AMD Serija 400 (Polaris)

poruka: 9.708
|
čitano: 710.023
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Ekipa, jel ima tko da je uzeo neki Polaris GPU pri samom izlasku pa da može usporediti trenutne performanse spram izlaska?

 

Zanima me da li se AMD još uvijek drži one FineWine šeme, makar je možda još uvijek prerano za takvu usporedbu :) 

 

Hvala!

15 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
iSammy kaže...

Ekipa, jel ima tko da je uzeo neki Polaris GPU pri samom izlasku pa da može usporediti trenutne performanse spram izlaska?

 

Zanima me da li se AMD još uvijek drži one FineWine šeme, makar je možda još uvijek prerano za takvu usporedbu :) 

 

Hvala!

 

Imaš na YT hrpu testova.

12 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Adisprox kaže...

Pozdrav ljudi, prije nekoliko dana sam dobio  RX 470 Strix i sad imam probleme sa random freeze(bez black screen) pc-a i random black screen freeze, probao vise razlicitih drivera, sa svakim isto, trenutno imam 16.11.5. Probao drzati dugotraje torture testove, furmark, unigine, aida64 full pc stress nista ne crasha i onda dok sam na fb ili slicno dobijem taj black screen freeze, sinoc 3 sata igrao Rise of the tomb raider i nista??? Imam I7 2600 non K, asrock z68 pro3 gen3, hyperx 1866 DDR3 8gb(2x4), psu je corsair VX450. Kontam da nije do psu, ali valjda bi crashalo kad je pod max load? Temperature su normalne, cpu max 51, gpu max 60.

Ima li neko  ideju sta da radim?

Probao sam i undervolt i downclock na 1206mhz, ali ne pomaze nista.

 Evo nakon friskih windowsa imam opet probleme, crashanje, freezanje... driver je 17.1 verzija, ali interesantno je sto mogu gejmati koliko hocu nece crashati i onda kad sam onako u windowsu, dok radim bilo sta desi se problem... Prije kupovine sam malo citao i ispostavilo se da mi treba min psu od 450w i 30A na 12V, a kad sam kupio strix  rx470, na kutiji pise: Minimum 450w psu with a minimum 12V current rating of 42A, nekako mi djeluje previse, al jel moguce da zbog toga imam probleme? Ali opet zasto mi ne crasha prilikom gaminga ili benchmarka???

13 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

VX450 je i previše za taj combo, reklamiraj GPU.

 
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Adisprox kaže..

 Evo nakon friskih windowsa imam opet probleme, crashanje, freezanje... driver je 17.1 verzija, ali interesantno je sto mogu gejmati koliko hocu nece crashati i onda kad sam onako u windowsu, dok radim bilo sta desi se problem... Prije kupovine sam malo citao i ispostavilo se da mi treba min psu od 450w i 30A na 12V, a kad sam kupio strix  rx470, na kutiji pise: Minimum 450w psu with a minimum 12V current rating of 42A, nekako mi djeluje previse, al jel moguce da zbog toga imam probleme? Ali opet zasto mi ne crasha prilikom gaminga ili benchmarka???

To su krivo napisali, ne postoji 450W napajanje (pa ni 500W) da ima 42A na 12V railu...

12 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
ansha kaže...
Adisprox kaže..

 Evo nakon friskih windowsa imam opet probleme, crashanje, freezanje... driver je 17.1 verzija, ali interesantno je sto mogu gejmati koliko hocu nece crashati i onda kad sam onako u windowsu, dok radim bilo sta desi se problem... Prije kupovine sam malo citao i ispostavilo se da mi treba min psu od 450w i 30A na 12V, a kad sam kupio strix  rx470, na kutiji pise: Minimum 450w psu with a minimum 12V current rating of 42A, nekako mi djeluje previse, al jel moguce da zbog toga imam probleme? Ali opet zasto mi ne crasha prilikom gaminga ili benchmarka???

To su krivo napisali, ne postoji 450W napajanje (pa ni 500W) da ima 42A na 12V railu...

 Pa pretpostavio sam i ja, jer nikako mi se to nije slagalo kako treba. Medjutim sad je problem malo drugaciji, sad samo driver crasha i recovera se, nema hard freezova kao juce...Ostaje mi samo da probam gpu u nekom drugom racunaru, da se uvjerim je li bas to problem.

7 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
ansha kaže...
..

To su krivo napisali, ne postoji 450W napajanje (pa ni 500W) da ima 42A na 12V railu...

 42A*12V=500VA~500W ??? 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
dabar_solta_V2 kaže...
ansha kaže...
..

To su krivo napisali, ne postoji 450W napajanje (pa ni 500W) da ima 42A na 12V railu...

 42A*12V=500VA~500W ??? 

504W je to, ne moze na 12V railu imat vise nego sta je ukupna deklarirana snaga...

12 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Eh i kakvi su ovo jumpovi voltaze u gpuz, imam voltazu na 1.16 po defaultu, na hwinfo ne pokazuje nikakve skokove, jeli gpuz laze(mislim ocigledno je za ovo power draw da laze, ali voltaza je malo prevelika) ili se trebam brinuti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
ansha kaže...
..

To su krivo napisali, ne postoji 450W napajanje (pa ni 500W) da ima 42A na 12V railu...


...

504W je to, ne moze na 12V railu imat vise nego sta je ukupna deklarirana snaga...


slažem se da nekih 50-100W ide na ostale railove ali ...
kako to neko može deklarirat 42A na 12V(i sam kažeš da je to 500W) na napajanju od 450W

12 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Kod mene graficka radi sa 1060mv na 1300mhz.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Više puta sam dobio poruku Display driver amdkmdap stopped responding . Danas kod alt tab-a iz WoT-a . Nakon restarta računala nije bilo. Također me 2 puta izbacilo iz igre.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2017 16:50 (anarky1988).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
dabar_solta_V2 kaže...
ansha kaže...
..

To su krivo napisali, ne postoji 450W napajanje (pa ni 500W) da ima 42A na 12V railu...


...

504W je to, ne moze na 12V railu imat vise nego sta je ukupna deklarirana snaga...


slažem se da nekih 50-100W ide na ostale railove ali ...
kako to neko može deklarirat 42A na 12V(i sam kažeš da je to 500W) na napajanju od 450W

 Prije se to masivno radilo (ne znam kakva je praksa sada, ne pratim napajanja), na kutiju si stavljao max peak snagu i prodavao napajanje kao takvo iako mu je continuous snaga bila puno manja.

7 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
ne pricam o lošim i neispravnim napajanjima....
jednostavno nije mi jasno kako su ovi na kutiju od kartice napisali 42A na 12V ili 450W napajanje kad je bez ostalih railova 42A na 12V više od 450W...
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
dabar_solta_V2 kaže...
ne pricam o lošim i neispravnim napajanjima....
jednostavno nije mi jasno kako su ovi na kutiju od kartice napisali 42A na 12V ili 450W napajanje kad je bez ostalih railova 42A na 12V više od 450W...

 RX 480 traži 30A ako se ne varam. Meni je najnormlanije radila sa FX 8300 na Corsairu CX400w, stabilno i nikad problema. Za 3 dana mi dolazi i7 6700 (trebao je bit 4790 ali na kraju još bolje ispalo da mi dolazi Skylake) i vjerujem da će napajanje još lakše radit iako ću sad kad stavim intel aktivirat ovaj XFX 550W koji sam naknadno kupio. Kada su u pitanju napajanja oni malo izdramatiziraju jer znaju da ljudi stavljaju svakakvo smeće u kompove, kvalitetno napajanje od 400-450 gura RX 480 bez ikakvih problema.

14 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
PlayMaker10 kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
ne pricam o lošim i neispravnim napajanjima....
jednostavno nije mi jasno kako su ovi na kutiju od kartice napisali 42A na 12V ili 450W napajanje kad je bez ostalih railova 42A na 12V više od 450W...

 RX 480 traži 30A ako se ne varam. Meni je najnormlanije radila sa FX 8300 na Corsairu CX400w, stabilno i nikad problema. Za 3 dana mi dolazi i7 6700 (trebao je bit 4790 ali na kraju još bolje ispalo da mi dolazi Skylake) i vjerujem da će napajanje još lakše radit iako ću sad kad stavim intel aktivirat ovaj XFX 550W koji sam naknadno kupio. Kada su u pitanju napajanja oni malo izdramatiziraju jer znaju da ljudi stavljaju svakakvo smeće u kompove, kvalitetno napajanje od 400-450 gura RX 480 bez ikakvih problema.

 Sto intela kupi kad ce sad za mjesec izaci novi amd ili je to neki poklon.

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
dreadmoore kaže...
PlayMaker10 kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
ne pricam o lošim i neispravnim napajanjima....
jednostavno nije mi jasno kako su ovi na kutiju od kartice napisali 42A na 12V ili 450W napajanje kad je bez ostalih railova 42A na 12V više od 450W...

 RX 480 traži 30A ako se ne varam. Meni je najnormlanije radila sa FX 8300 na Corsairu CX400w, stabilno i nikad problema. Za 3 dana mi dolazi i7 6700 (trebao je bit 4790 ali na kraju još bolje ispalo da mi dolazi Skylake) i vjerujem da će napajanje još lakše radit iako ću sad kad stavim intel aktivirat ovaj XFX 550W koji sam naknadno kupio. Kada su u pitanju napajanja oni malo izdramatiziraju jer znaju da ljudi stavljaju svakakvo smeće u kompove, kvalitetno napajanje od 400-450 gura RX 480 bez ikakvih problema.

 Sto intela kupi kad ce sad za mjesec izaci novi amd ili je to neki poklon.

 Skoro poklon, za 1800 kn cu dobit z170 plocu od Gigabytea i i7 6700 (sve novo u kutiji s novim jamstvom), za te pare koji god Zen došao neće bit bolji od tog procesora zato nisam niti čekao :D :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2017 20:16 (PlayMaker10).
12 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Adisprox kaže...
Adisprox kaže...

Pozdrav ljudi, prije nekoliko dana sam dobio  RX 470 Strix i sad imam probleme sa random freeze(bez black screen) pc-a i random black screen freeze, probao vise razlicitih drivera, sa svakim isto, trenutno imam 16.11.5. Probao drzati dugotraje torture testove, furmark, unigine, aida64 full pc stress nista ne crasha i onda dok sam na fb ili slicno dobijem taj black screen freeze, sinoc 3 sata igrao Rise of the tomb raider i nista??? Imam I7 2600 non K, asrock z68 pro3 gen3, hyperx 1866 DDR3 8gb(2x4), psu je corsair VX450. Kontam da nije do psu, ali valjda bi crashalo kad je pod max load? Temperature su normalne, cpu max 51, gpu max 60.

Ima li neko  ideju sta da radim?

Probao sam i undervolt i downclock na 1206mhz, ali ne pomaze nista.

 Evo nakon friskih windowsa imam opet probleme, crashanje, freezanje... driver je 17.1 verzija, ali interesantno je sto mogu gejmati koliko hocu nece crashati i onda kad sam onako u windowsu, dok radim bilo sta desi se problem... Prije kupovine sam malo citao i ispostavilo se da mi treba min psu od 450w i 30A na 12V, a kad sam kupio strix  rx470, na kutiji pise: Minimum 450w psu with a minimum 12V current rating of 42A, nekako mi djeluje previse, al jel moguce da zbog toga imam probleme? Ali opet zasto mi ne crasha prilikom gaminga ili benchmarka???

 Evo mali update, nakon vece patnje cini mi se da sam koliko toliko rijesio problem, uglavnom u periodu od 2 dana samo jednom sam imao freeze, u prosjeku je to bilo i do 10 puta dnevno. U wattmanu sam samo smanjio voltazu malo na zadnja 2 state-a i podesio power limit na +10%. Uglavnom nema vise nestabilnog core clocka i voltaze, znalo je varirati previse u igrama. Ako ostane ovako ja i vise nego zadovoljan, performanse kartice su i vise nego odlicne u odnosu na moju staru HD 7770. Vec sam bio pomislio da cu morati reklamaciju praviti, ali izgleda da je ipak kartica ok?

11 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Nova igra i novi belaji AMD best GPU is R9 390X driver 17.1.1. Resident Evil 7 ready

http://www.guru3d.com/articles-pages/resident-evil-7-pc-graphics-performance-benchmark-review,7.html

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Ovo mi ne drzi vodu, r9 390 je nekih 10 posto slabija u igrama od r9 390x, a vrlo lako se nakloka na razinu r9 390x zbog toga sta kod r9 390x nemas puno mjesta za OC zato jer su oduvijek bili vruci i problematicni cipovi, a i debelo neisplativi razlikom u cijeni nasparam r9 390.

 

Ovdje u testu je nekih 40 posto r9 390x jaca od r9 390, a jaca je i od r9 fury x koja je nekih 30 posto jaca graficka od nje u stvarnom svijetu, vjerojatno problemi sa optimizacijom posto je igra tek izasla.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2017 23:19 (Lucidius).
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

haha, jel ovo moguce? pa vidi di je 390x 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Trebali su ubaciti i 380x, taman na listu ispod 390

SkorvY
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Vrlo rano gtx 1060 je podbacila vs RX 480 nije trebalo čekati godinu dvije da RX sazrije

 

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Ne znam jel na 1440p ili 4k RX 470 je iznad gtx 1070 


EDIT: I jedno i drugo klik

 

Igra jako lose radi na nekim karticama, da je to strasno 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2017 1:15 (chaselol).
8 godina
protjeran
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Ovo je retardacija, te testove uopce ne treba uzimati u obzir, barem ne u ovoj ranoj fazi zato jer kako je 390x jaca od gtx 1070, tako isto je jaca i od fury x sta nema veze sa mozgom 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Da, ti rezultati su skroz čudni...rusi su vrtili demo nedavno i ispali su očekivani.

 

http://gamegpu.com/action-/-fps-/-tps/resident-evil-7-biohazard-demo-test-gpu

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Sta ste se napalili amd-ovci, evo vam updateani rezultati...

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
ni to ne izgleda zdravo
15 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
ansha kaže...

Sta ste se napalili amd-ovci, evo vam updateani rezultati...

 r9 fury x debelo ispod rx 480?

haha u kojem to filmu hbte led..

 

jedino ako je grafa radila na 50% svojih mogucnosti..

 

u svakom slucaju nevazno igra je ociti ne zahtjevna

7 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
a ko zna ipak je razlika u arhitekturi možda ova igra koristi neke nove stvari koje fury nema ?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice