Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.116
|
čitano: 13.273.850
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nemoj
7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Evo jedna bolja ideja: on tebi 100% para kad ih skupi, a ti njemu auto.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Najbolje ti je reci mu da moze tako, 70% prvo plati, pa za mjesec dana ostatak i kad sve plati tada preuzima auto.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema


Evo novi film za ljubitelje automobila

6 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa, pozdrav! 

 

Zamolio bih vas za malu pomoc pri odabiru novog tj polovnog auta.

 

Dilema je izmedju Hyundai Tucson i Peugeout 3008 

                      2017-2018g 

                      100-110tkm

 

Ukratko, sta da pripazim kod odredenih auta, koji je ulozeno/dobiveno, da li da idem na automatik...ili su jednostavno isti :D  

 

 

Unaprid hvala!! 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hackyuz kaže...

Ekipa, pozdrav! 

 

Zamolio bih vas za malu pomoc pri odabiru novog tj polovnog auta.

 

Dilema je izmedju Hyundai Tucson i Peugeout 3008 

                      2017-2018g 

                      100-110tkm

 

Ukratko, sta da pripazim kod odredenih auta, koji je ulozeno/dobiveno, da li da idem na automatik...ili su jednostavno isti :D  

 

 

Unaprid hvala!! 

 Koji motori? Koji vlasnik po redu, uvoz ili ne...Servisne jel imaju? 

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2023 16:53 (ivanoile).
6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Uglavnom gledam da je prvi vlasnik, Kupljen u HR i da imaju servisne... 

 

1.7 CRDI TUCSON

1.6 BlueHDI PEUGEOUT 

 

ako imate i savjet oko motora jer vidim da ima 1.5 - 1.6. kod peugeota i 1.6 - 1.7 kod tucsona.... u ovom cjenovnom rangu mi nema bas 2.0 ... :/

 

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Peugeot sa 1.6HDi od izraženih problema može jedino sa AdBlue sustavom imati, pogoni ga zubčasti remen te treba obratiti pažnju je li rađen veliki servis obzirom na startost, dolazi mu vrijeme izmjene

2019g. 1.5HDi ima izražen problem sa lancem bregastih koji je poznat (kasnije su počeli upotrebljavati deblji lanac, i samo se ta varijanta može kupiti, što znači da se mora mjenjati kučište, bregaste, lančanici, lanac i natezač), što košta oko 700e plus ruke, ako nije rađeno trebat će sigurno

Koriste "prave" automatski mjenjača sa wandlerom, odlični su i bez mane, mislim da je 1.6 imaju 6 brzina a 1.5 8 brzina aisin, preporučio bi više nego ručni mjenjač, ako zamjeniš ulje mjenjača kada ga kupiš i nastaviš svakih 60ak tis km biti će vječan

 

Sa druge strane Tucson 1.7 motor nema izraženih mana, treba obratiti pažnju jer ga pokreće lanac koji može nastradati ako se ulje ne mijenja redovito, uz to, automatski mjenjač je sa duplom spojkom, njega karakterizira brža izmjena brzina i više je za dinamičnu vožnju, nešta je štedljivji na gorivu, no ima dosta kraći radni vijek i nije toliko uglađen koliko "pravi" automatski mjenjač kakav se nalazi na Peugeotu.

 

Ako ćeš sa ručnim mjenjačem uzimati auto, Tucson je nešto veći a i 1.7 je štedljiviji na gorivu od 1.6hdi, no nećeš pogriješiti ni sa 1.6hdi Peugeotom

Osobno dizajn na Peugeotu, pogotovo unutra mi je dosta ljepši

 

Sa automatskim mjenjačem isključivo Peugeot

A 1.5hdi nemoj isključiti isto ako možeš spustiti cijenu zbog izmjene lanca, to je najštedljivija varijanta od svih gore, pogotovo automatik sa 8 brzina

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2023 19:32 (Strm).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hackyuz kaže...

Uglavnom gledam da je prvi vlasnik, Kupljen u HR i da imaju servisne... 

 

1.7 CRDI TUCSON

1.6 BlueHDI PEUGEOUT 

 

ako imate i savjet oko motora jer vidim da ima 1.5 - 1.6. kod peugeota i 1.6 - 1.7 kod tucsona.... u ovom cjenovnom rangu mi nema bas 2.0 ... :/

 

 

 imali 2016 tuscona 1.7 crdi od 0 km do 230tkm. prodan u zg. uglavnom jako dobar auto. ali za moj ukus taj motor je prekilav za tu šasiju. pogotovo autoput jer su 5 brzina kratke a 6 duga u pm

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
9 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ekipa,moze pomoc!

 

Treba mi informacija od ovih sta su na uzimali auto na leasing.Dakleuzeo sam auto na leasing bez kamata onona samo 3 rate!

otplatio sam 2 imam jos jednu te otkupni ratu u iznosu od 270€

 

Eh sad s obzirom da je dosla beba u obitelj te nam je prijeko potreban veci auto od ovog sadasnjeg (kia rio)

Sad bi voljeli uzeti Kiu Sportage i planirali smo u istoj autokuci te ponovno na leasing.Dal je moguce ovaj auto ajmo rec vratit pa iznova uzet ponovno novi na leasing?

Da ne placam sad ovu zadnju ratu za kiu rio vec da zadnju ratu dam za kiu sportage?

 

l.p nadam se da ste razumjeli moje pitanje :)

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nisam siguran da je to moguće, mislim da ti je najbolje nazvati autokuću i njih pitati. Ako oni ne znaju, onda leasing i vidjeti s njima koje su ti opcije. Oni ako vide da bi ti i dalje išao u leasing ponudit će ti sigurno neko rješenje.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
croGOREatia kaže...

Pozdrav ekipa,moze pomoc!

 

Treba mi informacija od ovih sta su na uzimali auto na leasing.Dakleuzeo sam auto na leasing bez kamata onona samo 3 rate!

otplatio sam 2 imam jos jednu te otkupni ratu u iznosu od 270€

 

Eh sad s obzirom da je dosla beba u obitelj te nam je prijeko potreban veci auto od ovog sadasnjeg (kia rio)

Sad bi voljeli uzeti Kiu Sportage i planirali smo u istoj autokuci te ponovno na leasing.Dal je moguce ovaj auto ajmo rec vratit pa iznova uzet ponovno novi na leasing?

Da ne placam sad ovu zadnju ratu za kiu rio vec da zadnju ratu dam za kiu sportage?

 

l.p nadam se da ste razumjeli moje pitanje :)

 Koliko vremena ti je trebalo da napišeš taj post si mogao nazvati svog leasing agenta, pitati ga to pitanje i imati točan odgovor. Jer nitko od nas ne zna uvjete tvoga ugovora da možemo reći šta možeš a što ne raditi.

 

Pero Dinamit kaže...

Nisam siguran da je to moguće, mislim da ti je najbolje nazvati autokuću i njih pitati. Ako oni ne znaju, onda leasing i vidjeti s njima koje su ti opcije. Oni ako vide da bi ti i dalje išao u leasing ponudit će ti sigurno neko rješenje.

 Pričaš nebuloze, šta ima zvati autokuću, šta oni imaju sa leasing uvjetima? Pitaš onoga kome plaćaš, a to je leasing.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
croGOREatia kaže...

Pozdrav ekipa,moze pomoc!

 

Treba mi informacija od ovih sta su na uzimali auto na leasing.Dakleuzeo sam auto na leasing bez kamata onona samo 3 rate!

otplatio sam 2 imam jos jednu te otkupni ratu u iznosu od 270€

 

Eh sad s obzirom da je dosla beba u obitelj te nam je prijeko potreban veci auto od ovog sadasnjeg (kia rio)

Sad bi voljeli uzeti Kiu Sportage i planirali smo u istoj autokuci te ponovno na leasing.Dal je moguce ovaj auto ajmo rec vratit pa iznova uzet ponovno novi na leasing?

Da ne placam sad ovu zadnju ratu za kiu rio vec da zadnju ratu dam za kiu sportage?

 

l.p nadam se da ste razumjeli moje pitanje :)

 Sve se moze i sve ide. Stvar dogovora i zovi autokucu koja ti je slozila leasing.

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...
croGOREatia kaže...

Pozdrav ekipa,moze pomoc!

 

Treba mi informacija od ovih sta su na uzimali auto na leasing.Dakleuzeo sam auto na leasing bez kamata onona samo 3 rate!

otplatio sam 2 imam jos jednu te otkupni ratu u iznosu od 270€

 

Eh sad s obzirom da je dosla beba u obitelj te nam je prijeko potreban veci auto od ovog sadasnjeg (kia rio)

Sad bi voljeli uzeti Kiu Sportage i planirali smo u istoj autokuci te ponovno na leasing.Dal je moguce ovaj auto ajmo rec vratit pa iznova uzet ponovno novi na leasing?

Da ne placam sad ovu zadnju ratu za kiu rio vec da zadnju ratu dam za kiu sportage?

 

l.p nadam se da ste razumjeli moje pitanje :)

 Koliko vremena ti je trebalo da napišeš taj post si mogao nazvati svog leasing agenta, pitati ga to pitanje i imati točan odgovor. Jer nitko od nas ne zna uvjete tvoga ugovora da možemo reći šta možeš a što ne raditi.

 

Pero Dinamit kaže...

Nisam siguran da je to moguće, mislim da ti je najbolje nazvati autokuću i njih pitati. Ako oni ne znaju, onda leasing i vidjeti s njima koje su ti opcije. Oni ako vide da bi ti i dalje išao u leasing ponudit će ti sigurno neko rješenje.

 Pričaš nebuloze, šta ima zvati autokuću, šta oni imaju sa leasing uvjetima? Pitaš onoga kome plaćaš, a to je leasing.

nikad nisi cuo da autokuce daju leasing?

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Sve autokuce koje nisu neki mali obrt imaju inhouse banku. Renault, VW, Porsche, Mazda, svi imaju banku koja financira njihove proizvode...

Zovi galeba koji ti je "prodal" auto, reci mu tocno to kaj si pital na forumu i nek ti napravi ponudu.Sve ide i sve se moze. Svima je u interesu prodat proizvod tak da sve ide. Ako nejde reci mu da ides u drugu autokucu i da kod njega vise ne budes ni ti ni tvoji ukucani, prijatelji, susjedi kupili nista pa ni to.
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
croGOREatia kaže...

Treba mi informacija od ovih sta su na uzimali auto na leasing.Dakleuzeo sam auto na leasing bez kamata onona samo 3 rate!

 upravo danas sam čuo priču iz prve ruke, ista fora na tri rate leasing

dvije otplatili i doživili sudar, nisu bili krivi - lik je prošao kroz crveno i spičio im auto do daske

totalna šteta, leasing kuća se naplatila od osiguranja, ovima ostala hrpa lima, popušili auto

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tvpronlem kaže...

nikad nisi cuo da autokuce daju leasing?

 Jesi potpisao kada leasing koji daju autokuće pa vidio da stvarno oni daju leasing, ili je to bio leasing kojega oni nude u suradnji sa nekom leasing kućom, koja zapravo daje leasing?

 

No to je čak i nebitno, poanta je da čovjek treba pitati onoga s kime je potpisao ugovor o leasingu, ne nas koji ne znamo njegove uvjete. Može nas 10 reći da može odraditi to što je zamislio jer je to normalno, a onda on vidi u svom ugovoru da ne može ništa dok ne otplati sve 3 rate. Tako da, ugovor i oni gdje si ga potpisao, jedino oni imaju točnu informaciju.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Šta nije isto tako i u slučaju prometne kada su dva vozila osigurana u istoj leasing kući?

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...
Pero Dinamit kaže...

Nisam siguran da je to moguće, mislim da ti je najbolje nazvati autokuću i njih pitati. Ako oni ne znaju, onda leasing i vidjeti s njima koje su ti opcije. Oni ako vide da bi ti i dalje išao u leasing ponudit će ti sigurno neko rješenje.

 Pričaš nebuloze, šta ima zvati autokuću, šta oni imaju sa leasing uvjetima? Pitaš onoga kome plaćaš, a to je leasing.

 Isto tako, što leasing ima sa novim autom? Mogu pitati auto kuću da prodaju njoj auto, ona njima lovu s kojom zatvore leasing. Rekao sam da nisam siguran, a ti lijepo odskakući u skokovima ako si nadrkan. Ovo je forum.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mi smo bili uzeli novi auto na leasing, no nakon 3 tjedna sam odlucio zamijenit auto za isti auto s vise opreme. Nije mi palo na pamet zvat banku ili koju got instituciju koja mi je odobrila leazing i kojoj sam na kraju i poceo uplacivat rate.

Kontaktirao sam fino prodavaca gdi sam uzeo auto, objasnil mu situaciju i on je rekel nema problema, sve bude on sredil s bankom i javil mi bu koja je shema. Isti me dan nazvaltaj isti prodavac iz autokuce i rekel tak i tak tak i tak.

Izgubili smo oko 1200chf (penalizacija) zbog naknade banci jer je lesing krenuo a mislim da je bila klauzula da mora proci min 3 mjeseca pa da tada mogu prijevremeno zatvorit leazing iako mislim da svi imaju tak neku foru. Sjecam se kad sam stambeni kredit uzimal da je pisalo da prva 3 mjeseca nemogu otplatit kredit bez penalizacije.

Poanta price -> kontaktiral sam autokucu gdi smo uzeli auto i oni su sve rijesili. I zatvaranje postojeceg leasing i otvaranje novog. Postom sam dobil od banke da platim tu penalizaciju i amen, zivot ide dalje.

 

 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ekipa. Ispričavam se na dužem postu.

Vlasnik sam Nissan Note 2006 (već 7 godina) - znam već je staro auto al nema se para za noviji hehe. Auto radi ko urica, 151t km i super je zaista.

No ono što mene zanima a nadam se da će mi netko znati pomoći.

Prilikom kupovine napravljena je zamjena (stavljena je nova) baterije u ključu i dan danas radi. Ali mene zanima na koji način ja mogu otvoriti onu zaštitu kod brave od vozača i da mogu s ključem otključavati auto - putem brave. Jer drugi rezervi daljinski ključ nemam, već samo onaj "obični" baš za bravu.
eto ako netko ima taj auto ili zna postupak bio bih zahvalan na pomoći.

 

Ovo čisto pitam "zlu netrebalo".

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Stari ima nissan micru i isto je keyless. Ajde fotkaj ključ i bravicu na stupu. Ako su isti ključevi i sistem onda je jednostavno
EDIT - 


Evo ako ti je takav sistem

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2023 12:15 (sstrmi).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Stari ima nissan micru i isto je keyless. Ajde fotkaj ključ i bravicu na stupu. Ako su isti ključevi i sistem onda je jednostavno

 Svakako hvala na pomoći, fotkam kasnije kada žena dođe kući s autom.
Svakako se čujemo.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Stari ima nissan micru i isto je keyless. Ajde fotkaj ključ i bravicu na stupu. Ako su isti ključevi i sistem onda je jednostavno
EDIT - 


Evo ako ti je takav sistem

 E isto tako je i kod mene.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ako si Zagreb i okolica ima top majstor šta radi ključeve u Klari

Preporučio bi ti da napraviš full drugi zlu netrebalo

Ako se ne varam ako se nešta desi tom keyless ključu dosta je komolicirano složiti drugi, ovako dok ga imaš se samo kopira

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Odeš kod urara i promjeniš bateriju za 5 € i miran si opet 7 godina.

4 mjeseca
offline
Auti - ultimativna tema

Pozz,

 

BMW e87 118d - 290 tkm

 

Unazad par dana kad se motor zagrije negdje na 80 km/h u 4. brzini krene mu potrošnja rasti na 2000 obrtaja (bude oko 5,5-6 lit dok je ranije znalo biti max 4) te osjetim lagano trzanje odnosno mučenje da daje snage.

E sad, da li dpf regeneracija zajebava iako mi se ovo prvi put događa, auto je kod mene već 7 godina gdje sam ga uzeo sa 150tkm i stvarno nikad takvih problema dosad.

 

Unaprijed hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2023 7:39 (olimp).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

EGR, DPF - biraj sta zelis nakon toliko godina i km
Ako je N47 u pitanju, tamo vole i dizne otići skupa sa HPFP

7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Kolege forumaši,

u potrazi sam za drugim autom jer mi trenutni tenk ne odgovara previše za skučeni parking i grad. Budžet mi je do nekih 4-5000€ i za tu cifru sam našao Swifta 2010. 1.4 s tvorničkim LPG-om.

Auto bih koristio 95% vremena u gradu + kraće međugradske lokacije (15 km max). Tražim nešto što je živahno u gradu, razumnih troškova održavanja i za što mi neće biti pretjerano žao ako ga netko ožulja vratima na parkingu.

Je li Swift dobar izbor ili u tom rangu mogu naći i nešto bolje?

(p.s. gledam i neke Yarise)
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2023 10:55 (robogo).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Imao swifta 1.2 benzinjara 2013.god i odlican za grad bio. Toci i vozi. Mala potrosnja, udoban za voziti.
Ali ni yaris nije los, nista lose za njega nisam cuo.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice