Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.120
|
čitano: 13.282.286
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

flat spot ipak bio...slijedi visestruko glodanje u vidu startova a-la street race :) ako ne 2 nove gume jbg

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Treba spojiti na dijagnostiku pa gledati koje vrijednosti senzor izbacije i pratiti ih.

 Imam VW dijagnostiku i mogu sve pratiti,samo ne znam kako saznati da li je ispravan ili neispravan ? 

 

Fake_Alert  Sta se taj termoprekidac mijenja ili sta ? Ima li to autoelektricar da mi zamijeni ili ? 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Posto si rekao da imate 2-3 Golfa 5 sa identicnim motorima, prati njihove podatke pa usporeduj sa svojima.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Posto si rekao da imate 2-3 Golfa 5 sa identicnim motorima, prati njihove podatke pa usporeduj sa svojima.

 Po pravilu,trebao bi neispravan senzor odmah izbaciti gresku,no ne izbacuje,60 kn je novi,dati cu ga zamijeniti pa dalje eliminirati...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doky01akablava kaže...
ivanzu kaže...

Posto si rekao da imate 2-3 Golfa 5 sa identicnim motorima, prati njihove podatke pa usporeduj sa svojima.

 Po pravilu,trebao bi neispravan senzor odmah izbaciti gresku,no ne izbacuje,60 kn je novi,dati cu ga zamijeniti pa dalje eliminirati...

 Topran? To smece ne ugraduj.

Ako je neki drugi onda OK.

Upravo mjenjam na duji to jer mi pali vent rano i gasi pre kasno...auto mi ohadi do skroz...ugl antifriz van...ovo odsarafic u nasarafic novi...nabijes dzek i to je to...uspes antifriz i ja volim cekati da se otvori termostat da odzracim sistem i onda nadolijem koliko treba i to je to....

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doky01akablava kaže...

A ovaj Nedim,necu ni komentirati,covjek vozi benzinca 1.4 i komentira kako nema snage auto,sta reci...

Jel to onaj video koji je dex stavio?

Ja sam to ostavio u pozadini da govori kad sam citao ostatak teme...

Kad je izjavio da motor pati jer prode 2500 okretaja, nisam vise imao snage slusati.

Mislio sam ajd mozda je 1.4 TDI jer nisam bas previse slusao, ali sad kad si potvrdio da je benz..   

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...
doky01akablava kaže...

A ovaj Nedim,necu ni komentirati,covjek vozi benzinca 1.4 i komentira kako nema snage auto,sta reci...

Jel to onaj video koji je dex stavio?

Ja sam to ostavio u pozadini da govori kad sam citao ostatak teme...

Kad je izjavio da motor pati jer prode 2500 okretaja, nisam vise imao snage slusati.

Mislio sam ajd mozda je 1.4 TDI jer nisam bas previse slusao, ali sad kad si potvrdio da je benz..   

 Upravo sam isao pronaci taj dio i stvarno frajer rekao... Kaze cim prede 100 kmh vec se pati  ... to je preko 2500 okretaja i pati se..... 

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma meni tu smrdi nesto uzasno,pratio sam frajera do par dana prije nego prodao Golfa,znaci nikada nije spominjao da mu riknuo mijenjac,da mijenjao sva 4 amortizera,da ne moze upaliti auto po suncu ( WTF ???!!!,zbog senzora na haubi on ljeti ne moze upaliti automobil,onako jel se ne moze taj senzor iskljucit,rekodirati ili nesto trece,kao poznata tvornicka mana na sestici,a ja koji pratim VW godinama prvi put cujem za to,ali ajde oke ) i sad odjednom on se zali sta je sve ulagao u automobil,a do prije tri mjeseca hvalio Golfa i kako mu ga zao...

Onako,koji k.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako ode senzor radilice nema paljenja osim ako se ne ohladi.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doky01akablava kaže...

Ma meni tu smrdi nesto uzasno,pratio sam frajera do par dana prije nego prodao Golfa,znaci nikada nije spominjao da mu riknuo mijenjac,da mijenjao sva 4 amortizera,da ne moze upaliti auto po suncu ( WTF ???!!!,zbog senzora na haubi on ljeti ne moze upaliti automobil,onako jel se ne moze taj senzor iskljucit,rekodirati ili nesto trece,kao poznata tvornicka mana na sestici,a ja koji pratim VW godinama prvi put cujem za to,ali ajde oke ) i sad odjednom on se zali sta je sve ulagao u automobil,a do prije tri mjeseca hvalio Golfa i kako mu ga zao...

Onako,koji k.

senzor haube se moze odstekat i samo prebrikati(spojiti oba kontakta sa zicom), ali za to pronaci na netu i napraviti treba imati koeficient inteligencije veci od 6 tako da...(ako pricamo o tom youtuberu)

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 22:48 (CroNk3r).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A za sta sluzi taj senzor haube? Koji vrag? Blazena duja nema nis od tog... kakvi mrtvi senzori.............

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Na VW Passatu 2000. curi negdje antifriz i promjenjena je posuda i nije do toga. Do cega moze biti?

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 23:20 (monsieur).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne prica on o senzoru haube nego o senzoru paljenja sto je laicko ime za senzor radilice.

Pregledaj crijeva na passatu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 23:24 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...
Lambo znači.
Moji drže nekog pauka. Koji običaj haha

 Meni je jednostavno Lamborghini najdraži proizvođač automobila na svijetu. Iako nije najbolji na svijetu za mene jest. Najdraži model Gallardo LP 560-4, mada je i ovaj stariji model dobar.

Ako mi izleti jeftino maketa Gallarda kupit ću je.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 23:24 (Haker_x).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
monsieur kaže...

Na VW Passatu 2000. curi negdje antifriz i promjenjena je posuda i nije do toga. Do cega moze biti?

 O-ring crijeva kod hladnjaka, konektor dolje ispod auta isto ima brtvu, pumpa vode, crijevo neko. Ko će znat kod A6 C5 curi na sve strane i ulje i voda. :D

 

EDIT: Meni tu curi di je plavi zip, a i od gore se negdje slijeva sve pomalo. Ko će znat, treba pol auta rastavit da se vidi di curi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 23:41 (DiRT).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Možda senzor koji javlja jel hauba otvorena. To je dosta koristan senzor. Dok beskoristan senzor je senzor tlaka u gumama jer 4 senzora koštaju skoro koliko i 4 gume...

 

Omiljeni proizvođač...
Šta mislite, koji je meni? 

 

Nije nego je Porsche.  Da sam multimilijarder, jedino bih njega imao više nego Citrača :D. Jednostavan razlog, jer mi je svaka 911-ica(i svaka generacija i svaki model) čudo.

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Preporuka oko ugradnje CAI-a?
K&N je bezobrazno skup, razmišljao sam da napravim instalaciju sam. Cijev se lako nađe, lako pripaše, veći problem bi bio OCC pipac prave veličine, na to filter i još dovod zraka izvana, to se isto lako riješi.

Zapravo pitam, jel imate preporuku gotovog seta za ugradnju ili preporuku samo filtera i tekućine?

 K&N je dobar, ali precjenjen, pogledaj ako nađeš di BMC CDA filter sa karbonskim kućištem, jer je kod njega prisutan venturijev efekt, kao i kod oem box filtera zraka, a venturijev efekt ima utjecaja samo kod atmosferskih motora, kod turbaka nije tolko bitno...

 
 

 

I da ako hoćeš zvuk usisa, stavi metalne cijevi (aluminij/inox) jer bolje rezoniraju zvuk, silikonske cijevi upijaju zvuk i utišavaju, jedino šta je lakše radit sa silikonskim cijevima, lakše ih popigaš nego metalne cijevi...

 

EDIT: zaboravio sam napisati, karbonski box ujedno štiti od topline, pa nje problem ako je filter pored motora...

LINK

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2018 0:18 (1BIT).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

 

Omiljeni proizvođač...

 

 Ja osobno nemam nekog omiljenog proizvođača. Trenutno me najviše zanimaju BMWi i Alfe. Imaju taj neki sportski štih i povijest koje rijetko koja druga marka ima. U drugom planu bih izdvojio Audi, Mercedes, Jaguar, Volvo, Subaru.

Realno, za svaku firmu bih našao nekoliko modela koje bih rado posjedovao.

Ako gledamo neku ekzotiku, isto tako nemam omiljenu marku ali bih najradije vozio F355. Iako je bio Ferrariev entry level, bolje se vidim u njemu nego u Enzu ili u F50.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni se niti jedan proizvodac super auta ne svida, radije spucam novce na dolje prilozene pa uzivam u voznji i jednostavnosti.

 
 
 
 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
monsieur kaže...

Na VW Passatu 2000. curi negdje antifriz i promjenjena je posuda i nije do toga. Do cega moze biti?

 Račva vode na glavi vjerovatno. Idi do mehaničara da natlači cijevi i propustit će brzo

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tony1999 kaže...

Bok

Ima netko iskustva sa AS osiguranjem i Osiguraj.me. Gledao sam preko njih, ispada cca 900kn za octaviu 2001 1.6 55kw, samo brine me kakvi su po slucaju ako dođe do isplate i slicno

 

Hvala i lp

 Ja sam otišao na kompare, upisao tražene podatke i ubrzo me zvala neka teta koja je našla najpovoljniju ponudu i sve preko maila riješio. Polica dođe na mail i s time možeš dalje gdje trebaš. Vjerujem da je ovo (osiguraj.me) isto. Najpovoljnija ponuda mi je bila iz Triglava.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Evo da se javim nakon prvih 500km sa novim Yaris Hybridom.

 

Voznja je veoma ugodna i udobna, automobil nije glasan, zvuk je ugodan, drugaciji,

ali ugodan uhu.

 

Oprema je fantazija, automatsko sklapanje retrovizora, potamljivanje ogledala,

automatska duga svjetla, i mnostvo drugih stvari je fantazija.

 

Prilikom parkiranja u podzemnu garazu, ukljucim samo elektricni motor, tako da je automobil necujan.

Veoma zgodna stvar s obzirom da se ustajem u 4:30 i u 5 vec startam, a garaza je dosta "cujna",

te onima koji su u prizemlju, lako moguce da cuju kad netko "drifta" i "turira", no elektricni nece nikad cuti.

 

Sicevi su dobri. Nisu najbolji koje sam ikad imao, ali daleko od najlosijih. Vjerovatno treba neko vrijeme da se kicma

prilagodi na sic, te sam sic na kicmu.

 

Potrosnja na autoputu sa tempomatom i 110km/h je 5.5l, sto je sasvim OK, dok u gradu pada na cca 4.4l.

 

Ono sto mogu jedino negativno navesti (za sada) je preglednost, koja je manja od B-Maxa. On je jednostavno sajbom vise isturen prema van,

te samim time i pregledniji.

 

Snage mu za tih "75ks" ne fali, na autocesti papucica do kraja, i za 2-3s ste vec sa 80 na 120 bez muke,

osjeti se koliko mu elektricni tu znaci kao ispomoc.

 

Automatski mjenjac je direktan, bez trzanja, sa laganim prijelazima. Takav motor treba savladati voziti.

Cilj je dostici sto veci stupanj brzine na mjenjacu, sa sto manjim okretajima, i tako "glajdati" uz pomoc podrsku elektromotora.

 

Primjerice u 6. brzini na 110km/h radi u ECO modu i potrosnja pada na 5.5l do 5.3l, no ako se spustim na 100km/h, pada u 5. brzinu

i potrosnja brzo raste na 5.8l.

 

Rezervar nije prevelik, tako da cu ga morati tankati cesce na duze rute, no po gradu mogu 5-6km voziti cisto na struju (do 45km/h),

bez da potrosim kap benzina.

 

Svjetla su mnogo bolja nego na prosloj generaciji iz 2014/15, jer sam tog Yarisa vozio za test, i cinilo mi se veoma "slabo"

kratko svjetlo. No ovaj novi 2017/18 model ima dobra svjetla i nisu tako slabasna kao prije, dovoljno su siroka i direktna.

(nisu u razini C-Maxa, on je imao daleko bolja svjetla od Yarisa i B-Maxa)

 

Jedino je pitanje kako ce se ponasati nakon 120-150 tisuca kilometara, ali uz redovite servise i jamstvo nisam previse zabrinut.

 

Sad klinci zele sebi novi automobil, i zapeli su za novu Daciu Dustera. Auto je lijep, pa cu s njima ovaj vikend pogledati sta se nudi,

i kakav je u voznji. Toliko za sada.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Krenulo je bome
7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doky01akablava kaže...
Krenulo je bome

 neka neka 

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doky01akablava kaže...
Krenulo je bome

 Ima Boga!

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
chutac kaže...

Preporuka oko ugradnje CAI-a?
K&N je bezobrazno skup, razmišljao sam da napravim instalaciju sam. Cijev se lako nađe, lako pripaše, veći problem bi bio OCC pipac prave veličine, na to filter i još dovod zraka izvana, to se isto lako riješi.

Zapravo pitam, jel imate preporuku gotovog seta za ugradnju ili preporuku samo filtera i tekućine?

 K&N je dobar, ali precjenjen, pogledaj ako nađeš di BMC CDA filter sa karbonskim kućištem, jer je kod njega prisutan venturijev efekt, kao i kod oem box filtera zraka, a venturijev efekt ima utjecaja samo kod atmosferskih motora, kod turbaka nije tolko bitno...

  

 

I da ako hoćeš zvuk usisa, stavi metalne cijevi (aluminij/inox) jer bolje rezoniraju zvuk, silikonske cijevi upijaju zvuk i utišavaju, jedino šta je lakše radit sa silikonskim cijevima, lakše ih popigaš nego metalne cijevi...

 

EDIT: zaboravio sam napisati, karbonski box ujedno štiti od topline, pa nje problem ako je filter pored motora...

LINK

 Hvala na savjetu, budem to proucio :) 

Zvuk usisa i sada imam dosta izrazen, no mogu probati obje opcije. Cijevi su najmanji problem, samo filter dobar trebam. 

Trenutno imam cijev na resetci branika, ali okrenuta od njega, da voda ne ulazi, a na c4 je spojena direkt van kroz chevrone, ali je rijeseno tako da voda ako udje ima rupu na koju curi. Tako nesto bih sada slozio. Dodao bih cijev koja ispod auta vuce zrak do filtera. 

doky01akablava kaže...
Krenulo je bome

 Dobro su se sjetili. 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doky01akablava kaže...
Krenulo je bome

 Da hoće i u BiH krenuti, i xenone bez leća i divlje LEDove koji su neprecizni do bola. Žao im dati 30-40$ za solidne sijalice sa dobrim cut off-om već uzmu one po 15-20$ koje više svjetlosti bace u zrak nego na cestu.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma sve je to sranje. Samo OEM i to je to, za ta svijetla bi ja derao opake kazne. Stvarno je sve vise i vise autiju sa takvim stvarima i kaj je najgore uzasno je neugodno za oci kad ide prema tebi.

 

Evo jedn casual slika interijera moje kante:

 

PSN:Tomislav025
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Je li sve u redu s autom? Zašto ne svijetli Check engine lampica?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Parkira isključivo u hladu. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice