Trebam savjet - video nadzor kuće

poruka: 70
|
čitano: 64.654
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Trebam savjet - video nadzor kuće

Zna netko gdje bi mogao naručiti ovu kameru sa linka?

 

https://reolink.com/product/rlc-510a/

 

Znam da u RH nema pa molim preporuku negdje izvana ili ako mi netko može nabavit.

 

Može i link za kupnju kamere, ali mora biti PoE i mora biti Reolink jer imam PoE injektor za njihove kamere.

 

EDIT: Evo da javim da sam kameru naručio sa Amazon.de.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.7.2023 20:10 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Trebam savjet - video nadzor kuće
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Trebam savjet - video nadzor kuće
svjetlosni_mikroskop kaže...

Meni bi isto trebao savjet, kamera, bežična, da se može postaviti nekako magnetom na vrata, da baterija nije apsurdno kratkotrajna (vidjela da nekima piše 160 min trajanje wtf), i da prenosi na telefon, a da nije ubitačno skupa. Ne snalazim se po trgovinama. Za bežične ne pišu koliko baterija traje. Navode kabel pa onda ne razumijem na koji način je s kablom bežična- Hvala.

 Mi Wireless Outdoor Security Camera 1080p Set - Nadzorna kamera

 

Ova snima u cloud 15 sekundi nakon što uoči kretanje. (Memorijsku karticu uopće ne koristim.) Istodobno ti dođe notifikacija na mobitel. Možeš također i gledati što se tamo događa u realnom vremenu. Snimke možeš pregledavati 3 dana unatrag (opet, kažem, ne koristim memorijsku karticu).

 

Montaža: postolje se zavida / zalijepi na podlogu, a kamera se vijkom pričvrsti na podlogu.

 

Što se baterije tiče, za nadzor prostora ispred turističkog apartmana punim je otprilike dva do tri puta godišnje.

15 godina
offline
Trebam savjet - video nadzor kuće

Ako može savjet za obična vrata bi trebao video nadzor, osnovniju verziju te smart bravu, potrebno mi je da je i jedno i drugo na bateriju te da se preko APPa može otvoriti. Vidio sam na Alex shopu pametni cilindar koji samo zamjenim stari s njim te kameru Alex R3 što bi trebalo raditi u istom APPu.

mislite li da je to ok izbor, te da li imate neku drugu preporuku ukoliko ovo je nezadovoljavajuće, do nekih 300eura

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Trebam savjet - video nadzor kuće

Da ne otvaram novu temu, imam Reolink Lumus i ugradeni kabel mi je prekratak

 

Kupio sam produzni musko na zensko USB 2.0 kabel 5m duljine i ustekao ga. Kamera radi.... sporadicno. Nekad radi po 15min u komadu, nekad ne. Radi pa prestane.

Ne razumijem se u struju, ali imam osjecaj da opada isporuceni napon zbog ukupne duljine kabla (5m produzni + 2.9m ugradeni koji dolazi s kamerom).

 

Napon kod strujnog adaptera iznos ~5.3V, a nakon 5m gdje se spajaju produzni i ugradeni kabel od kamere ~4.8V

 

Postoji li specifikacija kabela koja bolje drzi napon tijekom svoje duljine ili neki pojacivac signala koji bih mogao staviti izmedu produznog i ugradenog kabela od kamere? 

 

Ugradeni kabel od kamere je 2.9, ali ne mogu ga ustekati iz kamere, taj dio je ustekan u nju fiksno

napon nakon 5 metara napon nakon 5 metara
napon na izvoru kod adaptera napon na izvoru kod adaptera
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Trebam savjet - video nadzor kuće

Ne može usb raditi preko 5m, a da nije neki kabel s pojačivačem.

 

Opcije su ti takav kabel od 2 metra, ako ti je 5m ukupno dosta ili neki aktivni usb kabel kao naprimjer:

https://www.avr.hr/kabel-club3d-usb-3-2-aktivni-5m~proizvod_42684.html

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
5 godina
offline
Trebam savjet - video nadzor kuće

Čitao sam čemu služi videonadzor i došao do slijedećih zaključaka.

Ispravite me ako sam u krivu.

 

Čemu služi videonadzor kuće?

 

1. da odvrati lopove.

 - naljepnica i lažna kamera imaju istu funkciju, ali su jeftiniji.

 - ali može i privuči lopove , ako vide da nešto čuvaš.

 

2. ako se okine neki senzor, da se provjeri sa udaljene lokacije je li false positive, ako nije da se reagira.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.12.2023 12:21 (gpd).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Trebam savjet - video nadzor kuće
gpd kaže...
Čemu služi videonadzor kuće?

Kao podstanar sam imao poluispravan plinski bojler koji je povremeno izbacivao grešku i prestao grijati dok se isti ne bi ugasio na 30ak min i ponovno upalio. Kako mi se cijevi za centralno ne bi smrznule preko zime u stanu, kupio sam kameru i nadzirao LED-ice na bojleru na daljinu na taj način. Kada i ako bi izbacio grešku, a da mene nema u stanu, ili bih se vratio i intervenirao, ili bih zamolio prijatelje koji su imali ključ da pregledaju. U međuvremenu sam izgubio živce i popravio neispravni presostat koji je izazivao taj problem, pa sam kameru prenamijenio za kontrolu kućnih ljubimaca koje sam nabavio mjesec-dva nakon što sam stabilizirao bojler.

Kamera mi ima i prijenos zvuka (dvosmjerno) pa vičem na budaletine s daljine kada se popnu gdje ne bi smjeli.

 

Eto, jedna opcija video nadzora.

 

Kad preselim u kuću, nabavljam kuvasza za dvorište, pa tko nema što za izgubiti, neka se slobodno penje preko ograde.

11 godina
offline
Trebam savjet - video nadzor kuće

Pozdrav možete li mi preporučiti bežičnu kameru za video nadzor kuće, vidio sam u prijašnjim postovima da je netko predložio Argus Pro, jesu li mi one ok opcija?

Zanima me sa snimanjem vjerujem da mi kamera ne bi smijela snimiti dio ceste ili susjedovog dvorišta?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Trebam savjet - video nadzor kuće

Evo, ja tražim dva dana i slušam sebe.
Čitam ovo gore, sve gluposti. Imam psa i sve i opet me pokrali. 
Kad ja skinem sliku i odnesem u policiju, kažem da sam sam sa mobitelom snimio.
Imaju 40 metara domet, osvjetljenje i prikaz u boji !!!

Razlikuje siluetu čovjeka, auta, psa...
Može u cloud, na karticu i na mail.

Bitno mi je oko 300 stupnjeva horizontalo da uhvati.
Mogu na mikrofon vikati ili pričati sa nekim, ne mora biti lopov.

 

Kamere su svuda oko nas, boli me k jel hvata ulicu ili susjeda...

cijena 77 eura. kod nas

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice