TCL C835 - mala recenzija

poruka: 100
|
čitano: 26.513
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
TCL 55C835 - mala recenzija

Eto, samo da napišem par kratkih inicijalnih dojmova o dotičnom TV uređaju za kojim nas se nekoliko pomamilo na nedavnoj akciji :)

u mom slučaju je 55" verzija

 

Prethodni TV kojeg sam imao je bio neki lower-midrange LCD 43LH590V, imao je solidnu sliku i boje (nakon male kalibracije naravno), ali nakon 6-7 godina je već bilo vrijeme da se zamjeni nečim novijim, malo boljim i većim, a pogotovo jer su mu zadnjih godinu dana lagano počele odlaziti backlight ledice pa je sve više bacao plavu/ljubičastu sliku (poznati problem)

 

Odluka je, nakon par dana istraživanja, gledanja recenzija po Youtube-u i preporuka s ovog foruma, pala na TCL 55C835 (prošlogodišnji njihov model mini led TV-a), a pogotovo jer je u Elipsu bila ponuda koja se jednostavno nije mogla odbiti (iako je i ta mrvu premašivala početni budžet od 500€).
Prije ove ponude sam već gotovo bio odabrao neki od QLED modela iz palete Hisense-a i/ili TCL-a, ali kad je već mini led bio po ovakvoj cijeni - zašto ne ići na malo bolji panel i na Google TV sistem za sitno love više...

 

Pozitivno:

- solidno zapakirano, pogotovo one dodatne zaštite na samom rubu ekrana tamo gdje ga se najčešće prima prilikom vađenja iz kutije (veliki plus), dodatni stiropor za zaštitu samog panela sprijeda

- robusni centralni stalak sa mogućnošću monitiranja na dvije visine (što je ok ako recimo imate soundbar ispod TV-a), isti stalak može zbog svoje "integrirane kutije" poslužiti i kao spremnik/vodilica za uredniji cable management

- izgled, skroz tanki rubovi, tanki ekran, fakat izgleda dosta dobro uživo

- 2 daljinska upravljača (jedan "običan" IR ako ne planirate koristiti smart Google funkcije i jedan bluetooth za Google TV sa mikrofonom za glasovne naredbe - dovoljan za sve kad se malo naviknete na njega)

- Google TV sučelje, nakon inicijalnog podešavanja koje traje malo dulje - fluidno, nisam još primjetio da je negdje trznulo (istinabog i nemam nekih dodatnih aplikacija još gore), ispod svega je Android 11 sa 32gb pohrane (nešto sitno oduzima sistem) i 3gb rama koje pogone 4 arm jezgre - ugl. nakon ultra sporog WebOS-a - ovo je kao prelazak sa 20 godina starog PC-a na današnji (al fakat, na WebOS-u mi je trebalo jedno 10 sekundi da mi otvori samo postavke, a za svaki prijelaz s postavke na postavku još par sekundi)

- out of the box slika je avion (pogotovo ako ste prešli s magarca na konja kao ja), nisam imao prilike vidjeti oled televizor uživo (oled panel imam samo na mobu), ali ovo je već i bez dodatnih podešavanja izgledalo vrlo obećavajuće (nakon dodatnih podešavanja po savjetima Darka s youtube-a - još i bolje, pogotovo oni 4K demo-i napravljeni za oled televizore - crne su gotovo pa crne, boje žive, bijela je bijela, detalji odlični - naravno, sve to ovisi u kojim uvjetima gledate TV i kako ste si podesili svjetlinu i kontrast - meni je podešeno na polutamnu prostoriju jer se TV 90% vremena gleda navečer)

- slika sa A1 Kaon STB-a je također solidna, upscale sa 1080 rezolucije je dovoljno dobar da se sa 2.5 metra udaljenosti ne primjeti kako ipak malo fali oštrine (pogotovo ne ako se ista dodatno pojača u postavkama), nogomet je izgledao super, košarka isto, serije i informativni program vrlo vrlo gledljivo. Taj dio me vjerojatno i najviše brinuo prije kupovine, pošto je poznato da se kod nas ne nudi 4k sadržaj i da je gotovo pa cijeli TV program naših kanala u 1080 rezoluciji. Uzmite ovaj info sa zrnom soli jer nisam neka pretjerana picajzla po tom pitanju i ovo je samo moj subjektivni dojam prosječnog korisnika/konzumenta TV sadržaja.

- zvuk s TV-a bolji nego što sam čuo inače na raznim TV uređajima, ali iskreno - nisam ni previše slušao integrirani jer imam vanjske Edifier zvučnike spojene na TV preko optičkog kabla i apsolutno mi je integrirani zvuk nebitna stavka na TV-u

- dosta opcija podešavanja slike i zvuka (mislim da je LG imao još neke dodatne stvari za kalibraciju iako je bio dosta slabiji model, ali i ovo je ok na TCL-u - više nego dovoljno za svačiji ukus i uvjete)

- 2 godine garancije + 3 dodatne uz registraciju uređaja na https://tcl-promotion.com/hr/ (vrijedi do 31.12.2023.)

 

Negativno(ili bolje - ono što mi se manje sviđa):

- svi konektori su na lijevoj ili desnoj bočnoj strani TV-a, a ne na stražnjoj strani prema natrag (i mrvu previše blizu rubova TV-a za moj ukus, pogotovo onaj strujni kabl kojeg su bar mogli napraviti u L formatu s te TV strane), HDMI/USB/LAN i ostali konektori su na desnoj strani - što je u mom slučaju nespretno zbog pozicije TV-a u dnevnoj (gotovo sve ostalo mi je na lijevoj strani - router, STB... pa sam izgubio neko vrijeme na repoziciji kablovinja, ali ok - tu mi je dosta pomogla i ona gore spomenuta "kutija" od stalka TV-a, no ionako je u planu totalni rehaul dnevne sobe nakon krečenja koje slijedi pa će se i to bolje srediti)

- Google TV ima nekih svojih mana i nebuloza, ali to je već stvar pojedinca i njegovih potreba (i.e. full Play Store nije odmah vidljiv već se do njega mora zaobilazno kroz "all apps > show system apps" ili dodatnim shortcutom instaliranjem apk-a > vidi pod Extras)

- integrirani media player (za gledanje sadržaja sa vanjskog USB-a nije neka sreća i nema gotovo nikakve opcije podešavanja osim sortiranja naziva fajlova, a pogotovo ne za podešavanje titlova) (riješio privremeno instaliranjem VLC-a sa Store-a, no ni on mi nije bogzna kakva sreća) - LG je imao vrlo solidan media player, opskuran, ali i dalje sa većinom osnovnih opcija na dohvat ruke (pogotovo su mu odlične opcije podešavanja titlova - boja, veličina, pozicija, kodna stranica - i to mi najviše fali na TCL-u po defaultu)

 

Napomene:

- ne gejmam, nisam probao game mod i viši odziv panela

- ne koristim Netflix i slične platforme

- ne koristim običan zemaljski TV program preko antene (iako imam u zgradi neku osnovnu kabelsku i tu je TV bez problema našao sve kanale - analogne i digitalne)

- nisam prezahtjevan korisnik ili "pixel peeper" :)

 

EXTRAS

ulazak u servisni menu (potreban je običan daljinac sa numeričkim tipkama)

- settings > diplay & sound > picture > advanced settings > brightness settings > (označite) contrast > na numeričkoj od daljinskog ukucate 9735

 

XDA tema za TCL 2022 modele (p635, p735, c735, c835, c935)

https://xdaforums.com/t/tcl-2022-google-tvs-p635-p735-c635-c735-c835-c935.4432635/

- ovdje se zna naći novijih firwarea iako vam ih TV trenutno ne nudi u OTA update-u (pažljivo pročitati bar nekoliko stranica threada za slučaj da neki od tih updatea ima neku grešku)

 

Mega repository sa hrpom raznih verzija firmware-a

- https://mega.nz/folder/xJ8SGSIY#wpXV5mkbNXANY1qSZGQDyw

 

Play store shortcut fix

- Play_Store_ATV_Shortcut.apk (ima na linku iznad - Mega repository)

 

 

za ispod 600€ (točnije 569+ dostava - 585€) - ovo mi se fakat čini kao jako dobra kupovina za TV koji je ipak mini led, ima 55" ekran i model je iz 2022. godine (nisam od onih koji moraju imati najnovije gadgete/uređaje)

 

eto... dopišem ako još nešto primjetim da me osobno smeta ili bi moglo biti bolje (ovo su samo inicijalne primjedbe :) )

 

ovo može poslužiti i kao općenita tema za sve vlasnike istog (ili C839) TCL modela, pa se slobodno nadovežite... cheers

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2024 14:11 (60nine).
Moj PC  
17 0 hvala 6
15 godina
offline
Re: TCL 55C835 - mala recenzija
60nine kaže...

..

- 2 godine garancije + 3 dodatne uz registraciju uređaja na https://tcl-promotion.com/hr/ (vrijedi do 31.12.2023.)

 

..

 -to nije jamstvo, to je osiguranje (zato i naziv kasko i sl.) .. nema veze s klasičnim komercijalnim jamstvom proizvođača ili jamstva koje bilo tko može dati..

-ovisno o 'kvaliteti' osiguranja-kuće, isplaćuju li premiju ili otežavaju (džonom na kupca).. uz razne uvjete i sitna slova, može biti svašta, od recimo 30kn (zaokružimo 5€) pa do normalnog pokrića troška servisa-popravka.. no to nije jamstvo i ne vrijede isti uvjeti, npr kvar pod jamstvom se popravlja-otklanja, ako je nemoguće, zamjena za novo ili povrat po računu.. kod osiguranja je sve stvar 'dogovora', kao i popravak auta npr (lakše-bliže ljudima za usporedbu, opet, kao i sam naziv na linku, kasko.. s razlogom, ne slučajno ..) itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
offline
Re: TCL 55C835 - mala recenzija
ihush kaže...
60nine kaže...

..

- 2 godine garancije + 3 dodatne uz registraciju uređaja na https://tcl-promotion.com/hr/ (vrijedi do 31.12.2023.)

 

..

 -to nije jamstvo, to je osiguranje (zato i naziv kasko i sl.) .. nema veze s klasičnim komercijalnim jamstvom proizvođača ili jamstva koje bilo tko može dati..

-ovisno o 'kvaliteti' osiguranja-kuće, isplaćuju li premiju ili otežavaju (džonom na kupca).. uz razne uvjete i sitna slova, može biti svašta, od recimo 30kn (zaokružimo 5€) pa do normalnog pokrića troška servisa-popravka.. no to nije jamstvo i ne vrijede isti uvjeti, npr kvar pod jamstvom se popravlja-otklanja, ako je nemoguće, zamjena za novo ili povrat po računu.. kod osiguranja je sve stvar 'dogovora', kao i popravak auta npr (lakše-bliže ljudima za usporedbu, opet, kao i sam naziv na linku, kasko.. s razlogom, ne slučajno ..) itd.

 Jesi pročitao uvjete tog osiguranja ?

13 godina
offline
Re: TCL 55C835 - mala recenzija
ihush kaže...
60nine kaže...

 -to nije jamstvo, to je osiguranje (zato i naziv kasko i sl.) .. nema veze s klasičnim komercijalnim jamstvom proizvođača ili jamstva koje bilo tko može dati..

-ovisno o 'kvaliteti' osiguranja-kuće, isplaćuju li premiju ili otežavaju (džonom na kupca).. uz razne uvjete i sitna slova, može biti svašta, od recimo 30kn (zaokružimo 5€) pa do normalnog pokrića troška servisa-popravka.. no to nije jamstvo i ne vrijede isti uvjeti, npr kvar pod jamstvom se popravlja-otklanja, ako je nemoguće, zamjena za novo ili povrat po računu.. kod osiguranja je sve stvar 'dogovora', kao i popravak auta npr (lakše-bliže ljudima za usporedbu, opet, kao i sam naziv na linku, kasko.. s razlogom, ne slučajno ..) itd.

 1. Trajanje TCL CARE - događaji koje pokriva TCL CARE TCL će izvršiti popravak ili zamjenu i jamčiti ispravan rad elektroničkog uređaja koji je kupio Korisnik i koji je pokriven s TCL CARE samo za nepredvidiva i iznenadne kvarove ili smetnje na objektu koji je pokriven TCL CARE. Nepredvidive štete su one koje je Korisnik nije mogao pravodobno predvidjeti niti ih je trebao predvidjeti primjenom uobičajene dužne pažnje, pri čemu je isključena gruba nepažnja za koji slučaj TCL zadržava pravo uskratiti isplatu štete za nastali događaj. 

 

Ovo koliko vidim nije 3rd party, vec sam TCL. Pa nije shema kao sto nudi eKupi, Svijet Tehnike i ostali. U ovom slucaju to je sluzbenih 5 godina, a u ovim gdje se doplacuje 15-20-50€ vrijedi ovo sto si napisao.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2023 16:28 (ivanoile).
15 godina
offline
Re: TCL 55C835 - mala recenzija

-jesi ti? partum, protecto itd? ili ima li razlike? zatim možeš li uopće pročitati sve uvjete ili tek kad sklopiš ugovor (o osiguranju) dobiješ ostale opće uvjete u kojima možeš pročitati 'sitne detalje i sitna slova'.. ili imaš interes braniti osiguranje koje se prodaje pod jamstvo, zavaravajuće?

-usporedi osiguranja i jamstva, što kod jamstva moraš dati od podataka? -ništa, kupiš robu s jamstvom.

 

edit, post iznad, .. ne nije to od TCL-a, nema veze s njima, to je partum doo, firma.

 

eto copy-pastea:

Značenje nekih pojmova Izrazi u ovim Općim uvjetima imaju sljedeća značenja: ● Partum Usluge d.o.o., u daljnjem tekstu "Partum" - pružatelj produljenog jamstva TCL CARE. ● "Korisnik" - osoba koja je kupila elektronički uređaj koji se prodaje unutar Promocije "Produljeno jamstvo". ● "TCL CARE" - produženo jamstvo koje korisnici dobivaju prilikom kupnje elektroničke opreme TCL prodane u sklopu "produljeno jamstvo".

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2023 16:34 (ihush).
3 godine
offline
Re: TCL 55C835 - mala recenzija
ihush kaže...

-jesi ti? partum, protecto itd? ili ima li razlike? zatim možeš li uopće pročitati sve uvjete ili tek kad sklopiš ugovor (o osiguranju) dobiješ ostale opće uvjete u kojima možeš pročitati 'sitne detalje i sitna slova'.. ili imaš interes braniti osiguranje koje se prodaje pod jamstvo, zavaravajuće?

-usporedi osiguranja i jamstva, što kod jamstva moraš dati od podataka? -ništa, kupiš robu s jamstvom.

 TCL će izvršiti popravak ili zamjenu i jamčiti ispravan rad elektroničkog uređaja koji je kupio Korisnik i koji je pokriven s TCL CARE ako takav uređaj pretrpi štetu uzrokovanu jednim ili više od sljedećih slučajeva: a) kvarove nakon isteka jamstva proizvođača (produljeno jamstvo) 

 

 

šta tu nije jasno ?

 

znači službeni TCL,koji je vjerojatno dao koncesiju partumu jer nemaju svoj servis, ali samo ti rokaj po svome.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2023 16:33 (BioZZG).
15 godina
offline
Re: TCL 55C835 - mala recenzija

-jesi li bio u prilici iskoristiti takvo 'jamstvo' (osiguranje) .. i kako je prošlo? odnosno, znaš kako prođe?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
TCL C835 - mala recenzija

Ja nisam noš čitao i nakon 4,5 godina od kupovine  dobio duplo bolji novi laptop nakon kvara (2+3 besplatno).

Moj PC  
1 0 hvala 2
3 godine
offline
Re: TCL 55C835 - mala recenzija
ihush kaže...

-jesi li bio u prilici iskoristiti takvo 'jamstvo' (osiguranje) .. i kako je prošlo? odnosno, znaš kako prođe?

 jesam, i dobio sam bolji tj. noviji model uređaja besplatno.

 

dalje ?

16 godina
offline
Re: TCL 55C835 - mala recenzija
60nine kaže...

 

- Google TV ima nekih svojih mana i nebuloza, ali to je već stvar pojedinca i njegovih potreba (i.e. full Play Store nije odmah vidljiv već se do njega mora zaobilazno)

 

 

 Kako to misliš "full play store"?

10 godina
offline
Re: TCL 55C835 - mala recenzija
tiki kaže...  

 Kako to misliš "full play store"?

 

ono što je vidljivo na prvu (Home menu) ne nudi sav izbor aplikacija iz Play Store-a.

Iako je Play Store predinstaliran, isti nije vidljiv na listi instaliranih aplikacija odmah na tom Home-u (niti ga je moguće tamo dodati, što su neki recenzenti objasnili općenito za Google TV sustav - ako postoji način, bilježim se sa štovanjem)

 

do Play Store-a se može doći samo "zaobilazno" - bilo preko settings (postavke) > apps (aplikacije) > pokreni (open), bilo da se koristi glasovna (voice) naredba preko daljinskog (i.e. "open Play Store") - ovo zadnje je ujedino i najbrži način...

 

naravno - lista samih aplikacija koje Google TV sustav podržava je manja nego Play Store na, recimo, mobitelu (iz logičnih razloga, ali vjerujem da će se s vremenom, kako developeri prilagode još neke za TV i to podebljati)

 

btw zaboravio sam napisati da je na uređaju već predinstaliran i Kodi (nisam ga još otvarao i isprobavao), a tu su još i Amazon Prime, Netflix i još neki od tih pay servisa (iste sam disable-ao jer ih ne koristim, a neke je moguće i kompletno deinstalirati)

 

također, na tom Home-u postoji i opcija da pokazuje preporučene Google aplikacije i sadržaje, ali se isto da isključiti u postavkama pa se onda prikazuju samo instalirane aplikacije.

 

Navodno na Store-u ima i neka aplikacija (Button remap) s kojom se mogu remapati gumbi na tom "Google" daljinskom, ali je nisam isprobavao (malo sam skeptičan stavljati nešto što je recenzirao Indijac :) ) - po viđenom na youtube-u, može se bilo kojem gumbu promjeniti funkcija/shortcut (i.e. ne koristiš gumb za Netflix, staviš si na njega drugi shortcut)

 

eto, nadam se da sam ok objasnio :) ak nisam, javi

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2023 19:53 (60nine).
10 godina
offline
Re: TCL 55C835 - mala recenzija
ihush kaže...

 -to nije jamstvo, to je osiguranje (zato i naziv kasko i sl.) .. nema veze s klasičnim komercijalnim jamstvom proizvođača ili jamstva koje bilo tko može dati..

-ovisno o 'kvaliteti' osiguranja-kuće, isplaćuju li premiju ili otežavaju (džonom na kupca).. uz razne uvjete i sitna slova, može biti svašta, od recimo 30kn (zaokružimo 5€) pa do normalnog pokrića troška servisa-popravka.. no to nije jamstvo i ne vrijede isti uvjeti, npr kvar pod jamstvom se popravlja-otklanja, ako je nemoguće, zamjena za novo ili povrat po računu.. kod osiguranja je sve stvar 'dogovora', kao i popravak auta npr (lakše-bliže ljudima za usporedbu, opet, kao i sam naziv na linku, kasko.. s razlogom, ne slučajno ..) itd.

 

osiguranje ili kasko, 3 godine je dodatno i to je bolje od nula godina... pročitao sam uvjete (za čudo :) ) i meni je to ok... ta firma vjerojatno službeno odrađuje za HR taj dio za TCL pa ne vidim problem (svi dućani koji to nude vode na isti link)

ali hvala svejedno na pojašnjenju, iako vidim da su te kolege mrvicu demantirale sa svojim iskustvima - no, kako kažem - i kasko je bolje nego ništa

5 godina
offline
TCL C835 - mala recenzija

60nine koliko si daleko od TV-a? Jel ti ovo prvi TV te veličine ili si imao jednak / veći?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija
Kolega, jel ti došla potvrda o produljenom jamstvu?

Ja sam dobio samo mail da provjerim jesu li mi podaci točni, a potvrde još nigdje.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija
encoding kaže...

60nine koliko si daleko od TV-a? Jel ti ovo prvi TV te veličine ili si imao jednak / veći?

 

cca 2.5m, taman (bar ženi i meni je, a i po onim kalkulatorima dijagonala\udaljenost gledanja je tu negdje)...

ovo nam je najveći do sad (prošli je bio 43" LG lcd, prije njega Panasonic 42" plazma)

 

valjda je i to stvar ukusa, osobno mi je drago kaj nismo išli na još veći (58-65) jer mislim da bi bio prevelik, a na manji od 50-55" nismo htjeli nikako...

10 godina
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija
MedO1337 kaže...
Kolega, jel ti došla potvrda o produljenom jamstvu?

Ja sam dobio samo mail da provjerim jesu li mi podaci točni, a potvrde još nigdje.

 

dobili smo samo mail potvrde (odmah nakon prijave) s onim dokumentom\računom kojeg smo uploadali, piše da to može trajati do 30 dana (ak se dobro sjećam)

10 godina
offline
TCL C835 - mala recenzija

da dopišem još malo

nakon malo čačkanja po Youtube-u u vezi Google TV-a našao odličan Nova Player (kao alternativu integriranom media playeru i/ili VLC-u) - ima sve što mi je trebalo (podešavanje titlova - pozicija/boja/veličina, lijepe liste za sadržaj s usb diska/sticka sa thumbnailovima i opisima koje povuče s interneta itd.)

 

postoji i nekoliko custom launchera koji mijenjaju ovaj defaultni Googleov, ali još nisam skužio kako da ih TV fakat i prepozna kao defaultne jer iako se u njima namjesti da to jesu, Home tipka na daljincu uvijek vraća na Google-ov...

 

naravno, kao i na Android mobitelima - moguće je upaliti developer opcije u kojima se brzina animacija može spustiti sa defaultnih 1.0x na 0.5x ili potpuno ugasiti (što daje dojam malo bržeg sučelja)

 

mali dodatak na "negativne" stvari:

- Google daljinac malo "škripi" ako se malo jače stišće u ruci (ne znam kak to opisat drugačije :) ), a isto tako škripi malo i kad ga se odloži na stol nakon korištenja (vjerojatno je neka mekša plastika u pitanju ili što već) - nije to sad ništa strašno, ali čisto da spomenem

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
TCL C835 - mala recenzija

Ja sam tek prije neki dan na TCL 65C735 instalirao KODI.. imam mrežni disk (USB na routeru) s kojeg povlačim fajle.. i ostao ugodno iznenađen kako brzo i fluentno sve radi.. prije sam za KODI koristio XboX i čini mi se da ovdje brže otvara sami app.

 

Kaj se tiče podešavanja titlova, covera, ocjena, opisa biblioteke filmova/serija, misim da nikaj nije do koljena KODI-ju.. plus još automatiziraš povlačenje subtitlova sa addonima za to... milina.

 

 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija
Havo kaže...

Ja sam tek prije neki dan na TCL 65C735 instalirao KODI.. imam mrežni disk (USB na routeru) s kojeg povlačim fajle.. i ostao ugodno iznenađen kako brzo i fluentno sve radi.. prije sam za KODI koristio XboX i čini mi se da ovdje brže otvara sami app.

 

Kaj se tiče podešavanja titlova, covera, ocjena, opisa biblioteke filmova/serija, misim da nikaj nije do koljena KODI-ju.. plus još automatiziraš povlačenje subtitlova sa addonima za to... milina.

 

 

meni je Kodi došao predinstaliran na TV...nisam se još stigao s njim poigrat (a i iskreno, ne smatram njegovo korisničko sučelje nečim intuitivnim i jednostavnim, znam da se to da podesiti sve sa raznim skinovima i dodacima - ali ne da mi se :) )

 

a kaj se povlačenja subtitlova tiče - fala, to si sam povučem prije jer ovi opensubtitles i slični znaju povlačit koješta i dosta često jako loše titlove koji su običan Google translate... stvar navike (kao i promjena naziva titla da je isti kao i od video fajla)

velim - ovaj Nova player ima apsolutno sve što mi treba, onako kako mi treba (out of the box) i više od toga mi ni ne treba :)

 

btw kak povlačiš falove s diska koji je na routeru na TV - može neki kratki info? treba neki Plex na TV-u za to ili?

9 godina
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija
60nine kaže...
Havo kaže...

Ja sam tek prije neki dan na TCL 65C735 instalirao KODI.. imam mrežni disk (USB na routeru) s kojeg povlačim fajle.. i ostao ugodno iznenađen kako brzo i fluentno sve radi.. prije sam za KODI koristio XboX i čini mi se da ovdje brže otvara sami app.

 

Kaj se tiče podešavanja titlova, covera, ocjena, opisa biblioteke filmova/serija, misim da nikaj nije do koljena KODI-ju.. plus još automatiziraš povlačenje subtitlova sa addonima za to... milina.

 

 

meni je Kodi došao predinstaliran na TV...nisam se još stigao s njim poigrat (a i iskreno, ne smatram njegovo korisničko sučelje nečim intuitivnim i jednostavnim, znam da se to da podesiti sve sa raznim skinovima i dodacima - ali ne da mi se :) )

 

a kaj se povlačenja subtitlova tiče - fala, to si sam povučem prije jer ovi opensubtitles i slični znaju povlačit koješta i dosta često jako loše titlove koji su običan Google translate... stvar navike (kao i promjena naziva titla da je isti kao i od video fajla)

velim - ovaj Nova player ima apsolutno sve što mi treba, onako kako mi treba (out of the box) i više od toga mi ni ne treba :)

 

btw kak povlačiš falove s diska koji je na routeru na TV - može neki kratki info? treba neki Plex na TV-u za to ili?

 

 

 Nemam ti ja baš nekog iskustva sa mrežama.. išao sam čisto na manual od TP-linka čiji je router i skužio da je u biti ekstra jednostavno,

ono USB disk u router, uloigirat se u sučelje routera i tamo odraditi skeniranje diska i odrediti protokol (NSF, SMB ili FTP)...

i taj SMB omogućava podešavanje dve razine passworda (write/read ili samo read) i to poklikao i voila proradilo i na VLC-u na mobitelu u istoj mreži i na KODI-u jer oboje omogućavaju povlačenje medija sa mrežnih mjesta.

A na Windowsima na kompu se pojavi u mrežnim mjestima link na disk, probao sam i mapirati taj drive ali mi nešto nije radilo, ali i bez toga sve fercera.

Stream 4K videa ide glatko bez trzanja i na kompu i na telki i na mobu.. s tim da je samo telka spojena kablom.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2023 14:59 (Havo).
12 godina
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija
Ja sam imao lose iskustvo sa Patrum osiguranjem,mislim dobio sam na kraju novi Tv ali samo se poprilicno napisao mailova,cekao u redu na telefonu,i tek nakon maila iz Sancte Domenice dobio novi TV..mislim da je oko 3 mjeseca ta agonija trajala!
Btw sve je dobro bilo dok nisam dobio mail da cu dobit novi TV,od tad muk do pomenutog maila
AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 3
10 godina
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija
Havo kaže...

 Nemam ti ja baš nekog iskustva sa mrežama.. išao sam čisto na manual od TP-linka čiji je router i skužio da je u biti ekstra jednostavno,

ono USB disk u router, uloigirat se u sučelje routera i tamo odraditi skeniranje diska i odrediti protokol (NSF, SMB ili FTP)...

i taj SMB omogućava podešavanje dve razine passworda (write/read ili samo read) i to poklikao i voila proradilo i na VLC-u na mobitelu u istoj mreži i na KODI-u jer oboje omogućavaju povlačenje medija sa mrežnih mjesta.

A na Windowsima na kompu se pojavi u mrežnim mjestima link na disk, probao sam i mapirati taj drive ali mi nešto nije radilo, ali i bez toga sve fercera.

Stream 4K videa ide glatko bez trzanja i na kompu i na telki i na mobu.. s tim da je samo telka spojena kablom.

 

 

aha, sam media player povlači s mrežne lokacije, ok...
bio sam jednom nekaj isprobavao na starom routeru, ali nikad preko samog TV-a (jer nisam imao normalan player na TV-u do sad - jbg. LG WebOS je bio)

hvala, budem se poigrao malo s tim kad ulovim vremena...

15 godina
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija
60nine kaže...
..

 

btw kak povlačiš falove s diska koji je na routeru na TV - može neki kratki info? treba neki Plex na TV-u za to ili?

 -mrežne osnove, neovisno koji uređaj, os.. jer su mrežna pravila ista-univerzalna.

-svaki mrežni uređaj koji je svjestan mreže, sharea.. (a to je i smisao-razlog, internet je dodatak tj i to je 'samo' mreža..), normalno-defaultno vidi shareove, naravno ovisno o filteru (file-extenzije npr avi, divx, mp3.. ili doc-txt-jpeg..). Sve bitno je na uređaju koji sharea, računalo-server ili kutijica kao nas-router.. naravno ovisno o klasi softwarea koja nudi više-manje od čega jeftini router recimo najmanje.. drugi uređaji kao tv jednostavno tad vide mrežni file i to je to, odnosno može biti nepredviđeno u opcijama-menijima pa da se mrežni path-staza ne nudi nego recimo samo lokalno kao usb.. no kod 'normalnih' oseva kao win-lin-android je to lako, dok male firme u pravilu ne rade 'svoj os' nego koriste postojeća riješenja, generički (kao što su svi playeri 'isti' ili dvbt ili autoradio i sl...) pa bi po tome logično bilo jednako-lako na svakom uređaju-tvu.. no postoji šansa da nije tako.

-najlakše za probu-vidjeti što radi, što se 'vidi'.. napraviti share-fodler na računalu (mreža uvjek traži user&pass + permisione koji tad određuju što prepoznat juzer ima pravo, defaultno je sve zabranjeno, firewallano itd..) pa ako s računala vidiš shareano, s mobitela, tableta.. tad moraš vidjeti i s tv-a, tj ako tad ne vidi tad čačkaš opcije i naletiš na button koji treba stisnuti .. dok na 'isti' način radi i yt, netflix itd servisi s razlikom da oni mogu imati hardkodirane adrese, zamisli browser s linkovima-favoritima i ako je onemogućeno dodati novi link-favorit ili je to normalno pa je samo nespretno dok utipkaš daljinskim kao i to da može koristiti ipv4-adrese kao 192.168.x.x ili dns-ovske nazive a tad je važno da mrežni router ima uključen dhcp server i da je mreža pravilno podešena jer dobar dio uređaja od routera traži taj podatak, ne po samoj mreži-workgroupi kao nekad.. tj ako je dhcp isključen mogu biti 'nevidljivi' mrežni uređaji po nazivu (na računalu tad radi ako se u adresu utipka ip adresa, dok uređaji-kutijice ne moraju nuditi tu mogućnost samog upisa.. tj nepraktično bez tipkovnice-miša i ipak to nisu računala koja mogu 'sve' nego samo ono što je proizvođač predvidio..).

 

-sve ostalo kao plex bi bilo kemijanje, drugi način za doći do filea npr da nema mrežu i normalan mrežni rad.. tj ako je to onemogućeno-ispušteno jer osevi to mogu, svi.. kao i to da proizvođač može namjerno onemogućiti fičer u nekoj klasi tv-a čisto da bi drugi 'jači-skuplji' prodao.. mada su tehnički identični s istim softwarom... (umjetna razlika).

-nakon tog sve ovisi o samom playeru, npr opcija automatskog korištenja titleova ako se nalazi na istom folderu s istim nazivom kao film + ovisno koje extenzije subtitlova podržava, txt-sub-itd..

 

edit: dodatak za titleove i sl.

-npr popularan bug-propust je čitanje praznog mjesta, spacer-razmak.. kao što je nekad bio problem dužina naslova i naša slova (koja i dalje znaju biti problem jer interno soft-player ne mora podržavati) pa se umjesto razmaka u nazivu koristi underscore (podcrtano) kao vizualni placeholder dok ga soft normalno čita ili ako ne čita tad odreže sve nakon razmaka kao razlog zašto neki title recimo čita automatski a drugi ne čita (jer tad commandline naredba s argumentom naziva fileova nije prosljeđena nego odrezana na razmaku dok bi čitava s razmakom normalno radila a kao trik se u cmd-terminalu mogu pisati navodnici jednostruki-dvostruki kao oznaka upravo za takvo čitanje riječi s razmacima no to radi na računalima-osevima, ne na 'kutijicama' koje jednostavno to ne koprehendaju.. :)

-zato je lakše (eliminira takve moguće probleme) ne koristiti razmake u mrežnim shareovima računajući na takve 'glupe' uređaje i to za naziv foldera i filea + ne preći duljinu patha-znakova u unc formatu duže od recimo 260znakova dok je preporučljivije daleko manje, bez puno podfoldera-subfoldera itd. a pogotovo jer mediaplayeri 'vole' čitati sav sadžaj foldera npr zbog kreiranja playlista i tad čita sve, traje, zblenta itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2023 15:35 (ihush).
16 godina
offline
Re: TCL 55C835 - mala recenzija
60nine kaže...
tiki kaže...  

 Kako to misliš "full play store"?

 

ono što je vidljivo na prvu (Home menu) ne nudi sav izbor aplikacija iz Play Store-a.

Iako je Play Store predinstaliran, isti nije vidljiv na listi instaliranih aplikacija odmah na tom Home-u (niti ga je moguće tamo dodati, što su neki recenzenti objasnili općenito za Google TV sustav - ako postoji način, bilježim se sa štovanjem)

 

do Play Store-a se može doći samo "zaobilazno" - bilo preko settings (postavke) > apps (aplikacije) > pokreni (open), bilo da se koristi glasovna (voice) naredba preko daljinskog (i.e. "open Play Store") - ovo zadnje je ujedino i najbrži način...

 

naravno - lista samih aplikacija koje Google TV sustav podržava je manja nego Play Store na, recimo, mobitelu (iz logičnih razloga, ali vjerujem da će se s vremenom, kako developeri prilagode još neke za TV i to podebljati)

 

btw zaboravio sam napisati da je na uređaju već predinstaliran i Kodi (nisam ga još otvarao i isprobavao), a tu su još i Amazon Prime, Netflix i još neki od tih pay servisa (iste sam disable-ao jer ih ne koristim, a neke je moguće i kompletno deinstalirati)

 

također, na tom Home-u postoji i opcija da pokazuje preporučene Google aplikacije i sadržaje, ali se isto da isključiti u postavkama pa se onda prikazuju samo instalirane aplikacije.

 

Navodno na Store-u ima i neka aplikacija (Button remap) s kojom se mogu remapati gumbi na tom "Google" daljinskom, ali je nisam isprobavao (malo sam skeptičan stavljati nešto što je recenzirao Indijac :) ) - po viđenom na youtube-u, može se bilo kojem gumbu promjeniti funkcija/shortcut (i.e. ne koristiš gumb za Netflix, staviš si na njega drugi shortcut)

 

eto, nadam se da sam ok objasnio :) ak nisam, javi

 A na to misliš, aha. Nisam išao za tim na Google TV-ima, baš budem pogledao na drugim brandovima ako budem imao prilike kako je to riješeno. Općenito je taj Google TV posložen tako da što manje možeš raditi i da ti gura što više subscriptiona pod nos.

7 godina
protjeran
offline
TCL C835 - mala recenzija

Ja sam super zadovoljan tv-om

evo imam ga 5 dan i sve je top

jedino ako ima koji savjet za kalibraciju slike, dobro bi dosao

 

i pitanje u vezi Dolby vision-a, kako se pali, namista postavke?

kada igram xbox pojavi mi se da je ukljucen, ali kad gledam hbo,netflix preko andorid tv-a ne znam kako ga upaliti

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija
Tvpronlem kaže...

Ja sam super zadovoljan tv-om

evo imam ga 5 dan i sve je top

jedino ako ima koji savjet za kalibraciju slike, dobro bi dosao

Nemam TV, ali netko je preporučio ovog lika za kalibraciju

 

5 godina
online
Re: TCL C835 - mala recenzija
60nine kaže...
Havo kaže...

 Nemam ti ja baš nekog iskustva sa mrežama.. išao sam čisto na manual od TP-linka čiji je router i skužio da je u biti ekstra jednostavno,

ono USB disk u router, uloigirat se u sučelje routera i tamo odraditi skeniranje diska i odrediti protokol (NSF, SMB ili FTP)...

i taj SMB omogućava podešavanje dve razine passworda (write/read ili samo read) i to poklikao i voila proradilo i na VLC-u na mobitelu u istoj mreži i na KODI-u jer oboje omogućavaju povlačenje medija sa mrežnih mjesta.

A na Windowsima na kompu se pojavi u mrežnim mjestima link na disk, probao sam i mapirati taj drive ali mi nešto nije radilo, ali i bez toga sve fercera.

Stream 4K videa ide glatko bez trzanja i na kompu i na telki i na mobu.. s tim da je samo telka spojena kablom.

 

 

aha, sam media player povlači s mrežne lokacije, ok...
bio sam jednom nekaj isprobavao na starom routeru, ali nikad preko samog TV-a (jer nisam imao normalan player na TV-u do sad - jbg. LG WebOS je bio)

hvala, budem se poigrao malo s tim kad ulovim vremena...

 LG WebOS to najnormalnije radi..... 

10 godina
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija
encoding kaže...
Tvpronlem kaže...

Ja sam super zadovoljan tv-om

evo imam ga 5 dan i sve je top

jedino ako ima koji savjet za kalibraciju slike, dobro bi dosao

Nemam TV, ali netko je preporučio ovog lika za kalibraciju

 

 

ja sam Darka spomenuo tamo u temi o preporuci tv-a :) a i ovdje u op  sam rekao da mi je njegov video bila baza za postavke...

10 godina
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija
Posmatrač kaže...
60nine kaže...
Havo kaže...

 Nemam ti ja baš nekog iskustva sa mrežama.. išao sam čisto na manual od TP-linka čiji je router i skužio da je u biti ekstra jednostavno,

ono USB disk u router, uloigirat se u sučelje routera i tamo odraditi skeniranje diska i odrediti protokol (NSF, SMB ili FTP)...

i taj SMB omogućava podešavanje dve razine passworda (write/read ili samo read) i to poklikao i voila proradilo i na VLC-u na mobitelu u istoj mreži i na KODI-u jer oboje omogućavaju povlačenje medija sa mrežnih mjesta.

A na Windowsima na kompu se pojavi u mrežnim mjestima link na disk, probao sam i mapirati taj drive ali mi nešto nije radilo, ali i bez toga sve fercera.

Stream 4K videa ide glatko bez trzanja i na kompu i na telki i na mobu.. s tim da je samo telka spojena kablom.

 

 

aha, sam media player povlači s mrežne lokacije, ok...
bio sam jednom nekaj isprobavao na starom routeru, ali nikad preko samog TV-a (jer nisam imao normalan player na TV-u do sad - jbg. LG WebOS je bio)

hvala, budem se poigrao malo s tim kad ulovim vremena...

 LG WebOS to najnormalnije radi..... 

 

nisam to primjetio na svom prethodnom LG-u, možda zbog lošije verzije webOS-a, tko zna...

11 godina
offline
Re: TCL C835 - mala recenzija
Pa sam ti se upali Dolby Vision kad prepozna sadržaj u DV
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice