Problem sa trosistemskim zvucnicima

poruka: 22
|
čitano: 5.483
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
neaktivan
offline
Problem sa trosistemskim zvucnicima

Pozdrav.

Ovako imam dva trosistemska zvucnika marke Pioneer u pitanju su dvije pasivne kutije od po 130 wati.Eh sad, te zvucnike sam nakacio na Sanyo stereo pojacalo, dok je to pojacalo spojeno na mixetu.U pitanju je DJ mixeta Ominitronic PM-311 P.Kad pustim muziku (naravno ne pojacavam do kraja nego uvijek ispod polovine snage koju pojacalo ima) radi sve super.Medjutim kada odprilike kada odsviraju 3-4 pijesme zvucnik za niske tonove (bas ) se jednostavno ugasi sam od sebe.Nznm stv u cemu je problem, posto sve radi kako treba, sve je lijepo spojeno, zvucnici i pojacalo nisu osteceni, kablovi su novi.Sve je ok i sve radi super ali poslije 3-4 pijesme zvucnici se jednostavno sami od sebe ugase.Ne cuje se krcanje ili tako nest.Jednostavno stanu.Ako ima neko da mi kaze sta bi bio problem posto stvrano ne znam o cemu je rijec.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.9.2023 17:48 (Grav3yardman).
 
0 0 hvala 0
15 mjeseci
offline
Re: Problem sa trosistemskim zvucnicima
Više podataka dobro bi došlo kao npr. model i otpor zvučnika, model pojačala. Da li na nižoj snazi rade normalno ili isto isključuju.
2 godine
neaktivan
offline
Re: Problem sa trosistemskim zvucnicima

Evo podaci

Zvucnici:

Pioneer trosistesmski zvucnici

140 wati

4-8 oma

36-22000 hz

Dvije pasivne kutije

 

Pojacalo:

Sanyo integrisano stereo pojacalo

Evo nasao sam i link pojacala posto ne pise vise nista na njemu:

Link: https://www.hifiengine.com/manual_library/sanyo/ja-2503.shtml

 

Mixeta

Omnitronic PM-311 P DJ mixer

 

Mixeta je povezana cinc kablom sa pojacalom dok je pojacalo povezano sa zvucnicima banana prikljuckom.Jos da napomenem da sam kupio sve nove kablove tkd ne moze biti do njih.

Pustam muziku sa USB-a koji ubacim u mixetu

 

Zvucnici rade prve 3-4 pijesme odlicno i kada su pojacani i kada su smanjeni.Zvuk je odlican, medjutim nakon toga se zvucnici za niske tonove ( bas) jednostavno ugase dok ostali zvucnici najnormalnije rade.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.9.2023 18:41 (Grav3yardman).
15 mjeseci
offline
Re: Problem sa trosistemskim zvucnicima
Pojačalo ti je 25 wata na 8 ohma. Da li su ti zvučnici 4 ili 8 ohma? Zato sam i pitao model zvučnika. Pogledaj skretnicu u zvučnicima na koju je spojen bas zvučnik.
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.9.2023 18:51 (Tomeuglj).
15 mjeseci
offline
Re: Problem sa trosistemskim zvucnicima
Ili testiraj zvučnike na drugom pojačalu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Problem sa trosistemskim zvucnicima

Evo slikao sam sta pise na zvucnicima posto ih nisam nasao na netu.Konkretno ovaj model

 

Link: https://prnt.sc/tXBNFsgVRz8J

2 godine
neaktivan
offline
Re: Problem sa trosistemskim zvucnicima

Nemam drugo pojacalo.

5 godina
offline
Re: Problem sa trosistemskim zvucnicima
Grav3yardman kaže...

Evo podaci

Zvucnici:

Pioneer trosistesmski zvucnici

 

Pojacalo:

Sanyo integrisano stereo pojacalo

 

 

Mixeta

Omnitronic PM-311 P DJ mixer

 

Mixeta je povezana cinc kablom sa pojacalom dok je pojacalo povezano sa zvucnicima banana prikljuckom.Jos da napomenem da sam kupio sve nove kablove tkd ne moze biti do njih.

Pustam muziku sa USB-a koji ubacim u mixetu

 

Zvucnici rade prve 3-4 pijesme odlicno i kada su pojacani i kada su smanjeni.Zvuk je odlican, medjutim nakon toga se zvucnici za niske tonove ( bas) jednostavno ugase dok ostali zvucnici najnormalnije rade.

  Probaj spojiti neki DVD/BD player sa USB portom ili pak PC na mixetu (znači zanemari player integriran u nju) i pusti iste pjesme s kojim si testiro zvučnike, pa ako wooferi i dalje "tresu" tj. iz njega čuješ i dalje distorziju, onda MP3/WMA player integriran u mixeti ima malfunction, a ako je i dalje isti problem, vjerovatno je do samog pojačala, pa probaj s drugim, po meni najbolje je kupiti nešta novijeg godišta

 

Recimo ovaj Cambridge Azur 851, malo stariji model, ali je lijepo dizajniran, ima display i 2 XLR porta, čak i daljinac: https://www.stereophile.com/content/cambridge-azur-851a-integrated-amplifier

 

Gledam malo po eBayu, ovakav nov dođe otprilike 1600€, ali ima jedan polovan za 450€ pa ak se odlučiš - požuri!

 

P.S. Na ovo sam skroz zaboravio, zašto ti treba mixeta? Pretpostavljam da u bircu kojem radiš se često održavaju manifestacije, pa da se ne muče oko spajanja mikrofona, gitara, klavijatura itd.

 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.9.2023 19:03 (Vavoom).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Problem sa trosistemskim zvucnicima

E ovako

Isto je sve kad pustam muziku sa laptopa ili kada ubacim USB u mixetu.Znaci to nmvz.Drugo, mixeta je nova uzeta tkd sigurno nije do nje kao i kablovi ( cinc i banana kablovi).

Ovo sto kazes da kupim novo pojacalo to trenutno nisam u mogucnosti zbog finansija tkd ovo mi je sto mi je.

Mixeta mi treba zato sto sam se poceo baviti DJ-sanjem u slobodno vrijeme tkd mi treba kao za neku vijezbu.

Jos da dodam da ova moja kombinacija radi par pijesama odlicno, znaci zvuk vrh, sve cisto jasno ali malo nakon toga (mozda poslije 3-4 pijesme) jednostavno bas zvucnici se ugase (znaci ne cuje se vise nista iz njih niti krcanje niti zujanje i nisu osteceni uopste) dok ostali najnormalnije rade.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.9.2023 19:19 (Grav3yardman).
15 mjeseci
offline
Re: Problem sa trosistemskim zvucnicima
Jednostavno nema ti puno opcija nego pokušati se igrati sa kombinacijama. Pojačalo i zvučnici su dosta stari pa eto neke smjernice. Pokušaj spojiti kao izvor zvuka Dvd, PC ili Mp3 player bez miksete pa vidi.
2 godine
neaktivan
offline
Re: Problem sa trosistemskim zvucnicima

Probacu svakako pa cu javiti.

5 godina
offline
Re: Problem sa trosistemskim zvucnicima
Grav3yardman kaže...

Probacu svakako pa cu javiti.

 Već sam ti gore napisao da pustiš mjuzu sa nekog externog playera, lap sam naveo kao opciju, a ti tek si sad skužio

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
2 godine
neaktivan
offline
Re: Problem sa trosistemskim zvucnicima

Probao sam pustiti muziku preko laptopa i isto sve.Par pijesama super onda isto se desi.Jos da dodam da jedino mogu tako pustati muziku posto drugi eksterni pleyer nemam tipa DVD itd.Otvorio sam jedan od zvucnika i vidio da ima par kondezatora na njima.Eh sad moze biti da je dodnjih nmp.Ne razumijem se inace u elektroniku uopce tkd.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.9.2023 20:16 (Grav3yardman).
15 mjeseci
offline
Re: Problem sa trosistemskim zvucnicima
Skretnica za bas zvučnik najčešće se sastoji od zavojnice i kondenzatora. Kondenzator je spojen paralelno sa zvučnikom i cilj mu je da "odvede" dio visokog tona koji je prošao kroz zavojnicu. Isto me čudi da se ama baš nikako ne čuju basevi a srednjetonski i visoki da. Pošto ti se to dešava kod oba zvučnika istovremeno vjerojatno je problem u pojačalu.
5 godina
offline
Re: Problem sa trosistemskim zvucnicima
Grav3yardman kaže...

Probao sam pustiti muziku preko laptopa i isto sve.Par pijesama super onda isto se desi.Jos da dodam da jedino mogu tako pustati muziku posto drugi eksterni pleyer nemam tipa DVD itd.Otvorio sam jedan od zvucnika i vidio da ima par kondezatora na njima.Eh sad moze biti da je dodnjih nmp.Ne razumijem se inace u elektroniku uopce tkd.

 Jel ti nije problem kupiti neki DVD/BD player na probu pa onda isprobati? Jesi li probo spojit neke druge zvučnike ili woofere?

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.9.2023 23:02 (Vavoom).
15 mjeseci
offline
Re: Problem sa trosistemskim zvucnicima
Ukoliko si spojio na sljedeći način: izlaz zvučne kartice sa laptopa na pojačalo a zvučnici ti i dalje prekidaju najvjerojatnije je problem u pojačalu. Ukoliko imaš neke druge zvučnike ili ti ih ima tko za posuditi pokušaj ih spojiti na svoje pojačalo i vidi da li se javlja isti problem. Ukoliko se javlja znači da je problem u pojačalu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Problem sa trosistemskim zvucnicima

Spojio sam druge zvucnike od drugara i isto se desava.Tako da je sad sto posto do pojacala problem.Posto moram uzeti neko drugo pojacalo mozete mi preporuciti neko za ove moje zvucnike a da nije preskupu posto sam ogranicen budzetom.

5 godina
offline
Re: Problem sa trosistemskim zvucnicima
Grav3yardman kaže...

Spojio sam druge zvucnike od drugara i isto se desava.Tako da je sad sto posto do pojacala problem.Posto moram uzeti neko drugo pojacalo mozete mi preporuciti neko za ove moje zvucnike a da nije preskupu posto sam ogranicen budzetom.

Evo, pogledaj ovaj Cambridgeov, malo noviji od onog šta sam gore naveo, ali je sličnih specifikacija i isto ima display i daljinac: https://audiocinema-art.hr/shop/hi-fi-audio/stereo-pojacala/cambridge-audio-axa35-integrirano-pojacalo

 

Ne znam ima li ga igdje tamo kod vas (po govoru vidim da si iz BiH ili RS), ali ak ti ga nije problem prošvercat svakako je best buy

 

Naravno uz to kupi i neki BD player pa ga spoji na mixetu, možda će zvuk biti kvalitetniji

 

Javi naravno koji si uzeo i napiši prve utiske

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.9.2023 12:30 (Vavoom).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Problem sa trosistemskim zvucnicima

E ovako odlucio sam da prodam ove zvucnike a pojacalo sam vec prodao rodjaku ( on ce ga sebi poprvit tkd sam ga da malo jeftinije),.A ja sam se odlucio da kupim nesto ozbiljnije.Dao bi svoju mixetu i doplatio za:

Zvucnike Behringer dvije kutije od po 800W

Mixeta PMP 3000 2 x 600 W Europower

Plus dva Bas Bina od po 600w isto Behringer 

 

Znam da je ovo sve vec neki drugi ozbiljniji nivo al eto nasao sam ovaj kao komplet za dosta jeftine pare za oko 500 eura a i poznajem prodavca tkd.A sto se tice behringer marke ja msm da ne bi trebalo biti problema.

Trebao bit danas obaviti kupovinu pa eto kada kupim sve sredim i spojim napisat cu utiske.

 

P.S Ja sam iz BiH :)

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.9.2023 14:36 (Grav3yardman).
15 mjeseci
offline
Re: Problem sa trosistemskim zvucnicima
Ovisi o namjeni zvuka. Ovi zvučnici vjerojatno su za razglas i ne ulaze u kategoriju kućnog hi fi zvuka (kvalitete).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Problem sa trosistemskim zvucnicima

Znam al eto posto sam planirao u buducnosti nesto ozbiljnije uzimati za potrebe pustanja muzike po turnirima, veseljima itd ovo mi je iskocila prilika doduse iznenada ali et.A ove svoje zvucnike i pojacalo sam od prije imao kao za neku vjezbu na mixeti i u programu virtual DJ tacnije ucio sam se na njima tkd.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.9.2023 15:37 (Grav3yardman).
15 mjeseci
offline
Re: Problem sa trosistemskim zvucnicima
Ako si zadovoljan kvalitetom zvuka tko sam ja da te osporavam 😀. Samo eto za kućni hi fi dovoljno bi ti bilo da si našao neko polovno pojačalo i ostavio svoje zvučnike. Na njuškalu ima dosta pojačala i receivera do 100 eura i vjerojatno bi dogovorio dostavu u Bosnu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice