Hp pavilion,disk pun bad sektora,u smeće ili

poruka: 3
|
čitano: 2.461
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Hp pavilion,disk pun bad sektora,u smeće ili

laptop hp pavilion zd8000,unutra seagate 100GB. komp se totalno usporio,pun virusa i sličnih napasti,lik mi ga donese da stavim friške windowse. krene format,dođe do 6% i stane.napravim quick format,instalacija win prođe,dignem sav HW,kao, sve radi.idem instalirat programe i evo BSOD.restart ,ponovo ,opet plavi ekran.system log kaže HDD. acronis isto nije mogao napraviti backup,kaže,vjerojatno bad sectors on disc. provam prvo sa seatools-om,preskenira disk,nađe 100-tinjak grešaka,izaberem repare,on sve popravi,ja sav sretan,kad opet isto. ostavim ga sinoć na write zero,ujutro dignem ponovo win,instaliram program,opet plavi ekran. uzmem disc rescue i pokrenem scan,nađe greške,ali kao, ne može ništa napraviti.nakon tog stavim HDD regenerator,evo radi već 4 sata ,došao je do 2070MB (4230641 sectors) i našao dosad 7 bad sectors, 1 recoverd.  e sad,ili nešto nije u redu sa programom ili ga stvarno ne može popraviti.mislim se,da ga ugasim ili ostavim cijelu noć? isplati li se popisati adrese bad sektora (koji su izgleda na početku diska) i napraviti tu particiju koju više neću koristiti ili je ovo ipak za smeće? koliko uopće dođe ovakav disk i jel to netko mijenjao u ovakvom laptopu?

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2008 23:07 (halflife).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hp pavilion,disk pun bad sektora,u smeće ili

disk košta cca 450kn. mislim da je taj disk spreman za kantu.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Hp pavilion,disk pun bad sektora,u smeće ili

zasad sam riješio pravljenjem particije na prvom dijelu diska od 15GB i koju onda ne koristim. znam da možda nije duga vijeka,ali eto,... radi.nijedan od alata za spašavanje diskova nije pomogao što znači da su baš fizička oštećenja. negdje sam čitao o tome kako prema sektorima odrediti na koliko je to MB diska,ali ne mogu to naći. budući to nisam znao,mora sam krenuti otprilike od 10GB pa dizati polako na više particiju dok format nije proradio. stao sam na 15GB. inače,stvarno nije problem promijeniti disk kod ovog laptopa. dolje ima poklopac sa oznakom hdd-a, skine se i sve je lako dostupno.ja sam to mislio mijenjati i kod mog asusa 2500d,ali tamo treba rastaviti gotovo cijelo računalo

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice