Xiaomi Mi 11

poruka: 585
|
čitano: 284.452
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Xiaomi Mi 11

Sve je to divno dok ne dobiješ u ruku mobitel s exynosom. Pa kad na 4000mah dobijes 3.5h SOTa za vraga ti i ekran i sve ostalo :)

Kad samsung bude prodavao na nasem trzistu isti telefon koji prodaje doma u Koreji shvatit ću ih ozbiljno. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11
thebatman kaže...

Sve je to divno dok ne dobiješ u ruku mobitel s exynosom. Pa kad na 4000mah dobijes 3.5h SOTa za vraga ti i ekran i sve ostalo :)

Kad samsung bude prodavao na nasem trzistu isti telefon koji prodaje doma u Koreji shvatit ću ih ozbiljno. 

 

najnoviji exynosi: 1080 (za midrange) i 2100 (za flagshipe) koriste iste jezgre kao i najnoviji snapdragon 888 (flagship)

 

sva 3 SOCa proizvodi samsung na 5nm (nije vise TSMC u igri kad je rijec o snapdragonima)

 

razlike su minorne izmedju njih (brzine jezgri, podrzani video dekoderi, imaging, itd) - jedna od bitnijih stvari koju novi exynosi podrzavaju a snapdragon ne, je hardverski AV1 video dekoder (kojeg koriste youtube, netflix i dosta ostalih online video providera) a sto znaci da bi u tim aplikacijama exynos trebao biti puno efikasniji od softverskog dekodiranja kojeg snapdragon ima (veca potrosnja baterije, veca temperatura moba)

 

S21/+/Ultra dolaze sa Exynos 2100 (Europa/Azija) i Snapdragon 888 (USA, Kina) - razlike u trajanju baterije su gotovo nepostojece:

 

https://www.gsmarena.com/exynos_2100_vs_snapdragon_888_battery_testing_the_samsung_galaxy_s21_ultra_versions-news-47648.php

 

tako da mozes opet shvacati samsung ozbiljno

btw juzna koreja je uvijek dobivala exynos SOC, samo su Kina i SAD dobivali snapdragon (zbog nekog licensinga oko modema na tim trzistima..)

 

 

unatoc tomu svemu samsung mi ide na k sa S21 serijom jer i dalje imaju najsporije punjenje od svih flagshipa (25W max, dok Mi 11 ima 55W, OnePlus 8T cak 65W), S21 i S21+ dolaze sa max 8GB RAMa i 256GB ROM (nema vise 12/512GB konfiguracije i utora za SD kartice), izbacili punjac i sluske iz pakiranja (dobis samo USB-C kabel, prejadno za jedan flagship)

valjda ce im nadolazeci mobiteli biti bolji po tom pitanju

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2021 13:01 (Fanu).
11 godina
offline
Xiaomi Mi 11

ja mislim da ce se vecina proizvodjaca u buducnosti vodit politikon appla i samsunga i nece stavljat punjace..cast iznimkama...da i exynos je sad dosta blizu s snapdragonom..tak da bu mozda samsungu duze trajale baterije tj imali vecu autonomiju..cekat cu mi11 nekak mi je xiaomi prirastao srcu

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2021 13:48 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 11

Pozdrav,
da li je netko možda prednaručio Mi11 iz T-mobile-a? Ima li kakvih informacija hoće li biti dostavljen već od 15.3. ili će se još čekati?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Mi 11

mi 9 (i sve njegove inavice) dobio tek jedan OS upgrejd? koliko vidim sa android 9 na android

xiaomi inace toliko los sa OS updejtima?

izgleda da cu odustati od mi 11 - gledam sad na par reviewa da zakrivljeni ekran uzrokuje nezeljene dodire

to me dosta zivcira na trenutnom note8

iduci mob def ravan ekran..

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Xiaomi Mi 11

Android 9,10, 11

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 11
Fanu kaže...

mi 9 (i sve njegove inavice) dobio tek jedan OS upgrejd? koliko vidim sa android 9 na android

xiaomi inace toliko los sa OS updejtima?

izgleda da cu odustati od mi 11 - gledam sad na par reviewa da zakrivljeni ekran uzrokuje nezeljene dodire

to me dosta zivcira na trenutnom note8

iduci mob def ravan ekran..

 Moj se upravo nadogradio na A14 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 11

Ja sam naručio u subotu, dok su još imali usisivače. Rekli su mi da isporuka starta 15.3.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 11
thebatman kaže...

Sve je to divno dok ne dobiješ u ruku mobitel s exynosom. Pa kad na 4000mah dobijes 3.5h SOTa za vraga ti i ekran i sve ostalo :)

Kad samsung bude prodavao na nasem trzistu isti telefon koji prodaje doma u Koreji shvatit ću ih ozbiljno. 

 

Betmen ajde i ti ipak pratiš sve pa znaš dobro da novi snapdragon 888 nije bajka, dosta se grije (moguće i trotla u extremnim situacijama?) a novi exynos je jako dobar u svakom pogledu. Uvijek se referirate na "što je bilo nekada". Ali pustimo to sada na stranu. Imao sam masu mobitela, totalni sam manijak za gadgete i najviše sam bugova imao na xiaomi telefonima. To opet ne znači da će novi MIUI biti loš. Dapače, ima šanse da su se konačno sastavili sa softverom (MIUI) i algoritmima kamera. Ja navijam za to jel to ide i nama u prilog. Kad ćemo se maknuti više od tog fanboisma (bilo koje vrste) ovo više nije izdrživo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 14:43 (gnomisa).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11
Fanu kaže...

mi 9 (i sve njegove inavice) dobio tek jedan OS upgrejd? koliko vidim sa android 9 na android

xiaomi inace toliko los sa OS updejtima?

izgleda da cu odustati od mi 11 - gledam sad na par reviewa da zakrivljeni ekran uzrokuje nezeljene dodire

to me dosta zivcira na trenutnom note8

iduci mob def ravan ekran..

 Note 20 Ultra - isto.

 

A na P40 Pro koji ima zakrivljeniji ekran od svih navedenih - nikad problema sa neželjenim dodirima.

15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11
Fanu kaže...
Envy kaže...

Ovo je sada stari Envy koji te vrati na popravni:

(1)Nije točno. Postoje proizvođači kod kojih i Samsung i LG mora dati najbolje što ima, a ono što ostane - ostavi sebi. Ne želim objašnjvati, googlaj forum i naći ćeš.

 

u startu si u krivu, al glavno da se kurcis

 

* * *

 

to su sve cinjenice (umjesto da sam kao ti linkao balkanskog jutubera..), a ti sad mozes po svom koliko hoces

 

btw kupi si xiaomi tv, usisavac i ostatak iz njihove game proizvoda pa vidi koliko ce ti kineska kvaliteta trajati

U startu sam u pravu, drugi dio rečenice me ne zanima, debelo si u zaostatku.
Moj post pod (1) odnosi se na širu dijapezu bilo kakvih panela na planeti... pričati o nekome spektogramu na telfonu je besmisleno, isto kao i gledanje trosatnog Vatara na - telefonu!

Dakle Sony Xperia 1 mkII ima OLED ekran  Rec. 2020 ili BT.2020 spektra boja-- što misliš čiji panel koristi?

Kupit šću Rade Končar, ili Hrvatsku Nou, ali Samsung ni kantu za smeće neću kupiti.

Ah da... marke koje trenutno piosjedujem su: NEC, Eizo, Dell, Lenovo, Nikon... hoćeš dalje.

Samo za tebe: Kineski neki AWT usisivač... je bio u 2crnoj rupi" i vratio se nazad i dalje radi?

PS: Samsung samo može voljeti netko mlađi od 1994. godine.

Hoćemo dalje?

15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11
Fanu kaže...

mi 9 (i sve njegove inavice) dobio tek jedan OS upgrejd? koliko vidim sa android 9 na android

xiaomi inace toliko los sa OS updejtima?

izgleda da cu odustati od mi 11 - gledam sad na par reviewa da zakrivljeni ekran uzrokuje nezeljene dodire

to me dosta zivcira na trenutnom note8

iduci mob def ravan ekran..

Želimo ti uspješnu migraciju na drugu platformu... javi se kada stigneš, nemoj  da se brinemo kako si u putu prošao.. Javljaj se čim mogneš ili pređeš granicu.

"Prava razlika je u AV1 kodecu"... dajte mi mi pušku da se upucam. Zbog Samsung Bloatwarea još uvijek imam noćne more sa roditeljima... ne bih poželčio ni najgorem neprijatelju-

Od S(r)amsunga više ni košre za smeće ne bi kupio.

  

Ali ovo je tema Mi 11 što sugerira da isti ima kožnu pozadinu... što Samsung ima ili.. šta??? Reci? 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 11
R36 kaže...
Fanu kaže...

mi 9 (i sve njegove inavice) dobio tek jedan OS upgrejd? koliko vidim sa android 9 na android

xiaomi inace toliko los sa OS updejtima?

izgleda da cu odustati od mi 11 - gledam sad na par reviewa da zakrivljeni ekran uzrokuje nezeljene dodire

to me dosta zivcira na trenutnom note8

iduci mob def ravan ekran..

 Note 20 Ultra - isto.

 

A na P40 Pro koji ima zakrivljeniji ekran od svih navedenih - nikad problema sa neželjenim dodirima.

 Mi Note 10 niti jednom nisam imao tih "neželjenih dodira" u 6-7 mjeseci korištenja. Ako netko i ima može to dodano podesiti u postavkama pa poveća područje koje hvata "touch".

Unatoč tome moram priznati da mi je flat display draži od ovog zakrivljenog. Kod zakrivljenog jedinu prednost vidim što uređaj stvarno lijepo leži u ruci i mogu manje više sve raditi sa jednom rukom, ali ne sviđa mi se kako se tekst skrola kroz taj zakrivljeni dio i prelijevanje boja.

11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11
Envy kaže...


Dakle Sony Xperia 1 mkII ima OLED ekran  Rec. 2020 ili BT.2020 spektra boja-- što misliš čiji panel koristi?

PS: Samsung samo može voljeti netko mlađi od 1994. godine.

 

Sony Xperia 1 II ima OLED ekran maximalne svjetline 607nita i samo 60Hz refresh rate - S21 Ultra 1023nita i 120Hz (spusta se do 10Hz na statickom contentu)

 

Mislim da bi vecina korisnika radije imala mobitel sa fluidnim ekranom koji je puno vidljiviji na direktnom suncu nego imala 4K ekran (na tako maloj dijagonali da je tih 4K useless) sa malo tocnijom reprodukcijom boja..

 

ovaj komentar za 1994. godinu govori sve o tebi.. nemas nikakve konkretne argumente i onda opicis takvu debilnu izjavu

 

Envy kaže...

Želimo ti uspješnu migraciju na drugu platformu... javi se kada stigneš, nemoj  da se brinemo kako si u putu prošao.. Javljaj se čim mogneš ili pređeš granicu.

"Prava razlika je u AV1 kodecu"... dajte mi mi pušku da se upucam. Zbog Samsung Bloatwarea još uvijek imam noćne more sa roditeljima... ne bih poželčio ni najgorem neprijatelju-

Od S(r)amsunga više ni košre za smeće ne bi kupio.

  

Ali ovo je tema Mi 11 što sugerira da isti ima kožnu pozadinu... što Samsung ima ili.. šta??? Reci? 

 

Samsung bloatware je i dalje beba naspram Xiaomi bloatwarea - evo ti lista s cim dolaze xiaomi mobiteli instalirani:

 

https://technastic.com/xiaomi-bloatware-list-miui/

 

Vec sam ti napisao s cim dolaze samsung mobiteli, tj zasto je samsung najjaci android proizvodjac trenutno a ti si svrsavaj na koznu pozadinu preko koje ce vecina korisnika ionako staviti plasticni case

 

mislim da si uvjerljivo najgori lik na ovom forumu, jer u kojoj god temi se pojavis ostavis hrpu drloga iza sebe - pises kao osoba od 50g sa umom dijeteta od 12g

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2021 9:31 (Fanu).
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11
Fanu kaže...
* * *

 

mislim da si uvjerljivo najgori lik na ovom forumu, jer u kojoj god temi se pojavis ostavis hrpu drloga iza sebe - pises kao osoba od 50g sa umom dijeteta od 12g

I ja to isto mislim, i taj status Yode i dalje želim zadržati. Si vidio, napravim havariju da ljudi po 5 stranica se moraju svađati, a ja kokice i laganini... pa da se laganini i tebe riješim:


Ovo je tema o Xiaomi Mi 11, i toga se treba držati. Usporede su dobre i trebaju nam ali u smislu usporedbi a ne da pričamo o S(r)amsungu kako je bolji od Mi 11, jer nije.
Stisnu o sam neku kombinaciju tipaka i pola sata kucanja ode u vjetar.. pa brzinski napišem što sam mislio.

Ok. u pravu si za OLED-e u telefonima ali za TV-ove i Monitore nisi. Ok zadovoljan?
Sony 1 mkII ima 21:9 zaslon i nema rupe koja me ubi u mozak. I paprenu cijenu.
Samsung blato moju i ja googlati i dobijem isto što i ti: ovo.

O Balkanskom tjuberu: Lik konkretno drži dva telefona jedan kinez od 700€ a drugi korejac od 1380€ i ovaj kinez ga sudeći po viđenom, pomete kao juče šrot od električnih kablova. Dakle liku prolaze telefoni koje i ti i ja gledamo samo na slikama i kroz protale a ti si došao da pljuješ njegov rad? Ajde malo se uozbilji.

Idemo na gore Boldano i markirano:
Xiaomi ima kožnu pozadinu za koje ti kažeš da ja nešto radim a ne radim to. Od Erciscona GH-388 do sada Lenovo Tab 4 8" nikada nisam imao nikakva maskica i sl.. iako sam za dobivieni HTC-ima onu Buffalo kožnu futrolu koja košta 50€ i nekada ali samo nekada sam ju koristio jer imao djeljak da služi kao novčanik + ubaciš u nju osobnu i vozačku i bankovnu karticu.

Dakle za mene je kožni Mi 11 za sada nešto wow u svijetu telefona. A za S(r)amsung me tagiraj tamo u nekoj temi u Samsungu pa da podjelimo linkove od 2000-te koje je sve penale, kazne, krađe i podmićivanje novinara Samsunga vezano za recencije + nadodaj na to kako se smije nečijim idejama pa onda inpletira u svoju... da li te to podsjeća na onu staru: tko nekome rupu kopa sam u nju.. šta?

Ajde još jednom da vidimo našeg ljepotana:

 
I ako ga budem imao ili bilo koji telefon nego ovaj sadašnji 8" biti će u ovakvoj futroli, dakle ni u kakvoj maskici:

 
Da li ti je dosta trolanja? Ja ne namjeravam više sa tobom u raspravu ulaziti vezano za Mi 11, tako da sada možeš i roman napisati.

Because anything Korea does, Japan does it better.
12 godina
offline
Xiaomi Mi 11

lg g4, samsung note 3 2013 imali su prirodnu šivanu kožu na pozadini, umjesto ove vegan (čitaj: umjetne, plastične) kože na mi 11.

da je to samo na razini gimmicka govori i povijest jer ta koža, prava ili umjetna nije zaživjela osim na onim vertu bolesnoćama od par tisuća dolara, ako i oni uopće još postoje.

 

uglavnom, "inovacija" radi sebe same, da mogu opravdat novi fon i novu cijenu. umjesto tih debilana neka se fokusiraju na miui, soft support i goruće probleme koje imaju na nizu modela, od entry do flasgship razine.

eto bivši mi 9t pro koji sam predao bratu dan danas nema funkcionalne gmail notifikacije, nešto toliko banalno, a kao flagship fon. javim se za problem - dobijem automatski odgovor - dear frend, clear cache i hard reset i likovi zatvore ticket. otvornim novi, ista stvar. 

 

hardverski dijelom odlični (puno rama, guraju dobre soc-eve, kamere osrednje na svemu osim flagship modelima), a dijelim užani (haptic motor nepostojeći, earpeace ili preglasan - npr poco x3 ili pretih), softverski i sa podrškom su dno dna. ko i ostali kinezi. 

 

koliko su ti kinezi donesli dobra na tržište, toliko su i napravili zla jer su ubili kvalitetnu konkurencijom jeftinom kvantitetom. lg, htc, sony i motorola jedva živi. jedino tko je profitirao je zapravo apple jer su se razgranali na sve tržišne segmente i nikad više fonova nisu prodali nego zadnje godine.

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 11
Fanu kaže...

 

Samsung bloatware je i dalje beba naspram Xiaomi bloatwarea - evo ti lista s cim dolaze xiaomi mobiteli instalirani:

 

https://technastic.com/xiaomi-bloatware-list-miui/

Majke mi nešto debilnije nisam odavno pročitao kao to što piše na tom linku, stvarno danas ima ljudi kojima je *ebeno dosadno u životu.

 

Bloatware je po njemu youtube, camera app, web browser, printing service, calendar, stock clock 

Očito lik ne zna definiciju riječi "bloatware".

 

Vidiš meni je upravo velika prednost MIUIa što dolazi sa hrpom meni KORISNIH aplikacija pa se ne moram za*ebavati tražiti app za kalkulator, notes, kalendar, file manager itd. A kome to ne odgovara pa nek si stavi čisti "goli" Android i uživa što na njemu nema ništa. Iz istog razloga mi je Mi A serija sa stock Androidom bila bezveze jer sam za svaku sitnicu trebao tražiti app što je meni nepotrebno trošenje vremena.

 

Po ovom liku bi trebalo sve izbaciti i ostaviti valjda samo kernel i onda bi to bilo to. 

 

Istom tom logikom je i iOS pun bloatwarea.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 11
Apachy kaže...

eto bivši mi 9t pro koji sam predao bratu dan danas nema funkcionalne gmail notifikacije, nešto toliko banalno, a kao flagship fon. javim se za problem - dobijem automatski odgovor - dear frend, clear cache i hard reset i likovi zatvore ticket. otvornim novi, ista stvar. 

 

hardverski dijelom odlični (puno rama, guraju dobre soc-eve, kamere osrednje na svemu osim flagship modelima), a dijelim užani (haptic motor nepostojeći, earpeace ili preglasan - npr poco x3 ili pretih), softverski i sa podrškom su dno dna. ko i ostali kinezi. 

 

koliko su ti kinezi donesli dobra na tržište, toliko su i napravili zla jer su ubili kvalitetnu konkurencijom jeftinom kvantitetom. lg, htc, sony i motorola jedva živi. jedino tko je profitirao je zapravo apple jer su se razgranali na sve tržišne segmente i nikad više fonova nisu prodali nego zadnje godine.

Mi 9T Pro nije nikakav flagship.

 

Mi 11 ima vjerojatno najbolji ili jedan od najboljih haptic motora na tržištu. Kod stotinu modela koje izbace normalno da ima modela sa određenim manama.

Kamere osrednje, a imaju kamere bolje nego iti jedan Google Pixel, što bi onda za njih rekao kad tri generacije guraju identičan senzor.

 

Sve što pišeš je nepotrebno generaliziranje i stavljanje svih Kineza u isti koš.

Postoje škart proizvođači, postoje oni koji tek grade brend, a postoje i ozbiljni etablirani proizvođači i to što su Kinezi nema nikakve veze i ne znači automatski da su smeće.

Softwareski su jako dobri, a uz to imaju ogromnu "open" zajednicu koja razvija ROMove.

 

Današnje Kineze je stvorila Amerika, pa kako se kaže "what goes around comes around".

 

Jedan NIO će pregaziti TESLU kroz 2-3 godine, a od 2028 će Kina preuzeti primat kao vodeća ekonomska i gospodarska sila.

 

Apple se dijelom prodaje i jer imaju agresivnu politiku i pumpanje ljudske paranoje kako ih Kinezi prisluškuju preko svojih uređaja, a siroti Ameri iznimno poštuju našu privatnost. 

11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11
mzopg kaže...
Fanu kaže...

 

Samsung bloatware je i dalje beba naspram Xiaomi bloatwarea - evo ti lista s cim dolaze xiaomi mobiteli instalirani:

 

https://technastic.com/xiaomi-bloatware-list-miui/

Majke mi nešto debilnije nisam odavno pročitao kao to što piše na tom linku, stvarno danas ima ljudi kojima je *ebeno dosadno u životu.

 

Bloatware je po njemu youtube, camera app, web browser, printing service, calendar, stock clock 

Očito lik ne zna definiciju riječi "bloatware".

 

Vidiš meni je upravo velika prednost MIUIa što dolazi sa hrpom meni KORISNIH aplikacija pa se ne moram za*ebavati tražiti app za kalkulator, notes, kalendar, file manager itd. A kome to ne odgovara pa nek si stavi čisti "goli" Android i uživa što na njemu nema ništa. Iz istog razloga mi je Mi A serija sa stock Androidom bila bezveze jer sam za svaku sitnicu trebao tražiti app što je meni nepotrebno trošenje vremena.

 

Po ovom liku bi trebalo sve izbaciti i ostaviti valjda samo kernel i onda bi to bilo to. 

 

Istom tom logikom je i iOS pun bloatwarea.

 

obrati pozornost samo na Xiaomi Bloatware i MIUI Bloatware kategorije na linku koji sam stavio - navedena je hrpa aplikacija koje standardno dolaze sa androidom
sto ce mi xiaomi calculator, file manager ili gallery app ako to vec dolazi standardno sa androidom? ako ti toliko treba xiaomi inacica tih aplikacija, skini ih sa play storea

 

bloatware spominjem samo zato sto se Envy pozalio na samsung bloatware, ignoriravsi cinjenicu da xiaomi ima hrpu svog bloatwarea instaliranog na svojim mobitelima (uostalom ima i svaki drugi proizvodjac, ukljucujuci i google sa svojom pixel linijom telefona - znam jer imam Pixel 4A koji dolazi sa hrpom beskorisnog drloga od aplikacija)

navoditi to kao minus samsungu a praviti se da istu stvar ne radi i xiaomi (i svi ostali proizvodjaci) je debilno - no sto ocekivati od Envya...

 
"Jedan NIO će pregaziti TESLU kroz 2-3 godine" > Na osnovu cega? Tesla se masovno siri i imaju tvornice svojih auta u sj. americi, aziji i uskoro u europi + imaju rasirenu mrezu svojih superbrzih tesla punionica + imaju preko 10g iskustva razvoja baterija, imaju najnapredniji softver za autonomnu voznju i imaju brand recognition
Ne vidim kako ce NIO postici isto u samo 2-3 godine.

 
"Apple se dijelom prodaje i jer imaju agresivnu politiku i pumpanje ljudske paranoje kako ih Kinezi prisluškuju preko svojih uređaja, a siroti Ameri iznimno poštuju našu privatnost." > apple se prodaje jer proizvode kvalitetne mobitele i imaju najbolju softversku podrsku od bilo kojeg drugog proizvodjaca mobitela

Sto se tice spijuniranja - ako nas vec svi spijuniraju, zapitaj se zelis li da to bude od strane zapada, tj amera koji su nam saveznici i koji jos propagiraju slobodu govora (neces zavrsiti u gulagu ako seres protiv predsjednika) ili kinezi sa svojom komunistickom partijom koja je protiv slobode govora i koja se ne libi zatvarati/ubijati vlastite gradjane oko gluposti (tipa da seres protiv vlade)?

Bolje i ovakva amerika nego kinezici koji te doslovno anal probaju prilikom ulaska u zemlju: https://www.thetimes.co.uk/article/china-makes-anal-swab-covid-tests-compulsory-for-foreign-arrivals-mvthjq8c7

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2021 15:26 (Fanu).
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11
Fanu kaže...

 

obrati pozornost samo na Xiaomi Bloatware i MIUI Bloatware kategorije na linku koji sam stavio - navedena je hrpa aplikacija koje standardno dolaze sa androidom
sto ce mi xiaomi calculator, file manager ili gallery app ako to vec dolazi standardno sa androidom? ako ti toliko treba xiaomi inacica tih aplikacija, skini ih sa play storea

 

 

 

 Da li si ikad koristio xiaomi telefon?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 11
Fanu kaže...

 

obrati pozornost samo na Xiaomi Bloatware i MIUI Bloatware kategorije na linku koji sam stavio - navedena je hrpa aplikacija koje standardno dolaze sa androidom
sto ce mi xiaomi calculator, file manager ili gallery app ako to vec dolazi standardno sa androidom? ako ti toliko treba xiaomi inacica tih aplikacija, skini ih sa play storea

 

bloatware spominjem samo zato sto se Envy pozalio na samsung bloatware, ignoriravsi cinjenicu da xiaomi ima hrpu svog bloatwarea instaliranog na svojim mobitelima (uostalom ima i svaki drugi proizvodjac, ukljucujuci i google sa svojom pixel linijom telefona - znam jer imam Pixel 4A koji dolazi sa hrpom beskorisnog drloga od aplikacija)

navoditi to kao minus samsungu a praviti se da istu stvar ne radi i xiaomi (i svi ostali proizvodjaci) je debilno - no sto ocekivati od Envya...

 
"Jedan NIO će pregaziti TESLU kroz 2-3 godine" > Na osnovu cega? Tesla se masovno siri i imaju tvornice svojih auta u sj. americi, aziji i uskoro u europi + imaju rasirenu mrezu svojih superbrzih tesla punionica + imaju preko 10g iskustva razvoja baterija, imaju najnapredniji softver za autonomnu voznju i imaju brand recognition
Ne vidim kako ce NIO postici isto u samo 2-3 godine.

 
"Apple se dijelom prodaje i jer imaju agresivnu politiku i pumpanje ljudske paranoje kako ih Kinezi prisluškuju preko svojih uređaja, a siroti Ameri iznimno poštuju našu privatnost." > apple se prodaje jer proizvode kvalitetne mobitele i imaju najbolju softversku podrsku od bilo kojeg drugog proizvodjaca mobitela

Sto se tice spijuniranja - ako nas vec svi spijuniraju, zapitaj se zelis li da to bude od strane zapada, tj amera koji su nam saveznici i koji jos propagiraju slobodu govora (neces zavrsiti u gulagu ako seres protiv predsjednika) ili kinezi sa svojom komunistickom partijom koja je protiv slobode govora i koja se ne libi zatvarati/ubijati vlastite gradjane oko gluposti (tipa da seres protiv vlade)?

Bolje i ovakva amerika nego kinezici koji te doslovno anal probaju prilikom ulaska u zemlju: https://www.thetimes.co.uk/article/china-makes-anal-swab-covid-tests-compulsory-for-foreign-arrivals-mvthjq8c7

 

 Ne želim ih skidati sa stora, upravo zato i koristim MIUI jer mi odgovara sve što dolazi uz njega. Ne mislim da Android skin (UI) mora dolaziti čist od svega. Svaki od njih ima svoju "kolekciju" appova, a korisnik će si odabrati onaj koji mu najbolje odgovara.

 

Ono što trebaju napraviti je da se sve te aplikacije mogu jednostavno obrisati ukoliko nekome ne trebaju. Koliko vidim tu napreduju iz verzije u verziju i sa 12.5 stiže i ta mogućnost.

https://www.androidpolice.com/2021/02/08/xiaomi-will-let-you-uninstall-system-apps-in-miui-12-5-heres-when-it-will-come-to-your-phone/

 

Ne bi ulazio u raspravu Samsung - Xiaomi. Po meni je bloatware nešto od čega malo tko ili nitko ima nekakve koristi, a tamo nabrojane aplikacije su uglavnom korisne velikom broju korisnika.

 

Po pitanju NIO vs Tesla, vidjeti ćemo kroz par godina. NIO ima drugačiji koncept, ima ogromno tržište, ima suradnju s Nvidiom. Što kažeš na opciju punih baterija za 3min. za 50kn. To je oko 500km range za 50kn = 10kn po 100km. Takvo je trenutno stanje u Singapuru.

 

Evo i kako to radi:

 

Ne mislim da će Tesla propasti, ali će imati daleko manji udio na tržištu. Pa oni trenutno zarađuju više na bitcoinu nego od prodaje vozila. 

Tesla trenutno prodaje 10 puta više vozila nego NIO, pa će biti zanimljivo pratiti razvoj situacije.

 

Anegdota na račun Kineza i Amera možemo izvući na tisuće, nisu cvijeće ni jedni ni drugi. Niti je Amerika liberalna koliko se propagira niti Kina rigorozna, ali da ima puno prostora za napredak kod jednih i drugih, sigurno ima. "Rat" između njih je u punom zamahu i biti će tu još svega i svačega.

 

Jesi li vidio report zašto su uveli restrikcije na Xiaomi dionice i sl.? Zato što je direktor Xiaomija dobio nekakvu nagradu od kineske vlade za doprinos u gospodarstvu. Tipično izmišljanje razloga kako bi se obuzdala konkurencija.

 

According to the legal filing, the U.S. is citing an award given to Xiaomi founder Lei Jun as part of the reason why the U.S. DoD is blacklisting the company. Mr. Jun received the “Outstanding Builder of Socialism with Chinese Characteristics” award in 2019 from the Chinese Government’s Ministry of Industry and Information Technology (MIIT).

 

Another reason cited behind the ban was Xiaomi’s “ambitious investment plans in advanced technologies such as 5G and artificial intelligence”

 

https://xda-developers.com/xiaomi-us-government-chinese-military-blacklist/

 

Ovakve odluke bi mogle natjerati Kineze da uspostave vlastitu proizvodnju poluvodiča, a ako dođe do toga onda je američko gospodarstvo na*ebalo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2021 17:39 (mzopg).
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 11

Tukididova zamka zbog koje je Sparta zaratila s Atenom. Ameri pokušavaju izbjeći oružani sukob "podrezivanjem" tehnoloških ambicija suparnika.

 

https://www.belfercenter.org/thucydides-trap/overview-thucydides-trap

 

Back on topic. :D

 

Ja sam na Samsungu godinama, ali sam bez beda povukao obarač za Xiaomi. Prema recenzijama i specifikacijama sviđa mi se što nudi. Imam Note 8 3 i pol godine, zadovoljan sam, ali polako je zastario i neke aplikacije više nisu dostupne za njega. 

 

Možda ću pogriješiti, možda mi bude teže se prilagoditi, nedostajat će mi olovka koju rijetko koristim, ali ipak mi dobro dođe za potcrtavanje, označavanje na slikama i slično, ali ipak, pošto mi treba najveći mogući ekran za čitanje pdfa, izbor je bio S21 Ultra, Note 20 Ultra ili Mi 11 s usisivačem. Financijski je prevagnulo i vjerujem da će za moje potrebe Xiaomi biti i više nego ok za iduće 2-3 godine.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Mi 11

ja sam isto na note8 i gledam sta uzeti za iduci mobitel

 

mislim da cu cekati da izadje verzija mi 11 sa ravnim ekranom ili oneplus 9 sa ravnim ekranom (mislim da je obicni s ravnim a pro sa zaobljenim prema slikama)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11
mzopg kaže...
R36 kaže...
Fanu kaže...

mi 9 (i sve njegove inavice) dobio tek jedan OS upgrejd? koliko vidim sa android 9 na android

xiaomi inace toliko los sa OS updejtima?

izgleda da cu odustati od mi 11 - gledam sad na par reviewa da zakrivljeni ekran uzrokuje nezeljene dodire

to me dosta zivcira na trenutnom note8

iduci mob def ravan ekran..

 Note 20 Ultra - isto.

 

A na P40 Pro koji ima zakrivljeniji ekran od svih navedenih - nikad problema sa neželjenim dodirima.

 Mi Note 10 niti jednom nisam imao tih "neželjenih dodira" u 6-7 mjeseci korištenja. Ako netko i ima može to dodano podesiti u postavkama pa poveća područje koje hvata "touch".

Unatoč tome moram priznati da mi je flat display draži od ovog zakrivljenog. Kod zakrivljenog jedinu prednost vidim što uređaj stvarno lijepo leži u ruci i mogu manje više sve raditi sa jednom rukom, ali ne sviđa mi se kako se tekst skrola kroz taj zakrivljeni dio i prelijevanje boja.

 Kakva podešavanja gdje hvata a gdje ne. Ja očekujem da to sve bude podešeno kao što je bilo na P40 Pro.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 11
R36 kaže...

 Kakva podešavanja gdje hvata a gdje ne. Ja očekujem da to sve bude podešeno kao što je bilo na P40 Pro.

 Meni po defaultu radi ok, bez da sam nešto podešavao, ali koristim ga sa zaštitnom maskom pa i to utječe, a ako nekome hvata više nego što bi trebao to može dodatno podesiti u postavkama.

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 11

To je neki testni primjerak ili je negdje već krenula isporuka

11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11
Hamanu kaže...

To je neki testni primjerak ili je negdje već krenula isporuka

 Isporuka Mi11 krece u hr 30.03.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 11

Prednarudžbe preko t-coma počinju s isporukom od ponedjeljka, 15. 3. nego sam mislio da je prethodni poster već dobio. :) Krivo shvatio.

11 godina
offline
Xiaomi Mi 11

Super, znaci od ponedjeljka mozemo ocekivati mi 11 na njuskalu :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 11

Ne mogu vjerovati, već 5 /50 strana drvite po S21 ili Mi11, a nitko ne razmišlja o glavnoj temi i pravoj konkurenciji za Xiaomi na njihovom glavnom tržištu !

 

Dakle; HUAWEI

Osnova cijele priče i flagship ( ali i midrange) je brand building za Xiaomi u odnosu na vladajući Huawei na kineskom tržištu.

Dio teme se odnosi i na mid low range u Indiji, ali o tom potom..

 

Dakle, Mi 11 jest hibridna konkurencija P40 Pro / Mate 40 Pro, tu bi trebala biti i rasprava...i molim, bez argumentcije o GMS u, please !

Čini mi se da je Huawei još uvijek u prednosti, no M11 i tu radi nered obzirom na nižu cijenu ( cca 20 % ), a svi vole jeftino, jelte...

Više bih volio konstrultivni komentar da li je u pitanju napad na P ili Mate seriju, obzirom da sam nakon 8 godina i ja vrlo zaintrigiran oko Huawei flagshipa, narvno, zbog stvarno vrhunskih kamera, ali i velo zadovoljnih raznih profila korisnika ( od kojih neki nisu u HR ili EU, te ih ne smeta nedostatak GMS, ili im čak vrlo odgovara isto..)

 

Eto, my 5 cents...

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice