Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.127
|
čitano: 13.286.536
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa, molim pomoć za one koji imaju iskustvo jer moram kupiti kočione diskove

 

Zimmermann prednji diskovi Coat Z vs Coat Z sport (s obirom da su bušeni, duplo su skuplji skoro po komadu)

gradske vožnje: 80%, otvorena cesta 20%

 

vrijede li tih novaca u kombinaciji s Zimmermann paknama?

 

hvala

 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ne, zasto? Buseni diskovi za koje vozilo? Ako nemas bar 300KS / 450NM, nema smisla.

A i u gradskoj voznji ti ne trebaju, na autoputu ti ne trebaju - trebaju ti na stazi, ako ides

vozat po stazama za utrkivanje - sto vjerovatno ne radis.

 

Ustedi i kupi dobre brand name diskove koje preporuca proizvodjac, vozi defenzivno i miran si.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bušene si nemoj uzimat za gradsku vožnju, bolje uzmi ako se nudi brušene ili obične

Bušeni diskovi su skloniji pucanju na nagle promjene temperature kad ih npr voda poprska...
SLIKA:


Nego btw:
Jel zna netko di ima za kupit sustav hlađenja za diskove kad smo već kod kočnica
Ovo sa slika šta sam našao je navodno tvornički sa citroena c5/xantia sa v6 motorom, predpostavljam da to tražim u tokiću ili bilo gdje drugdje da bi me blijedo gledali

 
 
 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koliko distance znače. Naprijed distance 10mm , odozada adapteri 20mm

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

Ekipa, molim pomoć za one koji imaju iskustvo jer moram kupiti kočione diskove

 

Zimmermann prednji diskovi Coat Z vs Coat Z sport (s obirom da su bušeni, duplo su skuplji skoro po komadu)

gradske vožnje: 80%, otvorena cesta 20%

 

vrijede li tih novaca u kombinaciji s Zimmermann paknama?

 

hvala

 

 

Uz tvoj uzorak voznje, uopce ne vidim razlog za nekakve sport diskove, a kamoli busene.

Na otvorenoj ako se ne ganjas kocnice ne koristis previse, a to ti je 80% voznje. 

Da sam na tvom mjestu, uzeo bih obicnu seriju nekog renomiranog proizvodaca i zdravo. Textar, ATE i slicni. Za Zimmermann sam na vise mjesta procitao lose stvari, a i jedan iskusni meho kojeg poznam nije bas pozitivan prema njima pa ih osobno ne bi preporucio. Ja sam najbolja iskustva imao s Textarom i ATE-om, a s Textarom sam pogotovo zadovoljan zbog omjera cijene i kvalitete.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja isto imam textar diskove i pločice i ok mi je.. ne skripe, ne tresu i kao prosjecnom vozacu ne znam sta ce mi bolje od toga.. disk komad sam platio cca 250 kn i plocice sa senzorom 200 kn.. i prst u uho narednih par godina 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Gledaj ATE, TRW i Ferodo. Kakva je euroton stranica za kupovinu ulja i sl.? 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.10.2019 12:52 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Koliko distance znače. Naprijed distance 10mm , odozada adapteri 20mm

 Stavit distance zbog izgleda je bedasto, a sumnjam da ti merđo loše leži po cesti da su distance bile potrebne, sad cekaj kad ce ti ležajevii kotača zapjevat, možda počnu i skljocat prije, ugl budi spreman na izmjenu, imas više mana nego pozitivnih učinaka sa tim distancama, pati ti ovjes cijeli, po mom mišljenju ti nije baš pametno to stavljat bez prijeke potrebe, felge su originalne kolko vidim, et tvornički...

gamer34 kaže... 

 

Uz tvoj uzorak voznje, uopce ne vidim razlog za nekakve sport diskove, a kamoli busene.

 

 Kolega je imao par kazni za prebrzu vožnju, ak se ne varam, tak da ne vozi se baš penzionerski kako smatraš

 

U kočnice se uvijek isplati ulagati, kao i u gume, pogotovo ak je cijena akcijska/pristupačna, palo iz kamiona itd

 

Ja sam na punta ugradio brembo max brušene diskove i ate pakne, diskovi koštali 300ak kn, pakne isto, 600kn za oboje nije preskupo, sam ugradio, auto odlično koči, dozira, ne škripi, a punto 60ks

Sigurno je overkill za punta, al nije skupo, da je bilo skuplje, nebi uzeo

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

bendix ne bi bas svrstavao medu one na slikama...

 

al EBC, da...zaboravio skroz

 

a sto se tice eurojackpota, uzeo bi jedan R34 sedan obavezno s volanom desno, nikakve kemije, nisam pica da neznam voziti auto s obrnutim volanom

onda dalje supra mk4 crvena obavezno, pa bmw 4 gran coupe, vw t-roc cabrio, defender novi kao sta kolega kaze je <3, za obitelj fino cupru karavan + stg3+ i tako, nade se jos svasta...moze jedna crvena alfa gtv v6 tb skroz restaurirana sa telefonkama i bla bla...

4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ja bi uzeo e39 M5 i Mustang 67'/69' fastback
12 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
e46 kaže...
ja bi uzeo e39 M5 i Mustang 67'/69' fastback

 A, opet smo na tome?

Ok, ja F40 i/ili F50

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Golf 6 ti ima to serijski , tj plastika je oblikovana da usmjerava zrak na disk . 

16 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova
Xbox360 Modder kaže...

Samo me čudi cijena od 2,7 milijuna kuna,a Veyron je 1 milion €

 Za razliku od Amerikanca, Bugatti je svjetski brand pa s time može imati cijenu kakvu god da želi

 

 

 

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vaš Auto Snova
Ziga kaže...
Xbox360 Modder kaže...

Samo me čudi cijena od 2,7 milijuna kuna,a Veyron je 1 milion €

 Za razliku od Amerikanca, Bugatti je svjetski brand pa s time može imati cijenu kakvu god da želi

 

 

 

 

 Odgovaraš na 9 godina star post? Na vijest o autu koji je 2010 bio samo koncept

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova
Jakovp kaže...

 Odgovaraš na 9 godina star post? Na vijest o autu koji je 2010 bio samo koncept

 Nisam skužio uopće?! dafuq....

 

bit će da je zbog količine piva na Oktoberfestu  

 

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel netko slučajno koristio Global Shipping Services Ltd ? Uglavnom trebao bi jedan auto tako kupiti to jest nudi mi se ta mogućnost, sad naravno treba depozit uplatit, naravno scam je moguć tako dok ne provjerim sve kako treba ne upuštam se uopće u to.Pa ako je netko to koristio ili zna nešto o tome,unaprijed se zahvaljujem.

Gamer
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo ultimate tutorial za sve BrakeJob

, inače Eric O. ima odličan sadžaj u svojim videima, odličan način razmišljanja kod dijagnostike, primjenjiv i na druge stvari osim automobila, a sve na jednostavan način objašnjeno. Velika preporuka! Jedini problem što gotovo i ne radi na EU autima...

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Cisto zbog izgleda, naprijed je jos ok i skinut cu ih kod izmjene guma

Odozada je uzas bez adaptera

Lezajevi na mecki se stelaju

&amp;amp;amp;amp;quot;Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers.&amp;amp;amp;amp;quot; - Colin McRae
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ljudi kak hrvatski zakoni stoje sa hands free uređajima?
Jesu li hands free uređaji legalni?

Imam Ovaj uređaj i fora je za koristit, samo me zanima dal je legalno po zakonu, tj ako me policija zaustavi i pravi probleme, dal postoji zakon kojim se mogu zaštitit?

Zanima me čisto informativno, jer sam imao zanimljivu sitluaciju, stojim na semaforu na crvenom u koloni i vidim kako mi policijski focus dolazi, skrene u traku do mene i stoji paralelno, njegova prednja hauba je bila u ravnini sa mojim prednjim kotačem, znači malo je zamaknut bio, ja sam ih primjetio, ali opće nisam obračao pažnju, a taman se neka dobra muzika potrefila pa sam pjevušio, na semaforu se upali zeleno, svi krenemo, ja pratim vozilo ispred mene sa propisnim razmakom i skužim da se policijski auto vozi paralelno do mene, ali ih namjerno nisam htio gledati i ništa vozimo se tako nekih 200m ja i dalje pjevušim, odluče oni ubrzat i kad su otišli za jednu dužinu vozila, pogledam ja njih i skužim suvozača sa okrenutom glavom skoro za 180, još uvijek me gleda, tek onda sam skužio da su mislili da razgovaram na mobitel i vozim, ali kako sam volan držao sa lijevom rukom, desna naslonjena na koljenu, nisu mi vidli drugu ruku niti mobitel, jer nisam oće razgovarao, nego pjevušio lol, uglavnom sam se nasmijao kad sam skužio zbog čega sam im sumnjiv, a oni su samo nastavili dalje...

I btw bio sam sam u vozilu, pa im je bilo čudno izgleda da razgovaram sam sa sobom, tj pjevušim...

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Smiješ koristiti hands free, ako bi to bilo zabranjeno onda bi bilo zabranjeno i razgovarati sa suputnicima.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa nebi vjeroval, al ima nekih suputnika koji mi više smetaju nego mobitel...
Par puta sam krivo skrenuo (fulao ulicu) zbog suputnika, a onda sam još dobio jezikovu juhu od tog istog suputnika...

Sa nekim suputnicima se vozit ko da slušaš diktaturu njemačkog oficira iz drugog sv. rata...

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.10.2019 19:15 (1BIT).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Istina, nisam bio jedanput u istoj situaciji. Bilo bi lijepo da možeš poklopiti slušalicu i njima

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
5 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kada vi stavljate zimske gume ?

znam da je zakonski 15.11., ali logicno da necete stavljat ako je 15.11. vani 15ak stupnjeva..

odaberete neki tjedan di vidite da ce bit ono ispod 10 stupnjeva ili ?

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Sve ovisno kako je zakonom propisano.

 

AT kaze da je obaveza od 1.11. do 15.4., za vozila do 3.5t, ako su uvjeti na cestama zimski.

Ako nisu - smijes imati ljetne gume, no u slucaju da te zahvati snijeg, i nesto se desi - osiguranje nista ne placa,

jer nemas zimsku opremu.

Za vozila iznad 3.5t je obavezna oprema od 1.11. do 15.4. bez obzira na uvjete na cestama,

te prije ili poslije ako su uvjeti na cestama takvi da je zimska oprema potrebna.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

evo ovako za nekih 10ak dana idem po nove zimske gume 195/45/16 pa sam jos uvijek u dilemi izmedju navedenih. Ako ko ima iskustva s kojima od navedenih moze napisat i neka kratka zapazanja(moze i privatno da ne spamamo):)

 

 

 

6 Nexen winguard sport
0 Toyo snowprox s954
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Sve ovisno kako je zakonom propisano.

 

AT kaze da je obaveza od 1.11. do 15.4., za vozila do 3.5t, ako su uvjeti na cestama zimski.

Ako nisu - smijes imati ljetne gume, no u slucaju da te zahvati snijeg, i nesto se desi - osiguranje nista ne placa,

jer nemas zimsku opremu.

Za vozila iznad 3.5t je obavezna oprema od 1.11. do 15.4. bez obzira na uvjete na cestama,

te prije ili poslije ako su uvjeti na cestama takvi da je zimska oprema potrebna.

 ako se pod zimskom opremom smatraju ljetne plus lanci. zasto onda osiguranje ne placa?

 

taj dio mi nije jasan.

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pa ako te iste lance nemaš na gumama, što 90% nema, onda nemaš zimsku opremu i osiguranje ne pokriva.
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

To ovisi o zemlji - u AT se pod zimskom opremom ne smatraju ljetne gume plus lanci,

nego zimske gume, te lanci u gepeku, ako se zna da se ide na putovanje gdje su na cestama lanci obavezni.

 

Iznimka su vozila sa 4x4 pogonom, ona ne moraju imati lance na cestama gdje su lanci obavezni, jer se smatra da

ce se moci popeti bez problema uz brdo, kao i sigurno spustiti.

 

Tu dolazimo do kazni u AT - u slucaju da nemas lance na cestama gdje su lanci obavezni, a uvjeti su za lance,

i zapnes - tj. stvoris kolonu vozila koja je zbog tebe morala stati i ne moze krenuti - placas kaznu.

Isto vrijedi i za 4x4 vozila ako zapnu u istim uvjetima, jer tada prvo profil ide na mjerenje, i ispod 4mm

se smatra neadekvatnim.

 

Sto se tice osiguranja - ako nemas zimsku opremu u tom periodu na vozilu ispod 3.5t,

a uvjeti na cesti su takvi da bi trebao imati zimsku opremu, te se desi nezgoda,

tebe netko pogodi otraga ili sa strane, osiguranje ti ne placa popravke jer se smatra

da ti je vozilo za te uvjete neispravno, te da si mogao sa adekvatnom opremom bolje reagirati i izbjeci nezgodu.

 

Znam da je glupo, al zakon je takav. Ja 1.11. stavljam zimske bili zimski uvjeti ili ne (a sad su vec jutarnje temperature oko 2°C,

tu i tamo ima poledice, baca se vec sol mjestimicno iznad 1000m), a ako vrijeme zahtjeva, tj. snijeg se spusti ispod 1000m u gradove,

onda stavljam zimske gume i prije (jer je ili/ili zakon, dakle ili 1.11., ili ako uvjeti na cestama zahtjevaju), jer ne zelim u slucaju

neocekivane nezgode, sam placati popravak vozila.

 

Nekom su ti zakoni glupi, isto kao sto su meni glupi zakoni koji su samo u HR - obavezne rezerne zarulje - koje ne mozes niti sam promjeniti

na cesti, ni da hoces. I sta sa onima koji imaju FullLED farove? Da stave dva fara u gepek?

 

BIH kaze da ti treba slep sajla kao obavezna u gepeku - super, al ne planiram nikog slepat,

niti da mene itko slepa, jer ako se itko razumije u vozila - ako imas pogon 4x4, ne smijes vozilo slepati,

nego ga moras odvesti, radi moguceg pregrijavanja ulja i ostecenja diferencijala, same masine itd itd.

 

U SRB je jedini normalan zakon - obavezni vatrogasni aparat za sve, sto zaista i ima smisla imati u vozilu.

No opet, malo glupo za HR i SRB, ako vozis prikolicu, ogranicenje ne autoputu je 80kmh, a ne 100kmh.

Po tome autoput sa prikolicom gubi smisao i radije onda idem lokalnim brzim cestama, jednakom ili vecom brzinom.

No po tome su i njemci glupi, i kod njih je prikolica na autoputu 80kmh, a ne 100kmh.

 

Svaka drzava ima svoje veselje - informirat se prije puta i onda nema problema.

Moras postovati zakon makar je glup.

Ima u gepeku najjeftiniji H4 set zarulja radi HR kad dolazim, makar mi ne pasu i ne mogu ih promjeniti,

a da radi HR zakona stavljam dva fara od po 500EUR, ne pada mi na pamet.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice