Xiaomi Mi5

poruka: 2.282
|
čitano: 451.381
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
probaj da se totalno baterija isprazni,
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi5

Pogledaj ovaj moj post iznad i budeš riješio sve

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
raza kaže...
probaj da se totalno baterija isprazni,

 Ne treba praznit bateriju, samo napravi ovak kak sam i ja, ja sam se yebal 3 dana s tim dok nisam našel soluciju...

15 godina
offline
Xiaomi Mi5

evo ovo su mi odgovorili sa sluzbenog foruma.

 

 

"It's hard to get an official statement.

But to tell that your ROM is not official is simple.

Your states: MIUI Global 7.3 | Stable 7.3.4.0.0 (MAACNDD)  - what's a lie and fake.
A true stable ROM is (MAAMIDD).
Like here: Version: Version: V7.3.10.0.MAAMIDD (MIUI7)
The ROM you have is a violated China ROM, what the (MAACNDD) implies ... the CN is for China.

Be stubborn and friendly escalate this and do whatever Aliexpress wants from you. This may take time and you are requested to make videos and pictures, take the time it needs; prepare yourself for this.

Collect evidence.

Ask if you have questions, somebody else might help you more and better.

Edit:
Also the 2nd 0 should not be there. The official ROm has only 7.3.4.0 and nothing more."

 

Ono sto sam ja trazio od TopOne je da mi posalju original sealed box i nista vise. Sve bi ostalo ja sredio.

Jos sam im rekao da cu im vratit mob, a kad ono oni onako bezobrazni, e to me je pogodilo.

Nego se ja bzvz moram mucit sada.

Posalji ono sto sam platio, ono sto sam rekao i nece bit problema. Gotova stvar....

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2016 13:48 (jojo_surf).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Mi5

Ako mobitel radi u smislu da nije neispravan, neznam dal ti se isplati sad natezat s njima. Znas da budes imao samo dodatne troskove slanjem u kinu i dodatno budes morao platiti dostavu nazad.. jer ako si dobio ispravan mobitel tesko da ti bude prosao dispute..

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
red_bull kaže...

Ako mobitel radi u smislu da nije neispravan, neznam dal ti se isplati sad natezat s njima. Znas da budes imao samo dodatne troskove slanjem u kinu i dodatno budes morao platiti dostavu nazad.. jer ako si dobio ispravan mobitel tesko da ti bude prosao dispute..

Oprostite, ali vi ocito ne razumite o cemu se ovdje radi. Ovdje se radi o tome, da oni nisu poslali ono sto su rekli da ce poslat i sto im je receno.

To je isto da ti narucis npr Xiaomi Mi5 bijeli ispravni 100, a tebi dode crni sa 50% funkcionalnosti.

Ja ne razumijem sto je tu tesko za razumit. Oni imaju opcije:

1. Sealed original box

2. Unsealed, flashed with multi lang and google play.

Ja sam im rekao "sealed original box" bez da ga taknu. Znaci ja ne zelim da ga neki tamo kinez dira sa svojim masnim prstima i da prcka po njemu.

Sto tu nije razumljivo?

To je neprofesionalno.

Ja sam probao na razuman nacin pricat s njima, ali to se ocito ne moze.

Ja sigurno necu imat dodatne troskove slanje nazad jer nije moja greska.

Vec sam pricao sa aliexpress supportom i rekli su mi da ako imam video gdje se izricito vidi da nije vakumiran imam jako puno izgleda u moju korist, a to imam.

 

EDIT: Ovdje je link sa sluzbenog foruma Klik MIUI Forum

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.7.2016 11:46 (jojo_surf).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5

Nemoj odustat, traži povrat novca ili novi mobitel. Pošalji film kao dokaz.

Meni je crko nakon tjedan dana.

Meni nisu htjeli slati novi nego sam dobio povrat od aliexpresa.

Povrat sam morao napraviti i poslat običnom poštom ( tako su napisali TopOne) i da se ispričavaju......

Cijena slanja u Kinu običnom poštom ( preporučeno) da možeš je pratiti je oko 90 kn. Vrijeme putovanja zg-shengen cca 26 dana.

Kada dobiju natrag, aliexpres sutradan poslao novce na amex.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Okej... I ja sam dobio mob sa fake ali to sam si sam kriv jer nisam tražio sealed sa Oppomarta.
Enivej, mislim da se sada oko toga svađati stvarno nema smisla.

Trebalo mi je ravno 20 minuta da preko Mi PC Suite gore stavim prvo stable, a onda preko Updater app China dev rom... Nakon toga unlock, pa TWRP sa Flashify i za kraj Xiaomi.eu ROM bio je na mobu za manje od sat i pol vremena otkad sam otvorio kutiju.
Tko pod drugim jamu, ja mu mamu.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Btw... Koji protektivni cover koristite?

Ja imam ovaj Nillkin bijeli i stvarno je dobar, samo kaj povuče boju od traperica pa je plan na rubovima.
Inače izrada, fit i osjećaj u ruci odlični!

P.S. da li se može na mobu zamijeniti zadnja strana, da li je to netko uspio skinuti... Bilo bi lijepo kad bi bila za kupiti pozadina od bambusa
Tko pod drugim jamu, ja mu mamu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Samo sa onim vakumskim se povuce pozadina..imas na yt kak bara to radi
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Da... Thx našao
Samo kaj je koma to kaj nigdje nema replacement covera od pravog drveta, samo plastika.

Frend ima Mi Note i taj ima bamboo cove i feeling u ruci je odličan
Tko pod drugim jamu, ja mu mamu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Bok,
naručio sam crni Mi5 s Top One s Aliexpressa. Tražio sam sealed box, a vidim da je gore netko vec imao problema s tim. U poruci su mi ovi s Top One odgovorili da će poslat sealed, pa se nadam da ce tako i biti.
Mobitel bi mi trebao stići za koji dan, pa bih vas molio da mi objasnite sve što i kako s njim kada ga dobijem. Neke savjete, upute i slično. Inače nemam iskustva s androidom jer sam dosad bio na windowsu tako da mi to sve igranje i prčkanje po sustavu nije baš poznato.
Hvala

 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Sutra naručujem frendu sa top-one mi5. E sada nezz da narucim sealed box ili ne? posto vidim da ima problema sa romovima a na stranici pise da dolazi sa global romom i ima ota update. Jel dobio tko mob sa službenim global romom?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
kod zadnjeg updejta na kineskoj verziji mi ne pokazuje č,ć,ž na fejsu kod externih linkova umjesto njih ostavi se prazan prostor. nisam valjda jedini...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
matecro007 kaže...
kod zadnjeg updejta na kineskoj verziji mi ne pokazuje č,ć,ž na fejsu kod externih linkova umjesto njih ostavi se prazan prostor. nisam valjda jedini...

 Zašto ne staviš EU multi?? Inače meni ova zadnja MULTI verzija 6.6.30 uopće neće radit, prvo mi je ostalo na boot logo, a sad nakon ponovnog reflešanja mi boota i ponovno instalira ispočetka i tako u krug

11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
David87 kaže...
matecro007 kaže...
kod zadnjeg updejta na kineskoj verziji mi ne pokazuje č,ć,ž na fejsu kod externih linkova umjesto njih ostavi se prazan prostor. nisam valjda jedini...

 Zašto ne staviš EU multi?? Inače meni ova zadnja MULTI verzija 6.6.30 uopće neće radit, prvo mi je ostalo na boot logo, a sad nakon ponovnog reflešanja mi boota i ponovno instalira ispočetka i tako u krug

 Nisam proucavo te romove tako da neznam to napravit. Jos i rootanje. Nakon jailbrejkanja iphona nisam siguran da bi se upustio u te vode opet. 
Sta se dobije s tim romom? 

15 godina
offline
Xiaomi Mi5

Evo ukratko da vam odgovorim kako je prosao dispute:

 

Solutions:
  Option 1: No return    partial refund   15.00    USD
  Option 2: Return goods    full refund   371.31    USD ( Seller pays the returning shipping fee)

 

 

Ako imate problema, a nije vasa krivica, uvijek trazite da prodavac placa return shipping fee.

Uvijek trazite original sealed box. Da se ne morate zajebavat bzvz sa otkljucavanjem i flashingom. Onako samo odete na update i to je to.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi5

meni je fascinantno kako kinezi rade taj "Quality control" i flešanje njihovog kuhanog ROM-a

pogledaj samo redmi note 3 temu, svaki je mob prošao tu kontrolu a ljudi dobiju aparate na kojima bar neka stvar ne radi

sealed box narode uvijek, stigne mob, snimaj unboxing i amen

znam, bilo je slučajeva da je sealed box zatražen i stigne mob otvoren, u tom slučaju opet imaš dokaz kaj si tražio a nisi dobio,

jedan plus više za tebe ako se moraš ganjati oko dispute

ja sam pobornik xiaomi.eu ROM-a

neka vas riječ "Stable" ne zavarava da navedeni ROM nema nekakvih bug-ova

manje naravno u odnosu na dev verziju, ali nađe se

MIUI HR TRANSLATOR
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2016 15:37 (MASVA).
 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
jojo_surf kaže...

Evo ukratko da vam odgovorim kako je prosao dispute:

 

Solutions:
  Option 1: No return    partial refund   15.00    USD
  Option 2: Return goods    full refund   371.31    USD ( Seller pays the returning shipping fee)

 

 

Ako imate problema, a nije vasa krivica, uvijek trazite da prodavac placa return shipping fee.

Uvijek trazite original sealed box. Da se ne morate zajebavat bzvz sa otkljucavanjem i flashingom. Onako samo odete na update i to je to.

 

 Znači dobio si pare nazad, a mob si vratio već prije toga ili?

15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Razmišljam o kupnji, ali me malo brine signal. Imam doma Mi4 i ima lošiji signal nego moj Cubot gt99 (mjereno aplikacijom Network Signal Info), a budući da sam u području s lošim signalom, to se dosta osjeti kod poziva.

 

Ima li netko volje isprobati signal (na području koje je slabije pokriveno) s istom aplikacijom na Mi5 i nekom drugom mobitelu pa da usporedi i napiše rezultate testa.

Razlika kod Mi4 je sljedeća:

Cubot: Net strength: -99 dBm

Xiaomi: Net strength: -105 dBm pa do -109dBm

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Mi5

evo ovakva je situacija bila.

uzea san prvu soluciju jer san flasha mobitel na 7.5.2.0 i radi bez problema. sve super ... wifi mi trosi bateriju cak 0% ili 1% sto je super.

dobia sam 15 dolara nazad + popust za sljedecu kupovinu.

 

ali uvijek trazite sealed original box. jer sve sto trebate je otici na updater i to je to. jer sa sljedecim update-om, dobit ce te i google play i sve ostalo.

 

cheeers

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Dosta sam pročitao tema oko TWRP Mi5 ali još nisam našao nijedan tutorijal gdje nije bilo korisnika koji nisu uspjeli ili su zabrickali mob.

Imam zadnji kinez 7.5.4.0. stable a htio bi prijeći na Global.

Otključan je bootloader.

Da li netko može tko je uspio sa TWRP flashat da napiše postupak

- koji win

- koji TWRP

- postupak TWRP

....

 

Bilo bi dobro za sve koji bi htjeli da ne lutaju po forumima i naravno da ne unište smartfon zbog neke sitnice.

Zahvaljujem se unaprijed

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
jojo_surf kaže...

evo ovakva je situacija bila.

uzea san prvu soluciju jer san flasha mobitel na 7.5.2.0 i radi bez problema. sve super ... wifi mi trosi bateriju cak 0% ili 1% sto je super.

dobia sam 15 dolara nazad + popust za sljedecu kupovinu.

 

ali uvijek trazite sealed original box. jer sve sto trebate je otici na updater i to je to. jer sa sljedecim update-om, dobit ce te i google play i sve ostalo.

 

cheeers

 Ja sam jučer oko 13h naručio sebi mi5, top one, aliexpress.
Sad sam im napisao da mi pošalju sealed, i da će bit kao poklon (tamo piše da će brže poslati, ako je za poklon), pa da želim sealed i original paket.
Hvala ti što si napisao ovaj post.

Znači samo kad ga dobijem odem na update i dobivam play store?

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Ako je zapečaćen box onda bi trebao dobiti kinesku verziju.

Ne znam da proizvođači imaju 2 boxa sa različitim SW ( global i kinez).

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi5

Mobitel bi mi trebao stići na početku idućeg tjedna.
Čitao sam da se dosta dugo čeka unlock za bootloader, pa sam jučer poslao, budim se danas i vidim stigao mi je SMS da sam dobio dozvolu za unlock.
Sad me zanima, kad mi stigne mob, mogu li odmah staviti xiaomi.eu ili moram nešto prije toga napraviti?
Mobitel bi trebao stići sa "customer china rom-om".

LINK, samo slijedim ovaj tutorijal i sve bi trebalo biti ok?
Koju metodu koristiti?
I što znači ovaj (boldano)"Download TWRP+edited boot.img and install via Fastboot", jel to trebam nešto sam editat ili nađem negdje na netu?

Imajte malo razumjevanja i u kratkim, jednostavnim crtama pokušati objasniti, ovo će mi biti prvi put da rootam (stavljam custom rom) na mobitel.
Hvala

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5

LINK, samo slijedim ovaj tutorijal i sve bi trebalo biti ok?
Koju metodu koristiti?
I što znači ovaj (boldano)"Download TWRP+edited boot.img and install via Fastboot", jel to trebam nešto sam editat ili nađem negdje na netu?

 

Pozz!

Prije svega moraš unlockat bootloader (pomoću njihove aplikacije na klik).

Ja sam koristio prvu metodu (MiFlash) i sve je prošlo u najboljem redu. Uglavnom zadovoljan sam mobitelom i baterijom (oko 6 sati sot, ponekad i više).

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.7.2016 16:19 (brka911).
12 godina
offline
Xiaomi Mi5

Evo da javim dojmove.
Stigao mi je danas moj mi5, naručen sa aliexpress od Top One, DHL dostava(bez carine).
Naručio sam sealed box (vakumiran), dobio sam uz mob još masku, dvije folije, i adapter za našu utičnicu.
Mob je došao sa kineskim romom (dva jezika na njemu: kineski i engleski), kad odaberete engleski jezik, on je uvelike zastupljen, ali još uvijek ima kineskog u aplikacijama i postavkama.
Uglavnom, za unlock bootloadera je potrebno da se prijavite na mobu u svoj mi account i dalje sve ide preko miunlock windows aplikacije na računalu, traje jako kratko.
Ja sam nakon toga odlučio staviti xiaomi.eu rom, preko miflash windows aplikacije, samo flashanje mobitela je trajalo 94s i čekao sam otprilike 10min dok se mob upalio.
Ja sam jako zadovoljan i s mobom i s xiaomi.eu romom, oboje odlično rade.  
LP

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Možeš li napisati točno koji si Miflash, ROM i koji Windows koristio?

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2016 19:51 (radler).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
radler kaže...

Možeš li napisati točno koji si Miflash, ROM i koji Windows koristio?

 Sve sa ovog LINKA, miflash mi piše samo gemini (verzija?? ili samo govori za koji je mob??), ROM: xiaomi.eu "Stable 7.2.13.0 for MiFlash" i Windows 10 Pro x64.

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
15 godina
offline
Xiaomi Mi5

Ja sam slijedio ovaj LINK i sve je bilo u redu na kraju.

Isto tako imate i ovo =>>> KLIK

 

Pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice