Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka izdvojena tema

poruka: 334
|
čitano: 285.760
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
CPU kaže...

sve sam napravio i instalira i sada mi neda da normalno koristim usb za muziku glazbu kaže da windows nije uspio formatirati disk.

A Windows je koji? XP ,Vista ,Sedmica?

 

''Upali'' Disk Management i probaj u njemu. (Desni klik na Computer ,Manage i nađi Disk Management).

 

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
14 godina
neaktivan
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

Sa ovim "programom" cete puno lakse napravit bootabilni usb http://www.microsoftstore.com/store/msusa/html/pbPage.Help_Win7_usbdvd_dwnTool

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.5.2014 0:15 (gogi321).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
gogi321 kaže...

Sa ovim "programom" cete puno lakse napravit bootabilni usb http://www.microsoftstore.com/store/msusa/html/pbPage.Help_Win7_usbdvd_dwnTool

 -da, hvala. Jedino što taj 'program' (navodnici su btw nepotrebni) imaš na svakoj drugoj strani ove teme, kao i na prethodnoj. {#}

U vrijeme izlaska OSa i početka teme, nije postojao. (to bi usput mogao biti razlog malog faceliftinga/updatea početne strane..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.5.2014 13:16 (ihush).
11 godina
neaktivan
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka
Imam jedno pitanje.. Da li ovaj program Windows 7 USB/DVD pravi i DVD bootabilnim? Ili moram preko ImgBurn da to napravim? S ovim programom je jednostavnije i lakše samo ako može napraviti bootabilan. Hvala unaprijed na odgovoru. :)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick

odgovarajući ISO (preciznije bootabilan ISO image) snimiš, svejedno kojim alatom na USB ili DVD..

ovaj alat ne služi izradi ISO imagea od postojećeg medija, nego kreiranju medija od ISOa ili s DVDa. btw, čak neće snimiti bilo koji ISO, samo 'prave'...

obično kopiranje s USBa na DVD i obrnuto neće dati bootabilan medij (pogubiš boot sector i sl.) ali može se napraviti, naravno za početnike (i naprednije) je jednostavnije skinuti ispravan ISO.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.5.2014 12:36 (ihush).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
Imam ja ISO image, a ovo mu je boot folder na slici što se vidi, pa da li je to to? Da li s tim podacima može napraviti bootabilan disk? Sorry na pitanjima, nisam dosad nikad pravila bootabilan disk pa nisam upućena.
Boot folder Boot folder
15 godina
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
Majchi kaže...
Imam ja ISO image, a ovo mu je boot folder na slici što se vidi, pa da li je to to? Da li s tim podacima može napraviti bootabilan disk? Sorry na pitanjima, nisam dosad nikad pravila bootabilan disk pa nisam upućena.

- postavila si pitanje za izradu bootabilnog DVDa.

- Ako je to bootabilan ISO tad možeš.

 

Slika ne pomaže jer je nemoguće pogoditi što je na slici, tj h:boot ne zači ništa. Recimo ako si mountala taj ISO i tad pokazala ovaj folder tad je vjerojtano ispravan. Snimiš ga na DVD i bootaš.. Ako je to samo običan folder na HDDu, tad je beskoristan (ali može se napraviti i boot.. no tad je brži-pouzdaniji način skidanje novog ISOa).

 

već u prošlom postu je rečeno, ako je to 'pravi ISO' tad se može i spomenutim alatom (jer on radi samo s 'pravim ISOima).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.5.2014 0:43 (ihush).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
Mountala sam ISO i otvorila i to je folder koji se nalazi u njemu.. Isprobati ću, pa šta bude. Da sam kod kuće već bih isprobala, ali mi žao sad pokvariti džaba DVD ako ne može na ovaj način, jer su ovdje skupi, zato sam pitala. Hvala ti ihush na odgovorima i savjetima. :)
10 godina
neaktivan
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

Brate hvala ti puno

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka
Pozdrav,

jučer sam kupio Lenovo G510 te trenutno imam poteškoća oko instalacije windowsa 7 putem usb-a.

Pa ako bi mi mogli malo pomoći, bio bi vam veoma zahvalan.

* Pretpostavljam da je bolje staviti win 7 64bit nego 32bit ?

* Kako da konfiguriram BIOS: Legacy support ILI UEFI ?

* trebam li išta promijeniti u procesu pripremanja bootabilnog USB-a ili da samo iskoristim windows 7 usb/dvd download tool kombiniran s bootsect.exe (jer ga radim na win 7 32 bit) ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
Dash kaže...

Pa ako bi mi mogli malo pomoći, bio bi vam veoma zahvalan.

* Pretpostavljam da je bolje staviti win 7 64bit nego 32bit ?

* Kako da konfiguriram BIOS: Legacy support ILI UEFI ?

* trebam li išta promijeniti u procesu pripremanja bootabilnog USB-a ili da samo iskoristim windows 7 usb/dvd download tool kombiniran s bootsect.exe (jer ga radim na win 7 32 bit) ?

* Da, naravno da je uvijek bolje staviti 64 bitni sistem, naravno ako imaš 4 ili više gb rama.

 

* Za Windows 7, stavi legacy.

 

* Ništa. Pusti usb/dvd download tool da napravi usb i onda ga prvo isprobaj.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
11 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick

uspio sam (stavio sam win 7 64 bit na USB putem win 7 usb/dvd toola s bootsect.exe uz legacy support postavku) al trenutno se mučim s particioniranjem. imam trenutno pred sobom tri particije i ne znam da li smijem dirati ovu prvu. (mislim da je ta od freedos-a)

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.10.2014 20:04 (Dash).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
Dash kaže...

uspio sam (stavio sam win 7 64 bit na USB putem win 7 usb/dvd toola s bootsect.exe uz legacy support postavku) al trenutno se mučim s particioniranjem. imam trenutno pred sobom tri particije i ne znam da li smijem dirati ovu prvu. (mislim da je ta od freedos-a)

Pa, ako instaliraš Windows, očito nemaš namjeru upotrebljavati Free Dos. Dakle, slobodno obriši SVE particije.

 

Za svaki slučaj, možeš ostaviti ovu PBR-DRV OEM particiju, možda je na njoj kakav koristan driver ili manual.

Kasnije to lako obrišeš iz Windowsa, a i iz Windowsa možeš smanjiti i sistemsku particiju i napraviti si još jednu za pohranu podataka.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.10.2014 20:20 (kizo2703).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
Dash kaže...

uspio sam (stavio sam win 7 64 bit na USB putem win 7 usb/dvd toola s bootsect.exe uz legacy support postavku) al trenutno se mučim s particioniranjem. imam trenutno pred sobom tri particije i ne znam da li smijem dirati ovu prvu. (mislim da je ta od freedos-a)

Ne diraj nista..

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
15 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
drakula789 kaže...

Ne diraj nista..

Dakle, podjeli onda svoje znanje s nama ....

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
15 godina
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
kizo2703 kaže...
drakula789 kaže...

Ne diraj nista..

Dakle, podjeli onda svoje znanje s nama ....

 -u nastavku vica.-- samo nahrani svinje. (Mujo u spaceshutlu).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
ihush kaže...

 -u nastavku vica.-- samo nahrani svinje. (Mujo u spaceshutlu).

A kaj da mu drugo velim?

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
11 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick

Ostavio sam pbr-drv oem particiju jer su na njoj navodno podaci od lenovo onekey recoverya, dok sam ovu prvu particiju pobrisao i sve je bilo ok.
Još jednom hvala na pomoći

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.10.2014 0:16 (Dash).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick

Kako da napravim multiboot, zna netko?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
tonyx1209 kaže...

Kako da napravim multiboot, zna netko?

Multiboot čega sa čim? Windows sa Windosima? Windows sa Linuxom? Windows sa OS X-om?

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
kizo2703 kaže...
tonyx1209 kaže...

Kako da napravim multiboot, zna netko?

Multiboot čega sa čim? Windows sa Windosima? Windows sa Linuxom? Windows sa OS X-om?

Win sa Win, znaci 2 verzije win7 pro 32bit i 64bit.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
tonyx1209 kaže...

Win sa Win, znaci 2 verzije win7 pro 32bit i 64bit.

Dvije verzije Sedmice? Zbog čega? Uostalom, imaš 2 gb rama, to i nije nešto na čemu će 64 bitni sistem ''raditi punim plućima''.

 

Prvo instaliraš starije Windowse (XP, Vista, Sedmica) onda novije (Windows 8.1, Windows 10).

 

Na kraju, sa EasyBCD-om urediš redosljed bootanja.

 

Ako imaš više diskova, to nije bitno - samo isključiš disk sa već instaliranim Windowsima i instaliraš na drugi koje god windowse hoćeš.

Kad završiš, prključi prvi disk, u BIOS-u/UEFI-ju odredi koji će se disk prvi bootati.

 

 

 

 

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.11.2014 22:43 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick

razni alati za izradu.. neki rade, neki rade na nekim računalima.. neki rade na starijima koje ne podržavaju nove emulacije itd.

.. kraće, nema odgovora, nego probaš, bootaš, vidiš i probaš iduči alat. U googleu sve ostalo..

-problemi:

- BIOS/chipset podrška za boot s USBa tj emulacije

- USB kontroler, mora biti nativini u chipsetu

- sam flash disk i njegov interni kontroler.. tj FS koji podržava, najkompatibilniji je FAT/16/32 ali linux voli bootati s ext, neke stvari mogu s NTFSa, neke ne...

- 'najbolji' način, ne samo boot order nego preko quick boot menua (F-tipka..) jer tad vidiš izlistane boot diskove i odmah znaš dali je bootabilan. Čak možeš isključiti HDD-kabel dok testiraš... (jer je samo važno dali boota, dali rade meniji itd..).

- razni alati/utilsi to rješavaju na razne načine, ovisi na kojim računalima (tj hardwareu) to trebaš, moraš pronaći neki za sebe..

- i dalje je CD/DVD najsigurniji način. Drugi način, jedan flash jedan boot-install. Jer za install je ipak najvažnije DA RADI, ne da možda radi..

 

tema je ''install s USBa''. Ne multi boot..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.11.2014 22:34 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
ihush kaže...

tema je ''install s USBa''. Ne multi boot..

Dobro, pa kaj? Pital je ... kaj treba dobit ban zbog toga? {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.11.2014 22:37 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
kizo2703 kaže...
.

 -ne nego raspišem se ko ratimir... pa promašaj. {#}

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
ihush kaže...

 -ne nego raspišem se ko ratimir... pa promašaj. {#}

Aj dobro, bar priznaš ... {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
ihush kaže...

razni alati za izradu.. neki rade, neki rade na nekim računalima.. neki rade na starijima koje ne podržavaju nove emulacije itd.

.. kraće, nema odgovora, nego probaš, bootaš, vidiš i probaš iduči alat. U googleu sve ostalo..

-problemi:

- BIOS/chipset podrška za boot s USBa tj emulacije

- USB kontroler, mora biti nativini u chipsetu

- sam flash disk i njegov interni kontroler.. tj FS koji podržava, najkompatibilniji je FAT/16/32 ali linux voli bootati s ext, neke stvari mogu s NTFSa, neke ne...

- 'najbolji' način, ne samo boot order nego preko quick boot menua (F-tipka..) jer tad vidiš izlistane boot diskove i odmah znaš dali je bootabilan. Čak možeš isključiti HDD-kabel dok testiraš... (jer je samo važno dali boota, dali rade meniji itd..).

- razni alati/utilsi to rješavaju na razne načine, ovisi na kojim računalima (tj hardwareu) to trebaš, moraš pronaći neki za sebe..

- i dalje je CD/DVD najsigurniji način. Drugi način, jedan flash jedan boot-install. Jer za install je ipak najvažnije DA RADI, ne da možda radi..

 

tema je ''install s USBa''. Ne multi boot..

Pa i treba mi install s USB-a na kojem su 2 Win, ako me razumijes.

@kizo2703

 Nije za moj PC, nego hocu da imam to na USB da mogu kad dodjem kod nekoga s obzirom na količinu RAM-a instalirati koji treba.

11 godina
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

Probaj sa Yumi Multiboot USB Creator ako je doboljno velik USB može nekoliko OS instalacija da budu na njemu i izabiraš koji OS hoš da instaliraš

http://valid.canardpc.com/hwx19k
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
mirzet1976 kaže...

Probaj sa Yumi Multiboot USB Creator ako je doboljno velik USB može nekoliko OS instalacija da budu na njemu i izabiraš koji OS hoš da instaliraš

Probao sam sinoc i stalno mi bacao neke errore, neam pojma nije htijelo i onda sam odustao. Odlucio sam potraziti pomoc ovdje.

11 godina
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

Ja sam jednom sa Yumi-jem odradio Win7 i par Linux distri na 8gb USB-u i sve ferceralo

http://valid.canardpc.com/hwx19k
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice