Windows vista

poruka: 56
|
čitano: 11.410
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Windows vista

Koja je vista najbolja? Dali je vista ultimate najbolja ili enterprise?

KOja je najbolja za one koje vole raditi sa raznim programima? I za one koji vole programirati?Neodlučan

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vista

 

Najbolja vista je windows xp pro. :)

 

 

Šalu na stranu, sve ovisi o tome kaj ti sve točno  treba. Definiraj najbolja.

Da si malo proguglao saznao bi većinu razlika

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Microsoft_Windows_versions

http://www.extremetech.com/article2/0,1697,2068721,00.asp

http://www.winsupersite.com/showcase/winvista_editions.asp

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.8.2008 15:22 (Roberto).
16 godina
offline
RE: Windows vista

da ne otvaram moze li mi netko reci koje procese i servise mogu iskljucit na windows vista home edition?? al neko s iskustvom...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vista

Ne znam što bi trebalo značiti ovo s iskustvom? Ne koriste svi ljudi iste programe i nemaju isti hardware.

 

Sve ovisi o tome što na kompjuteru imaš i koristiš (i hardwerski i softwareski). Najsigurnije  it je progooglaati vista procese iz task managera jedan po jedan pa ćeš po tome najlakše vidjeti što bi mogao, a što ne isključiti.

 

Možeš početi ovdje:

http://www.windowsnetworking.com/articles_tutorials/Managing-Processes-Tasks-Windows-Vista.html

http://www.speedyvista.com/services.php

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.8.2008 15:43 (Roberto).
16 godina
offline
RE: Windows vista

Najbolja Vista (po broju mogućnosti i raznih opcija) ti je Ultimate 64 bitna.

Kratko i jednostavno Namigiva

 

Naravno, kako će ti se ona ponašati na tvom kompu ovisi o tvojim komponentama, te aplikacijama koje koristiš.

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
offline
RE: Windows vista

ma sve bi ih ja izgasio najradje. zanimaju me oni koje smijem pogasit, a da sustav ostane stabilan. koristim sve sto i svak normalan. pogledat cu linkove. tnx both of you.

16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Windows vista
Floky55 kaže...

Koja je vista najbolja? Dali je vista ultimate najbolja ili enterprise?

KOja je najbolja za one koje vole raditi sa raznim programima? I za one koji vole programirati?Neodlučan

  Ako neces da "gasis" onda uzmi Home Premium.
Nema Media Center,BitLocker Drive Encryption,DVD Maker,Dream Scene ( u ovo nisam siguran) ma...idi na


I usporedzuj

Inace Ultimate je "uber" i nakrcata 
0100110001100001011110100110000101110010011101010111001101001100011011110110111001100 111
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vista
Lazarus Long kaže...
Floky55 kaže...

Koja je vista najbolja? Dali je vista ultimate najbolja ili enterprise?

KOja je najbolja za one koje vole raditi sa raznim programima? I za one koji vole programirati?Neodlučan

  Ako neces da "gasis" onda uzmi Home Premium.
Nema Media Center,BitLocker Drive Encryption,DVD Maker,Dream Scene ( u ovo nisam siguran) ma...idi na


I usporedzuj

Inace Ultimate je "uber" i nakrcata 
 Ima i Media Center i DVD Maker. Ultimate ima stvari koje večini ne trebaju.
16 godina
offline
RE: Windows vista

hvala

16 godina
neaktivan
moderator
offline
Windows vista
0100110001100001011110100110000101110010011101010111001101001100011011110110111001100 111
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2008 14:39 (Lazarus Long).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows vista

Bio sam u slicnoj dilemi kad sam se mislio koju verziju viste instalirati na laptop. Na kraju sam se odlučio za home premium jer, ako ništa, dobro izgleda, a ima dosta manje aktivnih procesa od ultimate verzije, pa i malo brže radi. Ultimate verzija je jednostavno "prepuna".

FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 1.8GHz; ASUS EN7300GT SILENT @ 500/930; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17";
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows vista

zato i postoji home verzija Namigiva

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Windows vista

Home Premium ili Ultimate-najbliže su spektrom ponude prosječnom korisniku. Ja osobno preferiram Home Premium jer ima sve i previše što mi je potrebno. Inače Ultimate!

Intel Core 2 Quad Q6600, DDR2 2x2048, ATI Radeon Sapphire HD4870, Creative Labs X-Fi Extreme Music
16 godina
offline
RE: Windows vista

vratio ja xp-pro, kad izadje sp2 za vistu mozda cak i razmislim. hehe

16 godina
offline
RE: Windows vista
dark_jackal kaže...

vratio ja xp-pro, kad izadje sp2 za vistu mozda cak i razmislim. hehe

 Što ti se nije svidjelo?  Podjeli malo s nama ostalima.
Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
15 godina
protjeran
offline
RE: Windows vista

Meni samo neki bugovi do SP1. Sada OK! Pa sam reinstalirao pred tjedan dana. Imam je već 8 mjeseci. A možda je i bilo vrijeme da se nešta dogodi...

Intel Core 2 Quad Q6600, DDR2 2x2048, ATI Radeon Sapphire HD4870, Creative Labs X-Fi Extreme Music
16 godina
offline
RE: Windows vista

dosta je komplicirana, citajući iz novina skuzio sam da ima jako puno sigurnosnih propusta. druga stvar su oni njeni procesi i ona security upozorenja gdje za svaku sitnicu trebas dopustenje. (to se moze ugasit, al svejedno zivcira). puno sam problema imao i sa wirelessom na fakultetu i njegovim podesavanjem, te svi ti silni programi koji uopce nisu kompaktibilni s njom. mislim da dovoljno govori i ona nova reklama sa gatesom i seinfildom u kojoj sadasnji OS tj. vistu usporedjuju sa starim cipelama i starom kozom koja nije tako dobro uradjena te da ce novi OS biti puno bolji od ovoga sada. pozz

16 godina
neaktivan
offline
Windows vista

Eto mog iskustva sa vistom:

 

Isprobavao sam ju dosta(onu piratsku) skoro sve verzije(32 i 64 bitnu) i uvijek je nešto sralo.

Uvijek neki cudni problemi i nikako skužit u cemu je rijec te se uvijek vracao na xp.

Prije par dana kupio vistu ultimate 64 bitnu i moram rec da je super.

Nikakvih problema, sve radi kak treba.

Jednostavno sve updatove instalirat i radi ko beba.

Jedino što me još malo muci je da FEAR ne radi kak treba ali zato imam još uvijek xp instaliran Namigiva

C2D E8400@3.9ghz,Asus P5Q Deluxe,Mushkin Redline 2x2gb@1000mhz 5-5-5-15 Gigabyte radeon HD 3870,WD320gb+WD640gb-AAKS
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows vista

Daj malo opisi taj problem s F.E.A.R.-om jer sam ja imao slican problem ali je 32-bitna verzija..nije mi PB htio raditi za COD4 pa sam izgasio UAC i sad normalno radi pa je mozda to i kod tebe problemNamigiva

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vista
Lion King kaže...

Daj malo opisi taj problem s F.E.A.R.-om jer sam ja imao slican problem ali je 32-bitna verzija..nije mi PB htio raditi za COD4 pa sam izgasio UAC i sad normalno radi pa je mozda to i kod tebe problemNamigiva

 ma ne nego uđem u igru a ono samo crna slika.
Vjerojatno DX problem.
I dosta cesto neke poruke da neki program ne radi.
Al samo kad igram fear tak da mi to usred igre dođe i minimalizira prozor od igre.
To je naravno super kad ti usred igre nestane prozor.
NA xp-u to radi ali na visti nikako
C2D E8400@3.9ghz,Asus P5Q Deluxe,Mushkin Redline 2x2gb@1000mhz 5-5-5-15 Gigabyte radeon HD 3870,WD320gb+WD640gb-AAKS
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vista
dark_jackal kaže...

dosta je komplicirana, citajući iz novina skuzio sam da ima jako puno sigurnosnih propusta. druga stvar su oni njeni procesi i ona security upozorenja gdje za svaku sitnicu trebas dopustenje. (to se moze ugasit, al svejedno zivcira). puno sam problema imao i sa wirelessom na fakultetu i njegovim podesavanjem, te svi ti silni programi koji uopce nisu kompaktibilni s njom. mislim da dovoljno govori i ona nova reklama sa gatesom i seinfildom u kojoj sadasnji OS tj. vistu usporedjuju sa starim cipelama i starom kozom koja nije tako dobro uradjena te da ce novi OS biti puno bolji od ovoga sada. pozz

Komplicirana? Vista je puno jednostavnija, barem za početnike.

Ima sigurnosnih propusta, kao i svaki drugi OS. Bitan dio je da ih Vista ima MANJE nego drugi (barem starije verzije Winsa).

Imao sam/imam barem 100ak programa, svi rade savršeno dobro, kao na XPu.

Kao što kažeš, upozorenja se mogu ugasiti :)

Novi OS će biti puno bolji od ovog, svakako. Isto kao što je i Vista bolja od XP-a na koji se vračaš.
16 godina
neaktivan
offline
Windows vista

nakon ponovnog uključenja internjeta kući,wi-fi...ima xp,spojia se i nakon njekoliko sati nakupilo se virusčića da morao napraviti format,nako tog inst vistu ultimate 64 i evo dosad bez ikakvih problema(nemam nikakve antiviruse na pc-u)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vista
LUXX kaže...

Isprobavao sam ju dosta(onu piratsku) skoro sve verzije(32 i 64 bitnu) i uvijek je nešto sralo.

Uvijek neki cudni problemi i nikako skužit u cemu je rijec te se uvijek vracao na xp.

Prije par dana kupio vistu ultimate 64 bitnu i moram rec da je super.

 Kod mene ista stvar. Piratske su bile pune problema, ali sa original x64 HP sve super.
16 godina
neaktivan
offline
Windows vista

Pa naravno da bolje radi orginal, ipak su ovu piratsku programirali neki kinezi koji na taj nacin zele zavladat svijetom, a ovu "orginalnu" vrli, i bezgrešni micro$oftovi momci :D :D

 

Sve je to isti sh*t... da su izdali DX10 za winXP, nekako mi se cini da bi sad imali prodanih par tisuća kopija viste :D

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vista
Lightning kaže...

Pa naravno da bolje radi orginal, ipak su ovu piratsku programirali neki kinezi koji na taj nacin zele zavladat svijetom, a ovu "orginalnu" vrli, i bezgrešni micro$oftovi momci :D :D

 

Sve je to isti sh*t... da su izdali DX10 za winXP, nekako mi se cini da bi sad imali prodanih par tisuća kopija viste :D

 Bla bla bla bla bla!
16 godina
neaktivan
offline
Windows vista

Koristim Vistu duže od godinu dana i super sam zadovoljan. Bio sam neki dan kod bratića i slagao mu komp. Instalirao sam mu xp i malo prčkao po njemu. Jao što to zajebava i ima nedostataka u odnosu na Vistu. Nikada na xp natrag. Što se tiče RAM-a i procesora, pa nemate ljudi više 512 MB RAM-a. Vista radi kao zmaj na svakom kompu mlađem od godinu dana. Samo radim update i imam prvu verziju Viste godinu dana. Nisam osjetio potrebu da formatiram disk ili da nešto ne šljaka, dok je xp povremeno trebalo reinstaliravati i slično.

Core 2 Duo 6750 3.2GHz 4GB ddr2 800 MHz GeForce 8800GT 512 MB Gigabyte P35-DS3L Vista Ultimate
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows vista

Samo bi tia reci da kakva god bila vista i sto god vi mislili o njoj prije ili poslije cemo svi morati preci na nju osim ako ne budete kupovali nove kompjutere ili koristili nove programe. Osobno koristim vistu 64 ultimate i nemam nikakvi ni firewall ni anti virus i nema nikakvih problema radi potpuno stabilno i dobro jedino ima onaj nevjerojatni propust oko instalacije bilo kakvih usb uredaja. Sigurno da mi nije bolja od xp-a i da je programska podrska za nju po meni i dalje losa, ali to je jednostavno buducnost kad tad ce nas microsoft sve "prisiliti" da je koristimo, isto kao i svaki put do sada kad bi izasli novi windowsi ili tako ili ostati na windowsima 95...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vista
vjeko kaže...
 Bla bla bla bla bla!
 Ja sam komotno mogao na tvoje rec kenj, kenj kenj... jer izjava da je pirat drukciji od "orginala" nema veze sa realnošću.

Fantaziras, ili u vjerojatnijoj opciji radis za m$...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vista
Lightning kaže...
 Ja sam komotno mogao na tvoje rec kenj, kenj kenj... jer izjava da je pirat drukciji od "orginala" nema veze sa realnošću.

Fantaziras, ili u vjerojatnijoj opciji radis za m$...
 Radim na baušteli i sasvim sam realan.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vista
Lightning kaže...

Sve je to isti sh*t... da su izdali DX10 za winXP, nekako mi se cini da bi sad imali prodanih par tisuća kopija viste :D

Ahahaha lool.

Vista je nekoliko svjetlosnih godina ispred XP-a ;)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice