Pomoc oko izbora kupovine auta?

poruka: 7
|
čitano: 2.208
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko izbora kupovine auta?

Moze savjet ekipa.
Planiram uzimati sebi auto ali posto se ne razumijem u auta /mehaniku ne znam ni koji uzeti....Tj dvoumim se izmedju ispod prikazanih.
Pa bi iskreno bio zahvalan na savjetima.
Nekako mi se najvise sividja ovaj Bravo 1.9jtd ,ali ne znam opet....jeli pouzdan i kolika mu realna gradska potrosnja...
Pa eto,koji bi bio najbolji izbor sto se tice pouzdanosti,odrzavanja i sa sto manje kvarova...

Fiat KLIK

Mazde KLIK

Ili neki od ispod Ford Focusa

1.6 74 benzin 2008/2009

1.6 66 dizel 2005/2007/2008

1.6 80 dizel 2005/2008

1.6 84 benzin 2006

1.4 59 benzin 2006/2008

1.8 85 dizel 2009

8 godina
offline
Pomoc oko izbora kupovine auta?

nisi napisao buđet da ti možemo eventualno neke druge aute predložiti u tom rangu... također bi bilo dobro da napišeš koliko kilometara godišnje radiš te otprilike kolko posto je grad/otvorena/autoput... i eventualno koliko dugo namjeravaš imati taj auto ako si razmišljao o tome... što se tiče focusa benzina nemoj 1.4 jer je (pre)slab a troši praktički ko 1.6, tako da idi na 1.6 ako se odlučiš za njega, sa ford dizelima nemam iskustva...  ako radiš manje kilometara ili si možeš priuštiti tankanje benzinca onda gledaj nekog atmosferskog benzinca.. ako ti je pouzdanost prioritet onda možda nekva toyota ili honda... btw link za mazdu ne radi

12 godina
offline
Re: Pomoc oko izbora kupovine auta?
S 15-20g starim autima brzo ćeš naučiti mehaniku.
9 godina
offline
Pomoc oko izbora kupovine auta?

Taj Bravo je ok, nisam vozio al za 1.9 jtd kažu da je uz bok 1.9 tdi-u, zna bit problema s egr-om jedino. Ako je isključivo gradska vožnja, onda je preporuka neka škatulica benzinac s čim manje km. Uglavnom svakako ćeš imat kvarove, svaki auto ima i novi i stari jedino kod starijih je dosta više dijelova koji su već na izmaku pa te može iznenadit neki banalni dio.

10 godina
offline
Pomoc oko izbora kupovine auta?

Kod Focusa dizela jedino 1.6 tdci 66kw ili 1.8tdci 85kw. 1.6 tdci znam da treba redovno cistit sito (svaki 3-4 servis, znaci 30-40tkm), 1.8 bas i nema neke mane.. Ali opet, stariji su to svi auti tak da ne znas u kakvom je stanju turbina, kvacilo, dizne i jos xx stvari, benzinci iskreno ne znam kakvi su kod Focusa ali pretpostavljam da nemaju turbinu i dvomaseni...

11 godina
offline
Re: Pomoc oko izbora kupovine auta?
U kratkim crtama:
6 godina
offline
Re: Pomoc oko izbora kupovine auta?
Kia CEED, Kia Rio, Hiundai i20 ili i30 su na glasu da se ne kvare, jeftino održavanje a cijena su im OK. Toyota isto OK.
Nemoj kupovati polovan dizel.
Ako imaš veći budžet onda VW, Škoda ali noviji auto a ne golf 4 ;)
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.12.2023 18:37 (ajimerej).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice