Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 776.569
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
online
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Do drivera ti je
Meni radi normalno
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.9.2018 15:34 (Alfa_R).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Indestructible kaže...
 

 vidio sam taj izbacilo mi na aliexpressu

 

no radije bih uzeo sa ebaya, nisam nikad uzimao sa alija, a cuo sam da kod njih ne prolazi paypal? ili sam ja pogresno cuo.

ovo za rodjaka uzimam, mrsko mi drugima uzimati pa gledam da ovo sto prije obavim i da se rijesim, neki je narod fakat naporan.

da li bi ovaj mogao posluziti, da li je ovaj na fazon tog sto ti imas?

https://www.ebay.com/itm/PELLICOLA-VETRO-TEMPERATO-CURVO-3D-per-Xiaomi-Redmi-Note-5-COPERTURA-TOTALE-FULL/183291559777?hash=item2aad073f61:m:mDGNbzdZxKu_LysvAeouKhg

 

 

 aliexpress  ne podržava paypal jer ima svoju Alipay. Preporučuje se paypal ako kupujes sa neke stranice recimo ako svaka trgovina ima svoju stranicu e onda te mogu muljati itd a ovako si siguran preko paypala kada paypal vidi da je neka trgovina muljala velik broj ljudi.  No aliexprees je kao ebay samo kineski, u njemu su razni trgovci i ako nebudes bio zadovoljan mozes i dalje dići dispute preko njega. Kažu drugi da fukcionira bez problema :)

Ja mogu reći za sebe da sve sto sam naručio preko aliexpressa je stiglo, čak i mob (naš note)  koji sam naručio preko Goldway trgovine unutar Aliexpress.

Aliex je koliko čujem bolji od Ebaya jer uzima trgovcima manju proviziju, pa kažu da je roba jeftinija za kupce preko aliexa.

 

Da se vratim na plačanje, meni aliex ne pamti postavke kartice, vec moram svaki put iznova upisivati. Inače ja bi ti preporučio a i svima drugima da nemojte koristiti istu karticu za kupovinu i karticu na kojoj koristite plaću, Bolje je imati odvojeno pa si polako prebacujete novce po potrebi. Ako kupujete sitnice bolje si je svako malo prebaciti 100 ili 200kuna i trošit dok ne dođe do nule .

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Evo jedno opsežnije objašnjenje Anti RollBack zaštite. Tiče se svih nas jer je Google to uveo kao obavezu od Androida P nadalje. 

 

Posebno je bitno za nas koji planiramo sami flashati ROM-ove, piše kako se provjerava anti verzija

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Pozdrav svima

 

Evo, upravo i sam postadoh vlasnikom ovog uređaja.

 

Pratim temu dugo već, nadam se da neću imati problema s uređajem,

 

a znadem da ovdje ima pregršt korisnih info ako gdje zapnem.

 

 

 

Tigar Krezumica
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Da li netko nakon update-a MIUI 10 ima problem sa battery drainom? Događa mi se da proces Media i google konstatno troše cpu i drže uređaj budnim i troše bateriju drastično (u par sati skoro pola baterije ode). Za sad sam našao rješenje da preko developer options ubijem media servis i nakon toga se taj proces smirio i vidi se na grafu kako uređaj više nije awake i potrošnja se stabilizirala. 

 

E sad, koji je razlog da taj media servis naglo poludio i da odjednom tako guta resurse? (nisam nikakve nove aplikacije instaliravao ili neke veće izmjene radio na uređaju sem update-a pred nekoliko dana)

Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Meni nema tih cuclača baterije. Iako mi je slična potrošnja... Od jutros do sada je na 65% a nisam nešto pretjerano visio na mobitelu. Većinom pozivi i poruke, poneka slika i pretraživanje po internetu.. piše malo manje od 4 h SOTa..

Edit: Pardon, tek sam sad vidio vrijeme tvojih skrinšota... Izgleda da nam nije baš ista potrošnja...
Ja zadovoljan za sada al uvijek može bolje
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2018 17:41 (Neuk).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Isključi google now i te điđe, možda ti rade u pozadini

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
fromcelltohell kaže...

Pozdrav svima

 

Evo, upravo i sam postadoh vlasnikom ovog uređaja.

 

Pratim temu dugo već, nadam se da neću imati problema s uređajem,

 

a znadem da ovdje ima pregršt korisnih info ako gdje zapnem.

 

 

 

 Dobrodosao, naravno ima nas, ako gdje zapnes, vici :D

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Meni užasno lagga Xiaomi aplikacija za kameru,cijeli mobitel otiđe u takvu blokadu da traje 10s,isto sam imao na Redmi note 4x i nikako da poprave to,ne daj bože krenuti snimati video,treba 5-7s da pokrene
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
doky01akablava kaže...
Meni užasno lagga Xiaomi aplikacija za kameru,cijeli mobitel otiđe u takvu blokadu da traje 10s,isto sam imao na Redmi note 4x i nikako da poprave to,ne daj bože krenuti snimati video,treba 5-7s da pokrene

 Kod mene isto,malo je bolje na Miui 10 sto se tice samog otvaranja app za cam.

Prebacivanje na portret mod zna da traje par sec. :)

Video krece da snima  tek iz 2-3 puta kad vec popizdim.

Na Miui 9.6 fotke su bile vrhunske sad su lose ,katastrofa ....

Napolju vuku na plava ,unutra bez blica na zuckasto .

5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ekipa odakle ga kupiti izvana, pošto vidim da je kod nas cijena oko 1800kn, a preko Honorbuya je s poštorinom iz europske unije(tj. nema carine) 1500kn. Ako je netko naručivao za još jeftinije ili nešto zna di bi mogao proci najbolje pa da stavi link. hvala :D 

 

PS: I jel prevelik mobitel kako vam se cini velicina(di ga nosite uopce jel stane u hlace haha)? (novi sam na forumu, pa sorry ako sam nesto propustio ili ne radim nesto kako treba vezano za ovu temu).

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
LeonOsijek kaže...

Ekipa odakle ga kupiti izvana, pošto vidim da je kod nas cijena oko 1800kn, a preko Honorbuya je s poštorinom iz europske unije(tj. nema carine) 1500kn. Ako je netko naručivao za još jeftinije ili nešto zna di bi mogao proci najbolje pa da stavi link. hvala :D 

 

PS: I jel prevelik mobitel kako vam se cini velicina(di ga nosite uopce jel stane u hlace haha)? (novi sam na forumu, pa sorry ako sam nesto propustio ili ne radim nesto kako treba vezano za ovu temu).

 

 

Poslao sam ti poruku.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ja sam primjetio da kamera full steka prilikom otvaranja u zatvorenim prostorima sa umjetnom rasvjetom, dok na otvorenom radi super...
 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Probaj, samo da vidiš, staviti Anti banding na off u postavkama kamere.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
LeonOsijek kaže...

Ekipa odakle ga kupiti izvana, pošto vidim da je kod nas cijena oko 1800kn, a preko Honorbuya je s poštorinom iz europske unije(tj. nema carine) 1500kn. Ako je netko naručivao za još jeftinije ili nešto zna di bi mogao proci najbolje pa da stavi link. hvala :D 

 

PS: I jel prevelik mobitel kako vam se cini velicina(di ga nosite uopce jel stane u hlace haha)? (novi sam na forumu, pa sorry ako sam nesto propustio ili ne radim nesto kako treba vezano za ovu temu).

 Možda bi trebali postaviti tebi pitanje

 

Koliko ti je godina ???  Koje si visine.

 

 

Meni je mob taman, i razmisljam da idući bude još veći :D ima jos par cm u dzepu ako gledamo širinu :D :D

 

Bit će jos ljepse kada će dolazit mobovi bez ruba pa se bude svaki rub iskoristio. Inače na redmi note 5 je omjer 18:9  i ja sam usporedio sa prijateljicinim Redmi note 4 i vidi se da je moj note samo polacm duži i tanji od njenog a sve ostalo isto .

 

Kad sam ja imao 4inč onda mi je 6 inča bilo preveliko, mislim isprobavao sam u t-comu i vidim ogromni 6 inčni Lg i ja se isto pitanje pitao kao ti. ali mislim da je na kraju sve stvar navike :)  Pitaj u temi "Xiami mi max 3" oni imaju puno veći, pitah ih kako se snalaze sa njime i sto misle o njemu :)

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Mob zbog užeg omjera jako dobro leži u ruci i uopće se ne primijeti da je 6 inča ekran, huawei p20 lite je još bolji po tom pitanju, ima skoro isti ekran, a sigurno 1cm manji u visini i tanji, još bolje leži u ruci

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
@Alfa_R

A šta je uopće ta opcija anti banding frekvencija?? To ne kontam..
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2018 15:49 (Neuk).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Protiv treperenja zbog frekvencije mreže. Imaš auto, 50, 60 i off.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
online
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Odgovorio forumaš. Vidio sam na mi forumima da su neku spominjali da im to uspori pa sam zato rekao da probaš.
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

E kaže mi da sam poslao već previše poruka danas da mogu tek za 24 sata, poslao sam ti na mail onaj ananas.cupko ako taj koristis.

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
LeonOsijek kaže...

E kaže mi da sam poslao već previše poruka danas da mogu tek za 24 sata, poslao sam ti na mail onaj ananas.cupko ako taj koristis.

 

...

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2018 18:11 (ocean77).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
ocean77 kaže...
LeonOsijek kaže...

Ekipa odakle ga kupiti izvana, pošto vidim da je kod nas cijena oko 1800kn, a preko Honorbuya je s poštorinom iz europske unije(tj. nema carine) 1500kn. Ako je netko naručivao za još jeftinije ili nešto zna di bi mogao proci najbolje pa da stavi link. hvala :D 

 

PS: I jel prevelik mobitel kako vam se cini velicina(di ga nosite uopce jel stane u hlace haha)? (novi sam na forumu, pa sorry ako sam nesto propustio ili ne radim nesto kako treba vezano za ovu temu).

 

 

Poslao sam ti poruku.

 NE, ajd samo posalji mi u inbox broj ili nesto ne stignem danas mogu tek sutra, pa da se dogovorimo preko moba ili neku e mail adresu.

11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

redmi note 4 otišao na garanciju u češku, u međuvremenu ženici uzeo redmi note 5

jedno pitanje - koju preklopnu maskicu uzeti, a da se ne raspadne nakon mjesec dana

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
@MrBlc

Hvala na odgovoru! A slabo sam upućen u tu frekvenciju, pa neznam o kojoj mreži je riječ? Ne kontam kakva mreža ima veze sa fotoaparatom, pa ako bi mi još to mogao objasniti?

Btw, meni stoji ta opcija na "auto"..
8 godina
online
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
@MrBlc

Hvala na odgovoru! A slabo sam upućen u tu frekvenciju, pa neznam o kojoj mreži je riječ? Ne kontam kakva mreža ima veze sa fotoaparatom, pa ako bi mi još to mogao objasniti?

Btw, meni stoji ta opcija na "auto"..

 

Frekvencija titranja svjetla u hz. hr ti je 50 hz.

Dakle stavi 50 hz. Probaj i isključiti i uperiti prema nekoj lampi da vidiš da li ćeš vidjeti kako titra...

Meni je na auto usporavalo prebacivanja jer valjda sw prvo ide detektirati koja je.

 

10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Opet sam uzeo note 5, podnio zahtjev za unlock, opet smanjili na 2 tjedna?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ima kakav update MIUI 10 osim prve verzije da si flashnem,OTA nema ništa
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
thebatman kaže...

Opet sam uzeo note 5, podnio zahtjev za unlock, opet smanjili na 2 tjedna?

 Da li se gubi garancija kad ulnokujem bootloader ?Imam 2 god. garancije .

Kako se uopste salje zahtjev za otkljucavanje ?

12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Nakon bezuspješnog reseta na tvorničke postavke kojim sam htio riješiti battery drain jer mi tel izdrži oko 5ipo sati SOT-a naišao sam na iritantan bug ili ne znam naći u postavkama. Kada smanjujem jačinu zvuka na bočnim tipkama, umjesto da smanjujem zvuk zvona, smanjuje mui se jačina zvuka medija. Onda moram kliknuiti na one tri točkice pop up sa desne strane (koji vrlo brzo nestane) te tek tada mogu smanjitio zvuk zvona. Jebeno iritantno........  

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
MRSKI kaže...

Nakon bezuspješnog reseta na tvorničke postavke kojim sam htio riješiti battery drain jer mi tel izdrži oko 5ipo sati SOT-a naišao sam na iritantan bug ili ne znam naći u postavkama. Kada smanjujem jačinu zvuka na bočnim tipkama, umjesto da smanjujem zvuk zvona, smanjuje mui se jačina zvuka medija. Onda moram kliknuiti na one tri točkice pop up sa desne strane (koji vrlo brzo nestane) te tek tada mogu smanjitio zvuk zvona. Jebeno iritantno........  

 Nije bug, to je defaultno tako u MIUI 10. Meni osobno i puno bolje, puno češće smanjujem zvuk media nego zvuk zvona.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice