Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 776.742
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Pozdrav, ima nekakva preporuka za kaljeno staklo na ebayu za 2-3$ (ili nesto slicno) ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
hahhaajaads kaže...

Pozdrav, ima nekakva preporuka za kaljeno staklo na ebayu za 2-3$ (ili nesto slicno) ?

 Ja sam uzeo ovo i veoma sam zadovoljan,.

16 godina
online
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
slavenP22 kaže...
hahhaajaads kaže...

Pozdrav, ima nekakva preporuka za kaljeno staklo na ebayu za 2- (ili nesto slicno) ?

 Ja sam uzeo ovo i veoma sam zadovoljan,.

 Također, svakako preporuka. 

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
slavenP22 kaže...
hahhaajaads kaže...

Pozdrav, ima nekakva preporuka za kaljeno staklo na ebayu za 2-3$ (ili nesto slicno) ?

 Ja sam uzeo ovo i veoma sam zadovoljan,.

 Narucio bi, ali koliko vidim nema opcije da se plati paypalom... 

16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Alibaba koristi svoj servis Alipay, koji je kudikamo bolji, efektivniji i što je najbitnije jeftiniji servis od Paypal-a. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
mmmnnn kaže...

Pozdrav ekipi!

Odakle trenutno najjeftinije i sigurno naručiti mob a da je s područja EU?

 

 

 Preporučam Geekmaxi.

Cijene su top, imaju servisne centre u Europi (u sluaju kvara ne moraš slati mobitel u Čajnu).

7 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Jel dobio neko ovaj 10.0.3.0 Global Staable update?

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2018 10:24 (slavenP22).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
slavenP22 kaže...

Jel dobio neko ovaj 10.0.3.0 Global Staable update?

 

 Neki su dobili, al updejt je maknut sa OTE trenutno, vjv dodaju jos par fixova oa ce onda pustit live

 

Kamera je navodno bolja, fixan je 100 posto cpu usage bug. To je glavno

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Destinyg133 kaže...
slavenP22 kaže...

Jel dobio neko ovaj 10.0.3.0 Global Staable update?

 

 Neki su dobili, al updejt je maknut sa OTE trenutno, vjv dodaju jos par fixova oa ce onda pustit live

 

Kamera je navodno bolja, fixan je 100 posto cpu usage bug. To je glavno

 Aha, evo ja cu sad instalirati OTA sto sam skinuo sa foruma da vidim kakva je razlika pa javim.

10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Bog,

može li mi netko protumačiti podatke sa slika, uređaj je redmi note 5 kupljen u HR,

ovdje na forumu je rečeno da treba rom biti  baziran na "vince" a meni piše "whyred"?

Ne bi htio staviti krivi custom rom na uređaj.

Hvala.

Pomalo, šegavo i vajka!
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2018 9:46 (Truljo).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ja sam manual update napravio, za sada ne primjecujem nista lose, moram keru testirat u umjetnom svijetlu :)
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Truljo kaže...

Bog,

može li mi netko protumačiti podatke sa slika, uređaj je redmi note 5 kupljen u HR,

ovdje na forumu je rečeno da treba rom biti  baziran na "vince" a meni piše "whyred"?

Ne bi htio staviti krivi custom rom na uređaj.

Hvala.

 Krivo si nešto skontao, želiš whyred i njega si dobio

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
crazy_luđak kaže...
Truljo kaže...

Bog,

može li mi netko protumačiti podatke sa slika, uređaj je redmi note 5 kupljen u HR,

ovdje na forumu je rečeno da treba rom biti  baziran na "vince" a meni piše "whyred"?

Ne bi htio staviti krivi custom rom na uređaj.

Hvala.

 Krivo si nešto skontao, želiš whyred i njega si dobio

 Ovo su snimke sa original softwerom, još nisam ni otključao uređaj. Gore je android oreo 8.1 sa MIUI 10.

Ako sam dobro shvatio, kod otključavanja uređaja - bootloadera android se vrača na tvorničke postavke pa sam u sklopu toga planirao staviti i custom rom jer mi se ne sviđa MIUI sučelje.

 

Pomalo, šegavo i vajka!
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Vince je codename za Redmi 5 Plus, a whyred za Redmi Note 5.

Ja sam otključavanje bootloadera radio po ovom tutorialu, i trebam čekati 720 sati da se otključa, ti ćeš možda imati sreće pa ćeš dobiti 360 sati, a čitao sam da su neki dobili i 1440h.

Tako da svakako imaš vremena za istražiti koji ROM ti odgovara, na Redditu i xda imaš sve o tome.

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
oddball kaže...

Vince je codename za Redmi 5 Plus, a whyred za Redmi Note 5.

Ja sam otključavanje bootloadera radio po ovom tutorialu, i trebam čekati 720 sati da se otključa, ti ćeš možda imati sreće pa ćeš dobiti 360 sati, a čitao sam da su neki dobili i 1440h.

Tako da svakako imaš vremena za istražiti koji ROM ti odgovara, na Redditu i xda imaš sve o tome.

 90 % sam se odlučio za pixel experience rom.

Xiaomi je napravio totalnu pomutnju sa nazivima mobitela.

Dakle, redmi note 5 koji se može uzeti kod naših trgovaca dolazi sa  global verzijom roma(oreo 8.1 sa miui 10) , moj konkretno ima 4/64 gb memorije.

Za njega trebam uzeti rom "whyred".

Molim da mi netko to još potvrdi.

Pomalo, šegavo i vajka!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Truljo kaže...
oddball kaže...

Vince je codename za Redmi 5 Plus, a whyred za Redmi Note 5.

Ja sam otključavanje bootloadera radio po ovom tutorialu, i trebam čekati 720 sati da se otključa, ti ćeš možda imati sreće pa ćeš dobiti 360 sati, a čitao sam da su neki dobili i 1440h.

Tako da svakako imaš vremena za istražiti koji ROM ti odgovara, na Redditu i xda imaš sve o tome.

 90 % sam se odlučio za pixel experience rom.

Xiaomi je napravio totalnu pomutnju sa nazivima mobitela.

Dakle, redmi note 5 koji se može uzeti kod naših trgovaca dolazi sa  global verzijom roma(oreo 8.1 sa miui 10) , moj konkretno ima 4/64 gb memorije.

Za njega trebam uzeti rom "whyred".

Molim da mi netko to još potvrdi.

 Kod nas ( i za Europu ) je Xiaomi Redmi Note 5 , u Kini se vodi kao Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Evo ti slika gdje sam označio kodno ime tvoga mobitela ( službena lista za Xiaomi s kodnim imenima )

evo i link možda se bolje vidi ista slika kodna imena Xiaomi -

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2018 22:38 (razjaren).
10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Koliko je meni poznato u Indiji se zove RN5 Pro, u Kini RN5. Ta kineska verzija RN5, izašla je onda i global verzija, sa B20 jel.
Jer prvo je izašla indijska verzija, a tek onda kineska pa nisu mogli isti naziv staviti.

GSMarena je indijsku nazvala RN5 Pro, a kinesku odnosno i global verziju RN5 AI, da se lakše shvati.

Razlike između indijske i kineske odnosno global verzije, indijska ima 20mp prednju kameru sa Sony senzorom, kineska-global 13mp. Indijska je došla sa Nougatom, a kineska sa Oreom. I na kineskoj je F/1.9 a indijska F/2.2.

 

I još je u igri Redmi 5 plus ili ti RN5, koji ima Snapdragon 625 i bez dvostruke kamere koje je lakše raspoznat.

 

Znači...
Redmi Note 5 Pro (Indian) / Redmi Note 5 (China/Global) - whyred (SD636)

 

Redmi Note 5 (Indian) / Redmi 5 Plus (China) - Vince (SD625)

 
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Je li itko probao ovu novu Google Pixel 3 kameru na RN5 ?

Radi li Night Sight?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
Je li itko probao ovu novu Google Pixel 3 kameru na RN5 ?

Radi li Night Sight?

 Probao nekoliko verzija, nijedna mi nije bila za ostaviti (niti na jednoj mi prednja kamera nije radila, takodjer, nisam siguran koliko su slike dobre na tim friskim verzijama).

S tim da sam stavio jucer Arrow os pie rom. Mozda na miui-u neke bolje funkcionira, ali sumnjam. 

Nije mi se dalo cekati sluzbeni Aosip pie (navodno kroz mjesec dana izlazoi) , a mogu reći da ovo radi super. Po meni bolje od aosip orea.

Tko razmislja o custom romu, definitivno preporučam ovo. 

 

U pravilu, cini se da ce gcam ostati polufunkcionalan na whyredu, jer mi koji imamo global verziju i dalje imamo problema s hdr-om na prednjoj kameri. 

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Hvala na odgovoru.
Znači većina zamjerki je na prednju (selfie) kameru?
S obzirom da mi je ona skoro pa nebitna, to mi ne predstavlja ozbiljan problem.

Kakve su slike sa stražnjim kamerama?
Ima li ikakvog poboljšanja u odnosu na starije verzije portanih Gcama?
I radi li uopće taj Night Sight?
Koliko sam vidio ta opcija daje strašne rezultate u uvijetima slabog osvjetljenja.
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

E taj night mode nisam probao jos, tako da ne znam, ostavio sam instaliranu tu pixel 3 kameru pa možda probam danas (3 appova za kameru sad imam  - pixel 2, 3 i miui kameru)

 

Ali da, jedina mana je kaj prednja kamera uopce ne radi (app se force closea).

Slike su na razinu kamera s pixela 2, rekao bih iste (probao sam na 2 slike samo nabrzinu usporediti). 

Nisam skuzio jos samo radi li snimanje h.265 codeca ili ne.

 

Ovu verziju sam stavio https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/GCcamMod-6.1.013.apk

 
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Valja li mi ovaj tutorial za instalirati Gcam?

https://www.technobuzz.net/google-pixel-3-camera-without-root/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
razjaren kaže...
Truljo kaže...
oddball kaže...

Vince je codename za Redmi 5 Plus, a whyred za Redmi Note 5.

Ja sam otključavanje bootloadera radio po ovom tutorialu, i trebam čekati 720 sati da se otključa, ti ćeš možda imati sreće pa ćeš dobiti 360 sati, a čitao sam da su neki dobili i 1440h.

Tako da svakako imaš vremena za istražiti koji ROM ti odgovara, na Redditu i xda imaš sve o tome.

 90 % sam se odlučio za pixel experience rom.

Xiaomi je napravio totalnu pomutnju sa nazivima mobitela.

Dakle, redmi note 5 koji se može uzeti kod naših trgovaca dolazi sa  global verzijom roma(oreo 8.1 sa miui 10) , moj konkretno ima 4/64 gb memorije.

Za njega trebam uzeti rom "whyred".

Molim da mi netko to još potvrdi.

 Kod nas ( i za Europu ) je Xiaomi Redmi Note 5 , u Kini se vodi kao Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Evo ti slika gdje sam označio kodno ime tvoga mobitela ( službena lista za Xiaomi s kodnim imenima )

evo i link možda se bolje vidi ista slika kodna imena Xiaomi -

 

 To apsolutno nije istina, 

U kini je redmi note 5 ai dual

A u indiji je redmi note 5 pro

I postoji razlika.izmedu njih,  al imaju isti firmware

Tako da ne pisi gluposti.kad neznas

 

Ide.mi vec na zivce pisat toliko puta.kako razlikovat ta cetri mobitela

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Destinyg133 kaže...
razjaren kaže...
Truljo kaže...
oddball kaže...

Vince je codename za Redmi 5 Plus, a whyred za Redmi Note 5.

Ja sam otključavanje bootloadera radio po ovom tutorialu, i trebam čekati 720 sati da se otključa, ti ćeš možda imati sreće pa ćeš dobiti 360 sati, a čitao sam da su neki dobili i 1440h.

Tako da svakako imaš vremena za istražiti koji ROM ti odgovara, na Redditu i xda imaš sve o tome.

 90 % sam se odlučio za pixel experience rom.

Xiaomi je napravio totalnu pomutnju sa nazivima mobitela.

Dakle, redmi note 5 koji se može uzeti kod naših trgovaca dolazi sa  global verzijom roma(oreo 8.1 sa miui 10) , moj konkretno ima 4/64 gb memorije.

Za njega trebam uzeti rom "whyred".

Molim da mi netko to još potvrdi.

 Kod nas ( i za Europu ) je Xiaomi Redmi Note 5 , u Kini se vodi kao Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Evo ti slika gdje sam označio kodno ime tvoga mobitela ( službena lista za Xiaomi s kodnim imenima )

evo i link možda se bolje vidi ista slika kodna imena Xiaomi -

 

 To apsolutno nije istina, 

U kini je redmi note 5 ai dual

A u indiji je redmi note 5 pro

I postoji razlika.izmedu njih,  al imaju isti firmware

Tako da ne pisi gluposti.kad neznas

 

Ide.mi vec na zivce pisat toliko puta.kako razlikovat ta cetri mobitela

 

Pa dobro onda, koji naziv trebam tražiti na xda za uređaj koji sam kupio kod nas a u njegovim postavkama piše da je redmi note 5?

Na čemu je baziran njegov rom, whyred ili vince?

 

Pomalo, šegavo i vajka!
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
Valja li mi ovaj tutorial za instalirati Gcam?

https://www.technobuzz.net/google-pixel-3-camera-without-root/

 E ne znam, nisam na MIUI-u.

Možda ti neko drugi tu može točno reći, ili pogledaj malo strane forume

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

@Truljo , stavio sam ti sliku i označio kodni naziv roma tvoga mobitela

 

@Destinyg133 , prepostavljam da se to što si napisao odnosi na mene .. Prvo  njegoov pitanje je glasilo pod kojim kodnim imenom treba skinuti rom za svoj mobite... i to sam mu odgovorio

            postavivši službeni sliku sa kodnim imenima  ... svojim pametovanjem samo zbunjuješ čovjeka . Da u pravu si u indiji je pro ( moj lapsuz ) ...ali kakve to ima veze s njegovim potrebama 

    Drugo : zaboli me ona #stvar " pto tebe živcira a što ne ... pokušavaš ispasti pametan na nečijem lapsuzu koji nije utjecao na ispravan odovor  i pomoć čovjeku.

    Treče  . smiri strasti ,, nije pametno ni zdravo tako otresito odgovarati ili kritizirati a čini mi se da ima neki i bonton ponašanja na forumima  ... zato pssst - pametnije ti je , kriva sam ja osoba za to vjeruj mi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2018 0:17 (razjaren).
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Zna li itko kako spriječitit TWRP da zaspe?
Usred podesavanja za GCam mi je ekran "zaspao" i tražio da ga otključam. Tako da se prekinula veza između kompjutera i mobitela.
Prvi put to vidim.
Šta uraditi?
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Pa disableaj screen timeout u settingsima. Trebalo bi tamo biti gdje se svjetlina podešava i to. 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Veliko poboljsanje sto se tice baterije na novom global stable 10.0.3, dobijam po par sati vise cak neko na 10.0.2..

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Imas firmu u BiH koji imaju svu opremu za xiaomi telefone samo ne znam da li salju za HR.

https://www.procomp.ba

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice