Ati ili Nvidia

poruka: 149
|
čitano: 26.901
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Ati vs Nvidia

Da ne pričam o tehničkim detaljima (jer se oni svako treći dan promijene, jer izađe nešto novo, divlje) očima običnog korisnika, trenutno imam Nvidia karticu, i promijenio sam jedno 3-4 komada od oba proizvođača na svom stolu. Uvijek sam imao dojam (barem u zadnjim generacijama), da dok Nvidia kartice daju nešto malo veći FPS u igrama, to ide na uštrb opčenito prikaza boja. Da to kažem ovako, nikada nisam upalio Nvidia karticu i bio zadovoljan slikom, bez da sam malo "štelio" po settingsima. Kod ATIa dobiješ po tom pitanju total package, onako kako je upališ, napraviš WOW (ne taj WOW) i sav si sretan. Istina, ako gledaš test u UT, na jednoj radi u 93, na drugoj u 90 frameova, ali koliko je ta razlika zbilja bitna u praksi (dakle na tvojoj nekoj ugodnoj granici, na jednoj radi u 30 drugoj u 31 frame).

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia

FEAR je stara igra, ali dovoljan je i

http://www.fpslabs.com/reviews/video/a-brief-look-at-crossfirex-scaling/page-4

u kombinaciji s

http://www.fpslabs.com/reviews/video/nvidia-8800gt-review/page-6

 

Da se vidi da je (kako kažu):

 

Video cards from ATI have always scaled much better than their NVIDIA counterparts

 


nVidiji po svemu sudeći, ako 9800GX2 opravda očekivanja preostaje high-end dio tržišta izuzev quad card solucija koje ni nema.


Frankly, my dear, I don't give a damn.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia

Ja sam promijenio sve kartice u povijesti kartica. Počevši sa Voodoo 1, Voodoo 2, Vooodoo 3, TNT 2, GeForce 2 GTS, GeForce 4 Ti, 9800Pro, 9600 Pro, 9600XT, 6800GS, 6800Ultra, 9750GX2, 8800GTX, 2900XT i sada 3870X2.

Uvijek mi je ATi imao lješpu sliku na CRT-u, a pogotovo na visokim rezolucijama poput 1600x1200. Mogu reći da sam uglavnom pratio trendove kako je koji proizvođač preuzimao tržište. nVidia je i kada je bila brža, uvijek je imala problema sa zagrijavanjem, strujom, driverima ponekad. ATi je uvijek imao bezvezne drivere, a u zadnje vrijeme se popravlja.

Kako se bavim i grafikom, preciznost mi je bitna, a tu je ATi uvijek bio bolji. U ovom trenutku nVidia ima puno preciznije filtriranje, ali u konačnici neprimjetnu razliku u igrama, dok ATi u svakom pogledu ima ljepšu sliku. Šok koji sam doživio kada sam RMA-ao 8800GTX i na zamjenu dobio X550 bio je prilično iznenađenje.

Ako kupuješ kartice prateći trendove jedna solucija nije nikada najbolja. U trenutku kada je Intel na vrhu i kada ATi ima jeftinu, a dobru soluciju za CF na X38-mici, ATi je moj prvi izbor.

Ako kojim slučajem 9800GX2 bude puno brži od ATi-a i nVidia riješi probleme, tada je nVidia logičan izbor, međutim uz višu cijenu, zagrijavanje koje nije zanemarivo i loše skaliranje dual PCB solucije nVidia jednostavno nije izbor za dio high-end tržišta s ograničenim budžetom.

 

Ako pak omoguće quad SLI, riješe problem s višemonitorskim konfiguracijama, tada je ATi reš pečen i mora izbaciti R700 ranije i s R700 biti bolji od novog nVidijinog čipa. U suprotnom im ostaje rezanje cijena i gutanje mainstream tržište bez pogleda na enthuziast dio. Takva situacija ne odgovara AMD-u jer im ni situacija na polju procesora nije drugačija.

 

R700 jednostavno mora biti bolji. nVidia sebi može priuštiti teži udarac poput gubljenja bitke od R700, ali mislim da ATi ne može, pogotovo od kada je AMD srezao proračun za R&D sektor.

 

Frankly, my dear, I don't give a damn.
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2008 13:36 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia

Kako se osim grafičkim karticama, poslovnim predviđanjima, baviš i grafikom zašto ne uzmeš neko profisionalno rješenje od bilo kojeg proizvođača. Zar ima neograničen budžet?!

PS. nedostatak novca znači da je firma insolventna i da joj možda treba sanacija ili stečaj (pa da joj dodjele jednog od naših stečajnih upravitelja), što si ti ionako znao.

16 godina
neaktivan
offline
Ati vs Nvidia

Pozzz svima koji se "fajtaju" ovdje oko teme - Nvidia vs Ati

 

Ja sam dosta zagrizen gajmer ,,online sam 8h dnevno,igram mp igre predugo sa obzirom da imam samo 24 godine,svake godine kupujem novi komp,nepisem ovo radi nekog hvalisanja vec da vam priblizim sve sto zelim napisati!

Do nedavno sam igrao sof2 prije toga necu niti nabrajati,te u samom sofu sam bio jedan od 5 igraca europe,..uz njega sam igrao jos i Aarmy..do tada imao sam solidnu kantu,sve do pojave Crysisa ,,sto me natjeralo da opet mjenjam "kantu" jer sam jednostavno htijeo vidjeti svu raskos te igrice bez "trzanja"

Da skratim:

to tada sam mijenja nvidia-ati-nvidia-ati- i uvijerio sam se samo u jedno.."koliko para toliko muzike" nvidia je do nedavno uvijek bila prakticnija zbog drivera,ukoliko ste ljena bitch pa vam se neda traziti i cekati atijeve drivere koji se ruku na srce svaki mjesec pojavljuju,no to je nekih 10 minuta da se skine i instalira! Prije bozica sam kupio kantu sa abitovom plocom - intel Core(TM) 2 Duo E6850 3.00 GHz, 4 MB LGA775, BUS 1333 MHz,-RAM, 4GB ( DDR 2, PC-6400, 800 MHz, GEIL ULTRA PLUS,-- PCI-E CLUB 3D ATI Radeon HD2900 XT, 1024 MB GDDR4-512bit(Frekvencija jezgre procesora: 740 MHz - Memorija: 1024 GDDR4 - Frekvencija memorije: 2000MHz)

za komp sam dao 10,300 kn tj.samo za kantu..za graficku sam dao 3900kn u zadnjem bugu gledam test hd3870x2 kartice koja u crysisu vrti 21,7 fps u sec..ja crysis igram na vecoj rezoluci nego sto je u bagu testirana i vrtim oko 40 fps-a u sec...

Za novce koje sam ulagao moga sam kupiti nvidinu 8800 seriju pa cak i neku skuplju kao asusovu ali evo iskreno neznam sta bih kupio da mi je bolje od ovoga zaista,,nevjerujem da bi sa bilom  kojom nvidinom se mogao pribliziti ovoj zvijeri od atija,,ali evo imam ju svega 3 mjeseca a vec sam 3 puta skidao nove drivere,sto je meni super kada vidim da su se uopce pojavili jer znam jedno da mi graficka moze samo jos bolje-stabilnije raditi...ali oni koju su ljeni ili mozda nespretni svakako bih im preporucio kupite nvidiu i nemojte plakati-lupis drivere i miran si 5 godina ..pf....

Ovo nepisem da kazem da je ati bolji,niti losi.,sve se svodi na ono od pocetka "koliko para toliko muzike"  Iako sam siguran da je Nvidia do nedavno dominirala trzistem ali od kako "ati vise nije "ati-jev"" ploca se okrenula!

Ali drustvo siguran sam da svi koji imaju bilo koju sriju Nvide 8800 su prezadovoljni,ali nisu ni jeftino platili kartice!stoga kupovanje low grafulja i pisanju tko je bolji je suludo! Pozzzz !!!

 

 

 


[URL=http://www.pbbans.com/siglink.php?accid=2686&cmd=all][IMG]http://www.pbbans.com/sigs/2686b.png[/IMG][/URL]
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Ati vs Nvidia

@InsanE žao mi je ali kupio si poluproizvod.2900 xt je preskupa  (sobzirom  na  perfomanse) i prežedna grafa.Po meni bacio si jedno 2000 kn u vjetar.

 

X23800,nforce 4,2 GB ddr 400,ati 3850 256 mb,250 gb,17"lcd
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2008 21:30 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia

Sve je to super, samo "neznam i nepišem" se piše odvojeno.  Belji se

16 godina
offline
RE: Ati vs Nvidia
PCMaster kaže...
Moja preporuka:

Ako preferiraš AMD/ATI:

Powercolor Radeon HD3870 PCIE, PCS, 512MB, TVout, dual DVI -1.559,00 kn
--
Ako preferiraš Nvidiju:

Gigabyte GF 8800GT, 512MB DDR3, TV-out, Dual DVI-1.649,00 kn
--
 Potpisujem!


Intel Core2 Duo E8400, 4GB OCZ 800, GF8800GTS 640MB, nForce650iUltra
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia

ako gledate na nabava.net jeftinije možete proći =D

 

HD3870

 

8800GT

16 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia

To je već poznata stvar.

 

Inače, na linku piše:

 

An interesting article over at Elite Bastards has revealed that NVIDIA’s latest 169.04 driver for its GeForce series of graphics cards may in fact be sacrificing image quality in the new Crysis game in order to gain better performance. If you look at the first two images below, you will see quite clearly that the reflections in the water have been unrealistically stretched and look quite odd. The obvious explanation for this would be that NVIDIA’s new driver is having issues rendering the shadows and you’d expect the company to fix it. However, this issue may run a little deeper than that. When the Crysis executable has its name changed from crysis.exe to driverbug.exe, these strange shadows mysteriously look normal all of a sudden, as shown in the second two images. Further tests revealed that the renamed executable was actually performing around 7% worse on a number of tests using both an 8800 GTS and an 8800 GT compared to the default name. So it seems that NVIDIA has tried to subtly increase the framerate when playing Crysis using its cards at the cost of image quality, without giving customers any choice in the matter. Some sites are claiming that NVIDIA is using driver tweaks to ‘cheat’ and gain better performance, and whilst that may be an extreme way of looking at it, this certainly seems like more than just an accidental driver issue.

 

Što u bi u skraćenom prijevodu bilo:

 

nVidia (opet) vara u driverima i smanjujući kvalitetu renderinga tamo gdje je teže primijetiti, krade frejmrejt kako bi se dobio lažan dojam da je kartica brža nego što uistinu jest.

 

Sjetimo se da je nVidia istu stvar napravila već jednom u prošloj seriji kartica kako bi u 3D Marku dobila bolje rezultate!


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
Ati vs Nvidia

Ja sam prvo imao Ati , pa sa prešao na nvidiu , grafička koju imam je, 7900GT/ GTO nvidia , zadovoljan sam, platio sam je 2,200kn, po mislim da su dobri i jedan i drugi, ali ja mislim da je bolja nvidia, što se tiče igara, većina igara je rađeno po nvidinim testovima, ako odlučiš za bilo koju opciju nećeš pogriješit...al moja je preporuka nvidia.   Cool

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia
naxeem kaže...

To je već poznata stvar.

 

Inače, na linku piše:

 

An interesting article over at Elite Bastards has revealed that NVIDIA’s latest 169.04 driver for its GeForce series of graphics cards may in fact be sacrificing image quality in the new Crysis game in order to gain better performance. If you look at the first two images below, you will see quite clearly that the reflections in the water have been unrealistically stretched and look quite odd. The obvious explanation for this would be that NVIDIA’s new driver is having issues rendering the shadows and you’d expect the company to fix it. However, this issue may run a little deeper than that. When the Crysis executable has its name changed from crysis.exe to driverbug.exe, these strange shadows mysteriously look normal all of a sudden, as shown in the second two images. Further tests revealed that the renamed executable was actually performing around 7% worse on a number of tests using both an 8800 GTS and an 8800 GT compared to the default name. So it seems that NVIDIA has tried to subtly increase the framerate when playing Crysis using its cards at the cost of image quality, without giving customers any choice in the matter. Some sites are claiming that NVIDIA is using driver tweaks to ‘cheat’ and gain better performance, and whilst that may be an extreme way of looking at it, this certainly seems like more than just an accidental driver issue.

 

Što u bi u skraćenom prijevodu bilo:

 

nVidia (opet) vara u driverima i smanjujući kvalitetu renderinga tamo gdje je teže primijetiti, krade frejmrejt kako bi se dobio lažan dojam da je kartica brža nego što uistinu jest.

 

Sjetimo se da je nVidia istu stvar napravila već jednom u prošloj seriji kartica kako bi u 3D Marku dobila bolje rezultate!


nije točno upravo suprotno , ja sam imao HD2600XT dd3 memorije , grafa je vukla u 3dmarku 05 -11000 bodova bez problema, pa čak i više !!! a to je jako zanimljivo jer svaki put kad izađu novi driveri ima sve više bodova u 3dmarku , a zamjenio sam je za XFX 7900GS -bila je 770 kuna nova kao i HD2600XT ... i XFX7900GS je davala u 3dmarku 8000 bodova a bila je pet puta bolja nego HD2600XT , igre su išle predobro i sve ... nema šrekanja ni ničega ... dok sa HD2600XT nesmiješ upalit ni 2xaa ni išta ... inače igram cod2 online i prezadovoljan sam bio sa grafom ... 

ja volim to sam procjenit kod grafe kad je kupim a ne procjenjivati nikakve testove itd ...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia

Što nije točno? LOL - Daj ne pričaj gluposti, pa cijeli Internet bruji o tome, a ti da nije točno... :D ROFL.

 

http://www.nforcershq.com/article8330.html

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=157368

http://www.gamespot.com/forums/show_msgs.php?board_id=909181578&topic_id=26037248

http://www.talkxbox.com/forum/showthread.php?t=3195

http://www.emutalk.net/showthread.php?t=14085

 

...

 

Naravno, nakon ovoga je uslijedilo i varanje ATi-a u 3D Marku kao odgovor na optimizacije nVidie.

 

Međutim, nVidia to ponavlja u Crysisu...

 

Izgleda da u borbi za tržište, nikakva metoda nije strana. :)

 


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia
XXX kaže...

@InsanE žao mi je ali kupio si poluproizvod.2900 xt je preskupa  (sobzirom  na  perfomanse) i prežedna grafa.Po meni bacio si jedno 2000 kn u vjetar.

 

 

To nije 2900xt atijeva kartica sa 512 memorije ,,nisam bacio jer ocito ne kuzis da ja igram sta hocu na kojim postavkama hocu bez problema prema tome tvoj text mi nema smisla! mozda ti imas bolju?? cak i ako imas dont care jer meni moja radi savrseno zedna struje nije nikako a ostala konfiguracija mi je odlicna tako da nema smisla raspravljati dali je ona meni dobra ili ne,meni vrijedi svake lipe!

 

[URL=http://www.pbbans.com/siglink.php?accid=2686&cmd=all][IMG]http://www.pbbans.com/sigs/2686b.png[/IMG][/URL]
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia
InsanE kaže...

 

 

To nije 2900xt atijeva kartica sa 512 memorije ,,nisam bacio jer ocito ne kuzis da ja igram sta hocu na kojim postavkama hocu bez problema prema tome tvoj text mi nema smisla! mozda ti imas bolju?? cak i ako imas dont care jer meni moja radi savrseno zedna struje nije nikako a ostala konfiguracija mi je odlicna tako da nema smisla raspravljati dali je ona meni dobra ili ne,meni vrijedi svake lipe!

 

 Možeš ti reći što hoceš, ali izgubio si jako puno para na njoj. Sada da ideš prodavati, teško ćeš dobiti preko 1300kn...i to sam puno rekao.

Nije da te netko napada, ali graficke visoke klase cija je namjena gaming - gube užasno puno na vrijednosti i to jako brzo. :)

 

Evga 680i SLI, E6700, 2x2 GB OCZ 800MHz 5-5-5-15, Club3D 8800GT, barica 320GB, Raidmax Scorpio big tower, SilverStone Strider ST75F, BenQ FP93GX, Canon pixma 4300
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2008 10:26 (Gilbert).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia

Uzmi ati najbolja je jer ti ako kupuješ nividinu onda uzmi neku od 3000 kn ali za ati ti za kune koliko češ platiti je bolja neka atijeva

Bogataš

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia
mojo kaže...

Uzmi ati najbolja je jer ti ako kupuješ nividinu onda uzmi neku od 3000 kn ali za ati ti za kune koliko češ platiti je bolja neka atijeva

Bogataš

Ne  kontam. 
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia
naxeem kaže...

To je već poznata stvar.

 

Inače, na linku piše:

 

An interesting article over at Elite Bastards has revealed that NVIDIA’s latest 169.04 driver for its GeForce series of graphics cards may in fact be sacrificing image quality in the new Crysis game in order to gain better performance. If you look at the first two images below, you will see quite clearly that the reflections in the water have been unrealistically stretched and look quite odd. The obvious explanation for this would be that NVIDIA’s new driver is having issues rendering the shadows and you’d expect the company to fix it. However, this issue may run a little deeper than that. When the Crysis executable has its name changed from crysis.exe to driverbug.exe, these strange shadows mysteriously look normal all of a sudden, as shown in the second two images. Further tests revealed that the renamed executable was actually performing around 7% worse on a number of tests using both an 8800 GTS and an 8800 GT compared to the default name. So it seems that NVIDIA has tried to subtly increase the framerate when playing Crysis using its cards at the cost of image quality, without giving customers any choice in the matter. Some sites are claiming that NVIDIA is using driver tweaks to ‘cheat’ and gain better performance, and whilst that may be an extreme way of looking at it, this certainly seems like more than just an accidental driver issue.

 

Što u bi u skraćenom prijevodu bilo:

 

nVidia (opet) vara u driverima i smanjujući kvalitetu renderinga tamo gdje je teže primijetiti, krade frejmrejt kako bi se dobio lažan dojam da je kartica brža nego što uistinu jest.

 

Sjetimo se da je nVidia istu stvar napravila već jednom u prošloj seriji kartica kako bi u 3D Marku dobila bolje rezultate!


  I da vara, mislis da je ATi savršen i ne vara?

Inace...ATi  sad  i  nije  bolji  izbor.  Nvidia  je  spustila  cijene.  Za  1300kn  vec  ima  8800GT 512mb!  Sad nagadjam ali 8800GT od 256mb mora isto biti jako jeftina. Mozda cak oko 1050kn. Inace, 3870 je prilicno slabija od 8800GT. I to dosta a ne malo.

Trenutno  je  nvidia  bolji  izbor  po  meni,  po  omjeru  cijene  i  performansi.  ATi  je  slabiji  ali  i  jeftiniji,  nVidia  je  jaca  ali  i  skuplja.  Tako  to  ide... 

I am the Alpha and the Omega
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia

Kao što kažem: 8800GT je najbolji izbor za srednji segment, ali i dalje smatram da je 3870X2 najbolji high-end ako nemaš novca za brisati dupe. Jednostavno 9800GX2 je preskupa kao i Ultra i GTX, samo što za razliku od 8800GTX, 9800GX2 nije nikakav breaktrough - 8800GTX je ipak bila 100%+ skok s bilo koje druge generacije.

 

Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.3.2008 1:08 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia
8800 GTS je stvarno dobra grafička kartica te će zadovoljiti mnogo korisnika.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia
9800 GX2 ;-)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia
PCMaster kaže...
9800 GX2 ;-)
 si ti čuo za edit ?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia
Inace, 3870 je prilicno slabija od 8800GT. I to dosta a ne malo.
 Pa cuj, ako je dosta par frameova, onda zbilja je. To su graficke poprilicno slicne sa razultatima.
Mala je razlika ali je ipak ima i mislim da je to presudno u preporukama za 8800 gt.
A to sto tu razliku al zbilja nitko nece osjetit osim ako uplai fraps i vidi frame vise to nije bitno.
Ati izdaje jednom mjesecno i to je po meni ipak minus jer se dosta ceka da se nesto ispravi ali u zadnje vrijeme su jako cesti tekstovi o nvidiji i nekim cudnim Bogataš driverima tako da....
A sad, modificirat nesto na stetu kvalitete.... tu gubi najvise korisnik koji daje novac za to

 

¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.3.2008 20:56 (Radikal).
16 godina
neaktivan
offline
Ati ili Nvidia

Nvidia


Adis Vezir
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia
Evo, ja se slažem sa onim što je naveo "Anonimni Surfer".
16 godina
neaktivan
offline
Ati ili Nvidia

Gigabyte 9800GX2 u ADM-u 3650kn!!!! http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=5518

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.4.2008 14:35 (ya-sam-ya).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ati ili Nvidia

Ja bi uzeo ATI tj AMD:

1) Nvidija nije bolja

2) AMD-u ne ide najbolje, a ja nipošto ne želim monoplol na tržištu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Ati ili Nvidia

koristi sam Nvidijinu grafičku i sad sam prešao na ATI i po meni je ATI bolji i ako niti Nvidijina nije za bacit...zato ti preporučujem da kupiš nekakvu ATI grafičku..koju god kupiš mislim da ćeš biti zadovoljan.

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Ati ili Nvidia

Ti si ti smiri malo hormone

Ja koristim nVidijinu grafu i AMD proc...

Odan AMD-u i nVidiji xD


Crazy nXc na Cod Uo serverima!!!
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice