MS Access printanje

poruka: 4
|
čitano: 3.493
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
MS Access problem printanja reporta na LQ-570+
pitanje

Poštovani odustao sam od pravljenja aplikacije za virmane HUB1 u visual basicu jer nemam neko iskustvo u programiranju pa se odlučih isto napraviti u MS Access-u. Sve je ispalo dobro osim samog kraja i tu sam zapeo.

Problem je kod ispisa, report koji treba isprintati na matričnom pisaču (LQ-570+) ne izlazi kako sam zamislio.

Cijeli moj ispis ispisuje 7-8 mm niže od predviđenog i od onog što mi pokazuje u print preview iako sam sve pomaknuo gore u reportu koliko sam mogao i margine smanjio na najmanje moguće (4,23 mm).

Kako ispis pomaknuti 7-8mm višlje a da ne moram stalno na pisaču pritiskati tipku micro feed za vraćanje papira. Pisač je savršeno ispravan.

Pokušao sam ispis i na laserskom pisaču i na njemu je visina OK, dobro ispisuje osim što ide malo desno al to je nebitno jer i ne treba ići na laserac.

To mi govori da je report dobar samo mi pisač počne pisati 7-8mm niže od predviđenog.

Kako da riješim problem.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.3.2008 14:28 (Tommas).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: MS Access problem printanja reporta na LQ-570+

Ovo se već udaljava od programiranja i zapravo je offtopic, pa bih Vam savjetovao da pitanje postavite u forumu koji je bliži pisačima kao hardveru ili forumu za opće softverske probleme. Mislim da će tamo ovo pitanje daleko bolje pristajati.

 

Moderator.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
RE: MS Access problem printanja reporta na LQ-570+

Poštovani!

I sam sam imao sličan problem i nakon dugog lutanja:

1)moraš napraviti novi modul:

Option Compare Database

Type str_PRTMIP
    strGZF As String * 28
End Type
Type type_PRTMIP
    xLeftMargin As Long
    yTopMargin As Long
    xRightMargin As Long
    yBotMargin As Long
    fDataOnly As Long
    xWidth As Long
    yHeight As Long
    fDefaultSize As Long
    cxColumns As Long
    yColumnSpacing As Long
    xRowSpacing As Long
    rItemLayout As Long
    fFastPrint As Long
    fDatasheet As Long
End Type

i onda, ustvari ne znam dobro niti objasniti kako to funkcionira, ako te zanima poslat ću ti jedan primjer baze, sa potrebnim modulom i primjerom za printanje reporta, kod mene šljaka :)

Pozdrav

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: MS Access problem printanja reporta na LQ-570+

Pozdrav

Novi sam ovdje na forumu, imam problem vezan u MS Access

Kod ispisa izvještaja kako je moguče ispisati samo pojedinu stranicu? Ako pregledavam podatke u "Formi"  i hocu ispisati recimo izlazni račun na kojem se trenutno nalazim. Ako pritisnem print ispise mi sve stranice od prve do zadnje.

Hvala

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice