Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.351.544
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi

S obzirom na to da se GUI obično polira i mijenja zadnji (barem je tako bilo sa svim Windowsima do sada) pričekajmo do Bete (možda već i ovaj mjesec) pa ćemo vidjeti!

A promjena ispod površine ,koje su puno bitnije ,ima itekako!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 - dojmovi
možete li mi reč kako izgleda desktop od win 8......start i te gluposti.......može neki video ili slika
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
deus-ex resolution kaže...
možete li mi reč kako izgleda desktop od win 8......start i te gluposti.......može neki video ili slika

Počni odavde - KLIK

 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
kizo2703 kaže...
deus-ex resolution kaže...
možete li mi reč kako izgleda desktop od win 8......start i te gluposti.......može neki video ili slika

Počni odavde - KLIK

 

i ček baš če tako izgledati na kompu kao što je prikazano na videu, pa di je my computer i ostale gluposti

15 godina
neaktivan
offline
Windows 8 - dojmovi

Decki i cure evo i ja sam instalirao. I mogu reci da radi vrhunski sve. Brze je od windowsa 7 dosta. Ali imam jedan problem: ne radi mi skype. Jeli mozda netko zna rijesenje?? Bio bih jako zahvalan za rijesenje.

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 - dojmovi

ma 100% ima negdje zalutali Kde logo  {#}

mjenjam sobnu lampu za dvosobnu..
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 - dojmovi
a kad sad instaliram tu betu jel mi se onda sve briše s kompa ili je to samo kao neka tema, tj, nadogradnja, znam da kod cijelog win-a se sve briše to znam naravno, ali iskreno nikad nisam instaliravao bete verzije od windowsa, pa neznam....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 8 - dojmovi

Pokreno .iso koji mi je na C disku za instalaciju devloper verzije win 8 i sad me pita želim li zadržati samo osobne fajlove ili ništa,jel to znači da če mi C particiju formatirat??

muskarci imaju dvije emocije:napaljen i gladan...ako ga vidis bez erekcije, napravi mu sandwitch....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 8 - dojmovi

Kako napraviti da pri bootu imam izbor izmedu win7 i win8?

Instalirao sam easyBCD ali on jos nema opciju za Windows 8..

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
pa instalirajte ga kroz VMWare....
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. 3.8.2011. godine, u 11:41, napisao sam svoj 10.000-ti post.
15 godina
offline
Windows 8 - dojmovi

zasad je najsigurnije instalirat kao virtualnu mašinu u virtualboxu ili vmware-u. iako sam ja prvo probao instalirati u vmware-u pa mi nije uspjelo, ne znam do čega je, pa sam bez problema instalirao u virtualboxu. možda je to sa vmware-om samo do mene, nisam imao vremena, pa nisam stigao ponovo kasnije isprobati. sutra ću

 

i eno editirao sam prvi post i stavio sam direkt linkove za download iso-a s ms-ovih stranica i još par pokojih informacija

Atomska bubamara
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
kako vratiti "stari" start izbornik

pokrenite registry editor (win + r, "regedit")

nađite ključ HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer

 

 

na desnoj strani promjenite vrijednost od "RPEnabled" na 0

i to je to, sada imate stari start izbornik

 

 

ali ste isto tako onemogućili metro sučelje i ribbone u exploreru, pa ako ih želiet natrag, vratite vrijednost "RPEnabled" na 1

Atomska bubamara
 
7 0 hvala 4
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
deus-ex resolution kaže...
a kad sad instaliram tu betu jel mi se onda sve briše s kompa ili je to samo kao neka tema, tj, nadogradnja, znam da kod cijelog win-a se sve briše to znam naravno, ali iskreno nikad nisam instaliravao bete verzije od windowsa, pa neznam....

 instaliraj ili na zasebnu particiju ili u vitualnu mašinu, nemoj nadograđivat svoje postojeće windowse jer ovo još nije niti beta tako da ćeš kasnije imat samo problema

skiljavi kaže...

Pokreno .iso koji mi je na C disku za instalaciju devloper verzije win 8 i sad me pita želim li zadržati samo osobne fajlove ili ništa,jel to znači da če mi C particiju formatirat??

nudi ti ili nadogradnju postojećih win ili brisanje svega. nemoj ništa od toga nego ili zasebna particija ili virtualka

EZY-E kaže...

Kako napraviti da pri bootu imam izbor izmedu win7 i win8?

Instalirao sam easyBCD ali on jos nema opciju za Windows 8..

nemojte te gluposti koristit. windowsi imaju odličan boot editor i ukoliko će se radit instalacija na jednu od particija unutar kompjutera windowsi će sami napravit boot izbornik

Mitch kaže...
pa instalirajte ga kroz VMWare....

ili to ili na zaebnu particiju

 

jurluk kaže...

zasad je najsigurnije instalirat kao virtualnu mašinu u virtualboxu ili vmware-u. iako sam ja prvo probao instalirati u vmware-u pa mi nije uspjelo, ne znam do čega je, pa sam bez problema instalirao u virtualboxu. možda je to sa vmware-om samo do mene, nisam imao vremena, pa nisam stigao ponovo kasnije isprobati. sutra ću

 

i eno editirao sam prvi post i stavio sam direkt linkove za download iso-a s ms-ovih stranica i još par pokojih informacija

navodno za vmware (netko je tako napisao) treba prvo napravit virtualnu mašinu, startat ju pa tek onda ubacit iso

kod mene normalno radi.....
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
cekpi kaže...

nemojte te gluposti koristit. windowsi imaju odličan boot editor i ukoliko će se radit instalacija na jednu od particija unutar kompjutera windowsi će sami napravit boot izbornik


navodno za vmware (netko je tako napisao) treba prvo napravit virtualnu mašinu, startat ju pa tek onda ubacit iso

Da ,samo je puno jednostavnije urediti boot manager s EasyBCD-om iz neke starije verzije Windowsa (Vista ili Sedmica) koja je na drugoj particiji ,bez potrebe za restartanjem (kad ga uređuješ u Msconfig-u) ili znanja rada u command promptu (bcdedit).

A valjda se podrazumijeva da nitko pametan neće instalirati ovu verziju Windowsa kao glavni i jedini OS na PC! Ili ipak ... {#}

 

Ja ga nikako nisam uspio instalirati u Vmware ,vjerojatno zato jel nema ACPI 2.0 ,koji Windows 8 treba za rad!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.9.2011 9:43 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
kizo2703 kaže...

Da ,samo je puno jednostavnije urediti boot manager s EasyBCD-om iz neke starije verzije Windowsa (Vista ili Sedmica) koja je na drugoj particiji ,bez potrebe za restartanjem (kad ga uređuješ u Msconfig-u) ili znanja rada u command promptu (bcdedit).

 

 

Ja ga nikako nisam uspio instalirati u Vmware ,vjerojatno zato jel nema ACPI 2.0 ,koji Windows 8 treba za rad!

 - onaj klika glavom bez obzira bude i s njim spačku napravil........al i dalje ne vidim potrebu za tako nečim (barem u ovom slučaju) kad windowsi sve sami naprave

 

- da li je na kraju itko uspio na vmware instalirat, ako da na koju verziju i kako?

kod mene normalno radi.....
13 godina
offline
Re: Windows 8 - dojmovi

VMware 8.0 workstation, napraviti najprije novi virtualnu mašinu i onda loadat ISO i instalacija ide normalno

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
EZY-E kaže...

Kako napraviti da pri bootu imam izbor izmedu win7 i win8?

Instalirao sam easyBCD ali on jos nema opciju za Windows 8..

EasyBCD radi sasvim normalno i na ovoj verziji Osmice ,ko i na svima prije!

iReboot se neće ovdje pokrenuti ,kaj je šteta! ovdje mora instalirati i pokrenuti u compatibility modu Windows Viste ili Sedmice i onda radi bez problema!

cekpi kaže...

 - onaj klika glavom bez obzira bude i s njim spačku napravil........al i dalje ne vidim potrebu za tako nečim (barem u ovom slučaju) kad windowsi sve sami naprave

 

 

Neka samo klika ,možda jednog dana nauči!! Naprave sami ,ali kako to onda ispadne?! Meni Osmica nije glavni OS ,i bez obzira kaj boot manger izgleda puno bolje od starog ,ja hoću sam urediti boot opcije na što jednostavniji način ,a tu je EasyBCD još uvijek zakon!

Command Prompt kaže...

VMware 8.0 workstation, napraviti najprije novi virtualnu mašinu i onda loadat ISO i instalacija ide normalno

Da ,i sigurno si ga platil?! {#}{#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.9.2011 20:46 (kizo2703).
13 godina
offline
Re: Windows 8 - dojmovi

Da ,i sigurno si ga platil?! {#}{#}

 

Da, zasto?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi

Nizašto ,samo sam pital ,bez ljutnje!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
13 godina
protjeran
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
deus-ex resolution kaže...
kizo2703 kaže...
deus-ex resolution kaže...
možete li mi reč kako izgleda desktop od win 8......start i te gluposti.......može neki video ili slika

Počni odavde - KLIK

 

i ček baš če tako izgledati na kompu kao što je prikazano na videu, pa di je my computer i ostale gluposti

Joooooooj, pa po stoti put, METRO!!!!

SENAID
15 godina
neaktivan
offline
Windows 8 - dojmovi

vidim da se win8 dosta hvali. sad bi i ja probao al nemam prostora na hdd-u, jedino da formatiram C i ujedino maknem win7 pa da umjesto njega držim win8(ili druga opcija, pričekati novi pc)

 

jel dev preview ima time limit?

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
djdomi kaže...

vidim da se win8 dosta hvali. sad bi i ja probao al nemam prostora na hdd-u, jedino da formatiram C i ujedino maknem win7 pa da umjesto njega držim win8(ili druga opcija, pričekati novi pc)

 

jel dev preview ima time limit?

Ističe 12.3.2012

x
12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 - dojmovi

Cujem da se osmica na obicnom disku dize za oko 20sec, a jel itko probao na ssd-u?

TD za glupost
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 8 - dojmovi

Može link za w8,prebuild ili koja je već zadnja izašla?

Freedom? THO THOSE WHO DONT HAVE IT,IT'S MORE VALUABLE THAN GOLD !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
Tommy_123 kaže...

Može link za w8,prebuild ili koja je već zadnja izašla?

LINK

x
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
zzz kaže...
Tommy_123 kaže...

Može link za w8,prebuild ili koja je već zadnja izašla?

LINK

  Skidam ovaj od 2.9.Samo spržim na cd,pokrenem setup i normalno installam ? :D

Freedom? THO THOSE WHO DONT HAVE IT,IT'S MORE VALUABLE THAN GOLD !!
16 godina
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
Tommy_123 kaže...

Može link za w8,prebuild ili koja je već zadnja izašla?

na BOL forumu je zabranjeno linkanje wareza, piratskih programa i slično...

15 godina
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
Ziga kaže...
Tommy_123 kaže...

Može link za w8,prebuild ili koja je već zadnja izašla?

na BOL forumu je zabranjeno linkanje wareza, piratskih programa i slično...

A što je ovdje piratsko ?

x
16 godina
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
zzz kaže...
A što je ovdje piratsko ?

moguć link na iste... ako netko objavi...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
zzz kaže...
Ziga kaže...
Tommy_123 kaže...

Može link za w8,prebuild ili koja je već zadnja izašla?

na BOL forumu je zabranjeno linkanje wareza, piratskih programa i slično...

A što je ovdje piratsko ?

  Možeš odg? ako nije problem?

Freedom? THO THOSE WHO DONT HAVE IT,IT'S MORE VALUABLE THAN GOLD !!
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice