GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.358.350
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

DeusEX je baš u pm. Oprostite na jeziku. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
DarthMarkus kaže...

DeusEX je baš u pm. Oprostite na jeziku. 

 Neigriv čak ni na tvojoj konfi? :)

Nope.
12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Tonči kaže...
DarthMarkus kaže...

DeusEX je baš u pm. Oprostite na jeziku. 

 Neigriv čak ni na tvojoj konfi? :)

 Ma klasični dropovi sa MSAA-om me pojedoše.


Temporal only, radi ko urica, ali svejedno. Puno će vremena proći dok ne budemo mogli maxat MSAA do kraja, pa čak i na 1440p.

 

Btw, nisam promjenio "moj PC" - imam Aourus 1080ti već neko vrijeme...a bogami nisam ni napajanje ni SSD. Lol...Editiram

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 13:51 (DarthMarkus).
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

MSAA ti ne treba, to je očajno sporo. Imaš TXAA ili neki TA drugi, ili nešto treće, ali MSAA nitko više ne koristi nigdje niti bi trebao. 

Nope.
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Tonči kaže...

MSAA ti ne treba, to je očajno sporo. Imaš TXAA ili neki TA drugi, ili nešto treće, ali MSAA nitko više ne koristi nigdje niti bi trebao. 

Sad mu ne treba? E pa malo bolje izgleda sa msaa, tako da ako cemo rusit postavke onda se vracamo na ono da jos nemamo ni 1080p karticu... Majko mila koja glupa prica 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
DarthMarkus kaže...


Temporal only, radi ko urica, ali svejedno. Puno će vremena proći dok ne budemo mogli maxat MSAA do kraja, pa čak i na 1440p.

 

Btw, nisam promjenio "moj PC" - imam Aourus 1080ti već neko vrijeme...a bogami nisam ni napajanje ni SSD. Lol...Editiram

Aj odvrti ingame benchmark da usporedim sa mojom 1080-kom. Napisi na kojim postavkama si odvrtio..

12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže...
DarthMarkus kaže...


Temporal only, radi ko urica, ali svejedno. Puno će vremena proći dok ne budemo mogli maxat MSAA do kraja, pa čak i na 1440p.

 

Btw, nisam promjenio "moj PC" - imam Aourus 1080ti već neko vrijeme...a bogami nisam ni napajanje ni SSD. Lol...Editiram

Aj odvrti ingame benchmark da usporedim sa mojom 1080-kom. Napisi na kojim postavkama si odvrtio..

 Evo ga : 

 

Dakle sve ultra - dof on, dx 12, triple buffering etc. 1920 x 1200 (MSAA - 2x, TAA - on)

 

min 57.7, max 67.0, avg 59.8


Drugi put ga izvrtim max mi padne za 5 fpsa, ostalo isto. Doduše, trenutno mi komp baš nije u idalnim uvjetima (temperaturno) pa skužaj.

 

Sad isključenim v syncom 

 

mi je avg 80,7, 65,7 min, 101, max

 

Tonči sa malo jačim MSAA-om igra izgleda jedno 20x bolje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 21:54 (DarthMarkus).
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže...
Tonči kaže...

MSAA ti ne treba, to je očajno sporo. Imaš TXAA ili neki TA drugi, ili nešto treće, ali MSAA nitko više ne koristi nigdje niti bi trebao. 

Sad mu ne treba? E pa malo bolje izgleda sa msaa, tako da ako cemo rusit postavke onda se vracamo na ono da jos nemamo ni 1080p karticu... Majko mila koja glupa prica 

 

Nisi baš shvatio, ali dobro... postoje modernije tehnike za AA koje su mnogo brže i koje su kvalitetnije. MSAA je rudimentarna metoda koja je u praksi fallback i to samo u fwd rendererima, jer na deferredu uopće ne radi. Čak nije ni najbolja za ništa više. 

 

Zapravo, evo provjerio sam u opcijama. DeusEx uopće ne nudi nego MSAA i nije deferred čak ni u DX12 rendereru. Šteta. Opcije koje su bolje postoje za obje verzije i NV i AMD kartice. Razočaravajuće.

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 15:29 (Tonči).
12 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Wat ? Što je onda u meniju ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
DarthMarkus kaže...

Wat ? Što je onda u meniju ?

 Pa nudi samo MSAA. To je to. Tomb Raider ima SMAA, SSAA i FXAA opcije, a koliko se sjećam, engine je isti - barem je trebao biti. Zato me iznenađuje. Inače, SSAA je najljepši, ali prikolje GPU, SMAA je iznimno dobar (ne vidim razliku), ali najbrži. FXAA je mutnjikav. MSAA nemamo. Iako u Deusu omogućavaju TXAA, kao turbo opciju, to je nešto slično kao spojeni MSAA i FXAA.

Nope.
12 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Onda editiraj post. Ispada da ne nudi MSAA.

 

Nudi taj Temporal, ali s tim mi nema neku dubinu.

 

Sad, jesi već editirao, ili mene šiba senilnost, ili nisam povezao.

 

Biće sve troje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 16:01 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

MSAA i SMAA nisu isto. To te valjda buni. Kako misliš nema dubinu? TXAA je superioran MSAA (koristi isti pristup kao MSAA plus postprocesni filteri).

Nope.
16 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

ali taj post proces filteri zamute rubove tako da MSAA je bolji i ostriji filter od FXAA,TXAA....

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 16:31 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
4mal kaže...

ali taj post proces filteri zamute rubove tako da MSAA je bolji i ostriji filter od FXAA,TXAA....

Da, iako AA i jest "mućenje", to mu je svrha, FXAA je mnogo mutniji od MSAA i TXAA, iako na ukupnoj slici FXAA i TXAA izgledaju bolje od MSAA (dok je FXAA mutniji, ali mnogo jeftiniji, nekih 25% perf. TXAA). Međutim, ono što vidiš kao "oštrije" između MSAA i TXAA koji je zapravo MSAA + FXAA, je zapravo ne-antialiasirana scena.

Na MSAA oštrinu vidiš i dijelom zbog "puknutih" rubova, nazubljenosti, što geometrije objekata, što alfa-transparentnih sprajtova i tekstura koje MSAA ne može anti-aliasirati. TXAA je napredniji ne samo zato što ima slično dobar efekt kao FXAA, nego i jer ima temporalne filtere koji smanjuju aliasing u pokretu, između frejmova, što druge spomenute metode ne mogu, a to se vidi kao svjetlucanje rubova.

 

 

 

Pogledaj i ovo: https://vimeo.com/31247769

 

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 16:51 (Tonči).
16 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

pa CSAA16Q ubija! 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 17:21 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
4mal kaže...

pa CSAA16Q ubija! 

 Da, najviše zamuti sliku:

 

Nope.
10 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

TAA stvara neobican ghosting, kada se kreces i gledaš u drvo u daljini stvara se ghosting tog drveta, jako cudno. I sve više igra koristi to (ugl. ubisoft) i to mi se baš ne sviđa. Sve što je pokretno pretvori u blur, a ne budu puno bolje perf. od SMAA. Na vecim rezolucijama SMAA 2-4x bude sasvim dovoljan.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 20:18 (D3lBoy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ta blur je obicn farsa kod lose implementiranih filtera...makni blur i bloom stavi msaa pa ces vidjet kakva je slika in real deal!

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

koji proc uzeti, s obzirom da mi trenutna konfa malo štuca na 1080p rezi? uzeo bi nove komponente,ali ništa preskupo.da malo.prodiše ova gtx 1070.

Sreća je put, a ne odredište.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 21:14 (goodie).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
DarthMarkus kaže...

 Evo ga : 

 

Dakle sve ultra - dof on, dx 12, triple buffering etc. 1920 x 1200 (MSAA - 2x, TAA - on)

 

min 57.7, max 67.0, avg 59.8


Drugi put ga izvrtim max mi padne za 5 fpsa, ostalo isto. Doduše, trenutno mi komp baš nije u idalnim uvjetima (temperaturno) pa skužaj.

 

Sad isključenim v syncom (i vezanim triple bufferingom u meniju) 

 

mi je avg 80,7, 65,7 min, 101, max

 

Tonči sa malo jačim MSAA-om igra izgleda jedno 20x bolje.

Nista mi nije jasno, prvo - kako mozes benchat sa ukljucenim vsyncom? I kako s ukljucenim vsyncom mozes imat preko 60fps?!? 

I ajde odvrti na ultra presetu jer to tvoje je valjda neka mjesavina postavki (depth of field ti je on umjesto ultra itd..)

10 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Nevezano sa blur opcijom TAA ima sam u sebi neki blur kada se nešto krece, tipa prođe auto, a iza njega ostane trag, nešto ko u GTA III.

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
goodie kaže...

koji proc uzeti, s obzirom da mi trenutna konfa malo štuca na 1080p rezi? uzeo bi nove komponente,ali ništa preskupo.da malo.prodiše ova gtx 1070.

Ispod naklokanog 6600k nemas kaj gledati, iako ce ti i on u nekim igrama stucati, i7 je recomended😎👊lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže...
DarthMarkus kaže...

 Evo ga : 

 

Dakle sve ultra - dof on, dx 12, triple buffering etc. 1920 x 1200 (MSAA - 2x, TAA - on)

 

min 57.7, max 67.0, avg 59.8


Drugi put ga izvrtim max mi padne za 5 fpsa, ostalo isto. Doduše, trenutno mi komp baš nije u idalnim uvjetima (temperaturno) pa skužaj.

 

Sad isključenim v syncom  

 

mi je avg 80,7, 65,7 min, 101, max

 

Tonči sa malo jačim MSAA-om igra izgleda jedno 20x bolje.

Nista mi nije jasno, prvo - kako mozes benchat sa ukljucenim vsyncom? I kako s ukljucenim vsyncom mozes imat preko 60fps?!? 

I ajde odvrti na ultra presetu jer to tvoje je valjda neka mjesavina postavki (depth of field ti je on umjesto ultra itd..)

 Bench bi ga automatski trebao isključiti - valjda (???). Zato sam napisao što sam napisao. Ovdje govorim o ingame postavkama.

 

Mene ti malo bunio triple buffering koji je vezan uz njega, pa zato (double, triple, vsync off). Nisam vidio izričitu opciju vsynca bez toga. Pod dof-on se podrazumjeva ultra (krivo sam se izrazio). I ultra preset po defaultu stavi AF 8x, ja sam ga digao na 16x. Dakle mora bit custom.

 

Jel ti uopće imaš Deus na kompu ?

 

Evo odgovora na steamu (direktno za igru)

 

If you have GSync/Freesync with 144 Hz, you should never use triple buffering, just double (vsync on). With double buffering you are locked to your monitor's refresh rate. So, for 144 Hz, you typically have 144 fps, 72 (=144/2) fps, 48 fps (=144/3), 36 fps (=144/4) and so on.
With triple buffering you have the same fps as without vsync. But you need more video ram und you have more input lag. "Triple Buffering" is from its three image buffers. One which is actually shown on your monitor, one which is already computed and shown when your monitor has the next refresh (144 times per seconds in your case), and one which is actually computed.
Triple Buffering has nothing to do with OpenGL. It's just the technique of three buffers to keep the FPS as high as without vsync.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 22:11 (DarthMarkus).
14 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Stjepanj kaže...
goodie kaže...

koji proc uzeti, s obzirom da mi trenutna konfa malo štuca na 1080p rezi? uzeo bi nove komponente,ali ništa preskupo.da malo.prodiše ova gtx 1070.

Ispod naklokanog 6600k nemas kaj gledati, iako ce ti i on u nekim igrama stucati, i7 je recomended😎👊lp

 Moj i7 6700K prvi put upa u teži BN kad sam stavia drugu 1070 unutra. I to na 4.8 ga držim, 4.9 nekad, ispod ne.

Recimo u Tomb Raideru, BN čisti. Ne često, al desi se na određenim djelovima mape.

12 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Prije da su to čari sli-a. Na kojoj rezi ?

 

I na kojem naponu si izvukao 4,9 ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 21:55 (DarthMarkus).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Evo odvrtio, pamtio sam samo avg fps, sa tvojim postavkama (1920*1200 + sve ultra + 2x msaa) ima 60.6fps. Kad iskljucim msaa i dignem rezoluciju na 2560*1440 imam pola fps-a vise (61.1 avg) al izgleda puno bolje sta je razumljivo.. To je dosta clockana 1080 Ti kod tebe?

15 godina
odjavljen
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Evo jedan test: 

 

Nope.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Tonči kaže...

Evo jedan test:  

Dobar ti je Deus Ex 

12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže...

Evo odvrtio, pamtio sam samo avg fps, sa tvojim postavkama (1920*1200 + sve ultra + 2x msaa) ima 60.6fps. Kad iskljucim msaa i dignem rezoluciju na 2560*1440 imam pola fps-a vise (61.1 avg) al izgleda puno bolje sta je razumljivo.. To je dosta clockana 1080 Ti kod tebe?

 Da. Jel to sa v-syncom off ? Koliki ti je minimum ? Jesi digao AF x16 ? Jesi to koristio DSR ili native ? Jesi namirio marvu ? Jesi stavio kavu ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 22:24 (DarthMarkus).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice