Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.116
|
čitano: 13.267.027
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Sum_of_all_fears kaže...

 NHF ali, kupujes auto od zene (sto more imati i svoje prednosti i mane). Velis da ju poznas, a neznas dali je na motoru napravljen servis, polugeneralka ili generelka? nadalje auto ima urednu servisnu knjizicu i motor je slagan na 180tkm? auto je udaren u zadnji kraj. dobro niko s foruma osim jakova nije vidjel. to ostecenje more bit malo ili veliko opet nebitno al za mene bi bilo bitno. 

 

S obzirom na "generalku" pitam se kakav je ostatak komponenti na auto posto je motor prvi ispustil dusu.  U svakom slucaju sretno s autom!

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mrki_tua kaže...

 Nisam pobornik golfa (volim japanske aute, pogotovo novije, dizajn i pouzdanost), ali činjenica je da će više preć golf 1.9 SDI nego tri alfa/fiat/peugeot zajedno! By the way znam dosta mehaničara, a imam ga i u kući (otac hehe), činjenice su činjenice. S druge strane golf je precjenjeno auto, dovoljno govori podatak da će se npr. Dat više novca za sličnu opremu i motor za golfa nego za passata, to je apsurd. Da ne govorim da bi prije kupio polovnu mazdu ili toyotu nego golfa za 30% višu cijenu.

Pazi, tako generalizirat o trajnosti samo po marki auta jednostavno ne možeš. Jer npr. jedan Alfin 1.9 JTD koji je jako dobar motor će sigurno odvrtit više km(ili preciznije - radnih sati) od recimo VW-ovog 1.4 16v. 1.9 SDI je priča za sebe, njega i kad gaziš nije opterećen ni blizu kao recimo 1.9TDI od samo 90ks tako da je za očekivati da odvrti kilometara. Sve ovisi od motora do motora a ne o proizvođaču. Isto tako bi vjerojatno rekao da francuzi ne znaju složit dobar motor a eno načelnik Primoštena još vozi Lagunu 2.0 115ks iz 1994. s kojom je odvrtio preko 1,2mil km.. istina auto je u raspadu al motor još vrti. 

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Generaliziranje po broju KM je po meni i malo blesavo, NPR. kaj meni znači takav auto (koji ide 300tkm), ako sadašnji s 18 godina ima 188tkm..

 

Po tvojem bi tog golfa 30 godina trebal imati?!

 

Pa ko ima auto 30 godina...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2015 12:34 (Karlek_19).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

Generaliziranje po broju KM je po meni i malo blesavo, NPR. kaj meni znači takav auto (koji ide 300tkm), ako sadašnji s 18 godina ima 188tkm..

Po tvojem bi tog golfa 30 godina trebal imati?!

Pa ko ima auto 30 godina...

Isto tako netko drugi će tebi reći tko ima auto 18 godina? I to što ti ima "tek" 180k km nije nikakva garancija da će odvrtit još 100k km, pogotovo ako je do sad imao puno hladnih startova i većinom je vožen na kraćim relacijama, što bi značilo da si odvrtio malo km ali da motor ima puno radnih sati. Zato npr. pametniji boardovi u autima odbrojavaju i prijeđene kilometre i radne sate motora(ovisi što prije nastupi) do sljedeće obavijesti da bi trebalo odradit mali servis (mijenjat ulje i filtere).

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa dobro sve to stoji.. zato velim dam  ije bezveze dpok neko veli golf je dobar jer ide 300tkm..

 

NPR meni to nije argument za kupovinu. Meni je bitnije da fino izgleda iz nutra i izvana, da je manji od golfa, 2 vrata su ok, i da fino potegne do 100-tke.. nek zdrži 150tkm i ja sretan..

 

 A ovo kaj veliš da je vožen na kratke relacije? Pa ček kaj sam ja kriv kaj radim 10km od kuće? Da se preselim u zagreb pa da se vozim 80km svaki dan?

 

Ili da se onak radi red vozim tu i tam do ZG čisto da napravim km i potrošim bengu bezveze.

 

Ne kužim zbilja kaj hoćeš reći..

 

I ako pročitaš još 1x, ja nisam rekel da bu još vrtil 100tkm, nego da mi jednostavno ne treba još 100tkm, kad ga ne planirm još 10 godina imati. Je sad jasnije?

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2015 13:18 (Karlek_19).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A jeste ga napeli po čovjeku k'o da je kupio ne znaš što, a ne Alfu. Nisu ni Alfe BAŠ TAKO loše. Što god je rađeno na motoru, polu ili cijela generalka, odrađena je, motor je sada zdrav i spreman za barem 100njak k km dalje. Popraviti će branik, zamijeniti lima ili kopče ako su popucale i ići će dalje. Možda će potrošiti nešto više novaca ako nešto ide na autu, ali ako ćemo tako rezonirati, onda bi svi vozili samo Golfa 3 i 4 1,9TDi Ford model T i ni jedan drugi auto na svijetu ne bi postojao.

 

Na kraju krajeva, ako shvati da je auto koma i da se ne isplati popravljati, utrampi ga dalje, nešto prešuti, nešto umanji i nek se dalje netko zafrkava s autom. Svaka roba ima svog kupca, pa će i on naći kupca za svoju. Ako nikoga drugog, nekog mladca kojem će biti bitno samo da je gore Alfin znak.

 

@Sum: pusti sve, sjedi radije u Alficu i otiđi se provozati, pusti rasprave. Nek te služi dugo i uživaj u njoj.

 

P.S. @Karlek: ja u familiji imam Gnoja sa avatara već 31 godinu, ja sam mu treći vlasnik, u familiji od kad je kupljen '84. Jel auto ide? Ide. Jel je dovoljan za ono što trebam? Je. Stoga, ne generaliziraj. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2015 13:49 (WackyZG).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

Pa dobro sve to stoji.. zato velim dam  ije bezveze dpok neko veli golf je dobar jer ide 300tkm..

NPR meni to nije argument za kupovinu. Meni je bitnije da fino izgleda iz nutra i izvana, da je manji od golfa, 2 vrata su ok, i da fino potegne do 100-tke.. nek zdrži 150tkm i ja sretan..

 A ovo kaj veliš da je vožen na kratke relacije? Pa ček kaj sam ja kriv kaj radim 10km od kuće? Da se preselim u zagreb pa da se vozim 80km svaki dan?

Ili da se onak radi red vozim tu i tam do ZG čisto da napravim km i potrošim bengu bezveze.

Ne kužim zbilja kaj hoćeš reći..

I ako pročitaš još 1x, ja nisam rekel da bu još vrtil 100tkm, nego da mi jednostavno ne treba još 100tkm, kad ga ne planirm još 10 godina imati. Je sad jasnije?

Istina, s obzirom da radiš tako malo km ne isplati ti se uzimati ništa više od "početnog osnovnog" benzinca..

Zapravo sam htio reći da je pogrešno izražavati trajnost motora u broju prijeđenih km jer netko s 200k km može imat motor u boljem stanju i s manje radnih sati od tebe s 100k km.. al ovo sam već pisao par puta pa da se više ne ponavljam kao papiga.

Isto tako kažeš da tebi nije bitno, al nekima je bitno da ih motor služi dugo jer recimo godišnje vrte 50-60k km.

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zašto osnovnog? Zašto ne turbaka benzinca, da ima barem finu opremu?
Baš razmišljaš ko moja majka.. tak bi i ona najjeftinijeg 208.. (a ja plačam)

Fučka se njoj kad se nikad ne vozi dalje od Varaždina..

 

Mene privlači onaj turbo benzinac od 110 konja, šteta da nema 6 brzina jedino..

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2015 14:19 (Karlek_19).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

Zašto osnovnog? Zašto ne turbaka benzinca, da ima barem finu opremu?
Baš razmišljaš ko moja majka.. tak bi i ona najjeftinijeg 208.. (a ja plačam)

Fučka se njoj kad se nikad ne vozi dalje od Varaždina..

Mene privlači onaj turbo benzinac od 110 konja, šteta da nema 6 brzina jedino..

Pa kad kažeš da ti je do posla 10km, za tako kratke relacije (i još ako su gradske) ne treba ništa jače ni skuplje. Em bi u startu skuplje platio, pa bi bila nešto veća potrošnja, pa bi rega bila skuplja zbog većeg razreda, pa potencijalni skuplji kvarovi(turbina i slično).. u par godina bi skupio nekoliko tisuća € više troška za 40ak ks više.

Iako ne znam na kojeg turbobenzu misliš, koliko vidim najjači obični u 208ici je 1.6 vti od 120ks(u cjeniku ni njega više nema), a to je obični atmosferac s blagim "vtecom". 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2015 14:47 (Penryn).
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Izlaze uskoro ovi 3-cilindrični s turbom i S&S sustavom.. ima u sloveniji već jedan za relativno male novce.. LINK

 

Čak mi ni ovo nije mrsko.

Ma vozim osnovnog benzinca već dobrih 6 godina i dosta mi je toga (60 konja, 1.1), prije svakog preticanja moram digitron vaditi da budem siguran da neću nastradat (pretićem buseve one iz 80-tih i kamione), nisam blesav da se sa 106 idem nateravati protv turbo-dizela..

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2015 14:49 (Karlek_19).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Sum_of_all_fears kaže...

Bit će da se krivo kužimo jer ja uvijek saslušam savjet ako netko ima nekog iskustva.

 

Kao što jakovp kaže, auto je sredio (po meni) najbolji mehaničar u Rijeci. Čovjek stvarno zna što radi, pošten je i ima fer cijene. Ako on kaže da je motor ok i ako je on radio veliki servis/generalku, onda to nije sfušareno sigurno. Iz kog razloga je motor otvaran - ne znam ali znam 100% da je tad napravljeno kako spada. Tko god ima problema sa autom na području Rijeke, uvijek ga šaljem k njemu. I nitko se nije žalio na posao.

 

A to što je udarena je totalno sporedna i nebitna priča. Ništa što se ne da popraviti i dovesti u stanje novo, pogotovo kod ovog majstora.

 

Što se tiče Golfova, nagledao ih sam se, vjeruj mi. Pogotovo trojki i četvorki i jako dobro znam koje su im boljke (i motora i limarije). Ne volim ih jer je interijer generički da ne može biti "generičkiji" i nisu ni blizu pouzdani koliko se njihovi vlasnici vole hvaliti. Živio sam kilometar od jednog servisa i sada radim u zgradi uz servis. Pogodi što se najviše nalazi u radioni - Golfovi 3, 4 i 5. Nakon njih Puntići, Peugeoti 206/207 i stare Fieste.

 Jel pricas za mehanicara Darka, ovlasteni koji ima radionicu prije Viskova? Znam da je prije desetak dana imao jednu 1.6 TS na kojoj je bio izvadjen motor jer je vlasnik vozio do kad mu nije sfalilo ulja pa su trebali brusiti glavu, mjenjati ventile i sve ostalo sto ide kad se tako nesto dogodi. Znam isto da Darko sredit taj motor i odradi neke modifikacije propisane od Alfe Romeo, koje smanje drasticno potrosnju ulja. Prakticki svedu na nulu. Iako, mislim da si ti pisao da je tvoja 2005 godina, dakle restyling, a ova u radioni je bila prvi model 147ice. A za ove koji blebecu o svakakvim autima, ocito nisu pokusali kupovati auto u Hrvatskoj sa vlastitom lovom. Za budgetom od 8-9 soma eura, na kraju sam nabavio Alfu od prvog vlasnika. Svi svabski auti ispod 10 soma eura su u Hrvatskoj smece, ali doslovno...grobovi. Naravno, ja nisam kupovao na rate nego za cash lovu, pa si trenutno sa 22 godine ne mogu priustiti izbrojati 15 soma eura za auto.

Enjoy The Silence
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...
mrki_tua kaže...

 Nisam pobornik golfa (volim japanske aute, pogotovo novije, dizajn i pouzdanost), ali činjenica je da će više preć golf 1.9 SDI nego tri alfa/fiat/peugeot zajedno! By the way znam dosta mehaničara, a imam ga i u kući (otac hehe), činjenice su činjenice. S druge strane golf je precjenjeno auto, dovoljno govori podatak da će se npr. Dat više novca za sličnu opremu i motor za golfa nego za passata, to je apsurd. Da ne govorim da bi prije kupio polovnu mazdu ili toyotu nego golfa za 30% višu cijenu.

Pazi, tako generalizirat o trajnosti samo po marki auta jednostavno ne možeš. Jer npr. jedan Alfin 1.9 JTD koji je jako dobar motor će sigurno odvrtit više km(ili preciznije - radnih sati) od recimo VW-ovog 1.4 16v. 1.9 SDI je priča za sebe, njega i kad gaziš nije opterećen ni blizu kao recimo 1.9TDI od samo 90ks tako da je za očekivati da odvrti kilometara. Sve ovisi od motora do motora a ne o proizvođaču. Isto tako bi vjerojatno rekao da francuzi ne znaju složit dobar motor a eno načelnik Primoštena još vozi Lagunu 2.0 115ks iz 1994. s kojom je odvrtio preko 1,2mil km.. istina auto je u raspadu al motor još vrti. 

 Da, ta Laguna od Petrine je na ovlaštenom servisu svako dva miseca, a ne minja je mislim da se prikaže kao skroman. A usporedjivaš dizela i benzinca,  tu svaka priča o realnosti prestaje. Spominja si golf 3 i 4 pa sam se referira na model koji je najčešći na cesti. Samo argumente daj.

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

Generaliziranje po broju KM je po meni i malo blesavo, NPR. kaj meni znači takav auto (koji ide 300tkm), ako sadašnji s 18 godina ima 188tkm..

 

Po tvojem bi tog golfa 30 godina trebal imati?!

 

Pa ko ima auto 30 godina...

 

 

 Di ti živiš? Pa u RH se nova auta kupuju na 10 godina, sve ispod je neisplativo. Nemamo standard za minjat auta, a u 10 godina se prodje 250-300 tkm bez problema.

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...

 Jel pricas za mehanicara Darka, ovlasteni koji ima radionicu prije Viskova? Znam da je prije desetak dana imao jednu 1.6 TS na kojoj je bio izvadjen motor jer je vlasnik vozio do kad mu nije sfalilo ulja pa su trebali brusiti glavu, mjenjati ventile i sve ostalo sto ide kad se tako nesto dogodi. Znam isto da Darko sredit taj motor i odradi neke modifikacije propisane od Alfe Romeo, koje smanje drasticno potrosnju ulja. Prakticki svedu na nulu. Iako, mislim da si ti pisao da je tvoja 2005 godina, dakle restyling, a ova u radioni je bila prvi model 147ice. A za ove koji blebecu o svakakvim autima, ocito nisu pokusali kupovati auto u Hrvatskoj sa vlastitom lovom. Za budgetom od 8-9 soma eura, na kraju sam nabavio Alfu od prvog vlasnika. Svi svabski auti ispod 10 soma eura su u Hrvatskoj smece, ali doslovno...grobovi. Naravno, ja nisam kupovao na rate nego za cash lovu, pa si trenutno sa 22 godine ne mogu priustiti izbrojati 15 soma eura za auto.

 

Nije Darko, i alfa nije redizajn.

Svi smo mi Mentalist.
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ako već pišeš o servisima Golfova, pitaj barem šta im je, informiraj se kvalitetno, pa onda podijeli s nama. To je onda kvalitetan post. Ne ovako, mislim i ja sam svake godine na servisu s autom, redovnom malom. I povremeno kad treba zbog dotrajalosti (15g.) nešto od 50,100,200kn zamijeniti (zadnji selen 134kn komad, brtve, spone, abs senzor prednji isto 100kn, termostat 80kn itd.).

 

To nije brušenje glave itd. Treba točno napisati, kad se već spominje servis, odnosno kvarovi. Ovo što kolega gore spominje je dobra priča, za tu drugu 147-icu, koja je vožena sa uljem na min. Samo zgodan primjer kakvi mamlazi u HR voze aute, meni je to fascinantno, litra ulja i to boljeg je ispod 50kn.

 

Ali već je matematika 2 izvući šipku na 10 godina starom autu i periodično provjeriti bar tom laičkom metodom. O senzoru razine ulja bi se tek dalo onda, i u šta je taj vozač gledao na instr.tabli. Pitanje da li su uopće reagirali kad je ulje bilo tako nisko..

 

Talijani čini mi se, pogotovo benzinci, što me iznenadilo, bez obzira na snagu vole popiti ulja, čak je i nama Marea 1.6 sa 103ks i nepunih 70tkm u 10g. vožnje volila tu vražju Seleniu, a nigdje nije curilo. Razumijem JTD od 103+kW da hoće popiti, ali 1.6, 1.8, pa i 2.0, vjerojatno i stil vožnje drastično utječe..

In the name of tragedy...
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mrki_tua kaže...

 Di ti živiš? Pa u RH se nova auta kupuju na 10 godina, sve ispod je neisplativo. Nemamo standard za minjat auta, a u 10 godina se prodje 250-300 tkm bez problema.

 Živim blizu Varaždina, hvala na pitanju.

 

Ko veli ispod 10 godina, ovog imamo 18 i čist je ok..

 

250tkm u 10 godina? Sorry ali ja to nemam gde napraviti.

 

Možda sam zaboravio napomenuti, ali meni auto (više) nebi trebao biti samo da me odveze od A do B, nego želim moći na uzbrdici nebrem kamion ili bus zaobići, a ne kao sad.

I u autu se vozi 40% dvoje, 55% jedna osoba.. tak da mi velik auto s 5 vratiju nema smisla. Vođen logikom da ne kupiš gtx 980 ako misliš igrati tetris i pisati u wordu, ako se razumijemo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2015 18:26 (Karlek_19).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...
mrki_tua kaže...

 Di ti živiš? Pa u RH se nova auta kupuju na 10 godina, sve ispod je neisplativo. Nemamo standard za minjat auta, a u 10 godina se prodje 250-300 tkm bez problema.

 Živim blizu Varaždina, hvala na pitanju.

 

Ko veli ispod 10 godina, ovog imamo 18 i čist je ok..

 

250tkm u 10 godina? Sorry ali ja to nemam gde napraviti.

 

Možda sam zaboravio napomenuti, ali meni auto (više) nebi trebao biti samo da me odveze od A do B, nego želim moći na uzbrdici nebrem kamion ili bus zaobići, a ne kao sad.

I u autu se vozi 40% dvoje, 55% jedna osoba.. tak da mi velik auto s 5 vratiju nema smisla. Vođen logikom da ne kupiš gtx 980 ako misliš igrati tetris i pisati u wordu, ako se razumijemo.

 A ako ćeš se vozit po Varaždinu najbolje ti je biciklu uzet, za dvoje možeš onu kao rikša. Ja pišem o realnom stanju. 

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imam bajk. Ne treba mi to..

Ali svakako hvala na savjetu.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

Talijani čini mi se, pogotovo benzinci, što me iznenadilo, bez obzira na snagu vole popiti ulja, čak je i nama Marea 1.6 sa 103ks i nepunih 70tkm u 10g. vožnje volila tu vražju Seleniu, a nigdje nije curilo. Razumijem JTD od 103+kW da hoće popiti, ali 1.6, 1.8, pa i 2.0, vjerojatno i stil vožnje drastično utječe..

Iako uglavnom nema nekih pravila što se potrošnje ulja tiče, većinom su lošije tolerancije kod proizvodnje najbitniji faktor. Laguna 1.8 16v sa 230k km godišnje okrene ~10k km i u tom razmaku popije nekih 2-3 deca a prijatelj mi se sa par godina starom Kia Ceed 1.6GDI, znači isto obični atmosferac benzo, žali da mora dolijevat skoro 2l(istog ulja) na ~15k km. Već je na nekih 70k km tako da je to već odavno razrađeno. Da ga on gazi pa ajde, razumio bih, nego uvijek laganini, do sad ga nisam vidio da ga je pošteno zgazio.

Mislim nisu ni te 2l na 15k km problem, al opet to je obični atmosferac kao i svaki drugi i nema razloga da toliko troši.

 

Karlek_19 kaže...

I u autu se vozi 40% dvoje, 55% jedna osoba.. tak da mi velik auto s 5 vratiju nema smisla. Vođen logikom da ne kupiš gtx 980 ako misliš igrati tetris i pisati u wordu, ako se razumijemo.

Šta je sa preostalih 5%, auto se vozi sam? 

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To je više od dvoje

 

Htio sam na to ukazati da nemam apsolutno nikakve potrebe za autom s petorim vratima..

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Brouuutalis. I taj prljavi militeri zeleni mat finiš..

In the name of tragedy...
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

To je više od dvoje

 

Htio sam na to ukazati da nemam apsolutno nikakve potrebe za autom s petorim vratima..

A i auti s 3 vrata daleko bolje izgledaju 

:D
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ali samo Hot-Hatchevi (sve veće od 4 metra je previše )

14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...
Karlek_19 kaže...

To je više od dvoje

 

Htio sam na to ukazati da nemam apsolutno nikakve potrebe za autom s petorim vratima..

A i auti s 3 vrata daleko bolje izgledaju 

 

Konačno netko normalan...

Svi smo mi Mentalist.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

Ali samo Hot-Hatchevi (sve veće od 4 metra je previše )

 

bitch please, coupe FTW 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bitch, bitch

 

(coupe mi nebi u garažu stao ) Da bude jasnije, problem je dok je garaža građena (i legalizirana) da nutra stane P106. Onda nemaš neki odabir za sljedeći auto, što se velićine tiće.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2015 16:13 (Karlek_19).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

Bitch, bitch

 

(coupe mi nebi u garažu stao ) Da bude jasnije, problem je dok je garaža građena (i legalizirana) da nutra stane P106. Onda nemaš neki odabir za sljedeći auto, što se velićine tiće.

 je tak ti je moj dedek kupil E klasu, dosli doma s svabije i skuzili da guz nejde nutra dokraja i nedaju se vrata zatvorit. pa mi je ljepo deda kupil štemericu i ajde marko rusit zideka. sad imam skoro 7m dugu garazu. (taman da tenk stane) 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
Karlek_19 kaže...

Bitch, bitch

 

(coupe mi nebi u garažu stao ) Da bude jasnije, problem je dok je garaža građena (i legalizirana) da nutra stane P106. Onda nemaš neki odabir za sljedeći auto, što se velićine tiće.

 je tak ti je moj dedek kupil E klasu, dosli doma s svabije i skuzili da guz nejde nutra dokraja i nedaju se vrata zatvorit. pa mi je ljepo deda kupil štemericu i ajde marko rusit zideka. sad imam skoro 7m dugu garazu. (taman da tenk stane) 

 Misliš na C-MAX?

Gas do daske,a kad maknem dasku onda još gasa.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
macgyver 53 kaže...

 Misliš na C-MAX?

 haha more i tak. vec sam smislil plan. ak dobim djecu (a jos nije u planu) za prvo ostaje c-max, za drugo s-max a 3 i vise galaxy  ali po mogucnosti kricavo zeleni s rs motorom 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

 haha more i tak. vec sam smislil plan. ak dobim djecu (a jos nije u planu) za prvo ostaje c-max, za drugo s-max a 3 i vise galaxy  ali po mogucnosti kricavo zeleni s rs motorom 

 A da si zemeš odma u startu neki transit, da se ne patiš ovako

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice