Xiaomi Redmi Note 3

poruka: 5.327
|
čitano: 825.199
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3

Jedina razlika je velicina, koliko sam vidio rade cak i romovi od kenzo na special editionu tako da mozes stavit stock android ako zelis.
Ovdije mozes nac caseove za special edition

 

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/accessories/list-accessories-case-kate-version-t3459765/page62

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.4.2017 21:50 (Marsel007).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Poz, vec sam skoro godinu dana na Resurrection Remix marshmallow i mislim da je vec dosta proslo od kad postoje nougat romovi, valjda su manje vise sve bugfixali. Jel koristi netko nougat ? Koji rom bi preporucili?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3

Ja koristim RR nougat, jedno vrijeme su kamera i torch bili buggani, ali to je popravljeno sada, jedini bug koji sam ja primjetio je taj da u quick settingu nemozes ikone koje su na dnu povuc skroz gore, samo najednom nestanu dok ih vuces, ali meni najbitnije su na vrhu tako da nije veliki problem.

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-resurrectionremix-5-8-0-t3507433

 

EDIT

O ovom bugu pricam

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.4.2017 13:50 (Marsel007).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Ok, ovo se ne cini bas ozbiljno, a jel mozes ostale pomica, tj. ove iznad njih?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3

Ove pri vrhu se mogu pomicat, na viedu se vidi koliko ih mozes pomicat dok ne nestanu, a mozes i stavit vise ikona u jednom redu u opcijema, pa je lakse pomicat

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 3

Ima li netko probleme sa punjenjem mobitela (Redmi Note 3 PRO Global Version). Mobitel nije rootan. Verzija MUI-a je 7.4.13. Kad se mobitel stavi na punjenje kad je iskključen kao da se stalno restartira, a ako se puni kad je uključen konstatno se pojavljuje ona poruka za slab postotak baterije, isključuje se i uključuje ekran bez restartiranja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.4.2017 14:14 (fighterZu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Si probal drugi adapter ili kabel? Ko da gubi kontakt negdje se ponasa
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
blackeagle29 kaže...
Si probal drugi adapter ili kabel? Ko da gubi kontakt negdje se ponasa

 Da. Probao sam i drugi kabel koristiti. Tj. drugi punjac. Nadam se da problem nije do USB porta.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.4.2017 15:38 (fighterZu).
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 3

note 3 mi je došao brickan, znači nema updejtanja. flashtool mi neće raditi, probo sam ovu metodu

 

http://xiaomitips.com/guide/how-to-unbrick-redmi-note-3-snapdragon-best-solution/

 

sve ok prođe jedino što zapnem na kenzo imager, ne mogu ga pronaći isprobavam global stable stavit

 

Step 7 – On MiFlash tool, click on the Browse button and locate the folder of extracted Fastboot ROM.

 

kaj krivo radim?

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Ima li tko problema sa Zabom nakon zadnjeg update MIUI 8 Global 7.4.13 Beta ?
Zaba se ruši i nakon reinstala isto.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Hapyvlado kaže...
Ima li tko problema sa Zabom nakon zadnjeg update MIUI 8 Global 7.4.13 Beta ?
Zaba se ruši i nakon reinstala isto.

 u mi5 temi se isto zali par ljudi na to pa pogledaj tamo

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Brunocro kaže...

note 3 mi je došao brickan, znači nema updejtanja. flashtool mi neće raditi, probo sam ovu metodu

http://xiaomitips.com/guide/how-to-unbrick-redmi-note-3-snapdragon-best-solution/

sve ok prođe jedino što zapnem na kenzo imager, ne mogu ga pronaći isprobavam global stable stavit

Step 7 – On MiFlash tool, click on the Browse button and locate the folder of extracted Fastboot ROM.

kaj krivo radim?

 Imaš Snapdragon? Moram pitati :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3

hehe da, sd je.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Brunocro kaže...

hehe da, sd je.

 Probao si da više verzija flash toola? Gdje god čitam o tome, piše da ako se pojave problemi, preporučaju isprobavanje s drugom verzijom flash toola.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3

Ma 3 verzije sam probao. sad isprobavam ovo što sam naveo u linku, i nemogu naći taj kenzo image file.

Ali sam našao da ga mogu dobiti sa kichenom, pa ću probati to, tj.repack fastboot rom

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Brunocro kaže...

Ma 3 verzije sam probao. sad isprobavam ovo što sam naveo u linku, i nemogu naći taj kenzo image file.

Ali sam našao da ga mogu dobiti sa kichenom, pa ću probati to, tj.repack fastboot rom

 

Bem mu vraga, kako ne možeš naći rom…

Koliko sam ja shvatio iz tvoga pisanja ,ti sve odradiš ali ti Mi Flash alat ( njega moraš koristiti za rnd3 pro ) ili  (SD) Kako ti to zoveš.

Prvo moraš skinuti  Fastboot File rom…

Ako želiš Global stable posat če : Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Stable Version Fastboot File Download

Ako želiš Global developer: Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Developer Version Fastboot File Download

Skinuti odavde ,Link:  KLIK  na to i listaj prema dolje do nekog od rom-ova koje sam ti gore napisao

Zatim ga raspakiraj na desktop računala (laptopa ) , zatim to prebaci na C: disk (ali pazi da to što si raspakirao nema još jednu datoteku u sebi .. mora pisati samo u  jednom folderu ) ( da bude jasnije znači kad klikneš na folder koji si prebacio na C: disk , treba odmah da se otvore programi  u njemu )

To mora tako biti zbog dužine zapisivanja koje ti Mi Flash alat ne može očitati

I tad  pokreni proces traženja ( dodoavanja roma ) u ti Mi Flash alat (dakle odvedi ga do toga foledera koji si premjestio na C: disk

Mora raditi ….. mislim alat ga mora naći  …(prepoznati)

Nemoj me krivo shvatiti, ali meni se čini da si ti skidao Recovery Update ,a to nije format koji prepoznaje Mi Flash alat-

Eto javi kako ide ..ako si sve radio kako treba ,nabi trebalo biti problema ( koliko sam vidio iz tvoga pisanja sve ti odradi kako treba samo ne nađe rom

Sretno

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2017 12:36 (razjaren).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
razjaren kaže...
Brunocro kaže...

Ma 3 verzije sam probao. sad isprobavam ovo što sam naveo u linku, i nemogu naći taj kenzo image file.

Ali sam našao da ga mogu dobiti sa kichenom, pa ću probati to, tj.repack fastboot rom

 

Bem mu vraga, kako ne možeš naći rom…

Koliko sam ja shvatio iz tvoga pisanja ,ti sve odradiš ali ti Mi Flash alat ( njega moraš koristiti za rnd3 pro ) ili  (SD) Kako ti to zoveš.

Prvo moraš skinuti  Fastboot File rom…

Ako želiš Global stable posat če : Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Stable Version Fastboot File Download

Ako želiš Global developer: Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Developer Version Fastboot File Download

Skinuti odavde ,Link:  KLIK  na to i listaj prema dolje do nekog od rom-ova koje sam ti gore napisao

Zatim ga raspakiraj na desktop računala (laptopa ) , zatim to prebaci na C: disk (ali pazi da to što si raspakirao nema još jednu datoteku u sebi .. mora pisati samo u  jednom folderu ) ( da bude jasnije znači kad klikneš na folder koji si prebacio na C: disk , treba odmah da se otvore programi  u njemu )

To mora tako biti zbog dužine zapisivanja koje ti Mi Flash alat ne može očitati

I tad  pokreni proces traženja ( dodoavanja roma ) u ti Mi Flash alat (dakle odvedi ga do toga foledera koji si premjestio na C: disk

Mora raditi ….. mislim alat ga mora naći  …(prepoznati)

Nemoj me krivo shvatiti, ali meni se čini da si ti skidao Recovery Update ,a to nije format koji prepoznaje Mi Flash alat-

Eto javi kako ide ..ako si sve radio kako treba ,nabi trebalo biti problema ( koliko sam vidio iz tvoga pisanja sve ti odradi kako treba samo ne nađe rom

Sretno

 baca mi cannot be less than zero a napravimkak si mi rekao

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Kako namjestiti da mi mailovi dolaze kada sam na mobilnim podatcima, sada mi se sinhronizirano samo kada sam na Wi-Fi u, ista stvar mi je i sa Gmail app i app od uredjaja, hvala
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 3

a s drugim miflashom mi javlja 

 

can not find flash_all_except_storage.bat

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3

Provjeri da ti je upaljen data, sync, i da nisi presao preko limita ako si ga postavio uopce.

 

Provjeri da ti je namjesten gmail ko na slici

 

 

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
hrcak24 kaže...
Kako namjestiti da mi mailovi dolaze kada sam na mobilnim podatcima, sada mi se sinhronizirano samo kada sam na Wi-Fi u, ista stvar mi je i sa Gmail app i app od uredjaja, hvala

 Mislim da ima više načina gdje se to može upaliti. Meni na pamet pada ovo:

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Brunocro kaže...
razjaren kaže...
Brunocro kaže...

 

 baca mi cannot be less than zero a napravimkak si mi rekao

 

Prvo . nisi napravio kako sam napisao ( trebalo je na C: disku biti , a kod tebe vidim iz slike da je na desktopu ), no nema ni veze (može i tako ) .. kod tebe nije problem s rom- om .

Tebi ne prepoznaje uređaj ( ili nisi instalirao drivere ili ti je uređaj  pokvaren „ uzidan“)

Kad je sve u redu s driverima i uređajem , tada…, kada stisneš ,refresh…. Prikaže se da je uređaj nađen (kao na slici ( u prilogu )( koju sam ti postavio i označio brojevima da se lakše snađeš) i tek tad pristupaš stiskanju gumba ,flash.

Nađi nekoga tko se malo bolje razumije u to da ti pomogne ( pri tom mislim da nađeš nekoga da ti instalira drivere i provjeri uređaj ) ili nekog forumaša koji ti je u blizini a razumije se u to, da ti to napravi.

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3

@hrcak24 pogledaj da ti sync nije upaljen samo kad si na wlanu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2017 22:18 (Dario7).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Brunocro kaže...

a s drugim miflashom mi javlja 

 

can not find flash_all_except_storage.bat

 Razjaren, nađe mi uređaj pa mi javlja ovo. a ja vidim da niti nema tog fajla u tom romu.

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 3

ako je netko na nougatu mozda bi mu ovo mogli biti zanimljivo

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 3

Imam Redmi Note 3 Pro skoro godinu dana. Kupljen je U Giztopu i na njemu od početka nije stock rom nego neki vendor rom. Budući da je radio (i još uvijek radi) savršeno, nisam se nikad upuštao u flashanje roma...

Međutim, prije par dana se očito desilo nešto što je doslovno preko noći uzrokovalo to da trajanje baterije s 3 (ponekad i 4) dana padne na jedva jedan dan!

 

U tom razdoblju ništa novo nije instalirano, ali moguće da se neka aplikacija updateala - ako uzrok tome može biti u nepravilnom radu neke aplikacije.

Instalirao sam GSam Battery Monitor i on kaže da u zadnjih 11 sati (od zadnjeg punjenja) potrošeno 53% baterije (normalno korištenje: jedan poziv, par poruka, malo interneta... nikakve igrice i sl.). Od toga od većih potrošaća pokazuje Android system: 27%, Kernel: 26%, Ekran: 26%. Ostalo otpada na korištene aplikacije koje su u pravilu potrošile do 1%.

 

Također (ne znam ima li to možda veze) taman prije par dana se baterija potrošila do 1% jer nisam mogao do punjača, a čitao sam da je štetno za li-ion bateriju kad se isprazni do kraja. Al onda sam opet pročitao da postoji zaštita od toga i da kad nam mobitel pokazuje 0% i isključi se, ima u stvari još 20% baterije - tako da zaključujem da nisam naštetio bateriji s time što je nisam na vrijeme napunio...

 

Ima li tko kakvo slično iskustvo? Prijedlog?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Veliki sam protivnik tih raznih sklopljenih prodavateljevih romovajer često uzrokuju razne probleme. Mislim da je puno bolje staviti neki od čistih Miui romova. Moj je favorit developer Miui EU.
Pa ti stoga predlažem da njega staviš. Sve potrebne korake (ovisno je li tio zaključan bootloader) ćeš naći na Xda.
Što se tiče baterije, to što se potrošila do 1% nije joj naštetilo. Postoji mogućnost da je završila svoj vijek trajanja, no to ćeš znati tek nakon što staviš potpuno čisti drugi rom...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Zahvaljujem na odgovoru!
Da... To mi je bila treća opcija. Prve dvije su bile, vidjeti s nekom aplikacijom što troši bateriju (ali ovo što sam probao nema dovoljno detaljan prikaz) i uninstalirati sve aplikacije pa vidjeti dal će se stvar popraviti pa ih vraćati jednu po jednu.
Ovaj rom kojeg predlažeš nije xiaomi official global rom? Zašto je taj kojeg predlažeš bolji? Hoće li raditi ota update s njim?
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3

Nije official, i ne radi ti OTA (moras s njihove stranice skidat cijeli rom).

Ustvari to ti je ista stvar kao i official ali nema nekih kineskih stvari koje nama u europi netrebaju.

Probao sam skoro sve romove za ovaj mob i mogu ti reci da je bivsi CyanogenMod 13

 jedan od najstabilnijih romova koji sam ikad koristio.

Ako hoces nesto noviju stvar onda mozes stavit LOS 14.1 ili RR 5.8, mogu biti malo zbugani ali nije nista ozbiljno, ja koristim RR vec 2 mjeseca bez problema

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.4.2017 11:56 (Marsel007).
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Kao što je Marsel007 već napisao, Xiaomi EU developer rom je izvedenica od normalnog developer roma. Izbačene su apsolutno sve kineske stvari, prilagođen uporabi u Europi. Nema ota update, ali i što će ti update svaki tjedan? Pa ne mogu svaki tjedan izmisliti neku važnu novost. Ja to niti ne želim, jer imam root, xposed i još neka podešavanja, koja moram nakon bilo koje nadogradnje ponovno napraviti. Nađeš si izdanje roma koji te po svemu zadovoljava, pa svakih 2-3-4 mjeseca, tek kad vidiš da ima razloga za update, skineš cijeli rom, flešneš ga, a time se ne gubi ništa od postojećih postavki (osim onog što sam napomenuo).
Detaljnije na Miui Adria.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice