Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.147
|
čitano: 13.326.160
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Ispunite ugovor, das mu novce, odes sam na stp i auto prebacis na sebe i uzmes odmah novu regu da se sa tim ne zajebavas i to je sva mudrolija danas.

 

 Jel mu vrijedi postojeće osiguranje ako uzme novu regu, jer na osiguranju piše stara rega?
Da neće trebat ponovno plačat (već plačeno) osiguranje?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
Fake_Alert kaže...

Ispunite ugovor, das mu novce, odes sam na stp i auto prebacis na sebe i uzmes odmah novu regu da se sa tim ne zajebavas i to je sva mudrolija danas.

 

 Jel mu vrijedi postojeće osiguranje ako uzme novu regu, jer na osiguranju piše stara rega?
Da neće trebat ponovno plačat (već plačeno) osiguranje?

 Osiguranje kao i tehnički pregled traju do datuma isteka naznačenog na polici i u prometnoj dozvoli. Može se promijeniti 10 vlasnika to ne mijenja policu onog koji je radio regu tj prvog vlasnika u tom trenutku, polica uvijek ide uz auto kao originalni primjerak jer je ekipa znala imat fiks ideje pa uz auto dat kopiju a sebi ostavit original.

Dakle naravno da nećeš plaćat osiguranje za auto koji je registriran do određenog datuma.

Jedino što se mijenja je zeleni karton, nakon što novi vlasnik izvadi prometnu na svoje ime, iz razloga što je zeleni k. međunarodni dokument koji mijenja policu osiguranja van granica rh.

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ja također prije mjesec dana, stavio na ženu kup prodajni i drugi dan darovni na sebe i sve prošlo ok
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Šta treba za darovni ugovor?rodni liist,domovnica ili nešto?

ako ide sa oca na sina

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 

Ukrades auto sa keylessom u roku od 10sec 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To se nikada ne bi ni dogadalo da je akcelerometar ugraden u kljuc pa da ga ugasi nakon par minunta ne aktivnosti, a takav cip ih ne bi kostao nista posto bi bio ugraden vec u MCU. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.5.2019 17:01 (ivanzu).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Šta treba za darovni ugovor?rodni liist,domovnica ili nešto?

ako ide sa oca na sina

 Treba ti rodni list  i darovni ugovor - potpišete i na tehnički. 

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Za ženu mi je trebal vjenčani list, tako da pretpostavljam da sa oca na sina treba rodni list
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
Fake_Alert kaže...

Ispunite ugovor, das mu novce, odes sam na stp i auto prebacis na sebe i uzmes odmah novu regu da se sa tim ne zajebavas i to je sva mudrolija danas.

 

 Jel mu vrijedi postojeće osiguranje ako uzme novu regu, jer na osiguranju piše stara rega?
Da neće trebat ponovno plačat (već plačeno) osiguranje?

 U osiguranju napisu kemijskom novu regu i vozi.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

 Sta stvarno tako malo trosi? Poznavajuci tebe prije kada si slike sa C-maxom stavljao kako ga ganjas itd, nekako mi se 5.4 cini malo? Meni duja 1.6td trosi 8l kod ganjanja...

 5.4L/100km mi je prosjek zadnjih 20tkm. Tu ima normalne voznje, gradske, otvorene, norenja, po autobahnu 200kmh+ itd. Kad ga cura vozi ona u tj dana ne skuri 100kn nafte a napravi cca 200km. Tak da kaj se tice potrošnje mislim da je fakat hebena. Normalno kad ga gazis trosi vise. Ali na 215km/h pri 4200 okretaja na 200km je kazal 11.9L/100km tu je cmaks bio prek 15L. i to ak si ga uspjel natjerat prek 205-210.

 

Prosli mj sam promjenil amortizere, pa selene, kugle, menđetu, donji nosac getribe, predihatio injektore s bakrenim plocicama, stavil ljetne, ulje i filtere, spur itd. racunam da me auto u 1g i 8mj kostao cca 20tkn u popravcima i djelovima. Ali vec sam sad pol auta promjenil tak da mi ga je zao prodati, a next update je da ide komplet na lakiranje, i napred idu nove lampe s lecama. I onda vjerojatno predajem kljuceve baki.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

To se nikada ne bi ni dogadalo da je akcelerometar ugraden u kljuc pa da ga ugasi nakon par minunta ne aktivnosti, a takav cip ih ne bi kostao nista posto bi bio ugraden vec u MCU. 

A opet je moguce, pogotovo zenama, kad hoda na parkingu ubaci joj reciever u torbu i opet moze otkljucati.

 

Ja sam probal doma garazu otvoriti s arduinom i moguce u par sekundi. Treba 10 dolara elektronike(mislim da cak niti tolko)

I 10-ak linija koda. naravno funkcionira samo na starijim sustavima ili novijim jeftinim.

Noviji skuplji mjenjaju kod svaki puta, ali opet postoji mogucnost za otvaranje. 

 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Stigla prinova
sneak peek:

 
 
Nisam ništa još stigao, ni oprat ga, ni usisat, kad ga malo sredim stiže više fotki

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Stigla prinova
sneak peek:
  
Nisam ništa još stigao, ni oprat ga, ni usisat, kad ga malo sredim stiže više fotki

Swift? koji motor?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

Swift? koji motor?

 Mislim da se vidi po redline-u
Hint: M16A

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
CroNk3r kaže...

Swift? koji motor?

 Mislim da se vidi po redline-u
Hint: M16A

A tak pak nisam nacitani kaj bi po redline-u znao aute 

Fini power-weight ratio ima, a i okretan je autic.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

još sam si mislio da je swift, ali nisam u 2-3 minute googlanja uspio naći zadnji kraj koji se podudara 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prvo sam mislio neka Mazda ili Alfa, taj se dosta dobro remapa za NA motor.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2019 22:31 (ivanzu).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1BIT 

Kad cemo na crtu? Mozes birat 1.8 8v duja ili 1.6TD sa odvrnutom turbinom i pumpom

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

mislim da svaki covjek u ovom topicu bi trebao znat po braniku /difuzor, auspusi pogotovo/ da je to swift sport. sramota!

bitara, puno sretnih km, i rokaj slike! pomalo kod adaptacije sa 60 na 125ks :) da ne bi bilo kao meni kad sam istu takvu promjenu dozivio, pa je bilo nakon 10 dana MJAU

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

gospodar prstenova 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

mislim da svaki covjek u ovom topicu bi trebao znat po braniku /difuzor, auspusi pogotovo/ da je to swift sport. sramota!

Jer je swift svima od nezamjenjivog životnog značaja? Ili je od velikog značaja za automobilsku industriju/autosport jer je bio predvodnik važnih tehnologija?

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

gospodar prstenova 

 Još mu nišan fali, ipak je Imocki.

Watercooled CPU. Pošalji PP, ako te nešto zanima. Sponsored by Noiseblocker.
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

pitanje, kolko bi bili voljni manje platiti auto ako ima volan na krivoj strani?

recimo neka je normalna cijena 5k eura, kolko bi dali za isti takav sa drukcijim volanom?

jel ima uopce ludjaka koji su voljni voziti auto sa takvim volanom po hr?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2019 14:47 (nixass).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ako je neki ultra rare model, onda da, ali samo kao hobi, daily nema sanse na desnoj.

Di2 & EPS FTW!
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ja sam jedno vrijeme vozio, sad ne vozim, razbio ga
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...

jel ima uopce ludjaka koji su voljni voziti auto sa takvim volanom po hr?

 

definitivno da, znam čovjeka koji živi u zg (prije živio u UK) i ima 4 auta sa volanom desno, i to čak nisu nikakvi super rijetki auti (e34, e39, e38 i neki saab cabrio)..

cijene jesu uvijek dosta niže, ali ja ga bez obzira na to ne bih vozio.. eventualno bih kupio takav auto za neki swap/dijelove.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dombak1608 kaže...
nine kaže...

gospodar prstenova 

 Još mu nišan fali, ipak je Imocki.

 riješeno

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...

pitanje, kolko bi bili voljni manje platiti auto ako ima volan na krivoj strani?

recimo neka je normalna cijena 5k eura, kolko bi dali za isti takav sa drukcijim volanom?

jel ima uopce ludjaka koji su voljni voziti auto sa takvim volanom po hr?

 Bar duplo manje

 

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Jedino ako ti je ovo suvozac, mozes sa volanom na desnu stranu vozit svakodnevno.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice