Sony DSC-S650, mutne slike...

poruka: 7
|
čitano: 8.033
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Sony DSC-S650, mutne slike...
pitanje

Evo kao što piše u naslovu imam problema sa spomenutim digitalnim fotoaparatom... Imam ga 8 mjeseci a u početku sam mislio "ajd početnik sam pa su slike mutne"... kasnije su i frendovi sa njim slikali i ista situacija je bila... Nakon toga sam pomislio "koliko para, toliko glazbe" kako znaju reći pošto je fotić bio jako jeftin(999 kn) za ono što se uz njega nudilo(7.2 mpx)... Kasnije kada sam se sreo sa istim modelom fotoaparata kod jednog frenda i malo ga isprobao vidio sam da je ipak greška u mom fotiću...

 

Naime tek svaka treća slika u prosjeku ispadne dobra a najveći problem je u noćnim slikama i onima u zatvorenom prostoru dok vani u prirodi slike ispadnu dosta dobre... Još jedan od problema je fokusiranje... nekada uopće neće da fokusira (cijelo vrijeme treperi bijeli kvadratić i nikako da stane i pozeleni) te mi se čini da je to glavni uzrok problema... Naravno kad ne fokusira slika bude užasna(iako nekad i kad fokusira slika bude užas)...

 

Tako sam na maturalnoj ekskurziji u Španjolskoj(mjesec dana nakon što je kupljen digitalac) ukupno uslikao oko 1200 slika... nekih 700 sam još tamo obrisao, neke radi toga što su mi bile bezveze a većinu baš radi toga što su bile mutne... Kada sam se vratio i prebacio slike na komp imao sam što za vidjeti, pola slika je bilo mutno...

 

Glavna stvar u svemu tome je to što sam nedavno digitalni odnio i na servis pa su mi ga odmah sutradan vratili te su rekli da su uslikali oko 30 slika i da sve valja(Na digitalnom sam našao 18 slika a od toga bar 4-5 mutnih)...

 

Stvarno neznam što bi radio sa digitalnim, imam 2 godine garancije ali očito mi to ništa ne vrijedi "kad je sve u redu"...


Toshiba Satellite X200-15K user... :)
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Sony DSC-S650, mutne slike...

Guglajući tvoj aparat, našao sam mnogo ljudi koji nisu zadovoljni izoštrenošću. Ovde imaš review, i takođe se pominje slaba izošternost fotografija, mada se, na sopstveno čuđenje, autor više žali na snimke napravljene na otvorenom nego u zatvorenom (dok je ovo o čemu ti pričaš vrlo česta boljka jeftinijih aparata). Po svemu sudeći, radi se o jednom od manje uspešnih Sonijevih modela.

 

Savetujem ti da još jednom pozajmiš aparat od prijatelja koji ima isti model i da napraviš seriju istih fotografija sa oba. Ako tvoj primerak zaista pravi osetno lošije slike, ponovi posetu prodavcu ili serviseru. Pri tom možeš otići sa oba aparata i pokazati razliku. Možda ne bi bilo loše da pri tom povedeš i nekoga ko će tamo imati više autoriteta.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.2.2008 1:46 (Ivan(4)).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony DSC-S650, mutne slike...

nastavi forsirati servis.

brdo njih ce probati, cak i po nekoliko puta, na nacin da odgovore da je "sve u redu" otjerati covjeka.

 

inace.. osobno se klonim $ony-a. nije to isti onaj $ony do prije 10-ak godina. Izlanuo se

digitalci jedino canon dolaze u obzir.

 

16 godina
neaktivan
offline
Sony DSC-S650, mutne slike...
autorov komentar

Vidit ću ako uspijem od tog frenda fotić pokupiti pa probati sa istim slikama otići na servis... ako ne uspije probat uvalit nekome digitalni... hehe... što drugo...


Toshiba Satellite X200-15K user... :)
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony DSC-S650, mutne slike...

Nisu pretjerano zadovoljni korisnici.

Pogledaj slike jednog od recenzenata pa usporedi.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony DSC-S650, mutne slike...

Hmm, te slike možda nisu najizoštrenije koje sam video, ali nisu ni neupotrebljive. Jedino što mi je posebno zapalo za oko je pojava zelenog odsjaja oko svetlih objekata. Do sada sam viđao ljubičasti (koji se takođe javlja na ovim slikama), ali ovo je prvi put, ili do sada nisam obraćao pažnju? (izvinjavam se zbog oftopika)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony DSC-S650, mutne slike...
autorov komentar
torrente kaže...

Nisu pretjerano zadovoljni korisnici.

Pogledaj slike jednog od recenzenata pa usporedi.


Da su moje takve bio bi donekle sretan... hehe

Moje budu mutne skroz...

Hvala svima na odazivu i pokusaju pomoci... vidjet cu sto cu dalje...

Toshiba Satellite X200-15K user... :)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice