Kupio slušalice...

poruka: 109
|
čitano: 19.847
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Kupio slušalice...

Kao što naslov kaže, kupio sam danas slušalice. AKG K404. Pogledao šta ljudi pričaju po forumima i specifikacije na stranicama proizvođača. I razočarao se... Nisam audiofil, ni blizu, ali ove slušalice definitivno ne vrijede 280 kn koliko sam za njih dao. Očekivao sam neutralan zvuk, možda trunčicu napumpan bas (zbog rečenice "A lot of bass." na stranicama proizvođača). Kad ono - mlak zvuk, neuvjerljiv, sve nekako šuplje, od basa ni "b". Ne mislim da se za 280 kn može dobiti nešto ekstra ali očekivao sam nešto barem osrednje. Uglavnom, za poslušati neku stvar dok djeca spavaju ili za skupljati fragove... Slobodno podjelite svoja iskustva o ovim ili bilo kojim drugim slušalicama - ja bih bio presretan da sam jučer pročitao ovako nešto!

Freak Show Inc.
 
7 0 hvala 9
12 godina
protjeran
offline
Kupio slušalice...

mora ti bit jasno da te marke koje nude slušalice za cca 30tak dolara, ne vrijedi ni 10 dollara...to je tek toliko da pokriju taj segment...

ali čuo sam prije par godina Philipsove neke za cca 220 kn koje opravdavaju cijenu. 

radije idi na polovne koje su nove koštale 600-700 kn pa se prodaju po 250-300-350 kn...

 

evo probaj prodati te svoje i pogle ove:

http://www.elipso.hr/audio__video/slusalice/PAN-RP_DJ600E_K/

http://www.elipso.hr/audio__video/slusalice/PAN-RP_DJ300E_S/

 

u stvari, ti si trebo tražit da čuješ slušalice prije kupnje...

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2012 22:51 (smirnoff).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kupio slušalice...

Prije kupnje, slusalice je najbolje staviti na usi i poslusati, ako je to ikako moguce. Jer, citanje recenzija na forumima (tko zna kakvih) korisnika koji izmisljaju razne epitete za zvuk je spoj na slijepo. 

 

Mislim da u http://www.bojezvuka.hr/ daju da poslusas prije moguce kupovine. Ali sad je kasno, ne {#}

The only thing I put before me is do re.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2012 22:57 (VirtUoso).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kupio slušalice...

Ma tamo gdje sam ih kupio nema slušanja. Uostalom, bile su zadnje. Sad ih opet slušam i nije mi jasno zašto koštaju toliko. Prije 13-14 godina sam kupio neke Philips slušalice za 99 kn. Bile su goleme i išle preko cijelog uha. Imale su slabosti ali te slušalice su me služile do prije godinu dvije i vrijedile su svaku j*benu lipu (i zvučale su ZNATNO bolje od ovih). Očito griješim ali očekivao sam bolju reprodukciju na ovim slušalicama nego na Z5500 zvučnicima koje inače slušam. Ove slušalice mi se čine kao ona mala klinka Kim Verson - čini se da bi poderala nebo glasom ali čim treba podići ton dođe do totalne nemoći. Zapravo nije ni stvar u nemoći nego mi se srednji tonovi čine poprilično zbrčkani i to daje nekakav šupalj dojam. I naravno bas, koji je danas odlučio ne doći...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kupio slušalice...

A na kojoj zvučnoj ti to testiraš?

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Kupio slušalice...

Isprobaj ih i na nekom drugom uredjaju ili racunalu. Kao sto ti je vec napisano, tesko da ces kupit slusalice kvalitetne izrade i koliko toliko kvalitetnog zvuka ispod 70-80€. A forumske recenzije se u 99% slucajeva svode na "svaki cigo svoga konja hvali". Slusalice, zvucnici, tipkovnica, mis.. to su stvari koje se ne kupuju na slijepo. Ako ti ne bude pasao zvuk ni na drugom uredjaju spusti im malo cijenu i prodaj ih.

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Kupio slušalice...

Ostavi ih jedan dan da se driveri usviraju pa onda poslušaj ponovo.

Znači uključiš ih u neki izvor zvuka i pustiš da se usviravaju.

Svi zvučnici i općenito audiotehnika bolje radi kad je usvirana neko vrijeme.

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kupio slušalice...

Usviraju u jednom danu?!

The only thing I put before me is do re.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kupio slušalice...

Naravno da se trebaju i duže usviravati ali će ipak bolje zvučati nakon 20-tak sati rada nego kad ih izvadiš iz kutije.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kupio slušalice...

Ma to su nijanse. ako slusalice imaju los zvuk los ce biti i nakon 300 sati. Mozda mu se uho usvira do tada.

 
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Kupio slušalice...

Nisu to nijanse nego vrlo čujna pojava pogotovo kod zvučničkih membrana.

Što duže sviraju bolje sviraju.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupio slušalice...
batly kaže...

Nisu to nijanse nego vrlo čujna pojava pogotovo kod zvučničkih membrana.

Što duže sviraju bolje sviraju.

Znam ja o cemu ti govoris ali ako je zvuk gofno u startu tesko da ce bit puno bolji. malo da ali nesto drasticno nije za ocekivati. prosla su vremena gramofona i analognih pojacala(vecini, nazalost). osobno nisam cuo slusalice ispod 500kn da imaju dobar zvuk ni nakon 100h rada.

no nista ga ne kosta da ih ostavi upaljene 2-3 dana i vidi oce li biti bolje.

16 godina
offline
Kupio slušalice...

Ma nek nabavi bolju zvučnu ako koristi integriranu, sigurno će imati bolji zvuk.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kupio slušalice...

Čudim se za AKG ipak su oni vrh za slušalice, recimo Sennheiser slušalice tog ranga hd202 koje koštaju cca 250kn zvuče sasvim solidno za te novce.

Probaj zamjeniti slušalice za ovaj gore spomenuti model ako je moguće.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kupio slušalice...

Moj prvi izbor prije par mjeseci je bio model HD202. Međutim, više ih nema (tu gdje sam ih htio kupiti). Gledao sam komentare za HD201 i mišljenja su jako drastično podjeljena. Na nekoliko mjesta sam vidio da umjesto HD201 ljudima predlažu K404 jer je zvuk PUUUUNO bolji. 

Inače, slušam na onboard zvučnoj i volio bih isprobati kako zvuče ne nekoj boljoj zvučnoj ali čisto sumnjam da razlika može biti tako velika da bi mi zvučale dobro. Isprobat ću ih na nekom playeru i kod šogora na yamaha receiveru pa javim dojmove. Kako god, neću ih prodavat - ne bih imao srca tražiti za njih više od 100 kn... Preko vikenda ih možda ostavim da se "usviraju" dvije noći. To ne treba biti glasno, ne?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kupio slušalice...

Bolje da je glasnije. Stavi jastuk na njih ako ce ti smetati.

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Kupio slušalice...
Friday kaže...

Moj prvi izbor prije par mjeseci je bio model HD202. Međutim, više ih nema (tu gdje sam ih htio kupiti). Gledao sam komentare za HD201 i mišljenja su jako drastično podjeljena. Na nekoliko mjesta sam vidio da umjesto HD201 ljudima predlažu K404 jer je zvuk PUUUUNO bolji. 

Inače, slušam na onboard zvučnoj i volio bih isprobati kako zvuče ne nekoj boljoj zvučnoj ali čisto sumnjam da razlika može biti tako velika da bi mi zvučale dobro. Isprobat ću ih na nekom playeru i kod šogora na yamaha receiveru pa javim dojmove. Kako god, neću ih prodavat - ne bih imao srca tražiti za njih više od 100 kn... Preko vikenda ih možda ostavim da se "usviraju" dvije noći. To ne treba biti glasno, ne?

Ja sam kupio Sony MDR V150 za nekih 150 kn. Zvuk je predobar.

 

No, razlike između playera postoje. Bila to linija, PC, laptop, mp3 player, mobitel.. Razlike se čuju. Ne toliko da bi mogao reć da su slušalice odjednom loše, ali primjeti se. Da ne kažem kako sam se masu puta zeznuo i gurnuo slušalice u plavi jack umjesto u zeleni. Ili ih ne uštekam kak spada pa gledam kak je odjednom tak loš zvuk.

 

Neznam kako si ih testirao, no možda je stvar i u lošoj kvaliteti MP3-a. Također postoji mogućnost da je neki kvar u slušalicama.

 

Al definitvno probaj na nekom drugom playeru, linija, reciver od frenda, mp3 player.. Ak je nakon toga loše..

 

Ako si u Zagrebu ja ti mogu čak danas posuditi svoje da ih isprobaš. Sad ih netko prodaje za 100 kuna u oglasniku tu na forumu.

Mnogi su se iznenadili, pogotvo kad im kažeam da sam nove platio 130ish kuna pred 3 godine. I ja sam ostao paf kada sam čuo jačinu zvuka, finoću, jačinu basa. Dok je equalizer na nuli. A još ak je neka mp3ca na 200+kbps vbr..

11.0010010000111111011010101000100010000101101000110000100011010001100010011
12 godina
protjeran
offline
Re: Kupio slušalice...
ivan dragi kaže...
. I ja sam ostao paf kada sam čuo jačinu zvuka, finoću, jačinu basa. Dok je equalizer na nuli. A još ak je neka mp3ca na 200+kbps vbr..

he he...a šta bi onda rekao na top model V serije - MDR V 700??

 

 

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kupio slušalice...
ivan dragi kaže...
Friday kaže...

Moj prvi izbor prije par mjeseci je bio model HD202. Međutim, više ih nema (tu gdje sam ih htio kupiti). Gledao sam komentare za HD201 i mišljenja su jako drastično podjeljena. Na nekoliko mjesta sam vidio da umjesto HD201 ljudima predlažu K404 jer je zvuk PUUUUNO bolji. 

Inače, slušam na onboard zvučnoj i volio bih isprobati kako zvuče ne nekoj boljoj zvučnoj ali čisto sumnjam da razlika može biti tako velika da bi mi zvučale dobro. Isprobat ću ih na nekom playeru i kod šogora na yamaha receiveru pa javim dojmove. Kako god, neću ih prodavat - ne bih imao srca tražiti za njih više od 100 kn... Preko vikenda ih možda ostavim da se "usviraju" dvije noći. To ne treba biti glasno, ne?

Ja sam kupio Sony MDR V150 za nekih 150 kn. Zvuk je predobar.

 

No, razlike između playera postoje. Bila to linija, PC, laptop, mp3 player, mobitel.. Razlike se čuju. Ne toliko da bi mogao reć da su slušalice odjednom loše, ali primjeti se. Da ne kažem kako sam se masu puta zeznuo i gurnuo slušalice u plavi jack umjesto u zeleni. Ili ih ne uštekam kak spada pa gledam kak je odjednom tak loš zvuk.

 

Neznam kako si ih testirao, no možda je stvar i u lošoj kvaliteti MP3-a. Također postoji mogućnost da je neki kvar u slušalicama.

 

Al definitvno probaj na nekom drugom playeru, linija, reciver od frenda, mp3 player.. Ak je nakon toga loše..

 

Ako si u Zagrebu ja ti mogu čak danas posuditi svoje da ih isprobaš. Sad ih netko prodaje za 100 kuna u oglasniku tu na forumu.

Mnogi su se iznenadili, pogotvo kad im kažeam da sam nove platio 130ish kuna pred 3 godine. I ja sam ostao paf kada sam čuo jačinu zvuka, finoću, jačinu basa. Dok je equalizer na nuli. A još ak je neka mp3ca na 200+kbps vbr..

 

Znam da postoje razlike među playerima ali kao što sam rekao - čisto sumnjam da je razlika tolika da bi odjednom bile u milosti. Nažalost, dobro sam ih "gurnuo" i svejedno zvuče otužno.

Što se tiče kvalitete izvora tu tek nema dileme. Slušam uglavnom samo flac. Ne mislim da su neisprave, zvuk nije distorziran niti naročito izobličen. Pustim si istu stvar na Z5500 (tiho) i onda na slušalice... e to je tek loše.

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2012 9:50 (Friday).
12 godina
offline
Re: Kupio slušalice...
Friday kaže...

Ma tamo gdje sam ih kupio nema slušanja. Uostalom, bile su zadnje. Sad ih opet slušam i nije mi jasno zašto koštaju toliko. Prije 13-14 godina sam kupio neke Philips slušalice za 99 kn. Bile su goleme i išle preko cijelog uha. Imale su slabosti ali te slušalice su me služile do prije godinu dvije i vrijedile su svaku j*benu lipu (i zvučale su ZNATNO bolje od ovih). Očito griješim ali očekivao sam bolju reprodukciju na ovim slušalicama nego na Z5500 zvučnicima koje inače slušam. Ove slušalice mi se čine kao ona mala klinka Kim Verson - čini se da bi poderala nebo glasom ali čim treba podići ton dođe do totalne nemoći. Zapravo nije ni stvar u nemoći nego mi se srednji tonovi čine poprilično zbrčkani i to daje nekakav šupalj dojam. I naravno bas, koji je danas odlučio ne doći...

Pa jesi pogledao koji relevantan review prije kupnje? Nisam još čuo nikakve komentare za te slušalice, ali ja sam nedavno za 150 kn uzeo Medusa NX headset i mislim da za taj novac vrijede svake kune.

http://www.speedlink.com/?p=2&cat=183&pid=22628&paus=1

14 godina
online
Re: Kupio slušalice...
smirnoff kaže...
he he...a šta bi onda rekao na top model V serije - MDR V 700??

S obzirom da koštaju 1.300 kuna..

 

Nek su i deset puta stvarno bolje, no ja nemam tolko dobre uši {#}.

 

Pretpostavljam da su namjenjene za profi audiofile, diđejeve.. Možda uz njih dolazi i 5 kila pršuta? Definitivno out of my league. "Za po doma" su mi ove V150 i više nego dovoljne.

11.0010010000111111011010101000100010000101101000110000100011010001100010011
12 godina
offline
Kupio slušalice...

Jesi ih probao spojiti na izlaz gdje su ti sad zvucnici?i

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kupio slušalice...
Cordas kaže...
Friday kaže...

Ma tamo gdje sam ih kupio nema slušanja. Uostalom, bile su zadnje. Sad ih opet slušam i nije mi jasno zašto koštaju toliko. Prije 13-14 godina sam kupio neke Philips slušalice za 99 kn. Bile su goleme i išle preko cijelog uha. Imale su slabosti ali te slušalice su me služile do prije godinu dvije i vrijedile su svaku j*benu lipu (i zvučale su ZNATNO bolje od ovih). Očito griješim ali očekivao sam bolju reprodukciju na ovim slušalicama nego na Z5500 zvučnicima koje inače slušam. Ove slušalice mi se čine kao ona mala klinka Kim Verson - čini se da bi poderala nebo glasom ali čim treba podići ton dođe do totalne nemoći. Zapravo nije ni stvar u nemoći nego mi se srednji tonovi čine poprilično zbrčkani i to daje nekakav šupalj dojam. I naravno bas, koji je danas odlučio ne doći...

Pa jesi pogledao koji relevantan review prije kupnje? Nisam još čuo nikakve komentare za te slušalice, ali ja sam nedavno za 150 kn uzeo Medusa NX headset i mislim da za taj novac vrijede svake kune.

http://www.speedlink.com/?p=2&cat=183&pid=22628&paus=1

 

Ma vidio sam na nekoliko mjesta na netu kako ih hvale ljudi po forumima.

 

BlueMax kaže...

Jesi ih probao spojiti na izlaz gdje su ti sad zvucnici?i

 

Zvučnici su na optici.

Freak Show Inc.
12 godina
protjeran
offline
Re: Kupio slušalice...
ivan dragi kaže...
smirnoff kaže...
he he...a šta bi onda rekao na top model V serije - MDR V 700??

S obzirom da koštaju 1.300 kuna..

 

Nek su i deset puta stvarno bolje, no ja nemam tolko dobre uši {#}.

 

Pretpostavljam da su namjenjene za profi audiofile, diđejeve.. Možda uz njih dolazi i 5 kila pršuta? Definitivno out of my league. "Za po doma" su mi ove V150 i više nego dovoljne.

pa evo da ti velim iz prve ruke da ne vrijede 1300kn...

 

imaju strahovit bass - nema šanse natjerat ih u overboost!!

al su viskoki prilično loši, cijeli spektar djeluje tamno - na prvu loptu reko bi sve 5, ali kad onda na glavu stavim Sennheiser HD 555, shvatim koliko su ove loše!! Za gaming, muziku preko kompa ili manje  istančano uho odlične, no ako onda probaš bolje...{#}

dobra strana što ne zamaraju uši, ali pošto su kožni jastučiči,  po ljetu budu mokri nakon par sati intenzivnog igranja FPS igara {#}

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
14 godina
online
Re: Kupio slušalice...
Friday kaže...

Zvučnici su na optici.

Jesi ziher da ti zvučna radi kak treba? Daj ih uštekaj u neki tranzistor stari ili u radio u kuhinji (kolko znam svi imamo neki radio u kuhinji). Pa vidi kak zvuče na tome?

 

@Smirnoff.

Neznam frende, nebi za sluške za "po doma" dao više od 150 kuna. Pogotovo ne nakon što sam kupio ove sonyeve kaj sam reko prije.

11.0010010000111111011010101000100010000101101000110000100011010001100010011
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kupio slušalice...
ivan dragi kaže...
Friday kaže...

Zvučnici su na optici.

Jesi ziher da ti zvučna radi kak treba? Daj ih uštekaj u neki tranzistor stari ili u radio u kuhinji (kolko znam svi imamo neki radio u kuhinji). Pa vidi kak zvuče na tome?

 

 

Djeca su mi sj*bala već troje slušalice i sve troje su bile spojene na istu zvučnu i zvučale su za svoj cjenovni rang OK. Osim već spomenutih philips sluški koje su koštale 99 kn (prije 13 godina) i zvučale su super. Ali danas ću ih probati na ženinom mp3 playeru.

Freak Show Inc.
12 godina
protjeran
offline
Re: Kupio slušalice...
Friday kaže...
. Ali danas ću ih probati na ženinom mp3 playeru.

oće ti dati da ubodeš???{#}

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kupio slušalice...
smirnoff kaže...
Friday kaže...
. Ali danas ću ih probati na ženinom mp3 playeru.

oće ti dati da ubodeš???{#}

 

{#}

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Kupio slušalice...
Kolega isti problem tj. dok djeca ne porastu kupovati gofna od 100kn, a tek kasnije nešto kvalitetnije :)
13 godina
offline
Kupio slušalice...

Jbg, ja sam zato na preporuku s pce-a kupio Pioneer SE-M390 i za manje od 200 kn su tako dobre da i sam ne vjerujem kako se čuju. Kvalitetno su napravljene, zvuk odličan, sve živo čuješ, bass jako jak... :D

★★★★★
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice