 kn...)

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
robogo kaže...
LogicusMPS kaže...

Momci moji predragi,

Moze jedna pomoc, posto ne pratim TV industriju i tako to.

Tia bi stavit TV u sobu na zid, da mogu s kreveta gledat, spoija bi ga s laptopom koji je blizu kreveta, ili s kompom koji bi se/nalazi se ispod TV-a. Uglavnom, nije mi bitno je li TV FullHD ili 4K, samo da ima Smart i da se može spajat, pomogućnosti bežično s WiFi-jem ili laptopom i da je dimenzija do 110 cm.

Ima li itko kakvu sugestiju?

Što bi spajao s čime? Nije mi jasno. 

 

Ako ćeš spojiti laptop/računalo s TV-om - HDMI kabel najbolja opcija. Ako hoćeš streamati video s računala ili laptopa bežično na TV, treba ti Smart TV s podrškom za Plex aplikaciju, ili DLNA. 

 

110 cm je 43", tu imaš širok izbor (Samsung UE43RU7172 2500 kn, LG 43UM7450PLA 2900 kn, Sony KD-43XG7077 3600 kn...)

 Znam, al mislia sam ima li koja opcija spajanja bežično računala i TVa? To te pitam :) Hvala, znači bitan je Plex ili DLNA. Što se tiče cijene, nije o glavu, al bolje da je niža pošto mi ovo nije primarni TV, već za tu i tamo pogledat šta dok ležim. Naravno, bitno je da se može montirat na zid, na nosač kakav. Jer ga stavljam na visinu, doslovno uz plafon.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2020 18:00 (LogicusMPS).
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam jedno pitanje, citam da je xf90 serija dobila nekakav update pa me zanima dali je neko isprobao? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
LogicusMPS kaže...

 Znam, al mislia sam ima li koja opcija spajanja bežično računala i TVa? To te pitam :) Hvala, znači bitan je Plex ili DLNA. Što se tiče cijene, nije o glavu, al bolje da je niža pošto mi ovo nije primarni TV, već za tu i tamo pogledat šta dok ležim. Naravno, bitno je da se može montirat na zid, na nosač kakav. Jer ga stavljam na visinu, doslovno uz plafon.

Dakle, "slao" bi video s laptopa na TV. Može se i to putem cast funkcije s time da slanje lokalnog videa bude (barem je meni bilo) malo nezgrapno, Plex je tu prva liga po jednostavnosti korištenja i kvaliteti. Podržava više-manje svaki TV koji išta vrijedi. 

 

Montiranje na zid također podržava više-manje svaki TV putem VESA nosača (200x200 mm ili 300x300 mm). 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2020 18:36 (robogo).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
robogo kaže...
LogicusMPS kaže...

 Znam, al mislia sam ima li koja opcija spajanja bežično računala i TVa? To te pitam :) Hvala, znači bitan je Plex ili DLNA. Što se tiče cijene, nije o glavu, al bolje da je niža pošto mi ovo nije primarni TV, već za tu i tamo pogledat šta dok ležim. Naravno, bitno je da se može montirat na zid, na nosač kakav. Jer ga stavljam na visinu, doslovno uz plafon.

Dakle, "slao" bi video s laptopa na TV. Može se i to putem cast funkcije s time da slanje lokalnog videa bude (barem je meni bilo) malo nezgrapno, Plex je tu prva liga po jednostavnosti korištenja i kvaliteti. Podržava više-manje svaki TV koji išta vrijedi. 

 

Montiranje na zid također podržava više-manje svaki TV putem VESA nosača (200x200 mm ili 300x300 mm). 

 Tako sam i mislia šta se tiče nosača. Da, čuo sam za Plex. Da, ono, slao bih video, čak i desktop, ko recimo sekundarni monitor laptopu, ili tu i tamo preko moba šta pustit. Obično pogledam utakmicu, kakav dokumentarac, film, klika. Samo sam htio izbjeć HDMI i kabelaturu pustu jer ima od kreveta do te pozicije jedno 5 metara... Hvala, da si mi info na šta da pripazim.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pegaz2507 kaže...

Imam jedno pitanje, citam da je xf90 serija dobila nekakav update pa me zanima dali je neko isprobao? 

To je stari update. Nema novog. Oreo update. Mislim 11m prošle godine. 

https://www.sony.hr/electronics/support/lcd-tvs-android-xf90xx_x90xxf-series/kd-49xf9005/downloads

sent via S10e
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2020 19:03 (Moby-Split).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SeaCucumber2 kaže...

pozdrav

 

best buy za cca 3000-3300kn?

Vise manje su mi svi isti, LG, Samsung, Philips....to su neke marke koje preferiram (najboljii paneli ili sam u krivu).

Svi su UHD (4k), android-smart, iste mogućnosti.

Imate kakve preporuke?

 

Tnx

Uzeo neki dan ovaj u Elipsu

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H50U7B/

Meni super. Na akciji je jos par dana.

Never do today that which will become someone else's responsibility tomorrow.
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moby-Split kaže...
Pegaz2507 kaže...

Imam jedno pitanje, citam da je xf90 serija dobila nekakav update pa me zanima dali je neko isprobao? 

To je stari update. Nema novog. Oreo update. Mislim 11m prošle godine. 

https://www.sony.hr/electronics/support/lcd-tvs-android-xf90xx_x90xxf-series/kd-49xf9005/downloads

 Ja imam oreo, al mi stoji PKG6.6510.0250EUA.

Ovdje veli:If the version number is "PKG6.6545.xxxx" or higher, you already have the most recent software version and updating is not required.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2020 19:29 (Pegaz2507).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nisam tad ima tv, al ako sam dobro upratija, oni jesu izbacili oreo koji je naknadno prekinut pa je izbacena ova verzija. Tako da bi ti (po meni) treba to ažurirat na ovu 545 jer je tvoja 510. Samo na sony str. nađi za tv tvojih dimenzija. Ja sam stavija link od 49-ke

sent via S10e
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2020 20:12 (Moby-Split).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na ovom linku koji sam ja stavio kad stisnem na applicable products vidim da je i 49xf9005 tako da je to vjerujem zadnja verzija. 

Mozda nisu azurirali na sony.hr.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa jesi napisa da je tvoja oreo verzija 510? Jesi. Zadnja je 545. I to je ispravljena oreo verzija. Ne kuzim o cemu pises. Pitao si za update za xf9005. I nemaju naši šta ažurirat jer i na stranim sony str je to isto zadnja verzija

https://www.sony.de/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-55xf9005

Znaci azuriraj sa 510 na 545, a ako ti ta trenutna radi dobro, ni ne moras. Mislim da sam bas na sony str procita da je bilo prekinuto azuriranje i da je nastavljeno. A sad jel to ta tvoja prekinuta verzija, ne znam. Meni tv nije sam nalazija azuriranje i azurira sam ga preko usb-a na ovu 545 i sad to radi puno bolje 

sent via S10e
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2020 21:00 (Moby-Split).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pa koliko vidim to ide negdje do 130-140cm, tako da i cca 130cm moze proci

nekako sam dojma da je android bolje nego smart tv, ili sam u krivu?

namjena gledanje i eventualno spajanje laptopa za poneki film.

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moje isprike. 

Napisao si da je oreo update zadnji a ja ga vec imam pa sam mislio da je u tvom linku prvi oreo update. Bili su stopirali udate zbog problema sa hdmi arc kojeg sam i ja imao. 

Ovo je cini se drugi. 

U svakom slucaju moram azurirat.

Meni radi i ovak ok al me bas zanima dal su ga malo jos ubrzali. 

Nhf, hvala. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2020 21:08 (Pegaz2507).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav,
Trebao bi si uzet novi tv, al ne znam ni sam kraj njih toliko sto izabrati
Naravno, podigao sam budzet, tak da je on sam 3000kn, moozda 100-200kn vise ak se dobiva dosta bolji tv ili nesto na njemu
Volio bi 4k, smart, najvise radi netflixa i youtube-a, 43inch posto imam nekih 2,5-3m do tv-a, pa nebi isao na manje od toga, a i vece mislim da mi nije potrebno.
Mora imati ove novije fore tipa dvb-t2 i slicno, barem 2-3 hdmi, 2 usb-a i obavezno digitalni opticki izlaz radi spajanja na zvucnike (logitech z906)
Gledao sam u pevecu, al ugl imaju ove slabije marke, iako vjerujem da bi mi i to bilo dobro, nekak najvise naginjem samsungu ili lg-u, najmanje problema sam imao sa njihovim stvarima..u phillips sam se razocarao pa on otpada..
Nasao sam po nekim citanjima da je SAMSUNG 43RU7172, 43" dosta dobar, ima u hg spotu za 2500kn.
Ali naravno, primam jos prijedloga..
Bitno da je dostupan u ducanima u zg, posto ne zelim kupovat preko neta i ovisiti o dostavi, a i volio bi ako mogu pogledati izlozbeni primjerak kak se cini uzivo
Isprike na malo duzem postu i zbrkanom pisanju, al pisem preko moba.
Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mate213 kaže...
Pozdrav,
Trebao bi si uzet novi tv, al ne znam ni sam kraj njih toliko sto izabrati
Naravno, podigao sam budzet, tak da je on sam 3000kn, moozda 100-200kn vise ak se dobiva dosta bolji tv ili nesto na njemu
Volio bi 4k, smart, najvise radi netflixa i youtube-a, 43inch posto imam nekih 2,5-3m do tv-a, pa nebi isao na manje od toga, a i vece mislim da mi nije potrebno.
Mora imati ove novije fore tipa dvb-t2 i slicno, barem 2-3 hdmi, 2 usb-a i obavezno digitalni opticki izlaz radi spajanja na zvucnike (logitech z906)
Gledao sam u pevecu, al ugl imaju ove slabije marke, iako vjerujem da bi mi i to bilo dobro, nekak najvise naginjem samsungu ili lg-u, najmanje problema sam imao sa njihovim stvarima..u phillips sam se razocarao pa on otpada..
Nasao sam po nekim citanjima da je SAMSUNG 43RU7172, 43" dosta dobar, ima u hg spotu za 2500kn.
Ali naravno, primam jos prijedloga..
Bitno da je dostupan u ducanima u zg, posto ne zelim kupovat preko neta i ovisiti o dostavi, a i volio bi ako mogu pogledati izlozbeni primjerak kak se cini uzivo
Isprike na malo duzem postu i zbrkanom pisanju, al pisem preko moba.
Hvala

 Za 2.5-3m do telke.... bareeeeem 50'' (to je must na 2m)... na tolikoj udaljenosti meni je 55 malo...

 

https://www.instar-informatika.hr/tv-samsung-55-55ru7172-dvb-t2cs2-4k-smart-tv-best-buy/02411675/product/

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55B7500/

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hmm pa ne znam, mislis da bi 43" bilo premalo? Imao sam prije 32" na tu daljinu pa mi je bilo relativno ok, vjerujem da bi i 43" bilo super ..
Uglavnom, vidim da taj samsung ima model i 55" i 43"..jel ima kakve jos razlike kod njih osim u dijagonali i cijeni? Jer kad uzivo vidim onda budem odlucio koji cu uzet, bitno mi je da je model nekak najbolji u cijeni..
A sto se tice hisense, izgleda super ovak, a ne znam kakvi su kvalitetom naspram tog samsunga?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ekipa jel ko uspio natjerat oled55c9 da radi s google asistentom. Nije podržano kod nas. Nešto parcijalno sam našao ali to nije to. Jel netko uspio registrirat LG Thing Q IOT? Jel vam radi to? Znači tv je 13k ali neke stvari na TV-u nisu podržane kod nas. Prebacio sam local na UK sad tamo dio radi. Ali to opet nije to. ima tko kakva iskustva s tim? 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.1.2020 11:48 (Leon189).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice