Najbolja Grafička za Gaming kulturu.. zaključana tema

poruka: 71
|
čitano: 23.679
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Najbolja Grafička za Gaming kulturu..

Sveopće bi totrebale biti Ati- jeve kartice iz serije 38** i nVidia 8800 GT.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Najbolja Grafička za Gaming kulturu..

 

8800GT je jaca od bilo koje ATijeve kartice osim 3870 X2. Cisto sumljam da ju netka druga moze pobjedit. A sto se tice laziranja testova sumljam u to, kartica se prodaje po referentnim spec. kao i testovi koji se sa njom rade. To sto ATi optuzuje znaci samo da u škripcu i pokusavaju zajebat nvidiju kako god mogu a cinjenica je da od 6 serije puše. Dokaz je tome da je nvidia na veliko prerasla ATi.

Ako  i  vec  laziraju  testove  mislis  da  ih  ATi  ne  lazira?  Po  cemu  su  oni  bolji  od  nvidie?

AMD  je  upao  u  300  milijuna  dolara  minusa  kad  je  kupio  ATi.  Valjda  to  dovoljno  govori,  i  jos  se  nisu  oporavili.

Prava razlika kod 8800GT  512 i GTS 512mb je da GTS ima 128 stremova a GT 112.   9600GT ih ima 64. Tih 16 bas i ne podize nesto pretjerano perf. Jedino radi na istim taktovima kao moja i jedino joj mem radi na 2000 a meni na 1900 a sve ostalo isto i dize perf za 5-6% i to tek na ogromnim rezolucijama.

 

I am the Alpha and the Omega
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.3.2008 23:24 (kripton).
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
RE: Najbolja Grafička za Gaming kulturu..
kripton kaže...

 

8800GT je jaca od bilo koje ATijeve kartice osim 3870 X2. Cisto sumljam da ju netka druga moze pobjedit. A sto se tice laziranja testova sumljam u to, kartica se prodaje po referentnim spec. kao i testovi koji se sa njom rade. To sto ATi optuzuje znaci samo da u škripcu i pokusavaju zajebat nvidiju kako god mogu a cinjenica je da od 6 serije puše. Dokaz je tome da je nvidia na veliko prerasla ATi.

Ako  i  vec  laziraju  testove  mislis  da  ih  ATi  ne  lazira?  Po  cemu  su  oni  bolji  od  nvidie?

AMD  je  upao  u  300  milijuna  dolara  minusa  kad  je  kupio  ATi.  Valjda  to  dovoljno  govori,  i  jos  se  nisu  oporavili.

Prava razlika kod 8800GT  512 i GTS 512mb je da GTS ima 128 stremova a GT 112.   9600GT ih ima 64. Tih 16 bas i ne podize nesto pretjerano perf. Jedino radi na istim taktovima kao moja i jedino joj mem radi na 2000 a meni na 1900 a sve ostalo isto i dize perf za 5-6% i to tek na ogromnim rezolucijama.

 

 ATI nije nikog optuzila kao prvo, i ne znam od kud ti to.
Kao drugo, NVidia ima prednost tek od verzije 8 a ne od 7.
Kao trece, da Nvidia lazira testove sa novom serijom 9 grafickih, serija 9 je automatski overclockana iako na papiru i neki poznatijim overclocking programima pise da radi na standardnom clocku, dakle varaju korisnike. Isto tako primjer Crysis koja je igra optimizirana da radi bolje na Nvidiinim karticama, pa se moze dobit dojam da su neke Nvidine kartice bolje od ATIevih, a to one nisu.
Kolko vidim ATI se prilagodio sa najnovijom verzijom Catalysta di su poboljsali performanse u Crysisu za nekih 15%.
Nadam se da ce neko napravit benchmark s novim ATIevim driverima bas me zanima kako sad stvari stoje u Crysisu.

AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz
HD3850 512 Mb OC
2Gb DDR2 Dual Channel 800 Mhz
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolja Grafička za Gaming kulturu..

kriptone, ako nisi primijetio, čak je i 9800GX2 jednostavno lošija od 3870X2.

nVidia je popušila ovu bitku. Dobila je start (8800 serija versus 2900), ovo izgubila. Čekamo kraj godine, početak iduće da vidimo iduću generaciju.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolja Grafička za Gaming kulturu..
naxeem kaže...

kriptone, ako nisi primijetio, čak je i 9800GX2 jednostavno lošija od 3870X2.

nVidia je popušila ovu bitku.


 ? Otkud ti ta informacija? Link?

Pošto 9800 GX2 izlazi 18, nije mi jasno odakle ti taj nadobudni komentar?



P35 DS3P, E6700, 2x1Gb ZuperTalent C4 OC, Club3D 8800GT, barica 320GB, Raidmax Scorpio big tower, SilverStone Strider ST75F, BenQ FP93GX, Canon pixma 4300
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolja Grafička za Gaming kulturu..
Gilbert kaže...
naxeem kaže...

kriptone, ako nisi primijetio, čak je i 9800GX2 jednostavno lošija od 3870X2.

nVidia je popušila ovu bitku.


 ? Otkud ti ta informacija? Link?

Pošto 9800 GX2 izlazi 18, nije mi jasno odakle ti taj nadobudni komentar?



 Zato što 9800GX2 daje 14400, a 3870X2 preko 17800 3D Mark bodova. To je ogromna razlika.
Overclockana 980GX2 daje oko 16xxx i to je još uvijek slabije od 3870X2 na defaultnom clocku.
Dakle, čista matematika.
Inače, informacije dolaze od osoba koje su karticu probale i koje uvijek imaju točne informacije. (Pokazalo se u posljednje 2 godine).

Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolja Grafička za Gaming kulturu..
naxeem kaže...
 Zato što 9800GX2 daje 14400, a 3870X2 preko 17800 3D Mark bodova. To je ogromna razlika.
Overclockana 980GX2 daje oko 16xxx i to je još uvijek slabije od 3870X2 na defaultnom clocku.
Dakle, čista matematika.
Inače, informacije dolaze od osoba koje su karticu probale i koje uvijek imaju točne informacije. (Pokazalo se u posljednje 2 godine).

 Daj nemoj bit smješan. Tapkaš u mraku i nagađaš sudeci po ne znam cemu..jednoj slikici kaj je na netu?

Pricekajmo da izađe zvijer....pa da vidimo onda.

 

P35 DS3P, E6700, 2x1Gb ZuperTalent C4 OC, Club3D 8800GT, barica 320GB, Raidmax Scorpio big tower, SilverStone Strider ST75F, BenQ FP93GX, Canon pixma 4300
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.3.2008 9:24 (Gilbert).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolja Grafička za Gaming kulturu..

Ne radi se o jednoj slici nego reportu. No, kao što si i ti rekao, pričekajmo da to izađe. Naknadno ćemo vidjeti jel' zvijer il' nije.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
offline
RE: Najbolja Grafička za Gaming kulturu..

Ma iskemijat će nvidia nešto da bude bolja, kao i uvijek dosad. Falit će pola slike, ali bit će brža

16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolja Grafička za Gaming kulturu..
segregator kaže...

Ma iskemijat će nvidia nešto da bude bolja, kao i uvijek dosad. Falit će pola slike, ali bit će brža

 Belji se još jedan envy ATI fan Belji se

Još si zaboravio na extremno zagrijavanje...ali to vjerovatno cuvaš za daljnje vrijeđanje nevine envidijeCool


P35 DS3P, E6700, 2x1Gb ZuperTalent C4 OC, Club3D 8800GT, barica 320GB, Raidmax Scorpio big tower, SilverStone Strider ST75F, BenQ FP93GX, Canon pixma 4300
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolja Grafička za Gaming kulturu..
Ova rasprava odudara jako od normalnog razgovora koja je nabolja.
Sami fanboyevi i prepucavanja.

CLOSED!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice