Dvd rezac nece da radi

poruka: 1
|
čitano: 1.634
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Dvd rezac nece da radi

Pozdrav.
Imam jedan problem sto se vuce duze vrijeme na mom konpu a nikako da skontam kako da ga rijesim.
Evo sta je u pitanju.
Desi mi se ponekad kad nesto gledam, narezujem itd. na rezacu da poslije toga ne mogu da ga otvorim. Ili kad gledam nesto film naprimjer slika se zamrzne(konp ne) i da izvadim disc nemoze nema sanse(nisam ga nikad probao da ga manuelno otvorim na onu rupicu)
Restartujem racunar, odmah pritisnem dugme za otvaranje(a trebalo bi da moze kad je sve uredu) nista ni mjau, necuje se nidta u rezacu.
Kad mi se to dogodi pri bootovanju mi se pojavi poruka ""disc error pres eny key.."" pritisnem bilo sta onda krece da podize sistem. E tad kad udjem u My Computer nema rezaca!!
Sad jedino rjesenje koje djeluje je da iskljucim konp, izvucem sata kabl iz maticne ponovo ga ustekam i onda je sve ok jedno vrijeme.
Prije ovog mi se desavalo da mi neprepozna rezac(nije blokirao samo ga nema u Win..) to sam rijesio promjenom sata kabla.
Sad nemam vise ideja, osijedih kontajuci, smara me vise stalno otvaranje i zatvaranje konmpa, mijenjanje sata prikljucka(imam ih cetiri komada svaki sam "ubo" i poslije izvjesnog vremena opet isto)
Imali ko ikavu ideju sta je uzrok?
Moze li biti maticna(ali jbg. hard radi odlicno nikakvih problema)
Nemam vise ideje

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice