Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.294
|
čitano: 14.141.702
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
matrix777 kaže...

Da... snizili su cijenu 2017 modela očito... Samo pitanje koje veličine su ostale.

 

Zanimljivo je da je 2017 model bolji nego model za 2018.

16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
matrix777 kaže...

Ovo mi se čini kao dobra ponuda, samo je malo boja ružna:

 

http://ri-bike.hr/proizvod/cube-attention-rednflashorange-2017/

 

Ne vidim po čemu je toliko bolji model attention SL od ovoga, a skuplji je 1500kn

 

što mislite?

 

Što je oznaka SLX? To je također deore?

 Taj kojeg si linkao ima lošiju vilicu (nije zračna), i ima nešto lošije dijelove (nabe, pogon, mjenjače...), no bicikl je OK za te pare, ali Acid za 1000kn više se po meni ipak više isplati kupiti, pogotovo za nešto ozbiljnije. Acid je bolji od Attention SL modela.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 14:11 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
win32 kaže...

 Hvala na savjetu, ali ipak sam uzeo na kraju Conti GP 4000 S2.

 Conti GP4000s II su dobre, imao sam prvu generaciju na prijašnjoj specki i prešao sam 7k kilometara, a na novome imam tu drugu generaciju i nisam nešto puno prešao jer radim na sezoni. Jedino sam naletio na nekakav gadan kamen ili staklo te mi je stražnja guma malo zarezana, al' i dalje se kontrljam kao da se ništa nije dogodilo.

 

Na wiggle.com ima dosta dobrih komentara na 4 season gume. Ljudi znaju i pisati koje su kilometraže prešli s njima prije nego su mijenjali za nove.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
10 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav!

 

Koliko je pametno odložiti bicikl u spremištu na način da se objesi za kotače...Hoće li se isti deformirati?

Riječ je o skladištenju u zimskom periodu.Ili predlažete neki drugi način.Oni sistemi gdje se užetom povlače a vežu kukama za sjedalo i upravljač mi se ne čine baš sigurni!!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
espltd kaže...

Pozdrav!

 

Koliko je pametno odložiti bicikl u spremištu na način da se objesi za kotače...Hoće li se isti deformirati?

Riječ je o skladištenju u zimskom periodu.Ili predlažete neki drugi način.Oni sistemi gdje se užetom povlače a vežu kukama za sjedalo i upravljač mi se ne čine baš sigurni!!

 kolega ako misliš na onu kuku na zidu za koju objesiš prednji kotač, nemaš brige, ak kotači tebe drže dok se voziš onda valjda može jedan kotač držati vlastitu težinu, ja držim tako od specijalke do downhill-a, što se tiče onih stropnih, je siguran tolko kolko je siguran tvoj čvor na kraju :)

Inače zna od takvog vješanja curit ulje iz vilice ili hidraulične kočnice neće da rade, dobar indikator da su bushing-i na vilici za mjenjat ili da treba prozračit kočnice.

Vješaj bez straha :)

Da mi kompa bude Mažuranić, frend Stjepan Radić, prijatelj Marulić, kao buraz Ante Starčević...
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
espltd kaže...

Pozdrav!

 

Koliko je pametno odložiti bicikl u spremištu na način da se objesi za kotače...Hoće li se isti deformirati?

Riječ je o skladištenju u zimskom periodu.Ili predlažete neki drugi način.Oni sistemi gdje se užetom povlače a vežu kukama za sjedalo i upravljač mi se ne čine baš sigurni!!

 

Ovisi kakvo spremište... Bicikli se kradu iz spremišta zgrada ko ludi. 

10 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

ma neće nitko.garaža u je u pitanju.brine me način vješanja bicikla za kotače.može li im to naštetiti?hvala

16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
espltd kaže...

ma neće nitko.garaža u je u pitanju.brine me način vješanja bicikla za kotače.može li im to naštetiti?hvala

Ne može im naštetiti.

16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Stvarno, ali STVARNO ti ne bih to preporučio. Nosač na vakum sisaljke?!?!? Ja ne bih riskirao s tim, a ni s bilo kakvim drugim jeftinim i labavim nosačima. Kad uzmeš u obzir da možeš nekog ubiti na cesti ako ti se bicikl otkvači, stvarno mi nije problem dati 500kn više za kvalitetne nosače, a i te kvalitetne (i poprečne automobilske i skiju biciklističku) treba redovito u vožnji kontrolirati da ne bi bilo problema.

 

Vozit bicikl autocestom 120-130km/h s nosačem na vakum sisaljke? Ne bi mi to palo na pamet, a bome nisu ni jeftini.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.10.2017 20:33 (lllnuclearlll).
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Zapravo su nosači na vakum sisaljke dosta dobri...mnogi proizvođači sportskih automobila preporučaju isključivo korištenje takvih nosača.

 

E sad - jasno je da kineski Rockbros sigurno nije ta kvaliteta koju žeiliš kupiti, pravi vakuum nosači su značajno skuplji od Rockbrosa i bilo kojeg klasičnog krovnog nosača.

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Maddog_HR kaže...

Zapravo su nosači na vakum sisaljke dosta dobri...mnogi proizvođači sportskih automobila preporučaju isključivo korištenje takvih nosača.

 

E sad - jasno je da kineski Rockbros sigurno nije ta kvaliteta koju žeiliš kupiti, pravi vakuum nosači su značajno skuplji od Rockbrosa i bilo kojeg klasičnog krovnog nosača.

 Seasucker

Da mi kompa bude Mažuranić, frend Stjepan Radić, prijatelj Marulić, kao buraz Ante Starčević...
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
exe kaže...

 Seasucker

 e ovo je već nešto... jebeš sisaljke i bicikl 

 

al lijepo je znati da ako ikad budem multimilijarder da ću moći svog dvokotačnog ljubimca nositi sa sobom 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.10.2017 18:54 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Da mi je znati gdje je stavio prednje kolo...

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
lllnuclearlll kaže...
exe kaže...

 Seasucker

 e ovo je već nešto... jebeš sisaljke i bicikl 

 

al lijepo je znati da ako ikad budem multimilijarder da ću moći svog dvokotačnog ljubimca nositi sa sobom 

 ...ali pazi - lik je matchirao boju McLarena i bajka....čak su i gume na bajku iste nijanse narančaste

13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ma to je samo TREK reklamni tandem. Vidiš da na autu kreće T trekovog fonta. Ali da, rado bi imao nekoliko hyper vozila s bajkovima na leđima za svaku disciplinu. I da im se boje mećaju

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
zdgrunf kaže...

Da mi je znati gdje je stavio prednje kolo...

 Na mjesto suvozača :)

Da mi kompa bude Mažuranić, frend Stjepan Radić, prijatelj Marulić, kao buraz Ante Starčević...
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Di se može uzet držač U-Locka? Držač kojeg sam dobio je neki dan puknuo, a nije mi zgodno uletat u krivine s U-Lockom stavljenim oko rame.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Samo nosač teško da ima za kupit. Možda po oglasnicima. U trgovinu po novi ili smisli način da ovaj čvrsto svežeš
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ma sada ću voziti ove Continental GP 4000 S2 jer sam uistinu zadovoljan s njima, puno se bolje kotrljaju nego prošle Specialized.
Ne stvaraju otpor na cesti kao Specialized, za sada još nemam nikakvih problema s njima, no priznajem da sam od kako su mi gore prešao samo cca 500-600km.
Vjerujem da će ići dolje na zimu pa ću na zimu staviti ili 4 season (ako ćemo biti novca) ili eventualno Durano/Durano Plus.

Nego, prije par dana vozim i skužim da mi hlače ribaju u čičak od torbice koja se nalazi ispod sica.
Hlačice su na svu sreću bile za otpis i dobro da nisam nosio nove termo hlače pa sada tražim novu torbicu koja ide ispod sica.
Ovu sada sam malo složio, okrenuo čičak i sada je recimo ok, ali mi je lakše kupiti novu i da se ne zezam s ovom pa me zanima imate li savjet za koju dobru torbicu, neka medium veličina?
Ovu trenutnu ću prebaciti na npr. MTB, a novu bi stavio na cestovni.
Recimo nikako mi ne pašu one kao trokut i koje idu ispod rame pošto mi onda ne stane drugi nosač za bidon (onaj na seat tubeu), a ostale torbice su mi isto ružne, no ova ispod sica je najmanje zlo pa ako netko zna za neku provjerenu i kvalitetnu torbicu (čisto da stane Co2 pumpa, rezervna guma, par gelova i sl. :)).

Tnx
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ja imam topeak wedge bag u L veličini i ništa mi ne grebe.

Mislim da sve imaju čičak na seat tube-u, ja ovu moju katkad dotaknem skroz pri vrhu ako se dosta pomaknem iza jer je dosta široka. 

Gledam te!
7 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Što mislite o ovom biciklu za 4500kn? Da li je rizično kupovati bicikl bez računa?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
It'sMe932 kaže...

Što mislite o ovom biciklu za 4500kn? Da li je rizično kupovati bicikl bez računa?

Pitanje je zašto je bez računa. Ovo je vrlo jeftino za bicikl tog kalibra.

 

btw. Gume su premazane nekim sranjem, vjerojatno glicerinom, ne znam kako netko može biti toliko glup i to napraviti, a viđao sam dosta puta. Zamaste usput kompletne rotore, pakne, a i guma se kliže pri kočenju i naglom skretanju.  No dobro, to se bar lako riješi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.11.2017 12:12 (lllnuclearlll).
13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Da li je netko isprobao ove dvije gume i kako se one ponašaju van terena, tj dok ste na asfaltu pri većim brzinama (spust, zavoji 60-70km/h)? Npr kad bi se na njima spustili sa Sljemena ili Velebita. Da li ih asfalt brzo potroši? Koju bi vi odabrali kao dugotrajniju (tvrđu) gumu? Pitam zato jer mi treba za po šumi (dolazi zima pa i za snijeg), ali opet vozim i asfaltom, pa me zanima ponašanje na njemu ako je tko vozio.

0 Wet Scream
2 Minion
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2017 2:46 (Osa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Minion je odlična guma, ova druga je više za blato i kišno vrijeme, ali samo za po šumi prema izgledu. Što mekša guma (kvalitetnija) to se brže potroši po asfaltu.

Moj glas ide Minionu, jedna od najboljih (i skupljih) guma.

 

Gdje su ti popusti?

 

edit:

našao, Giant Hrvatska.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2017 8:49 (Pero Dinamit).
6 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav ekipa, suzio sam izbor na ova 3 trenutno dostupna modela. Što mislite koji od ta 3 je best buy?

http://extremesport.hr/product/romet-wagant-3-0-black-gray/
https://www.proteasport.hr/proizvod/kb17140/kross-trans-siberian-2017

https://www.proteasport.hr/proizvod/sb172155/specialized-alibi-sport-eq-0391

Zanima me vrijedi li probiti budžet za 1500kn pa kupiti jedan od ova 2 modela?

http://extremesport.hr/product/romet-wagant-5-0-black/
https://www.rog-joma.hr/bicikli_detalj.php?i=19516


(Godišnje 1x 500+km, 30x ~50km, 250x ~3km; 185cm, 90kg)

1 Romet Wagant 3.0
0 KROSS TRANS
0 SPECIALIZED ALIBI SPORT
0 Romet Wagant 5.0
1 Fuji ABSOULTE CITY 1.3
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2017 9:10 (jurke69).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Kome treba dobra lampa za biciklo/kacigu/kapu, sad je na akciji:

https://www.amazon.de/gp/product/B07411XM8K/

 

Preporuka od mene. Koristi dobre stare 18650 baterije, tako da se kasnije lako mogu zamijeniti.

Dolazi sa remenom za glavu/kacigu, nosacem za bicikl, te jednim straznjem "blic" svjetlom sa dvije CR2032 baterije.

 

Svjetlo je jako dobro, jedina mana je sto se prilicno zagrije kod lece, ali takodjer ima i oznaku da je opasnost od topline,

pa treba pripaziti da se ne dira neposredno nakon koristenja.

 

Najbolji od svega je dizajn, jer tezina se rasporedjuje uzduz rame, te prelaskom preko rupa, stepenica itd., ne dolazi do

pomicanja ili slucajnog ispadanje lampe.

 

Takvu sam vec duze vrijeme trazio, i mogu je samo preporuciti dalje.

13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Eto, stavljene nove gume :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.12.2017 10:58 (Osa).
Moj PC  
6 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ne zelim nikoga uvrijediti - ali svi koji voze elektricne bicikle, trebaju si staviti i pomocne kotacice.

 

Ili izrasti muda i voziti motocikl.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice