Mikrotik bandwidth monitoring

poruka: 4
|
čitano: 4.085
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Mikrotik bandwidth monitoring

Pozdrav ekipa!

 

Kako na Mikrotiku pratiti i vidjeti prosječni bandwidth za jednu lokalnu IP adresu za recimo vremenski period 1 sat ?

Znači, nemože jednostavnije; Imam televizor, gledam sat vremena youtube, i želi znati koliko MB je potrošeno, i koji je prosječni bandwidth (kbps) za tih sat vremena za taj uređaj. Kako to vidjeti na Mikrotik routeru (Winbox)?

 

Razumijem ja da je za određene scenarije potrebno milijardu različitih postavki, ali u šumi sveg toga, prosječnom korisniku koji nije IT Administrator je jednostavno nemoguće samostalno ovo postaviti. Ne želim instalirati neki sw na komp, samo želim vidjeti to u winboxu.

Ako može korak po korak, bio bih zahvalan.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mikrotik bandwidth monitoring

Bok! Nije izvedivo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2023 22:47 (D1001).
8 godina
offline
Re: Mikrotik bandwidth monitoring

Pogledaj ovaj i ovaj thread.

15 godina
offline
Re: Mikrotik bandwidth monitoring
ZdravacVZ kaže...

..

Razumijem ja da je za određene scenarije potrebno milijardu različitih postavki, ali u šumi sveg toga, prosječnom korisniku koji nije IT Administrator je jednostavno nemoguće samostalno ovo postaviti. Ne želim instalirati neki sw na komp, samo želim vidjeti to u winboxu.

Ako može korak po korak, bio bih zahvalan.

 -to tako ne ide.. tj ili moraš napraviti 'sto stvari' ili nema.. jer nema jednostavne takve opcije (dok je neka verzija softa ne uvede u prosječan router..)..

-u postu iznad je dat link na primjer.. osnova je kid-kontrola, mikrotik..

-za to je potrebna ip adresa, a to tad trebaš podesiti (lako, rezervirati ip po mac-u..) itd.. i tad ćeš to napraviti, instalirati-kopirati, napraviti skriptu.. nema klik-nexta, nije za one kojima je programiranje nepoznato-nerazumljivo i sl., za sad..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice