RAM problem, komp neće da upali nakon stavljanja

poruka: 83
|
čitano: 21.921
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
RAM problem, komp neće da upali nakon stavljanja

jesi probavao stavljati ovako 2x 1GB stavi na crvenu boju a 2Gb stavi na zutu

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RAM problem, komp neće da upali nakon stavljanja

Kreni ovim redom, u prvi konektor 2 GB u drugi 1 GB u treći 1 GB.

Tebe zeza bios, tj imao si memoriju 2x 1GB svaki modul u utor iste boje. Tada je radilo u "dual chanel" modu i kad hoćeš dodati ram u utor druge boje bios ti se zblesira.

Zato napravi ovako kako sam naveo u prvoj rečenici. Nakon toga, resetiraj bios.

To napraviš tako što dok je računalo ugašeno bateriju od biosa (na matičnoj) izvadiš na nekoliko minuta i ponovo staviš unutra. Te ond apališ računalo.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: RAM problem, komp neće da upali nakon stavljan
dreadmoore kaže...

pa cekaj jeli ti moze raditi pc sa 3GB

rama

 

 Napisao je da mu moze raditi sa 3gb....Ostavi tako, bolje 3 gb nego da smrdas nesto {#}

Talijan
11 godina
protjeran
offline
Re: RAM problem, komp neće da upali nakon stavljan
191x7 kaže...

Kreni ovim redom, u prvi konektor 2 GB u drugi 1 GB u treći 1 GB.

Tebe zeza bios, tj imao si memoriju 2x 1GB svaki modul u utor iste boje. Tada je radilo u "dual chanel" modu i kad hoćeš dodati ram u utor druge boje bios ti se zblesira.

Zato napravi ovako kako sam naveo u prvoj rečenici. Nakon toga, resetiraj bios.

To napraviš tako što dok je računalo ugašeno bateriju od biosa (na matičnoj) izvadiš na nekoliko minuta i ponovo staviš unutra. Te ond apališ računalo.

Namjestio sam tim redom i sad prima svih 4 GB! Pa matična je poludila s godinama jbt...........ali nisam u biosu ništa pričkao ni po matičnoj, samo tim redom namjestio module. Nadam se da neće više zahebavat.

13 godina
offline
RAM problem, komp neće da upali nakon stavljanja

Gigabyte P31-DS3L manual

pogledaj stranicu 16. i slaži module po onim tablicama

 

možda je čak i bolje da ostaivš 2 plačice tako da rade u Dual Chanel modu

 

 

EDIT: Jbg pre spor sam{#}

Tko se zadnji smije, nije skužio!
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2012 20:36 (sisko93).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
RAM problem, komp neće da upali nakon stavljanja

Nakon instalacije 64 bitnih Win 7, pod systems mi i dalje piše 4 GB RAM ali u zagradi piše usable (iskoristivo) 3 GB, zašto nije svh 4?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RAM problem, komp neće da upali nakon stavljanja

koju graficku karticu imas

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: RAM problem, komp neće da upali nakon stavljan
dreadmoore kaže...

koju graficku karticu imas

 

Ima kaže HD 5750. Grafa mu ne uzima memoriju.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
14 godina
offline
Re: RAM problem, komp neće da upali nakon stavljan
191x7 kaže...
dreadmoore kaže...

koju graficku karticu imas

 

Ima kaže HD 5750. Grafa mu ne uzima memoriju.

ma da sad sam vidio specifikaciju ploce

11 godina
protjeran
offline
RAM problem, komp neće da upali nakon stavljanja

Dali bi mogla grafička uzimat toliko? Išao sam u msconifg da odznačim max memory kućicu ali je već bila odznačena

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: RAM problem, komp neće da upali nakon stavljan
Kralj Situacije kaže...

Dali bi mogla grafička uzimat toliko? Išao sam u msconifg da odznačim max memory kućicu ali je već bila odznačena

Ma grafa ti ne oduzima ništa.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
14 godina
offline
RAM problem, komp neće da upali nakon stavljanja

jesi ti siguran da je to 64 bitni win 7

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2012 23:06 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RAM problem, komp neće da upali nakon stavljanja

jeli ti pise onako kao na slici system type 64-bit opereting system

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RAM problem, komp neće da upali nakon stavljanja

Jwer win 7 32 bit podrzava do 4 GB rama

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RAM problem, komp neće da upali nakon stavljanja

Gledao je to, kaže jesu 64-bitni Windowsi. I flashan mu je gore najnoviji bios za ploču.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
RAM problem, komp neće da upali nakon stavljanja

Ma jesu stoposto 64 bitni windowsi ultimate, milijun posto, pa skidao ih danas i još za svaki slučaj pogledao  tu na tom mjestu

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RAM problem, komp neće da upali nakon stavljanja

jesi gledao i ovo jel ti ovako stoji u msconfigu

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2012 23:20 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: RAM problem, komp neće da upali nakon stavljan
dreadmoore kaže...

jesi gledao i ovo jel ti ovako stoji u msconfigu

Da, upravo točno tako

15 godina
offline
Re: RAM problem, komp neće da upali nakon stavljan
Kralj Situacije kaže...

..

 

Btw Ihus to što si ti meni napisao je glagoljica.......odnosno nisam skužio ni riječ

 

evo te sam rame kupio, nemam love za još jedne, jedva sam nabavio i za te http://www.links.hr/?naziv=memorija-pc-6400-2-gb-g-skill-standard-series-f2-6400cl5s-2gbnt-ddr2-800-mhz&option=artikl&id_kategorija=05120788&id_artikl=051.207.140

 -zaboravi ono gore, predpostavio sam da ploča podržava DDR2 i DDR3 RAM, DDR3-4GB je ispod 150kn...(ali nije to.) - To je tek od P41, tvoja P31.. je samo DDR2.

 

-izvadi sve RAMove, počisit kontakte (na RAMu može gumicom), dobro ih pritisni u utor (bilo bi dobro da je ploča na stolu jer se savija, možda ne sjedne dobro. Kad upališ svaki posebno, pokušaj sve zajedno.

-za to sve vrijeme, odspoji HDD (da se ne pale windowsi) sve što treba je BIOS. Naravno i svaki put isključi struju.

-ZA tvoju MBO je max 4GB, ponekad je problem 'gustoće RAMa' pa neke kombinacije ne rade. Treba flashati BIOS (na posljednju verziju), možda pomogne..

 

Kralj Situacije kaže...

Nakon instalacije 64 bitnih Win 7, pod systems mi i dalje piše 4 GB RAM ali u zagradi piše usable (iskoristivo) 3 GB, zašto nije svh 4?

-to je normalno. Tvoja MBO (chipset) ne podržava vše od 4GB (minimum 8) tako da se ne može iskoristiti ni 4GB (obično 3-3.5). To nema veze s windowsima.

 

-nema rješenja, jer je ograničenje hardware (chipset).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2012 0:42 (ihush).
11 godina
protjeran
offline
Re: RAM problem, komp neće da upali nakon stavljan
ihush kaže...
Kralj Situacije kaže...

..

 

Btw Ihus to što si ti meni napisao je glagoljica.......odnosno nisam skužio ni riječ

 

evo te sam rame kupio, nemam love za još jedne, jedva sam nabavio i za te http://www.links.hr/?naziv=memorija-pc-6400-2-gb-g-skill-standard-series-f2-6400cl5s-2gbnt-ddr2-800-mhz&option=artikl&id_kategorija=05120788&id_artikl=051.207.140

 -zaboravi ono gore, predpostavio sam da ploča podržava DDR2 i DDR3 RAM, DDR3-4GB je ispod 150kn...(ali nije to.) - To je tek od P41, tvoja P31.. je samo DDR2.

 

-izvadi sve RAMove, počisit kontakte (na RAMu može gumicom), dobro ih pritisni u utor (bilo bi dobro da je ploča na stolu jer se savija, možda ne sjedne dobro. Kad upališ svaki posebno, pokušaj sve zajedno.

-za to sve vrijeme, odspoji HDD (da se ne pale windowsi) sve što treba je BIOS. Naravno i svaki put isključi struju.

-ZA tvoju MBO je max 4GB, ponekad je problem 'gustoće RAMa' pa neke kombinacije ne rade. Treba flashati BIOS (na posljednju verziju), možda pomogne..

 

Ma riješeno je to s prepoznavanjem rama, trenutni mi je problem što mi pod system piše 4 GB rama a u zagradi usable 3 GB, neznam zašto nije usable svih 4 i još nisam našao rješenje za to

11 godina
protjeran
offline
RAM problem, komp neće da upali nakon stavljanja

Još uvijek nisam ništa riješio............

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: RAM problem, komp neće da upali nakon stavljan
Kralj Situacije kaže...

Još uvijek nisam ništa riješio............

ihush   ti je sve iznad objasnio!

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
11 godina
protjeran
offline
Re: RAM problem, komp neće da upali nakon stavljan
ihush kaže...

Nakon instalacije 64 bitnih Win 7, pod systems mi i dalje piše 4 GB RAM ali u zagradi piše usable (iskoristivo) 3 GB, zašto nije svh 4?

-to je normalno. Tvoja MBO (chipset) ne podržava vše od 4GB (minimum 8) tako da se ne može iskoristiti ni 4GB (obično 3-3.5). To nema veze s windowsima.

 

-nema rješenja, jer je ograničenje hardware (chipset).

Znači i da kupim još rama, usable ram bi opet bilo 3 GB?

12 godina
offline
RAM problem, komp neće da upali nakon stavljanja

Tako je.Kao što kolega @Ihush kaže, ploča te ograničava.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2012 16:20 (Mile 74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: RAM problem, komp neće da upali nakon stavljan
Kralj Situacije kaže...
ihush kaže...
Kralj Situacije kaže...

..

 

Btw Ihus to što si ti meni napisao je glagoljica.......odnosno nisam skužio ni riječ

 

evo te sam rame kupio, nemam love za još jedne, jedva sam nabavio i za te http://www.links.hr/?naziv=memorija-pc-6400-2-gb-g-skill-standard-series-f2-6400cl5s-2gbnt-ddr2-800-mhz&option=artikl&id_kategorija=05120788&id_artikl=051.207.140

 -zaboravi ono gore, predpostavio sam da ploča podržava DDR2 i DDR3 RAM, DDR3-4GB je ispod 150kn...(ali nije to.) - To je tek od P41, tvoja P31.. je samo DDR2.

 

-izvadi sve RAMove, počisit kontakte (na RAMu može gumicom), dobro ih pritisni u utor (bilo bi dobro da je ploča na stolu jer se savija, možda ne sjedne dobro. Kad upališ svaki posebno, pokušaj sve zajedno.

-za to sve vrijeme, odspoji HDD (da se ne pale windowsi) sve što treba je BIOS. Naravno i svaki put isključi struju.

-ZA tvoju MBO je max 4GB, ponekad je problem 'gustoće RAMa' pa neke kombinacije ne rade. Treba flashati BIOS (na posljednju verziju), možda pomogne..

 

Ma riješeno je to s prepoznavanjem rama, trenutni mi je problem što mi pod system piše 4 GB rama a u zagradi usable 3 GB, neznam zašto nije usable svih 4 i još nisam našao rješenje za to

Maknio sam jednu pločicu od 1 GB i sad piše RAM 3 GB (usable 2 GB), onda nema šanse da ploča ograničava..........Prije bilo RAM 4 GB (usable 3 GB) a sad ovako.

 

Edit-maknuo sam i drugu 1 GB pločicu i ostavio samu 2 GB pločicu i sad piše RAM 2 GB i nema zagrade i nigdje ne piše "usable", wtf, još i da spomenem da mi se čini računalo brže bez dodatnih rama! Kakva debilana, kupim nove rame da ubrzam računalo a zapravo ga uspori......

 

Edit 2- probao igrati Diabla koji je nakon instalacije novih rama počeo štekati kao lud (iako nije prije toga) i sad je puno bolje, tj puno manje šteka......pa zar je moguće da su novi rami prouzročili suprotno od onoga što su trebali?

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.8.2012 3:26 (Kralj Situacije).
12 godina
offline
RAM problem, komp neće da upali nakon stavljanja

Jesi li testirao RAM-e memtestom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: RAM problem, komp neće da upali nakon stavljan
Mile 74 kaže...

Jesi li testirao RAM-e memtestom?

Nisam stigao, za to treba vremena, ali vjerujem da ću danas

16 godina
offline
RAM problem, komp neće da upali nakon stavljanja

Testiraj stare rame, moguće da je jedan od modula neispravan pa ti pravi probleme.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RAM problem, komp neće da upali nakon stavljanja

Zar u BIOS-u nema neka opcija za uključiti da prikazuje preko 3 GB?

Sad se više ne sjećam kod koje od mojih ASUS-ovki P8Z68-V PRO i P5W DH Deluxe

sam morao u BIOS-u uključiti tu opciju, da bi mi system prikazao 4 GB.

Malo prođi po opcijama u BIOS-u i pogledaj da li imaš gdje kakvu opciju za enable-ati.


R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: RAM problem, komp neće da upali nakon stavljan
Matozan kaže...

Zar u BIOS-u nema neka opcija za uključiti da prikazuje preko 3 GB?

Sad se više ne sjećam kod koje od mojih ASUS-ovki P8Z68-V PRO i P5W DH Deluxe

sam morao u BIOS-u uključiti tu opciju, da bi mi system prikazao 4 GB.

Malo prođi po opcijama u BIOS-u i pogledaj da li imaš gdje kakvu opciju za enable-ati.

Ma jesam tristo puta u biosu tražio ali ništa nema ni da spominje rame ili memoriju

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice