Gtx 460 pregrijavanje

poruka: 13
|
čitano: 1.663
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Gtx 460 pregrijavanje

Pozdrav drugovi! Imam veliki problem sa grafickom karticom... Danas mi se usred igranja pojavio plavi ekran smrti i ugasio se pc. Kada sam otvorio pc i taknuo graficku karticu bila je vise nego vrela... Nikada mi se to do sada nije desavalo. Cim sam to vidio izvadio sam ju, rastavio, ocistio i promijenio termalnu pastu.. Nakon sto sam ju vratio u pc probao sam opet upaliti igricu( koja ne bi trebala biti zahtjevna za gtx 460 i jos su mi postavke na medium) sve se ponovilo... opet se pregrijala ali sam ovoga puta iskljucio cim sam primjetio da se pregrijala... Moram napomenuti da sam prije jedno tjedan dana koristio msi afterburner ali sam vrlo malo overclockao i kada sam primjetio da mi ne pomaze previse, vratio sam sve na stare postavke.. Sada ne znam sta da radim i citam po svim mogucim stranicama sta bi to moglo biti ali ne nalazim konkretne odgovore... Ako mi mozete ikako pomoci bio bih vam zahvalan... Pozdrav!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Gtx 460 pregrijavanje

Pretpostavljam da se ventovi na njoj vrte?........

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Gtx 460 pregrijavanje

vrte vrte ali mi se samo jedna strana zagrijava i to bas jako jako

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Gtx 460 pregrijavanje

Si siguran da se ne pregrijava procesor?

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Gtx 460 pregrijavanje

100% procesor je na 35C.. a graficka gori cim udjem u igricu...

 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Gtx 460 pregrijavanje

probaj drugi driver no čisto sumnjam da će pomoć. prije bi rekao da su mosfeti/vrm otišli i da je voltaža prejaka.

Don't these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there's one you're bound to divide it .....Right in two!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Gtx 460 pregrijavanje

Instalirao nove drivere ali nije pomoglo :/

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Gtx 460 pregrijavanje

Jos uvijek nista... ponovo sam je razmontirao i promijenio termalnu pastu, ocitio svu prasinu i opet se pregrijava jedna strana

 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Gtx 460 pregrijavanje
Perudin92 kaže...

Jos uvijek nista... ponovo sam je razmontirao i promijenio termalnu pastu, ocitio svu prasinu i opet se pregrijava jedna strana

jel se pregrijava zadnji dio kartice? Onaj bliže pci-e power connectorima ili onaj bliže izlazima za monitor? Ako je ovo prvo onda je vjerojatno ono što sam i rekao - mosfeti i/ili vrm-ovi.

Don't these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there's one you're bound to divide it .....Right in two!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 460 pregrijavanje

da zadnji dio povezan sa pci-ovima se zagrijava

10 godina
neaktivan
offline
Gtx 460 pregrijavanje

Ako je mosfet ili vrm moze li se to ikako popraviti ili mogu baciti karticu? I dal bi kod overvolage bila samo jedna strana vrela ili bi bila cijela kartica?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Gtx 460 pregrijavanje

Imam isti problem, ima neko nekakav savjet? Moze li se to popravit?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Gtx 460 pregrijavanje

Ja trenutno imam 470, slicne su, graficka se ne normalno grije, cim udjem u malo zahtjevniju igru ventilatori se krenu vrtiti na 100% i cuje se kao da je usisivac ukljucen ali to je za nju normalno, ne mozes protiv toga, sem da napravis vodeno hladjenje. 

Meni se 2 puta desilo da se ugasila od pregrijavanja i to samo ljeti kada je jako vruce u sobi, inace se ne gasi. Skini cooler, odstrani staru pastu te stavi novu, to ce dosta pomoci.

 

Moja preporuka je da prodas tu 460 ( mozes dobiti barem 75-80 eura ) te kupis polovnu gtx 560 ( od 90 - 120 eura, zavisi koja verzija i koliko vrama ), imao sam ju prije, odlicna graficka, daleko manje se grije a gura sve sta joj das.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice