Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.050
|
čitano: 2.783.130
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
LogicusMPS kaže...
ibme74 kaže...

Za 200kn vise uzmes evo 850 od 500gb.

Ako ti je puno uzmi sata od 250gb za nekih 700 i kusur kuna i vozi.

 Kolika je razlika u performansama između evo 850 i evo 960? Nije mi bitan kapacitet, glavno da nije ispod 250.

 Tu razliku nećeš osjetiti u normalnom radu a duplo veći kapacitet hoćeš.

11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji SSD?

+ EVO960 dolazi sa 3 god garancije dok EVO850 dolazi sa 5 god garancije.

13 godina
offline
Re: Koji SSD?
LogicusMPS kaže...

Bježi od toga, SATA modeli su pouzdaniji puno.

Imaš 500 GB model za 1300 kn.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2018 14:29 (Valentin17).
8 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Pozdrav, ekipa. U potrazi sam za SSD-om. Budget je 1000 kn otprilike i mislim da je dovoljno 256 gb. Došao sam do sljedeće ekipe:
Adata XPG SX950, Kingston HyperX Savage, Adata Ultimate SU900, Kingston KC400, Samsung 850 Pro
Linkovi su sa nabava.net.

Koji SSD?

Hvala. :)

Riječi su isto kao i gomile ljudi, nije nužno znati za sve. Odaberi za sebe samo one prave.
 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji SSD?

Zadnji

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
Myslite kaže...

Pozdrav, ekipa. U potrazi sam za SSD-om. Budget je 1000 kn otprilike i mislim da je dovoljno 256 gb. Došao sam do sljedeće ekipe:
Adata XPG SX950, Kingston HyperX Savage, Adata Ultimate SU900, Kingston KC400, Samsung 850 Pro
Linkovi su sa nabava.net.

Koji SSD?

Hvala. :)

 spremi si lovu ili zakurvaj ostatak

 

https://www.nabava.net/search.php?q=crucial+mx500

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
Ovaj crucial je must have za te pare i 5 godina gare.
8 godina
protjeran
offline
Koji SSD?

Ti Crucial SSD-ovi su i prilicno izdrzljivi, ovaj 256GB model ima 100TB garantiranih zapisa, znaci da preko 50GB upisujes svaki dan u 5 godina izdrzat ce, stvarno disk kad kupis da ti traje 15 godina ili dok ne strune 

 

Inace Samsung Expands Mainstream SSD Lineup With 860 PRO and 860 EVO Drives – Up To 4 TB Capacities in 2.5″, 2 TB in M.2 Form Factors samsung ucvrscuje polazaj lidera na trzistu diskovlja 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Barem na papiru 

 

https://www.pcper.com/reviews/Storage/Samsung-860-EVO-and-PRO-SATA-SSD-Review-512GB-1TB-and-4TB-Tested/Conclusion-Pricing-

 

https://www.anandtech.com/show/12348/the-samsung-860-pro-512gb-and-4tb-ssd-review/9

 

I smanjili Pro na 5 godina, jedino Evo sad ima vise SLC kesa no bit ce skuplji sigurno, sve u svemu meh bit ce peglanja kroz fw za pocetne djecje bolesti

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2018 23:48 (roby27).
8 godina
protjeran
offline
Koji SSD?

Pa doslovno su poduplali izdrzljivost diskova sa 75TB na 150TB (250GB model) itd. za ostale, povecali malo brzine i napravili neke preinake naspram starije serije, i zadrzali 5 g. garancije. Pro modeli su pali na 5 godina garancije jer vise niti nisu u high end segmentu kao prije koju godinu pa Samsung time nagovara kupce da kupuju njihove diskove iz 960 serije na kojima nude 10 godina ako je to kupcu bitno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

ma te brojke izdrzljivosti su marketing trik, imas ti kingstona sa isto velikim TBW brojkama nije to nis novo, ionako za obicne consumere nebitan podatak samo za servere a tam se vec kupuju ozbiljniji diskovi

 

a 960 serije nema 10 godina, tam je 5 isto max a 3 za Evo.

 

na kraju ce im sata ssd biti cijenom u rangu sa nvme kak je krenulo sto nema smisla.

 

14 godina
offline
Koji SSD?

Slažem se, ja imam 15.7TB TBW za preko 29000 sati rada, tako da prosječan korisnik neće brzo dostići tu brojku, a čini mi se da je ovaj model procijenjen da ide do 40TB TBW.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 0:32 (Haker_x).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
roby27 kaže...

ma te brojke izdrzljivosti su marketing trik, imas ti kingstona sa isto velikim TBW brojkama nije to nis novo, ionako za obicne consumere nebitan podatak samo za servere a tam se vec kupuju ozbiljniji diskovi

 

a 960 serije nema 10 godina, tam je 5 isto max a 3 za Evo.

 

na kraju ce im sata ssd biti cijenom u rangu sa nvme kak je krenulo sto nema smisla. 

 Nisu brojke izdrzljivosti nikakav marketinski trik, sve se to testira i provjerava, i kvalitetan disk ce ici jos sigurno 6 puta preko brojki za upis koje jamci proizvođac KLIK, i za servere o cemu ti pricas sigurno nema puno boljih diskova od Samsung 860 i 960 serije, to su vrhovi kaj danas mozes kupit po kvaliteti i izdrzljivosti.

 

Za grancijus sam se zeznuo, istina nemaju 10 godina, a za cijenu mi je uvijek logicki bilo da SATA bude skuplji jer em imas metalno kuciste, kablove za konekciju, vecu povrsinu, a M2 je samo komad silicija koji se pricvrsti jednim šarafom.

11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Zna se sta ide za servere, enterprise grade ssd a ne ovo sta ti je.

 

Uglavnom za consumere je crucial pogodio sweet spot cijenu. Jos samo da pocne konacno te cijene nadolje.

 

13 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Pozdrav.

 

Koristim laptop HP 4540s probook već otprilike 4-5 godina. Unutra je i5 procesor i 6GB RAM-a. Grafička je neka AMD radeon, ne znam točno koja, ali mislim da je to okej, a i nije bitno. S obzirom na cijene novih prijenosnika ne planiram uzimati novi još barem godinu i pol dana. Kod ovog laptopa me muči to što mu užasno dugo treba da se win10 pokrene i kad se pokrene moram sačekati nekoliko minuta da se procesi završe i onda mogu tek razmišljati o otvaranju mozzile ili nekog drugog programa. Znam što je SSD no nikad nisam koristio laptop koji ima tu vrstu diska. Kolege koje se više razumiju i laptope mi kažu da bi ugradnja SSD memorije riješila ovaj problem. Nisam sto posto siguran pa se neću zalijetati s kupnjom već sam odlučio pitati prvo ovdje jel bi to bilo rješenje problema i ako da koji SSD da uzmem?

Laptop koristim u 90% slučajeva za surfanje, office, autocad, illustrator, corel što je manje više i jedino što imam instalirano na njemu. Manje više mi je glavni problem to što mu užasno dugo treba da pokrene cad, illustrator ili corel. A kad je program pokrenut nemam problema s radom. Može li problem osim u tvrdom disku biti i u nečem drugom? Jako loše baratam s win10 tako da nisam siguran jel postoji možda i neki problem u sustavu.

 

Evo sad sam otprilike opisao situaciju i što mi treba. Pa ako mi netko može napisati samo je li ssd rješenje (jel se isplati uložiti sad u ssd u ovom slučaju) i ako da koji proizvođač. Isto ne znam koje veličine disk bih uzeo, pretpostavljam da njega trebam staviti onda windowse i ove programe s kojima imam problema pri otvaranju, ostalo može biti na hdd?

 

Evo par slika kako izgleda task manger pri pokretanju laptopa. Također, testirao sam hdd sa hard disk sentinel i sve bi trebalo biti u redu.

 

Puno hvala na savjetima.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
Tebi bi ssd sigurno rijesio vecinu tih problema koje imas (ako ne i sve).
Bilo bi dobro da uzmes SSD velicine oko 250GB (ako mozes) koji kosta oko 600-700kn a ovaj HDD koji imas koristis kao vanjski disk (ako nemas kupis si HDD ladicu) ili da ga ugradis umjesto przilice (ako tvoj laptop ima to).
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Re: Koji SSD?
DzigiBau kaže...

Pozdrav.

 

Koristim laptop HP 4540s probook već otprilike 4-5 godina. Unutra je i5 procesor i 6GB RAM-a.

 Identičan laptop, ista stvar.

Također razmišljam o SSD-u

Samo bih pričekao možda još koji mjesec, čitao sam nešto da bi trebali pojefitniti početkom godine. 

A ako ne, onda probati upecati Samsung 860 umjesto 850

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

Bolje ti je uzeti MX500 ili Sandisk Ultra 3D. Samsung nije ništa bolji osim što je skuplji.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
zeroname kaže...

Bolje ti je uzeti MX500 ili Sandisk Ultra 3D. Samsung nije ništa bolji osim što je skuplji.

 

Vidim da je taj crucial mx500 250GB oko 700kn i ima cak 5 godina garancije, a ostali po 3, samsung sam cak vidio i 2 godine. Jel ima itko iskustva s tim mx500?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
DzigiBau kaže...
zeroname kaže...

Bolje ti je uzeti MX500 ili Sandisk Ultra 3D. Samsung nije ništa bolji osim što je skuplji.

 

Vidim da je taj crucial mx500 250GB oko 700kn i ima cak 5 godina garancije, a ostali po 3, samsung sam cak vidio i 2 godine. Jel ima itko iskustva s tim mx500?

 Taj MX500 je najnoviji SSD od crucial-a. Koristi 64 layer 3d nand isto kao i samsung i sandisk ultra. Brzine su na SATA 3 iste. Gledaj onaj sa najduljom garancijom.

12 godina
offline
Koji SSD?

Pozdrav!
Trebam savjet, imam y520 https://www.ekupi.hr/Lenovo-Legion-Y520-80YY0065SC-5-god-jamstva-prijenosno-racunalo-1239972.aspx sa 2tb harda ali 5400rpm i prilicno je spor. Iso sam rade na tu varijantu jer je jedan od rijetkih koji ima 1060 grafu, pa mi je lako naknadno ugradit ssd.
E sad, malo sam gledao po internetu da samsungova 960 evo serija nije losa, iako je prilicno skupa.. http://laptopmedia.com/laptop-m-2-ngff-ssd-compatibility-list/ ima M.2 PCIe NVMe SSD 2280 slot, pa me zanima ima li iko ikakav savjet?
Dali uzimat samsunga ili nesto jeftinije, osjeti li se ta njegova "superiornost" u svakodnevnom radu, htio bi uzet 250gb model jer mi je nekako najoptimalniji da mi na njega može windows, par CAD programa (catia,solid..), chrome, mozda 1 igra koju cu cesce igrati i to je uglavnom to. Budžet je do nekih 800-900kn +-10%. Laptop je kupljen kod ekupi, tako da vjerujem da ce mi i oni uzet jos 100-150kn za ugradnju jer ne bi htio prekinut garanciju.
LP i hvala unaprijed :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.1.2018 18:22 (SnakeEyes).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
Uzmi najjeftiniji koje nadjes, nema neke razlike u svakodnevnom radu da bi to osjetio.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Koji SSD?

kad ce takvi stici kod nas? 

vidim da ima samo od 512gb a cepaju cca 250eur

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji SSD?

 Nebitno mi je dostavlja li jer mi otac zivi u Frankfurtu, ako se to isplati uzet za te pare narucit cu ga, idem malo pogledat testove

8 godina
protjeran
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

za data centre i servere

 

14 godina
offline
Koji SSD?

da li je netko od vas vec probao instalirati win na pcie m.2? 

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
Ja imam instalirano na ovome
https://www.mindfactory.de/product_info.php/512GB-Samsung-960-Pro-M-2-2280-NVMe-PCIe-3-0-x4-32Gb-s-3D-NAND-MLC-Togg_1124051.html

Moraš instalirati drivere posebno za njega nakon instalacije da sve radi kako spada.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Re: Koji SSD?
Patrick_cro kaže...
Ja imam instalirano na ovome
https://www.mindfactory.de/product_info.php/512GB-Samsung-960-Pro-M-2-2280-NVMe-PCIe-3-0-x4-32Gb-s-3D-NAND-MLC-Togg_1124051.html

Moraš instalirati drivere posebno za njega nakon instalacije da sve radi kako spada.

 

znaci ako bi imao z370-hd3p + Patriot SSD Scorch R1700/W415, 128GB, M.2 NVMe, PS128GPM280SSDR, prvo instaliram win a onda drivere za ssd?

 

vidim po netu da ekipa ima problema sa prepoznavanjem pcie ssd-a prilikom instalacije...

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice