Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.455
|
čitano: 7.586.252
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Ipak nije sigurno na sto ce se referencirari dvojka, Villeneuve je rekao, kaze google,
"The thing I must say is that I love mystery. I love shadows. I love doubts. I would just want to say to the fans that we will take care of that mystery. I will take care of it."

... kada su ga pitali kakav je status staroga Decarda :)
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mcf kaže...
Ipak nije sigurno na sto ce se referencirari dvojka, Villeneuve je rekao, kaze google,
"The thing I must say is that I love mystery. I love shadows. I love doubts. I would just want to say to the fans that we will take care of that mystery. I will take care of it."

... kada su ga pitali kakav je status staroga Decarda :)

 Jah, nemam baš najbolja očekivanja za nastavak, jer nešto mi govori da je on ovdje za pobrat novce. Istina, dobri zanatlije i hollywoodska mašinerija od 15tak tisuća ljudi za jedan blockbuster film znaju pobrat novce i remakeovima koji nisu sigurno nikakvi budući klasici - npr. sumnjam da će za 30 godina ljudi objašnjavati što je autor mislio sa Beauty and the beast remakeom (kojeg sam gledao, da ostanem ontopic, i iako korektan, nebih ga sad baš preporučio bug forumašima, osim ako ga ne poželite gledati sa ljepšim polovicama).
No osnova je da u toj Ridley Scott/Philip K. Dick Blade Runner naraciji pitanje - što znači/predstavlja biti - čovjek.
Prvo; ljudi u filmu žive kao štakori (namjerno je grad prikazan poput kanalizacije) dok "niži, potrošni radni strojevi" prožive više i sadržajnije svoje 4 godine od onih koji se smatraju superiornima (dakle tu je i neki prikaz rasizma).
Drugo; kad stroj pobuđuje emocije poput ljubavi (u biti želje za rasplodom i potomstvom) postavlja se pitanje koja je granica između i što je to čovjek.
Treće; kad glavni akter počinje sumnjati u svoju ljudskost, postavlja se pitanje kako mi znamo da smo to što mislimo da jesmo, ako se sjećanja i iskustva, postupci mogu jednostavno implementirati - kako znamo da je išta pravo i istinito. Kako znamo da je bilo koja odluka koju donosimo slobodna volja a ne pretprogramirana rutina, opcija "if".
To su česta pitanja u novelama P.K. Dicka i tu nema smislenog mjesta prizemnim "nelogičnostima" (da pomognem kaw_liga koji ni prave "nelogičnosti" nije uspio pohvatati) tipa
"zašto replikanti nemaju direktno u logičku jezgru ugrađenu vezu s gps-om da odmah znamo gdje su pa ih iskopčamo, zašto replikante moramo testirati nekim "glupim" voight-kampff psihološkim testovima umjesto da ih upiknemo u prst i provjerimo DNK ili ih jednostavno skeniramo rentgenom, zašto replikanti imaju tako dorađenu (skupu) vanjštinu ako su obični šljakeri, zašto Harrison Ford ako je replikant, nema njihovu snagu i bolestan je i zacjeljuje kao i čovjek..."
Zato, jer je autor prenio kastinski odnos u taj distopijski svijet - on je tu Šudra. Zato jer ovo nije SF zbog toga da vidimo kako će biti u budućnosti, (poput startreka) nego je ovdje SF samo kulisa, a androidi su maske koje predstavljaju sadašnje odnose među raznim ljudima, kastama i rasama.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.5.2017 17:52 (overhaul).
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

 

Ne znam bas da se dobije oprost, jer po kraju filma ispada kao da se to ništa nije desilo. Poruke stižu, naušnice su još na ušima itd. Ispada kao da su mjesečarili ili samo mislili o tome. Da im je u glavi.


Jos pita zena od gostorpimca na kraju "Kako to da nisi htjeo igrati igru?" 


Inace, super film, hvala na preporuci :) 

 

EDIT, odgovor na ovaj post od kolege:

 

"Potpisujem napisano. Odličan film, gledao sam ga 2x u mjesec dana. Možda kratka napomena koju sam i sam dobio, a nisam znao za nju, da se za ''djela'' koja se naprave pri pomračini mjeseca (koja se i događa za vrijeme filma, u filmu), dobije oprost. To objašnjava pomalo čudan kraj."

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 0:57 (mrbean).
16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Sad mi je žao što nisam prije pogledao ovu temu prije nego što sam otišao pogledati sinoć Alien: Covenant. Vidim da vlada zajedničko razočaranje filmom. Bio sam velikodušan i dao četvorku na IMDB. Volim SF, ali ovdje su imali ogromnih problema s pričom. Naivna i plitka priča. Ono, SF u smislu da neke odluke ekipe u filmu spadaju u domenu fantastike. Klasične fore iz horor filmova kad je frka "idemo se razdvojiti". :) Fassbender je bio očekivano dobar. Drago mi je što su ubacili McBridea. On mi je uvijek smiješan. Još od Eastbound & Down. Ostatak ekipe ne baš dobar.

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Upravo gledao u kinu Pirati s Kariba. Ne znam.....Nekako sam podijeljenog mišljenja. Očekivao sam više. Priča je imala potencijal. Dosta dobrih efekata, dosta humora ali mislim da nisu uspjeli pratiti nivo prethodnih dijelova. Moram priznati da, ranije, kad sam čuo tko će režirati film bio sam skeptičan. Nadao sam se povratku Verbinskog.

Ipak, vrijedi pogledati.

16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Sil kaže...

Sad mi je žao što nisam prije pogledao ovu temu prije nego što sam otišao pogledati sinoć Alien: Covenant. Vidim da vlada zajedničko razočaranje filmom. Bio sam velikodušan i dao četvorku na IMDB. Volim SF, ali ovdje su imali ogromnih problema s pričom. Naivna i plitka priča. Ono, SF u smislu da neke odluke ekipe u filmu spadaju u domenu fantastike. Klasične fore iz horor filmova kad je frka "idemo se razdvojiti". :) Fassbender je bio očekivano dobar. Drago mi je što su ubacili McBridea. On mi je uvijek smiješan. Još od Eastbound & Down. Ostatak ekipe ne baš dobar.

 Znači opet klišeji od glupih reakcija i nelogičnih postupaka kao i u prometeusu? Pa što je tom Ridley Scottu? Čovjek bi mogao početi sumnjati da su mu stariji filmovi slučajno uspjeli. Znam, scenarij je posao scenarista, ali pa režiser je gazda. Ako je smeće priča, onda je to njegova odgovornost ako krene u realiziranje smeća. Najgluplje mi je bilo i u prometeusu, što je gomila gluposti mogla biti jednostavno ispravljena sitnim promjenama uzroka i posljedica. Tolike desetine milijuna dolara, tolka vojska ljudi i nitko ne nalazi problema u tako dugoj produkciji, da bi rekao, "Čujte, ovo vam je glupo, jel bi moglo ovako..."

phoenix2003 kaže...

Upravo gledao u kinu Pirati s Kariba. Ne znam.....Nekako sam podijeljenog mišljenja. Očekivao sam više. Priča je imala potencijal. Dosta dobrih efekata, dosta humora ali mislim da nisu uspjeli pratiti nivo prethodnih dijelova. Moram priznati da, ranije, kad sam čuo tko će režirati film bio sam skeptičan. Nadao sam se povratku Verbinskog.

Ipak, vrijedi pogledati.

 Ali efekti su pretpostavljam na visini? već sam zaboravio što je u kojem nastavku uopće bilo. trebalo bi jedan dan u ljetu raspaliti binge watch. Po mogućnosti negdje na brodu :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
overhaul kaže...
 Pa što je tom Ridley Scottu? Čovjek bi mogao početi sumnjati da su mu stariji filmovi slučajno uspjeli. 

 jedan od rijetkih iz "new holywood ere" koji se pogubio

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
overhaul kaže...
 

 Ali efekti su pretpostavljam na visini? već sam zaboravio što je u kojem nastavku uopće bilo. trebalo bi jedan dan u ljetu raspaliti binge watch. Po mogućnosti negdje na brodu :)

Da, efekti su su na nivou, ali priča malo "šteka". Ne bih sada o detaljima jer većina nije gledala film pa ne bih da otkrivam detalje.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
phoenix2003 kaže...

Upravo gledao u kinu Pirati s Kariba. Ne znam.....Nekako sam podijeljenog mišljenja. Očekivao sam više. Priča je imala potencijal. Dosta dobrih efekata, dosta humora ali mislim da nisu uspjeli pratiti nivo prethodnih dijelova. Moram priznati da, ranije, kad sam čuo tko će režirati film bio sam skeptičan. Nadao sam se povratku Verbinskog.

Ipak, vrijedi pogledati.

 Fan sam Pirati s kariba, vijerujem ti što si napisao, nisam ga još pogledao. Ali vijerovatno znam što bi me moglo čekati. 

Ono što sam htio reći da Pirati s kariba kao film je od početka imala super  potencijalnu priču, ali što su išli u nastavke film počinje biti sve lošiji i lošiji.

Mislim da je to razlog Diznijeve produkcije i  u ubacivanje previše fantazije, pirati s kariba su mogli biti puno bolji film da je to dato nekom drugome u ruke da to napravi  sa manjom dozom fantazije.

Jedino što drži te filmove je Jack i soundtrack :D.

Chill
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2017 13:37 (ris).
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Da li itko zna da se George Lucas srami ovog nastavka Star Wars-a?

 

The Star Wars Holiday Special

15 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

pogledo i ja maloprije nove pirate. trebam napomenut da sam fan i fransize i deppa tako da meni njegov film nemoze bit los, ali vise sam ocekivo od ovog. bolji je sigurno od 3. i 4. dijela, efekata ima podosta, klasicno pirati s kariba humora itd. jack opet drzi cijeli film. kraj su napravili tako da ovo moze bit zadnji film, ili disney ako pozeli jos koju milijardu dolara dic moze i jos koji nastavak odradit, znam da ce johnny sigurno bit za. sve u svemu dobar film za otic pogledat u kino.

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
zviznemte kaže...

Da li itko zna da se George Lucas srami ovog nastavka Star Wars-a?

 

The Star Wars Holiday Special

 I ne samo on.

Nostferatu zombiji i ISO broj objektiva ftw!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Poceo gledati novi XXX i ugasio nakon 10min. Nedam svojih sat i pol zivota za ovaj film. Kad sam bio mladji ovo je prolazilo ali sad u tridesetima ne mogu si dopustiti ovakva smeca. Lik skoci sa zgrade medju njih, i to kroz staklo proleti, naravno njemu nista, izroka ih desetoricu ali sve 5 da to nije bilo na iduci nacin, rijesava jednog po jednog a ostali svi sa oruzjem gledaju. Tek kad dodje blizu pojedinca taj tek onda dize oruzje da ga sredi ali normalno uzalud mu trud sviraci. Boze dragi nije ovo vise za mene. Ajd dobro, cekam vin diesela i nadam se da nece biti ovakvih scena. I onda kad sam vidio da on skoci sa skijama sa one antene ili sta je bilo vec a bilo je dosta visoko i to medju ono drvece raslinje ili sta vec rekoh pusa bok. Starijima od 28-30g ne preporucam ovo.
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
memo85 kaže...
Poceo gledati novi XXX i ugasio nakon 10min. Nedam svojih sat i pol zivota za ovaj film. Kad sam bio mladji ovo je prolazilo ali sad u tridesetima ne mogu si dopustiti ovakva smeca. Lik skoci sa zgrade medju njih, i to kroz staklo proleti, naravno njemu nista, izroka ih desetoricu ali sve 5 da to nije bilo na iduci nacin, rijesava jednog po jednog a ostali svi sa oruzjem gledaju. Tek kad dodje blizu pojedinca taj tek onda dize oruzje da ga sredi ali normalno uzalud mu trud sviraci. Boze dragi nije ovo vise za mene. Ajd dobro, cekam vin diesela i nadam se da nece biti ovakvih scena. I onda kad sam vidio da on skoci sa skijama sa one antene ili sta je bilo vec a bilo je dosta visoko i to medju ono drvece raslinje ili sta vec rekoh pusa bok. Starijima od 28-30g ne preporucam ovo.

 Ma što starijima, imam 22. godine, ne shvaćam kako ovo smeće od filma ima tako visoku ocjenu.

Skok sa radio tornja na skije, po kojima se skija u šumi (uvodna scena) + Neymar? Onako, kao da gledam nisko budžetni film, a ne xXx....

12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Da, jos i fuckin Neymar. A cuj, trebao im je takav padavicar-kaskader u filmu.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Da, jos i fuckin Neymar. A cuj, trebao im je takav padavicar-kaskader u filmu.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Krute mazo i glupi mobitel. I da, ocjena je ono, kao da se imdb smilovao pa je lazirao tih 5.3.
15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Logan http://www.imdb.com/title/tt3315342/?ref_=nv_sr_1

'

Ocjena i komentari na raznim forumima u meni stvorila neka nerealna ocekivanja, mada iskreno, sada nakon odgledanog neznam niti sam sto zaista ocekivo.Plus je fokusiraniji pristup, na jednog-dva lika, takodjer je uvijek dobro vidjeti ''Picarda'', prica starih mutanta se zaokruzi.I to je to, minus je sto je jos jedan ''Marvel'' film koliko god ljudi suprotno govorili, i sve filmski lose sto ih krasi.Prosjecan film, recimo nadprosjecan Marvel film, pa svak prema vlastitom nahodjenju

8 godina
odjavljen
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tcherot kaže...

Logan http://www.imdb.com/title/tt3315342/?ref_=nv_sr_1

'

Ocjena i komentari na raznim forumima u meni stvorila neka nerealna ocekivanja, mada iskreno, sada nakon odgledanog neznam niti sam sto zaista ocekivo.Plus je fokusiraniji pristup, na jednog-dva lika, takodjer je uvijek dobro vidjeti ''Picarda'', prica starih mutanta se zaokruzi.I to je to, minus je sto je jos jedan ''Marvel'' film koliko god ljudi suprotno govorili, i sve filmski lose sto ih krasi.Prosjecan film, recimo nadprosjecan Marvel film, pa svak prema vlastitom nahodjenju

 I ja odgledao i zaboravio.... Nista posebno...

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tcherot kaže...

Logan http://www.imdb.com/title/tt3315342/?ref_=nv_sr_1

'

Ocjena i komentari na raznim forumima u meni stvorila neka nerealna ocekivanja, mada iskreno, sada nakon odgledanog neznam niti sam sto zaista ocekivo.Plus je fokusiraniji pristup, na jednog-dva lika, takodjer je uvijek dobro vidjeti ''Picarda'', prica starih mutanta se zaokruzi.I to je to, minus je sto je jos jedan ''Marvel'' film koliko god ljudi suprotno govorili, i sve filmski lose sto ih krasi.Prosjecan film, recimo nadprosjecan Marvel film, pa svak prema vlastitom nahodjenju

 Realna ocjena oko 7, za mene. Smiješno je da Days of Future Past ima nižu ocjenu od ovog.

6 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledah i ja Logana. Bilo mi je tuzno vidjeti Picarda onako nemocnog i starog. Samo radi njega sam obavezno sa basketa ka dite trca doma gledat staze...Kad sam vidio sto mu se dogodilo, samo sam prevrtio film do kraja, pogledao zadnju scenu i to je to...a ocjena 7, marvel ko marvel, kokice i ubijanje dosade uru ipo uz puno akcije i efekata, najs...

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Je li se zna da li je ovo bila originalna ideja za Alien:Covenant (Prometheus 2) ili je promijenjen nakon kritike na Prometheus? Meni se čini da je zapostavljena dobra priča koja je započeta Prometheusom, zbog kritika, koji se meni osobno svidio, da bi napravili još samo jedan scare-jump alien movie kojih ima dovoljno.

13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
junak660 kaže...

Je li se zna da li je ovo bila originalna ideja za Alien:Covenant (Prometheus 2) ili je promijenjen nakon kritike na Prometheus? Meni se čini da je zapostavljena dobra priča koja je započeta Prometheusom, zbog kritika, koji se meni osobno svidio, da bi napravili još samo jedan scare-jump alien movie kojih ima dovoljno.

 Ja sam čuo da je bilo jako puno promjena. Ima jako puno stvari koje su izbačene, imaš i one deleted scenes. I ima još puno više toga.

8 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Red Letter Media Talks About Alien: Covenant - SPOILERS

 

10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
junak660 kaže...

Je li se zna da li je ovo bila originalna ideja za Alien:Covenant (Prometheus 2) ili je promijenjen nakon kritike na Prometheus? Meni se čini da je zapostavljena dobra priča koja je započeta Prometheusom, zbog kritika, koji se meni osobno svidio, da bi napravili još samo jedan scare-jump alien movie kojih ima dovoljno.

 
Necu da zvucim kao troll jer nisam ali daj mi objasni koja je to dobra prica zapoceta  sa Prometejcem jer meni ja taj film bio tesko smece i nakon 2 gledanja nista mi nije bilo jasno,likovi su povrsi,prica neshvatljiva jedino sto je vizuelno bio lijep osim toga teski prosijek.

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
prica neshvatljiva, pa daj molim te prica ista kao kod aliena
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Da jer su kod Aliena isli na planetu mogucih stvoritelja ljudi i samih Aliena jel ? 

 


Alien je sc-fi slash horor sa odlicnom atmosferom Prometejac je pokusao biti nesto deep mozda i jeste ali ja sigurno nisam shvatio pricu ni poentu ali bitno da si popizdio na jednostavno pitanje koje sam postavio popij kamilicu jednu chillaj.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.5.2017 11:34 (Wack).
15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Poštovani kolege,

 

Nakon što sam radi zezanja na temu Star Wars-a dobio crveni karton i bio banan na tjedan dana, odlučio sam ponovno pogledati sve Star Wars filmove, sa puno više koncentracije i razumijevanja.

 

Nakon što sam svaki nastavak pogledao nekoliko puta, nakon što sam tjedan dana spavao sa figuricom đar-đar binksa i svaki dan se igrao sa malim storm truperima i vukijima, moram priznati da sam svo ovo vrijeme bio u krivu.
Star Wars je nešto posebno... više nikada neću spavati bez svoje Han Solo dekice.

 

Shvatio sam u čemu sam pogriješio, jer sam Star Warse olako shvaćao kao samo filmove, ali oni su toliko više od toga... oni su život, život koji sam svojim neznanjem i neshvaćanjem uvrijedio.

 

Sagriješio sam... molim vas, oprostite mi...

Hvaljen isus i marija vesela je šokadija
8 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Meni star wars nikad nije bio nesto posebno. Kada ga pogledas prvi put zanimljiv je, ali kasnije boze sacuvaj. Zadnji star wars film mi je bio najbolji od svih.

www.aocsource.com
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice