Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.714.018
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
12 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
bunker kaže...

 

@marko

 

Ja sam mislio na firmwer koji je u mišu ( poput biosa ) , a svakako vidi imaš li i najnoviji softver za taj miš ( apk koju instaliraš na windowse ).

 

Teoretski, taj dodatni softver bi trebao služiti samo za neke specifične funkcije koje krase tog miša, no za onu osnovnu generičku funkcionalnost bi ms drajver trebao biti dostatan. 

 

....

 

Kada je u pitanju gamerski miš, besmisleno ga je koristiti bez pripadajućih drivera.

13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
bunker kaže...

 

@marko

 

Ja sam mislio na firmwer koji je u mišu ( poput biosa ) , a svakako vidi imaš li i najnoviji softver za taj miš ( apk koju instaliraš na windowse ).

 

Teoretski, taj dodatni softver bi trebao služiti samo za neke specifične funkcije koje krase tog miša, no za onu osnovnu generičku funkcionalnost bi ms drajver trebao biti dostatan. 

 

....

Znam na što si mislio, ali jedino što Steelseries ima za svoje uređaje je taj program, ništa više. Instalirao sam taj program i maknuo ga iz startupa, idući restart opet se događalo isto. Onda sam program vratio u startup i odmah nakon restarta je sve radilo. Morat' ću još malo testirati da vidim da li je to to... 

NiramX kaže...
bunker kaže...

 

@marko

 

Ja sam mislio na firmwer koji je u mišu ( poput biosa ) , a svakako vidi imaš li i najnoviji softver za taj miš ( apk koju instaliraš na windowse ).

 

Teoretski, taj dodatni softver bi trebao služiti samo za neke specifične funkcije koje krase tog miša, no za onu osnovnu generičku funkcionalnost bi ms drajver trebao biti dostatan. 

 

....

 

Kada je u pitanju gamerski miš, besmisleno ga je koristiti bez pripadajućih drivera.

Brat ima novi, pa sam ja uzeo stari. Ne igram igre, ali upalim tu i tamo Counter Strike 1.6, no za to mi je dobar i običan miš. Kako volim imati što manje programa na računalu, mislio sam da se isti može koristiti bez ikakve dodatne instalacije (plug and play), ali izgleda da ne može. Mislim, miš radi i bez tog programa, ali problem je što se on gasi ili nešto; mogu klikat po ikonama i otvarati programe, ali ništa drugo ne mogu raditi dok s tipkovnicom mogu otvoriti start i slično. 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

on ga je dobio sa instaliranim windowsom iz prodavnice a watermark se nije prije pojavljivao tako da vjerujem da je originalan

 

naravno sve kutije su bacene da ne zauzimaju prostor  

 

16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
tajo1960 kaže...
error_666 kaže...
tajo1960 kaže...
Koliko će stoljeća proći dok ne shvatite da se ništa ne drži na C disku (sistemskoj particiji)??? Podaci nemaju što tražiti tamo.

 opusteno kolega . Vrlo dobro znam da  se ne drze , niti se radi o mom kompu . Pitam za drugu osobu , ako imas konstruktivan savjet pucaj ,ako ne produzi .  nema potrebe za takvim tonom fakat . 

  

Pa jesam opušten, bez brige, ha ha. Ovo neka bude svojevrsna isprika za ton reakcije što se tebe tiče (svjestan sam da pitaš za drugu osobu), ali onako generalno ne mogu shvatiti da ljudi (još uvijek) (o)stavljaju podatke na C disk. Još davne 1998. kod kupovine i početka korištenja svog prvog PC-a mi je šogor (profi informatičar) lijepo rekao - "Podaci nemaju što tražiti na C disku; pohranjuje ih se na drugu particiju, jer..." bla, bla, sve dalje je povijest (istinita i pametna). Razumio sam to odmah, naravno i držim se toga cijeli život, ali... već te godine, kod pohađanja prvog PC tečaja od 6 mjeseci, na prvom satu riječi nastavnika "Podatke spremamo na C/My Documents... e... mrak mi pao na oči! Čini se da se ništa nije promijenilo od tada, mada ljudi barataju x-terabajtnim diskovima u računalima (2-3-5 diskova po PC-u sa obiljem prostora za pohranu) i (opet ili još uvijek - svejedno) vole ili iz neznanja ostavljaju podake tamo gdje ne treba (C/My documents, pa Foto(grafije), pa Music... I onda kad se dogodi što se dogodi (a dogodi se)...   

Profi informatičar :)

PSN: Muskarcina77
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...

Taj miš ima program Steelseries Engine, ali ja sam ga mislio koristiti bez ikakvog dodatnog programa. Device Manager ga prepoznaje kao HID-compliant mouse, ali kada ga otvorim piše da je Steelseries Rival 300, a driveri od Microsofta. A ništa onda, izgleda da ću morat instalirat taj program... 

 

Hvala također! 

 Ne čudi se. Ja imam Razer Abysus, pa opet moram instalirati s njim onaj Synapse softver. Kao HID compilant s MS driverima radi, ali nestabilno...

Sinoć sam lega jutros...
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
bunker kaže...

 

@marko

 

Ja sam mislio na firmwer koji je u mišu ( poput biosa ) , a svakako vidi imaš li i najnoviji softver za taj miš ( apk koju instaliraš na windowse ).

 

Teoretski, taj dodatni softver bi trebao služiti samo za neke specifične funkcije koje krase tog miša, no za onu osnovnu generičku funkcionalnost bi ms drajver trebao biti dostatan. 

 

....

BlackMoon kaže...
Marko :D kaže...

Taj miš ima program Steelseries Engine, ali ja sam ga mislio koristiti bez ikakvog dodatnog programa. Device Manager ga prepoznaje kao HID-compliant mouse, ali kada ga otvorim piše da je Steelseries Rival 300, a driveri od Microsofta. A ništa onda, izgleda da ću morat instalirat taj program... 

 

Hvala također! 

 Ne čudi se. Ja imam Razer Abysus, pa opet moram instalirati s njim onaj Synapse softver. Kao HID compilant s MS driverima radi, ali nestabilno...

Sad sam upalio laptop, opet ista stvar. Nisam mogao nigdje kliknuti, samo na ikone na desktopu dok nisam išao CTRL+ALT+DEL i Cancel. Pogledao sam u Device Manageru za ono gašenje radi uštede energije, to mi je posivljeno i isključeno. Stvarno ne znam u čemu bi mogao biti problem.

10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
hahhaajaads kaže...

Poz, nedavno sam presao na 2 monitora i cesto mi se javlja ovaj bug koji je u nekom trenutku jako iritantan...

Uglavnom, stavim bilo koji wallpaper (znaci isti wallpaper na 2 monitora), i najedanput mi u nekom neodredjenom trenutku ikonice koje su na radnoj povrsini dobiju nekakvu "sjenu" i kad pomaknem ikonicu, wallpaper samo nestane i stavlja standard crnu radnu povrsinu. 

 

 Eo odma ujutro 

7 godina
offline
Windows 10 - problemi

 

@marko

 

Miš je bazični hardver, i ako neradi sa osnovnim generičkim drajverom ja bih prvo posumnjao u ispravnost tog miša i provjerio ga u par drugih računala.

 

Miš mora raditi bez dodatnog softvera, bar ono osnovno klikanje i scrool. Ako mu treba dodatni softver kako bu radio u biosu ili u live osu ? U nekom trenutku bu otkazao poslušnost i krivićeš windowse jer u tom trenutku nebuš nikaj mogao kliknuti neznajući da je miš problem...

 

Dodatni softver daje tom mišu neke funkcionalnosti no nikako nesmije biti preduvjet za bazični rad....

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
bunker kaže...

 

@marko

 

Miš je bazični hardver, i ako neradi sa osnovnim generičkim drajverom ja bih prvo posumnjao u ispravnost tog miša i provjerio ga u par drugih računala.

 

Miš mora raditi bez dodatnog softvera, bar ono osnovno klikanje i scrool. Ako mu treba dodatni softver kako bu radio u biosu ili u live osu ? U nekom trenutku bu otkazao poslušnost i krivićeš windowse jer u tom trenutku nebuš nikaj mogao kliknuti neznajući da je miš problem...

 

Dodatni softver daje tom mišu neke funkcionalnosti no nikako nesmije biti preduvjet za bazični rad....

 

 

 Pogledaj post koji sam napisao prije malo poviše...

Sinoć sam lega jutros...
7 godina
offline
Windows 10 - problemi

 

@blackmoon

 

Vidio sam , no ako i ti i marko imate iste simptome sa istim mišem, onda znamo u čemu je problem.

 

Svaki miš bi morao raditi one osnovne stvari bez potrebe dodatnog softvera inače nebi bio upotrebljiv u okružju gdje mu taj drajver nije dostupan ( bios, live linux i sl ). 

 

Ako ima neki bug u tim generičkim funkcijama, flash firmwera bi to mogao riješiti...  Ponekad pomogne i reflash istog firmwera koji je već unutra ( ako nema novijeg ).

 

....

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
bunker kaže...

 

@marko

 

Miš je bazični hardver, i ako neradi sa osnovnim generičkim drajverom ja bih prvo posumnjao u ispravnost tog miša i provjerio ga u par drugih računala.

 

Miš mora raditi bez dodatnog softvera, bar ono osnovno klikanje i scrool. Ako mu treba dodatni softver kako bu radio u biosu ili u live osu ? U nekom trenutku bu otkazao poslušnost i krivićeš windowse jer u tom trenutku nebuš nikaj mogao kliknuti neznajući da je miš problem...

 

Dodatni softver daje tom mišu neke funkcionalnosti no nikako nesmije biti preduvjet za bazični rad....

Miš na desktop PCju radi bez ikakvih problema - prvo isprobano.

 

Skužio sam u čemu je problem. Dakle, miš ne radi kako se spada dok se ne pokrene njegov softver odnosno Steelseries Engine. Dok nisam imao program, miš bi se nakon nekoliko minuta/sati neaktivnosti zblesirao. Otkad imam program pokrenut u pozadini, to se ne događa. Problem je sada restart; kada restartam laptop, a Windows se pokrene prije tog programa, miš ne radi kako treba, ali ako isključim računalo na shut down i ponovno upalim računalo, miš radi normalno (većinu puta). Zašto je to tako, ne znam, pretpostavljam zbog fast startupa, ali tko to zna.

bunker kaže...

 

@blackmoon

 

Vidio sam , no ako i ti i marko imate iste simptome sa istim mišem, onda znamo u čemu je problem.

 

Svaki miš bi morao raditi one osnovne stvari bez potrebe dodatnog softvera inače nebi bio upotrebljiv u okružju gdje mu taj drajver nije dostupan ( bios, live linux i sl ). 

 

Ako ima neki bug u tim generičkim funkcijama, flash firmwera bi to mogao riješiti...  Ponekad pomogne i reflash istog firmwera koji je već unutra ( ako nema novijeg ).

 

....

Problem je u tome što gamerski miševi, tipkovnice, slušalice, općenito gamerska periferija nema normalne drivere koje ti instaliraš i onda radi sve pet. Gamerska periferija zahtjeva softver proizvođača jer bez njega često ne radi kako treba. Iskreno, i meni je glupo da običan USB miš mora imati poseban program kako bi to radio. Sad zamisli da imaš Steelseries miš, Razer slušalice, ROG nešto; u tom slučaju moraš imati sva tri programa ili sve neće ispravno raditi. 

7 godina
offline
Windows 10 - problemi

 

@marko

 

Da , nažalost su  proizvodjaču hardvera bitnije one posebne funkcionalnosti njihov uredjaj nudi i onda se nepobrinu da i osnovna generička funkcionalnost fercera....

 

Ja se već dugo neigram na pc-u, tako da me zadovoljava svaki combo jeftinjak ( wifi miš i tipkovnica u combu, ms industrial, 119 kn, i evo dela već od 2012....).

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
bunker kaže...

@marko

 

Da , nažalost su  proizvodjaču hardvera bitnije one posebne funkcionalnosti njihov uredjaj nudi i onda se nepobrinu da i osnovna generička funkcionalnost fercera....

 

Ja se već dugo neigram na pc-u, tako da me zadovoljava svaki combo jeftinjak ( wifi miš i tipkovnica u combu, ms industrial, 119 kn, i evo dela već od 2012....).

Tako i kod mene. Ne igram nikakve zahtjevne igre, tu i tamo CS 1.6, ništa drugo. Za to mi je dobar običan miš i tipkovnica. Pošto mi se miš pokvario, a brat je imao viška, uzeo sam taj da ne bacam novce bez veze.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

on ga je dobio sa instaliranim windowsom iz prodavnice a watermark se nije prije pojavljivao tako da vjerujem da je originalan

 

naravno sve kutije su bacene da ne zauzimaju prostor  

 

6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

Imam ovaj problem već neko vrijeme. Iz nekog razloga mi se automatski disebla drugi audio izlaz, u mom slučaju zvučnici koji su uštekani direktno u matičnu i tada mi headseat ostane jedini izbor. Kad ištekam slušalice zvučnici odmah prorade. Matična je ASUS Prime 370-P, a driveri su zadnji s Asusovih stranica a evo i slike postavki. Trebao bi biti problem softverske prirode?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Paolo Maldini kaže...

Imam ovaj problem već neko vrijeme. Iz nekog razloga mi se automatski disebla drugi audio izlaz, u mom slučaju zvučnici koji su uštekani direktno u matičnu i tada mi headseat ostane jedini izbor. Kad ištekam slušalice zvučnici odmah prorade. Matična je ASUS Prime 370-P, a driveri su zadnji s Asusovih stranica a evo i slike postavki. Trebao bi biti problem softverske prirode?

 Probaj se poigrati sa svim opcijama. Uključujući onaj Popup.

 

I pogledaj dal ti zvučnici nisu uključeni u pogrešni izlaz. Ako je tako podešeno, ispravno će raditi, ali će biti problema u Windowsima.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi

Taj popup je samo notifikacija kada uštekaš nešto naprijed. Zvučnici su dobro uštekani. I sam vidiš da opcija nema baš puno 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2019 23:50 (Paolo Maldini).
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Paolo Maldini kaže...

Taj popup je samo notifikacija kada uštekaš nešto naprijed. Zvučnici su dobro uštekani. I sam vidiš da opcija nema baš puno 

 Znam, negdje sam vidio da su ljudi rješili probleme s tom opcijom. Bar sam pokušao 

 

Nego, ajde pogrešno uključi zvučnike! 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi

Sutra probam, već je kasno, nisam očekivao pomoć odmah 

12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Paolo Maldini kaže...

Sutra probam, već je kasno, nisam očekivao pomoć odmah 

 E, ako makneš njihove drivere, instaliraju se ponovo, ili defaultni Microsoftovi?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

kad provjeravam ključ proizvoda ovdje https://www.nirsoft.net/utils/product_cd_key_viewer.html#DownloadLinks

 

uredno mi pokaže ID i ključ windowsa.

 

međutim kad je internet exsplorer u pitanju vidim samo ID dok pored product key piše Product key was not found, i nema ključa biosa odnosno uopće se bios ne pokaže u prozoru

 

radi se o win 10 pro

 

na drugom računalu samo win 10 home vidim ključeve windowsa, biosa, i explorera preko istog alata.

 

nije da mi smeta, sve radi uredno samo me zanima zašto je to tako

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2019 10:47 (Stuleni).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Stuleni kaže...

kad provjeravam ključ proizvoda ovdje https://www.nirsoft.net/utils/product_cd_key_viewer.html#DownloadLinks

 

uredno mi pokaže ID i ključ windowsa.

 

međutim kad je internet exsplorer u pitanju vidim samo ID dok pored product key piše Product key was not found, i nema ključa biosa odnosno uopće se bios ne pokaže u prozoru

 

radi se o win 10 pro

 

na drugom računalu samo win 10 home vidim ključeve windowsa, biosa, i explorera preko istog alata.

 

nije da mi smeta, sve radi uredno samo me zanima zašto je to tako

 

da li je možda problem u tome sto sam kluč za windowsw kupio za smiješan iznos ovdje https://www.amazon.de/dp/B07423856K/?coliid=I1KPF78VVCN6RW&colid=H77R7TCAWEG0&psc=0&ref_=lv_ov_lig_dp_it

 

stvarno bi volio da mi netko može pojasniti o čemu se radi i da li bi me to trebalo brinuti

13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Stuleni kaže...

kad provjeravam ključ proizvoda ovdje https://www.nirsoft.net/utils/product_cd_key_viewer.html#DownloadLinks

 

uredno mi pokaže ID i ključ windowsa.

 

međutim kad je internet exsplorer u pitanju vidim samo ID dok pored product key piše Product key was not found, i nema ključa biosa odnosno uopće se bios ne pokaže u prozoru

 

radi se o win 10 pro

 

na drugom računalu samo win 10 home vidim ključeve windowsa, biosa, i explorera preko istog alata.

 

nije da mi smeta, sve radi uredno samo me zanima zašto je to tako

Zašto uopće gledaš stanje aktivacije preko Internet Explorera? Još bitnije pitanje, zašto koristiš Internet Explorer?

 

Ključ u BIOSu se pokazuje samo u slučaju ako je računalo došlo s Windowsima, ali ne uvijek.

 

Bitno je što ti sami Windowsi kažu, a ne Internet Explorer i BIOS.

Stuleni kaže...

da li je možda problem u tome sto sam kluč za windowsw kupio za smiješan iznos ovdje https://www.amazon.de/dp/B07423856K/?coliid=I1KPF78VVCN6RW&colid=H77R7TCAWEG0&psc=0&ref_=lv_ov_lig_dp_it

 

stvarno bi volio da mi netko može pojasniti o čemu se radi i da li bi me to trebalo brinuti

Start -> Settings -> Update & Security -> Activation.

 

Ako ti kaže da su Windowsi aktivirani, nemaš razloga za brigu. Ne, nije problem što si kupio jeftinu licencu za Windows.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

ok kolega puno hvala na odgovoru, ugodan dan želim

 

ne koristim explorer uopće, ali zar se ne bi trebao vidjeti ključ njegov ako vidim ID

13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Hvala, također.

 

I na Androidu u postavkama imaš dio gdje bi trebao pisati tvoj broj mobitela, ali uvijek piše nepoznato. Ako piše, dobro, ako ne piše, opet dobro jer to ionako nije bitno.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...

Hvala, također.

 

I na Androidu u postavkama imaš dio gdje bi trebao pisati tvoj broj mobitela, ali uvijek piše nepoznato. Ako piše, dobro, ako ne piše, opet dobro jer to ionako nije bitno.

 

ma u biti mene je malo prestrašilo to što sam do neki dan imao krekirane windowse i vidljiv ključ kako windowsa tako i explorera, pa sam se prestrašio da nisam kupio tko zna šta. windowsi su se aktivirali čim sam ububao ključ i znači to je najbitnije u cijeloj priči.

još jednom od srca hvala na obrazloženju

13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Ako si imao piratsku verziju Windowsa, preporučeno je napraviti reinstalaciju prije aktiviranja pravim ključem. Možda ti se upravo zbog toga ne prikazuje ključ u Internet Exploreru, ali nema veze. 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

jbg napravio sam reinstalaciju nakon što sam promijenio ključ :)

 

da ponovim postupak?

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 13:55 (Stuleni).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Ako si Windows aktivirao pravim ključem i napravio reinstalaciju nakon toga, ne treba. Ja sam mislio da si ti aktivirao te piratske Windowse i da nisi napravio nikakvu reinstalaciju. 🙂

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 13:59 (Marko :D).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

meni su bili aktivirani krekirani windowsi i prije novog ključa, pa sam nakon unosa tog jeftinog ključa išao provjeravati da li mi se sad vidi taj novi kupljeni ključ.

onda me zbunilo što sad ne vidim ključ exsplorera koji sam sa piratskim vidio.

 

 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice