FireFox 29

poruka: 74
|
čitano: 6.482
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
FireFox 29

Hmm, jel se to ne može ni tipka open menu nigdje drugo pomaknut?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
FireFox 29

Sviđa mi se! Baš je nekako pi*kasta / sexy :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
FireFox 29

Ne sviđa mi se niti malo. Vraćam se na 28.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: FireFox 29
AlienWare1 kaže...

I dalje je prilično laggy/choppy.. Zna li netko u čemu je stvar, imam najnoviji Flash, Javu, AdBlock, a Internet Explorer na Win8.1 radi puno fluidnije iz nekog razloga?

Zato jel IE11 jeste brži ,pogotovo na Osmici.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
12 godina
protjeran
offline
FireFox 29

rabim ga isključivo kao portable verziju jer nisam kući gdje koristim chrome koji je btw poluproizvod u odnosu na FF pa se povremeno moram poslužit ovim posljednjim.

 

u novoj verziji je NAPOKON promijenjen UI koji je već bio za vrištat od muke, napokon su uklonjeni oni ogromni neugledni i nepraktični tabovi koji su bili rak rana FF te su na njihovo mjesto uskočili novi estetski daleko prijemčljiviji aero tabovi koji su puno kraći što mi odgovara zbog bookmarksa čije ikonice slažem da mi se poklapaju s dužinom tabova i tako postižem maximalan brz i praktičan učinak prilikom surfanja i pretraživanja interneta.

 

stabilnost? o njoj ne mogu govoriti kao ni o brzini jer browser na USB sticku nije ni izbliza onaj browser koji je instaliran na računalu pa nije ni čudo da mi se često smrzava prilikom završetka downloada i da mu treba duže vrijeme da se pokrene prilikom prvog starta.

 

dobra strana je da svi adoni rade i da su u potpunosti kompatibilni s novom verzijom, ali uočio sam jedan meni jako bitan nedostatak, a to je da više nema gumba refresh i naprijed pokraj kućice skroz lijevo kako sam si podesio na prošloj verziji. ako netko možda zna kako podesiti da se dobiju ta dva dugmeta skroz lijevo pokraj kućice neka mi javi bio bih mu jako zahvalan jer sam tako navikao na chrome pa kad prelazim s jednog na drugi da imam što manje razmišljanja u prilagodbi.

 

vidim pokopirali su dugme za customizaciju od chrome (skroz desno one tri vodoravne crte) možda za koju godinu shvate da ne bi bilo loše pokopirati chrome u još jednom detalju: refresh button bi se trebao moći postaviti skroz lijevo do kućice i tako bi vjeruje mnogim korisicima olakšali surfanje,  jer se svakom može desiti da klikne na krivi bookmark ili stranicu pa želi zaustaviti loadanje tog sitea no buttona za stop (tj. onog koji se kao u chrome pretvara u refresh) nigdje.

 

memoriziranje bookmarksa u FF bookmarks bar nisu pojednostavili ni u ovoj verziji, kod chrome za to treba 2 klika, a kod FF 4. no jedna prednost je očita: u FF bookmarks bar stane 30% više bokmarks ikonica nego u chrome što je vrlo pogodno za nas koji radimo s 50-ak i više njih.

 

zaključak: novi izgled je osvježio FF maximalno, kad bi isti imao ugrađen flash player kao chrome bio bih vrlo blizu odluci da mi FF bude default browser. čak bih možda i deinstalirao chrome s laptopa, no još nisam probao sinhronizaciju kod FF pa ne znam kako radi što bio bio zadnji preduvjet za prelazak na taj browser, kod chrome to je piece of cake.

Po mudrosti Nestor, po genijalnosti Sokrat, po umjetnosti Vergilije. Zemlja pokriva, narod plače, Olimp ga ima
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.4.2014 14:07 (glagoljica).
 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: FireFox 29
glagoljica kaže...
...

gumb naprijed se pojavi dok se klikne na gumb nazad, odnosno, ne prikazuje se dok nema kamo otići prema naprijed :D

12 godina
protjeran
offline
Re: FireFox 29
kizo2703 kaže...
AlienWare1 kaže...

I dalje je prilično laggy/choppy.. Zna li netko u čemu je stvar, imam najnoviji Flash, Javu, AdBlock, a Internet Explorer na Win8.1 radi puno fluidnije iz nekog razloga?

Zato jel IE11 jeste brži ,pogotovo na Osmici.

IE 10 (ne mogu instalirati 11) je daleko najbrži browser na W7 u start up-u rekao bih skoro duplo brži od chrome i FF. ali koja korist od toga? nema adblock, nema još hrpu drugih adona, nema ni fluidan prelazak sa sitea na site kao FF, previše se trza za moj ukus. a bome ni ne usavršavaju ga konstantno nego izbace novu verziju koliko, svakih godinu, godinu i pol, nije up to date.

Po mudrosti Nestor, po genijalnosti Sokrat, po umjetnosti Vergilije. Zemlja pokriva, narod plače, Olimp ga ima
16 godina
offline
FireFox 29

odlican je novi look a i brzi je {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: FireFox 29
denix kaže...
glagoljica kaže...
...

gumb naprijed se pojavi dok se klikne na gumb nazad, odnosno, ne prikazuje se dok nema kamo otići prema naprijed :D

vidi stvarno. svaka čast. a daj mi reci jel možeš iskemijat da mi bude još i refresh button odmah do? to bi bio pun pogodak, ko da imam chrome!

Po mudrosti Nestor, po genijalnosti Sokrat, po umjetnosti Vergilije. Zemlja pokriva, narod plače, Olimp ga ima
16 godina
neaktivan
offline
Re: FireFox 29
glagoljica kaže...
kizo2703 kaže...
AlienWare1 kaže...

I dalje je prilično laggy/choppy.. Zna li netko u čemu je stvar, imam najnoviji Flash, Javu, AdBlock, a Internet Explorer na Win8.1 radi puno fluidnije iz nekog razloga?

Zato jel IE11 jeste brži ,pogotovo na Osmici.

IE 10 (ne mogu instalirati 11) je daleko najbrži browser na W7 u start up-u rekao bih skoro duplo brži od chrome i FF. ali koja korist od toga? nema adblock, nema još hrpu drugih adona, nema ni fluidan prelazak sa sitea na site kao FF, previše se trza za moj ukus. a bome ni ne usavršavaju ga konstantno nego izbace novu verziju koliko, svakih godinu, godinu i pol, nije up to date.

https://adblockplus.org/en/internet-explorer

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
16 godina
offline
Re: FireFox 29
glagoljica kaže...
IE 10 (ne mogu instalirati 11) je daleko najbrži browser na W7 u start up-u rekao bih skoro duplo brži od chrome i FF. ali koja korist od toga? nema adblock, nema još hrpu drugih adona, nema ni fluidan prelazak sa sitea na site kao FF, previše se trza za moj ukus. a bome ni ne usavršavaju ga konstantno nego izbace novu verziju koliko, svakih godinu, godinu i pol, nije up to date.

 

Adblock za IE - KLIK

Stigo me kolega

glagoljica kaže...

a daj mi reci jel možeš iskemijat da mi bude još i refresh button odmah do? to bi bio pun pogodak, ko da imam chrome!

 

How about F5 {#}?

...ili desni klik misem pa "Reload..."

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.4.2014 14:35 (djigibao).
12 godina
protjeran
offline
Re: FireFox 29
ROADRUNNER kaže...
glagoljica kaže...
kizo2703 kaže...
AlienWare1 kaže...

I dalje je prilično laggy/choppy.. Zna li netko u čemu je stvar, imam najnoviji Flash, Javu, AdBlock, a Internet Explorer na Win8.1 radi puno fluidnije iz nekog razloga?

Zato jel IE11 jeste brži ,pogotovo na Osmici.

IE 10 (ne mogu instalirati 11) je daleko najbrži browser na W7 u start up-u rekao bih skoro duplo brži od chrome i FF. ali koja korist od toga? nema adblock, nema još hrpu drugih adona, nema ni fluidan prelazak sa sitea na site kao FF, previše se trza za moj ukus. a bome ni ne usavršavaju ga konstantno nego izbace novu verziju koliko, svakih godinu, godinu i pol, nije up to date.

https://adblockplus.org/en/internet-explorer

znam za taj adblock ali mi se instalacija nije svidjela pa ga nisam nikad isprobao. jel valja šta?

 

inače na FF v. 29 ne pokazuje mi download progres kad skidam s extenzijom neki video. ne pokazuje apsolutno ništa da budem precizan. ali skida. da nema one zelene boje koja ide preko FF ikonice u task baru ne bih uopće znao da skida.

 

edit: od te tvoje tipke F5 baš nikakve koristi isprobao sam je sad barem 10 puta. ona tipka X bila je zakon zamrznula je stranicu, a ovo...čemu ovo služi? uvijek nanovo mi učitava jedan te isti site. a ovo s mišem je žešći promašaj ono sad moram kliknut negdje na site na desni klik na pa nać opciju reload koja mi btw uopće ne treba.... trebam tipku X ili zamjenu za nju, a to nije reload.

Po mudrosti Nestor, po genijalnosti Sokrat, po umjetnosti Vergilije. Zemlja pokriva, narod plače, Olimp ga ima
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.4.2014 14:39 (glagoljica).
15 godina
offline
FireFox 29

Vidim da nekima smeta defaultni skin, pa evo jednog kojeg već dugo koristim i jednostavno mi najbolje odogovara.

Furfox Tail Twister

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: FireFox 29
djigibao kaže...

Zna netko dali se na ovoj slici radi o nekom add-onu za mail ili...?

Koristio sam Gmail  Checker ali je u zadnje vrijeme odbio poslusnost (stalno izbacije pop-up da upisem Username i Pass)

 

Ovdje se vjerojatno radi o pinnanom tabu s gMailom. Jednostavno je napraviti, desni klik na tab u kojem ti je otvoren gMail i odaberi "Pin tab" ili koji god ekvivalent na hrvatskom bio.

16 godina
offline
Re: FireFox 29
WackyZG kaže...
djigibao kaže...

Zna netko dali se na ovoj slici radi o nekom add-onu za mail ili...?

Koristio sam Gmail  Checker ali je u zadnje vrijeme odbio poslusnost (stalno izbacije pop-up da upisem Username i Pass

Ovdje se vjerojatno radi o pinnanom tabu s gMailom. Jednostavno je napraviti, desni klik na tab u kojem ti je otvoren gMail i odaberi "Pin tab" ili koji god ekvivalent na hrvatskom bio.

 

Hvala majstore {#}

Odlican stvar {#}

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
neaktivan
offline
Re: FireFox 29
glagoljica kaže...

IE 10 (ne mogu instalirati 11) je daleko najbrži browser na W7 u start up-u rekao bih skoro duplo brži od chrome i FF. ali koja korist od toga? nema adblock, nema još hrpu drugih adona, nema ni fluidan prelazak sa sitea na site kao FF, previše se trza za moj ukus. a bome ni ne usavršavaju ga konstantno nego izbace novu verziju koliko, svakih godinu, godinu i pol, nije up to date.

IE 11 se normalno instalira na Sedmicu osim ako to nije blokirano u sistemu (recimo ,u Group Policy Editoru).

 

Inače ,što se tiče FF 29 i njegovog izgleda i funkcija: da hoću Chrome ,instalirao bi ga.

Napravil sam portable verziju za testiranje i ja uopće nisam oduševljen ,pogotovo ne izgledom. Prvo kaj sam napravil je bila instalacija Classic Theme Restorera.

Da barem liči na Firefox.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
14 godina
neaktivan
offline
Re: FireFox 29
glagoljica kaže...

inače na FF v. 29 ne pokazuje mi download progres kad skidam s extenzijom neki video. ne pokazuje apsolutno ništa da budem precizan. ali skida. da nema one zelene boje koja ide preko FF ikonice u task baru ne bih uopće znao da skida.

To je vjerojatno do ekstenzije kojom skidaš video. Ja koristim FlashGot u kombinaciji sa DownThemAll i fino dobijem DTA prozor dok se video skida.

 

glagoljica kaže...

edit: od te tvoje tipke F5 baš nikakve koristi isprobao sam je sad barem 10 puta. ona tipka X bila je zakon zamrznula je stranicu, a ovo...čemu ovo služi? uvijek nanovo mi učitava jedan te isti site. a ovo s mišem je žešći promašaj ono sad moram kliknut negdje na site na desni klik na pa nać opciju reload koja mi btw uopće ne treba.... trebam tipku X ili zamjenu za nju, a to nije reload.

Refresh služi za ponovno učitavanje stranice, kao i shortcut za refresh (F5)

 

Jesi li siguran da pričaš o "refresh" a ne "stop" tipki? Tipka esc ti je shortcut za "stop".

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
12 godina
protjeran
offline
Re: FireFox 29
zar nisu tipka refresh i stop jedna te ista tipka? na chrome da, ali mislim na FF ne. chrome je malo napredniji pa to ima u jednoj tipki, a prošla verzija FF je to imala u dvije...bez veze samo zauzima prostor nepotrebno.

hvala za esc tipku, to sam tražio. ti si do sada odgovorio najbolje glede mojih potreba, ali ima jedan problem s extenzijom flashgot koju si mi preporučio: neda se skinut. i zašto je moram kombinirati s onom drugom downthemall?
Po mudrosti Nestor, po genijalnosti Sokrat, po umjetnosti Vergilije. Zemlja pokriva, narod plače, Olimp ga ima
14 godina
offline
Re: FireFox 29
glagoljica kaže...
zar nisu tipka refresh i stop jedna te ista tipka?

Jesu, i tipka i na desnom kliku.. I to vec jako dugo, bar kod mene..

 

Sto sam Boze tako proklet, jucer lag, danas opet.. // R.I.P. EP LoL/WoT/PoE nick: Strongtoni
14 godina
neaktivan
offline
Re: FireFox 29
glagoljica kaže...
zar nisu tipka refresh i stop jedna te ista tipka? na chrome da, ali mislim na FF ne. chrome je malo napredniji pa to ima u jednoj tipki, a prošla verzija FF je to imala u dvije...bez veze samo zauzima prostor nepotrebno.

Jesu na istom mjestu, tj. kombinirane su, ali predstavljaju dvije različite radnje. Kada je stranica već učitana tipka "stop" nema smisla pa se umjesto nje prikazuje "refresh", kada se stranica učitava "refresh" nema smisla pa se umjesto nje prikazuje "stop". Iako se te dvije ikone nalaze na istom mjestu predstavljaju dvije različite radnje i imaju dva različita shortcuta.

 

Firefox već jako dugo po defaultu ima kombinirane stop/refresh tipke, tako da ne znam o čemu pričaš. Mislim da je to uvedeno još sa verzijom 4.0, ali nisam siguran...

 

Ono što se definitivno prije moglo je razdvojiti te dvije ikone u dvije zasebne tipke, tako da je to u pitanju samo ako si ti to napravio.

 

glagoljica kaže...
ali ima jedan problem s extenzijom flashgot koju si mi preporučio: neda se skinut. i zašto je moram kombinirati s onom drugom downthemall?

Kako misliš ne da se skinuti? A što se kombiniranja tiče to sam ti objasnio u odgovoru na privatnu poruku.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
12 godina
protjeran
offline
Re: FireFox 29
mislim da se ne razumjemo ili sam ja laik za FF što može bit jer mi je rezervni browser.

daj molim te postaj ss gdje imaš tipku X tj. refresh u jednom, odmah do kućice lijevo gore. to mi treba.
Po mudrosti Nestor, po genijalnosti Sokrat, po umjetnosti Vergilije. Zemlja pokriva, narod plače, Olimp ga ima
14 godina
neaktivan
offline
Re: FireFox 29
glagoljica kaže...
daj molim te postaj ss gdje imaš tipku X tj. refresh u jednom, odmah do kućice lijevo gore. to mi treba.

Nemam ga tamo, meni se go/stop/reload nalazi unutar address bara gdje mu je i mjesto po defaultu:

 

Ali možeš napraviti desni klik na toolbar, odabrati customize i onda odatle premještati tipke i dodavati nove iz palete (među njima su i zasebne "stop" i "reload" tipke).

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
12 godina
protjeran
offline
Re: FireFox 29
e nemože. u staroj se verziji to moglo sad ne. znam da sam prebacio lijevo sve tipke koje su mi trebale kućicu, naprijed, nazad, refresh/stop. i t je bilo to. sad nemože. vidim imaš staru verziju.
Po mudrosti Nestor, po genijalnosti Sokrat, po umjetnosti Vergilije. Zemlja pokriva, narod plače, Olimp ga ima
14 godina
neaktivan
offline
Re: FireFox 29
glagoljica kaže...
vidim imaš staru verziju.

To je 29 + classic theme restorer, lako prebacim da mi prikazuje nove tabove ali ih iskreno ne mogu gledati ni par minuta...

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
12 godina
protjeran
offline
Re: FireFox 29
kod mene je obrnuto ;)

stavio sam adon koji si mi dao ali vratio je stare tabove morat ću ga maknut mislio sam da mogu birat šta ću promijenit al nemogu.
Po mudrosti Nestor, po genijalnosti Sokrat, po umjetnosti Vergilije. Zemlja pokriva, narod plače, Olimp ga ima
14 godina
neaktivan
offline
Re: FireFox 29
glagoljica kaže...
mislio sam da mogu birat šta ću promijenit al nemogu.

Kako to misliš ne možeš birati?

 

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
14 godina
offline
FireFox 29

Meni je ok izgled, valjda je sad u modi sve zaobljeno.

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: FireFox 29
rustweaver kaže...

To je 29 + classic theme restorer, lako prebacim da mi prikazuje nove tabove ali ih iskreno ne mogu gledati ni par minuta...

Me too ... {#}

glagoljica kaže...

stavio sam adon koji si mi dao ali vratio je stare tabove morat ću ga maknut mislio sam da mogu birat šta ću promijenit al nemogu.

Sa classic theme restorerom možeš složit kaj hoćeš. A još i više ako instaliraš Beta verziju.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.5.2014 21:33 (kizo2703).
10 godina
odjavljen
offline
FireFox 29

Da li se kome dešava da Firefox svaki put na početku provjerava kompatibilnost sa add-onima i pokazuje šta je novo iako sam to već jednom pogledao.

https://www.youtube.com/channel/UC9_5R6BB93gkUqHQcUvbR1A Moj YT kanal :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
FireFox 29

meni je to bio slučaj nakon nadogradnje, samo sam napravio reinstall, sad je ok

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
Moj PC  
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice