Dvd recorder hdd pomoć

poruka: 21
|
čitano: 5.742
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Dvd recorder hdd pomoć

Pozdrav. Zanima me koji su sve kablovi potrebni da bi dvd recorder hdd normalno radio, reprodukovao filmove i snima na svoj hard disc. Sa dva scarta spojio sam tv i recorder, stavio film da vidim da li može da reprodukuje i sve radi. Zanima me sljedeće, šta znači poruka signal not detect dok sam upisivao vrijeme, datum i kako da snimam emisiju sa tv-a na hard disc? Hvala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dvd recorder hdd pomoć

Koji model DVD snimača je to?

Signal not detected znači da tuner uređaja nije našao ni jedan kanal - ako je neki stariji model, možda prima samo analogni signal, tj. moći ćeš snimati TV samo preko scarta s TV-a (trenutni program koji gledaš) ili koristiti dodatni DVB-T prijemnik. Uglavnom, bez modela uređaja teško se može znati više...

KaeR
13 godina
offline
Re: Dvd recorder hdd pomoć
KaeR kaže...

Koji model DVD snimača je to?

Signal not detected znači da tuner uređaja nije našao ni jedan kanal - ako je neki stariji model, možda prima samo analogni signal, tj. moći ćeš snimati TV samo preko scarta s TV-a (trenutni program koji gledaš) ili koristiti dodatni DVB-T prijemnik. Uglavnom, bez modela uređaja teško se može znati više...

 Ovaj http://tv.manualsonline.com/manuals/mfg/philips/dvdr7300h_1.html Zanima me kako da snimam sa TV-a na Hard Disk?

15 godina
offline
Re: Dvd recorder hdd pomoć

Po ovom dijelu uputa je vidljivo da ovaj model prima samo analogni TV signal, znači:

1) Ako je dostupan analogni TV signal (npr. kabelska TV ili putem antene (npr. u HR nema)), onda je stvar vrlo jednostavna - spoji se antenski kabel u ovaj uređaj, i nađu se kanali dostupni u prijemu.

2) Ako postoji samo digitalni TV signal, onda treba taj signal dovesti na neki digitalni prijemnik, a taj prijemnik scartom spojiti na DVD snimač, i tako se onda može snimati (naravno, kanal se bira na tom prijemniku a ne na DVD snimaču).

Moguće je snimati i signal koji se gleda trenutno na TV-u, ako je DVD snimač spojen scartom (naravno, ne može se snimati na taj način neki drugi kanal nego samo onaj koji se gleda).

 

Detaljnije upute za ovaj DVD snimač: link

KaeR
13 godina
offline
Dvd recorder hdd pomoć

Hvala. Može li samo mala pomoć? Kako da izbrišem ono što sam snimao na hard disk? Još me zanima jedna stvar. Kako da snimam? Pritisnem tuner na daljinskom, nađem kanala i pritisnem rec, nakon nekog vremena stop, ali kada pregledavam sta sam snimio onda vidim da sam snimao kako listam kanale  dok sam trazio kanal.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.7.2015 13:21 (zombie).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dvd recorder hdd pomoć

Brisanje je opisano na stranici 51 uputa.

A snimanje je jednostavno odraditi tako da stisneš REC nekoliko puta na početku snimanja (svaki pritisak produljuje za pola sata) i STOP na kraju. Nemoj mijenjati kanale dok snimaš ako snimaš sa scarta.

KaeR
13 godina
offline
Dvd recorder hdd pomoć

Imam scart i koliko sam razumio preko dvd-a tražim kanale koje ću snimati. Pritisnem tuner i tražim kanal koji hoću da snimam i kada nađem pritisnem rec. Kada hoću da vidim šta sam snimio ispadne da sam snimao i dok sam listao kanale, a nisam pritisnuo rec.

 

Kad je brisanje u pitanju, pritisnem ja crveno dugmem, ali mi piše error i ne mžze se obrisati.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.7.2015 15:18 (zombie).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dvd recorder hdd pomoć

Sve snimke možeš uređivati, tako da možeš izrezati višak koji ti ne treba. A ovaj snimač snima stalno (radi timeshifting funkcionalnosti), tako da tipka REC u stvari samo označava početak snimke kao segmenta koji se neće sam obrisati nakon isteka rezerviranog prostora za timeshifting. Naravno, postoji mogućnost da je to softverski nespretno složeno u samom snimaču (potraži na stranicama proizvođača najnoviji firmware koji je izdan), ali je rješivo editiranjem nakon snimanja.

Ovo govorim inače iz iskustva (imam DVDR3300H koji radi vrlo slično).

KaeR
13 godina
offline
Dvd recorder hdd pomoć

Kako da obrišem dio snimke od početka, pa sve do momenta kada pronađem željezni kanal i pritisnem REC?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dvd recorder hdd pomoć

Po sjećanju... odeš na uređivanje snimke (edit), staviš marker na početak i kraj neželjenog dijela i to sakriješ. Kod reprodukcije to neće biti prikazano, a ako odlučiš prebaciti na DVD, neće se taj dio snimiti.

 

KaeR
13 godina
offline
Dvd recorder hdd pomoć

Hvala. Imam još jedno pitanja. Zašto mi se dvd recorder nakon određenog vremena upali sam od sebe. Kada snimim nešto na njega obavezno se upali nakon 3-4 sata sma od sebe, i onda nakog dužeg vremena opet se upali sam od sebe?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dvd recorder hdd pomoć

Ako nije neki timer namješten, ne znam. Ne bi trebao to raditi. Možda neka greška u uređaju, a možda je spojen scartom, a aktivirano automatsko snimanje eksternog izvora (opcija negdje u meniju, vidi upute) - pa se upali čim taj izvor (TV, digitalni prijemnik ili slično) uključiš?

Vidi koji ti je zadnji firmware izdan za taj model pa probaj staviti (ako već nije na zadnjoj verziji).

KaeR
13 godina
offline
Dvd recorder hdd pomoć

Otišao sam na opciju Setup - Host Channel Setup - piše mi Automatic i mogu da promijenim na Manual, a ispod toga, u dnu ekrana piše It may take up 24 hours to receive complete tv listing data. Da li bi to bilo rješenje?Nemam više opcija da namještam. I zašto mi je slika kada želim da snimam lošija, nego kada normalno gledma tv?

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.7.2015 23:29 (zombie).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dvd recorder hdd pomoć

Mislio sam na opciju automatskog snimanja s vanjskog izvora - vidi sliku dolje. To možda treba isključiti ako već nije (maknuti da ne bude na EXT) da se snimač slučajno ne aktivira vanjskim izvorom.

A kvaliteta snimke ovisi o tvom izboru (da ne bude vidljivih gubitaka koristi HQ (na DVD stane 1 h), SP (2 h), ili SPP (2,5 h)) - vidi na slici dolje. Kod ta tri izbora snimač koristi punu rezoluciju (720*576), za duže snimke (LP i dalje) je smanjuje na 352*288.

kvaliteta snimke kvaliteta snimke
automatsko snimanje vanjskih izvora automatsko snimanje vanjskih izvora
KaeR
13 godina
offline
Dvd recorder hdd pomoć

Otišao sam na System-SAT record-imam opciju off i EXT2, ali mi piše da je već isključeno. Što se tiče slike, probao sam na sve tri opcije i opet isto. Ne znam zašto mi je slika preko dvd-a mnogo lošija nego kada gledam TV normalno.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dvd recorder hdd pomoć

Slika ne bi trebala biti vidljivo lošija uz prve tri postavke kvalitete. Možeš li mi opisati točno kako sve imaš spojeno (od antene nadalje), jer nešto je drugo tu možda problem?

KaeR
13 godina
offline
Dvd recorder hdd pomoć

Nakon duge muke sa kablovima shvatio sam da je problem slike u antenskoj utičnici. Da li bih mogao sam da riješim problem ili da zovem majstora?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dvd recorder hdd pomoć

To ovisi koliko si spretan... ali čim pitaš, sumnjaš. :) Uglavnom, ne bi smjelo biti ništa komplicirano, ali ako nisi siguran, pozovi nekoga spretnijeg s takvim stvarima.

KaeR
12 godina
neaktivan
offline
Dvd recorder hdd pomoć

Pozdrav,

Imam PIONEER DVR-440H-K kojem ne radi senzor daljinskog, ali sve drugo je ispravno.

Na drugom, Philips DVDR5520H, isto sve radi, snima odlično, ali često zašteka DVD. Neće uvijek otvoriti vratašca.

Nisam ih još otvarao, ali me zanima dali je moguće promijeniti DVD iz Pioneera na Phillips?

Pretpostavljam da su unutra klasični DVD snimači. Ne bojim se same tehničke zamjene, ali da se ne mučim bez veze.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Dvd recorder hdd pomoć

Otvori Philipsa i očisti te podmaži sve vodilice od ladice, zna se nakupiti prašine koja poslije blokira otvaranje, jer čisto sumnjam da ćeš moći prebaciti dijelove Pioneera unutra.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dvd recorder hdd pomoć

Imaš pravo. Otvorio sam obadva da vidim ima li sličnosti. Razlikuju se dosta u zadnjem dijelu i načinu spajanja.

Mislio sam da su to standardni DVD-RW uređaji, jer sam u jednom DVD plejeru vidio klasični DVD.

Od Pioneera ima zadnji kraj specijalno dizajniran da se spaja sa nekakvim kontrolerom. Nema onaj IDE kabel, već dva tanka flat kabela.

Od Phillipsa je nešto slično, ali neda se upariti. Probat ću rastavit i malo počistit. Možda upali.

Hvala na savjetu

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice