Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.651
|
čitano: 1.545.623
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
someguy kaže...

Ekipa moze netko ukratko objasnit, kako spojit antenu,kabel,reciever. Hvala.

Digitalna?

 

Koji TV imaš? CRT ili LCD? Koji reciver?

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2013 14:43 (Marko :D).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Marko :D kaže...
someguy kaže...

Ekipa moze netko ukratko objasnit, kako spojit antenu,kabel,reciever. Hvala.

Digitalna?

 

Koji TV imaš? CRT ili LCD? Koji reciver?

Da digitalno.

Imam kabel ali i neki konector koji nije kao onaj sto se inace prikljucuje na input na reciveru. Dali taj dio ide na antenu (inace) ili u reciver.

13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Kako se zove taj kabal, slikaj ga ili pronađi sliku.

 

Evo kako ti to ide:

1. Antenski kabal prikopčaj u ulaz ANT IN na digitalnoj

Antenski ulaz Antenski ulaz
2. SCART kabel jednim krajem prikopčaj u televizor, a drugim u digitalnu (na slici ti je postavljeno gdje to ide)
SCART ulaz SCART ulaz

 

I to je to! Sada upali televizor i podesi postavke na digitalnoj. Ukoliko te televizor automatski ne prebaci u AV, uđi sam.

 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Taj dio sa reciverom,tv,scart znam, mene muci antena,cabel,connector kako to sve pospajat?

Mislim da se radi o   http://img.dxcdn.com/productimages/sku_18356_1.jpg

  connectoru. Koji nema "ticalo" kakvo bi trebao imati kabel za input antene.

Sry nije bilo drugog nacina za postavit sliku, na mobu nije htjelo :/

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2013 23:29 (someguy).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Koja je antena? Sobna ili vanjska? Model?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Marko :D kaže...

Koja je antena? Sobna ili vanjska? Model?

Antena je vanjska, trenutno nista od navedenog nemam pri ruci tek za vikend idem tamo di je "oprema".

13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
someguy kaže...

Antena je vanjska, trenutno nista od navedenog nemam pri ruci tek za vikend idem tamo di je "oprema".

Riblja kost? Ne mogu to tako napamet. Trebaš mi dati malo informacija.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2013 9:54 (Marko :D).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Marko :D kaže...
someguy kaže...

Antena je vanjska, trenutno nista od navedenog nemam pri ruci tek za vikend idem tamo di je "oprema".

Riblja kost? Ne mogu to tako napamet. Trebaš mi dati malo informacija.

Je riblja je kost. Ps moze li se spojit antena od tzv. satelita tj onaj tanjur kako je kod njega?

13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Hmm, ne znam. Nemam satelitski tanjur, imam sobnu. Pričekaj nekog tko se razumije u antene.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

A je ga i ti marko kompliciras......kolega povise ako ti je sa antenom sve u redu i ako ti je kabel normalno sproveden od nje do recivera,a na kabelu sa druge strane imas taj tzv f konektor koji si navea na slici trebas samo kupit (slika1) kojeg sa jedne strane zavidas na taj postojeci kabel a druga strana ti ulazi u reciver ili da pricvikas taj f konektor i kupis (sliak2) takav dio i sam spojis kabel sa njim.

Slika1 Slika1
Slika2 Slika2
Moj PC  
0 1 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Evo momci odlucio jednostavno kupit drugi connector. Samo da provjerim , jezgra kabela se provuce kroz rupicu sa vijkom, a sto je sa onim djelom kabela tj onim zicama izmedu izolatora do jezgre i izmedu gume, ona nema utjecaja na rad ili ? Ona nesmije dirati jezgru, ali jel mora biz u kontaktu sa metalnim djelom konektora?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
someguy kaže...

Evo momci odlucio jednostavno kupit drugi connector. Samo da provjerim , jezgra kabela se provuce kroz rupicu sa vijkom, a sto je sa onim djelom kabela tj onim zicama izmedu izolatora do jezgre i izmedu gume, ona nema utjecaja na rad ili ? Ona nesmije dirati jezgru, ali jel mora biz u kontaktu sa metalnim djelom konektora?

Evo da ti pojednostavim, nadam se da će ti pomoći.
Satelitska antena(slika)-----satelitski receiver DVB-S(slika)----- f conector(slika).
Zemaljska antena(slika1)ili(slika 2)--------zemaljski receiver DVB-T ili noviji tv koji ima digitalni receiver------rf konektor(slika), koji več imaš.
Nadam se da će ti ovo pomoči da makneš nedoumice.

http://d-u-d.deviantart.com
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Dud kaže...
someguy kaže...

Evo momci odlucio jednostavno kupit drugi connector. Samo da provjerim , jezgra kabela se provuce kroz rupicu sa vijkom, a sto je sa onim djelom kabela tj onim zicama izmedu izolatora do jezgre i izmedu gume, ona nema utjecaja na rad ili ? Ona nesmije dirati jezgru, ali jel mora biz u kontaktu sa metalnim djelom konektora?

Evo da ti pojednostavim, nadam se da će ti pomoći.
Satelitska antena(slika)-----satelitski receiver DVB-S(slika)----- f conector(slika).
Zemaljska antena(slika1)ili(slika 2)--------zemaljski receiver DVB-T ili noviji tv koji ima digitalni receiver------rf konektor(slika), koji več imaš.
Nadam se da će ti ovo pomoči da makneš nedoumice.

Znaci nece radit sa satelitskom antenom. Hvala. Ali jos nezz kako spojit kabel-zemaljku antenu-konektor

14 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Dali se isplati update novi softver na LG 32LN5400, I šta se dobije sa tim, dali je to rizik radit dali može nešta da se pokida. 

Radi se o ovom tv-e http://www.lg.com/hr/televizori/lg-32LN5400-led-tv/technical-specifications

Vidim da ima neki novi update za njega. 

Rappy
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
someguy kaže...

Znaci nece radit sa satelitskom antenom. Hvala. Ali jos nezz kako spojit kabel-zemaljku antenu-konektor

Ako misliš na onaj konektor koji si poslikao, onda onako kako si rekao, ona srednja žica u rupu sa šarafićem, a one vanjske žice moraju dodirivati onaj vanjski dio konektora.Nemogu nigdje nači sliku spjanja ali ide kako si rekao , unutarnja žica u centar, a vanjska okolo.

http://d-u-d.deviantart.com
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Dud kaže...
someguy kaže...

Znaci nece radit sa satelitskom antenom. Hvala. Ali jos nezz kako spojit kabel-zemaljku antenu-konektor

Ako misliš na onaj konektor koji si poslikao, onda onako kako si rekao, ona srednja žica u rupu sa šarafićem, a one vanjske žice moraju dodirivati onaj vanjski dio konektora.Nemogu nigdje nači sliku spjanja ali ide kako si rekao , unutarnja žica u centar, a vanjska okolo.

Ok. Hvala, na to sam mislio, dakle antena bi se trebala spojit na isti princip. Al vaznomi je da su obe zice tj da i jezgra i ona "isprepletena" imaju funkciju.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
rappy kaže...

Dali se isplati update novi softver na LG 32LN5400, I šta se dobije sa tim, dali je to rizik radit dali može nešta da se pokida. 

Radi se o ovom tv-e http://www.lg.com/hr/televizori/lg-32LN5400-led-tv/technical-specifications

Vidim da ima neki novi update za njega. 

 

Ako si zadovoljan kako ti radi tv, nemoj raditi update.

Prije par dana sam napravio update i gadno se zeznuo.

U svakom slučaju, na prethodnoj stranici sam napisao kako ćeš vratiti stari software, pa ako si znatiželjan, pucaj {#}

 

Po mom iskustvu, i još nekih ljudi što sam vidio dok sam guglao rješenje, možeš očekivati probleme pri reprodukciji sadržaja sa vanjskih memorija.

 

Ako se odlučiš na update, dobro pročitaj uputstvo da nešto ne zezneš.

13 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav ekipo,imam jedan problem,nabavio sam lcd televizor marke Gericom i imam jedan problem.Kad ga upalim radi možda minutu i nestane slike,zvuka ima sve radi ali slike nikako.Što je najzanimljivije ako je stajao npr. 2 dana i kad ga upališ normalno radi no čim se ugasi pa upali ista stvar.Rastavio sam ga svi su konektori uredni sve je dobro no malo mi je sumljivo napajanje.Primjetio sam da kad ga upalim i dok ima slike nešto zuji kod napajanja čim nestane slika ono prestane zujiti.Ja mislim da je do kondenzatora ili neznam možda nešto drugo.Ako je netko imao sličnu situaciju sa ovime neka mi pomogne.Hvala

Brzi
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Je li se nekome događa da mu TV abnormalno zuji kada je malo stišan?
CRT je. I koliko sam primjetio, dosta ovisi o tome kako je namješten Škart kabel. Ima li to ikakve veze, pretpostavljam da ima?  

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Da, i meni zuji. Riješenje ti je da na najjače pojačaš na digitalnoj (neka tako bude stalno), a glasnoću reguliraš na televizoru. Nekada zna zujati bez obzira na to jer SCART kabel nije dobro namješten.

 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

E da, sad si me podsjetio, inače mi je TV na 20 volume pojačan, i kada ga spustim na 15 to nestane. 
Ali sam navikao na 20, i držim ga već godinama na 20, i samo s na resiveru stišavam i pojačavam, ali problem je što se nisam navikao na taj zvuk zujanja. Što mislite, da promijenim kabel bi li nestao?
Ili je jedina opcija stišati baš TV?

hvala!  

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Jedina opcija ti je stišati TV. Ja sam mjenjao 3 SCART kabela i opet se čuje zujanje.

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

A ništa onda, bacam ga na 15 volume. 

Hvala. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav!

Danas sam dobio TV Prestigio P421T koji ima na očigled ne tako veliki kvar. Ispod je slika gdje je sve jasno pa ako ima tko iskustva ili čak zna što učiniti neka javi. Čini mi se kao da je negdje konekcija slaba... ili se varam?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav,

 

ponosni sam vlasnik Philips 32" LCD 1080p televizora i bemu misa dosao sam do ove teme znaci nesto nije u redu!

Naime, kad ugasim TV narednih sat, nekad i dva cuju se zvuci tzv ko pucketanje ko plastika da puca ili nesto tako clicking noise sto bi se reklo, svakih minutu dva, totalno neodredjeno!

Ne znam sta je, malo sam cackao po netu ima dosta ljudi taj problem, pa ako ko zna malo vise o tome nek napise! :) 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
chaselol kaže...

Pozdrav,

 

ponosni sam vlasnik Philips 32" LCD 1080p televizora i bemu misa dosao sam do ove teme znaci nesto nije u redu!

Naime, kad ugasim TV narednih sat, nekad i dva cuju se zvuci tzv ko pucketanje ko plastika da puca ili nesto tako clicking noise sto bi se reklo, svakih minutu dva, totalno neodredjeno!

Ne znam sta je, malo sam cackao po netu ima dosta ljudi taj problem, pa ako ko zna malo vise o tome nek napise! :) 

 

Plastika se hladi i skuplja, ništa neobično, tu ne možeš ništa i neće se ništa dogoditi.

Svi smo mi Mentalist.
12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Jakovp kaže...

 

Plastika se hladi i skuplja, ništa neobično, tu ne možeš ništa i neće se ništa dogoditi.

Zivcira me jako jer mi je u sobi gdje spavam, pa kad pocne da pucketa >.< 

To sam i mislio, jer sam citao na netu (napokon odlucio da vidim sta je tu) da dosta ljudi ima taj *problem*. Hvala i pozdrav {#}

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Probaj ga isključiti iz struje pa vidi pucketa li onda. Meni CRT ne pucketa tako često kada ga iskopčam iz struje.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Evo mene opet s jednim problemom. :S
Kao prvo, monitor mi radi na principu da kada je upaljen,a nema slike, recimo PC ugašen, onda lampica bljska, titra jel Kada ima slike full je on, stalno radi. Punom snagom svjetli.

 

Prosli tjedan mi se dogodilo da je nestalo struje, i kada je doslo struje odmah sam sve upalio, i sve je radilo osim monitora, upali se monitor, lampica blinka, i blinka jedno 5 posto svojom snagom. Ne svjetli kao sto nekad svijetli, i nista, nema slike. Odem na praksu, vratim se nakon jedno 5 sati, sve uredno radi.

 

Danas mi se opet ista stvar dogodila.

 

Ima itko kakvu ideju?
Mijenjao sam kabel, utičnicu... Jos nesto?

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

evo ja bih postavio pitanje ako netko zeli pomoci. TV GORENJE 87g neznam sad koji je model, desava se da je izgubio sliku znaci crno nista ali je ton ok ali onako tv se muci da proradi ali nista cuje se kao tik tik tik. i dosao mi kolega i kaze to ce on vidjeti, i nehotice je spojio pipaljku od instrumenta na BU 426A spojio je dvije nozice i flisnio osigurac i naravno nema vise nista kratki spoj. Pa me zanima sta je jos moglo usput izgorit dok je spojio taj BU 426A. eto htjeo je pomoci ali nije i sad nezna ni on dalje sta je. Pa ako netko zeli malo detaljnije objasnit sta radit i odakle sad krenit. zahvaljujem se svima.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice