Najbolja RX 580

poruka: 56
|
čitano: 18.251
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Najbolja RX 580

Koja je najbolja RX 580 od 8GB za uzeti?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Najbolja RX 580
Pitanje sta mislis pod najbolja? Najbolji oc? Najtisa? Najhladnija? Ja se ne bih previse zamarao oko toga jer te kartice nisu neki oc tako da bih uzeo najjeftiniju
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolja RX 580
Patrick_cro kaže...
Pitanje sta mislis pod najbolja? Najbolji oc? Najtisa? Najhladnija? Ja se ne bih previse zamarao oko toga jer te kartice nisu neki oc tako da bih uzeo najjeftiniju

 REcimo NITRO+?

El ta ima dobro hlađenje?

16 godina
offline
Najbolja RX 580

Mislim da nitro nije nista posebno, a i dodje 200kn vise nego xfx gts core edition, sve su to minimalne razlike. Nisam ih previse proucavao ali mislim da su min razlike u cooleru,ako se ne varam aorous bi trebala imati 100mm fanove i trebala bi biti dosta tiha i hladna, ali mislim da su to min razlike. Ja bih isao na najjeftiniju verziju a dodatnu lovu iskoristio za nesto drugo.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Najbolja RX 580

Postoje dvije verzije, slabija XTX i jaca XTR verzija.

 

Od XTR postoje slijedece kartice (cijenom od najpovoljnije do najskuplje):

 

PowerColor Radeon RX 580 Red Devil Golden Sample
https://www.powercolor.com/product?id=1492677805

Sapphire Nitro+ Radeon RX 580 8GD5 Limited Edition
http://www.sapphiretech.com/productdetial.asp?pid=CBB19371-2532-43FC-92DB-0F79845488E8&lang=deu

MSI Radeon RX 580 Gaming X+
https://www.msi.com/Graphics-card/Radeon-RX-580-GAMING-X-Plus-8G.html

Gigabyte Aorus Radeon RX 580 XTR
www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-RX580XTRAORUS-8G

ASUS ROG Strix Radeon RX 580 TOP
https://www.asus.com/Graphics-Cards/ROG-STRIX-RX580-T8G-GAMING/

XFX Radeon RX 580 GTR-S Black Edition Crimson
http://www.xfxforce.com/en-us/products/amd-radeon-rx-500-series/rx-580-gtr-8gb-dd-led-rx-580a8dbr6

 

Sapphire i XFX imaju najvisi Max takt, s tim da je XFX najskuplji, za 40% vise od najpovoljnije kartice.

 

Najpovoljnija ima 2 godine jamstva, ostale 3, a XFX ima i dodatnih 5 godina jamstva na ventilatore.

 

Sapphire i XFX su dual-slot, a sve ostale su tripple-slot.

 

ASUS ima 3 ventilatora od 90mm.

Gigabyte i PowerColor imaju 2x 100mm ventilatore.

Sapphire ima 2x 95mm.

XFX ima 2x 90mm.

 

ASUS je najduza, cca 30cm, MSI, Gigabyte i XFX oko 28cm, Sapphire i PowerColor oko 26cm.

 

Po meni je najisplativija Sapphire, zbog ukupnog takta, cijene i hladjenja.

11 godina
offline
Re: Najbolja RX 580

Odličan odgovor, slažem se sa procjenom 580-ki.

 

Dobro su mi poznate, jer sam planirao nabaviti jednu, ali mining.....

 

Samo sam htio dodati da sam na kraju bio suzio izbor samo na dva GTR modela, dakle giga/aorus i sapphire.

 

 

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
offline
Najbolja RX 580

200kn vise od xfx a sta se tice takta to je sve isti klinac, par klikova misem i to je to, ti cipovi su nikakvi za oc a hladenje isti klinac kao i nitro, na oba 92mm vent tako da je vjerojatno i buka jednaka. Ja bih uzeo xfc core edition u svakom slucaju

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Najbolja RX 580

Meni je buka, odnosno što manje buke bio glavni faktor.

 

Kako osobno jako dugo držim grafu, tada kupujem najbolje što mogu.

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
odjavljen
offline
Najbolja RX 580

I ja također gledam koju rx 580 te mi se ova xfx core edition čini ok. Gdje uzeti pitanje je sad, vidim nešto na amazonu de i uk da ima nešto povoljnijih opcija.. Ovaj black friday i cyber monday su katastrofa što se tiče ovih grafičkih kartica.. a propustio priliku u casekingu u petak, goddammit..

.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Najbolja RX 580

Ma ne vjerujem da je neka razlika u buci izmedu tog xfx ili nitro verzije jer su oba na 92mm ventilatori, a koliko sam vidio xfx core edition na testu je isla do 75c tako da opet tih 200kn vise razlike za iste perfomanse i buku se ne isplati po meni, ajde svijetli i mogu se lakse ocistiti ventilatori ali po meni to ne vrijedi 200kn vise nikako. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Najbolja RX 580

Nitro 580 ima definitivno najbolji hladnjak od svih rx, a bome i najbolji backplate.

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.11.2017 15:27 (metallic).
11 godina
offline
Re: Najbolja RX 580
Patrick_cro kaže...

Ma ne vjerujem da je neka razlika u buci izmedu tog xfx ili nitro verzije jer su oba na 92mm ventilatori, a koliko sam vidio xfx core edition na testu je isla do 75c tako da opet tih 200kn vise razlike za iste perfomanse i buku se ne isplati po meni, ajde svijetli i mogu se lakse ocistiti ventilatori ali po meni to ne vrijedi 200kn vise nikako. 

 razlike može biti itekakve, ne ovisi hlađenje i buka samo o veličini ventova

pitanje je kakav je hladnjak, koliko je heat pipesa i jesu li direktni kontakt gdje često rubne cijevi kujcu svire i uopće ne diraju čip, kakvi su uopće ventovi i jel se vrte do 4000 okretaja ili su kao primjerice msi gaming ventovi koji se vrte na upola nižim okretajima s istim učinkom, itd.

 

primjer ti je sam saphire nitro, koji je na prošloj generaciji rx 4xx imao cca 30% manji hladnjak ispod ventova, a na novoj rx 5xx seriji su to popravili i iako grafe izgledaju skoro isto izvana, 5xx serija nitro je daleko hladnija i tiša od 4xx nitro, iako je zahtjevnija za hlađenje

 

metallic

ima i boljih rx580 od saphire nitro, iako nitro jest solidna grafa i dobar odabir

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.11.2017 15:40 (picajzla0707).
16 godina
offline
Re: Najbolja RX 580
Normalno da ne ovisi samo o tome, ali koliko vidim imaju skoro isti hladnjak, cak xfx ima sve cetiri toplovodne cijevi na 8mm dok nitro ima 2*8,2*6, iste ventilatore tako da ne kužim na koju foru bi nitro trebao biti bolji model od te xfx? Drugaciji su biosi i postavke same kartice sta nije neki klinac sta se ne moze softwerski nariktati.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
6 godina
neaktivan
offline
Najbolja RX 580

Mene osobno niti jedna osim MSI Gaming X ne bi zanimala. Ima frend MSI 470ku i kartica je strava ... ostale izgledaju kao dječje igračke kraj nje.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Najbolja RX 580
Patrick_cro kaže...
Normalno da ne ovisi samo o tome, ali koliko vidim imaju skoro isti hladnjak, cak xfx ima sve cetiri toplovodne cijevi na 8mm dok nitro ima 2*8,2*6, iste ventilatore tako da ne kužim na koju foru bi nitro trebao biti bolji model od te xfx? Drugaciji su biosi i postavke same kartice sta nije neki klinac sta se ne moze softwerski nariktati.

vrlo vjerojatno sa su skroz slične, no znaju biti velike razlike aiko su naizgled vrlo slične

nažalost, nisam našao testove istog recenzenta za obje te grafe, što je najbolje za direktnu usporedbu

VelvetGlove kaže...

Mene osobno niti jedna osim MSI Gaming X ne bi zanimala. Ima frend MSI 470ku i kartica je strava ... ostale izgledaju kao dječje igračke kraj nje.

 msi je nešto zajebao u 5xx seriji, u 4xx su bili fantastični, no recenzije 5xx serije su im užasne baš što se tiče hlađenja i buke

6 godina
neaktivan
offline
Najbolja RX 580

Ja sam pak čuo da je Sapphire Nitro u 4xx seriji kreštav i topli do bola. xD Ne znam kako je za 5xx generaciju. :D A ovaj Gigabyte mi ne izgleda nešto lijepo s 2 minijaturna ventilatora na 180W TDP kartici. XD

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Najbolja RX 580

Preporuka za Gigabyte Aorus XTR, među tri najbolje kartice koje sam ikad imao, brzina, tišina, kvaliteta izrade i robusnost, izgled. Kad se sjetim da sam ju novu u ADM-u 2250kn prije ludila platio, a brzo netom i prodao spletom glupih privatnih okolnosti..

 

Danas je cijena vjerojatno otišla u 3pm i drži se vješto iznad 2.5k kuna..

In the name of tragedy...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Najbolja RX 580
VelvetGlove kaže...

Ja sam pak čuo da je Sapphire Nitro u 4xx seriji kreštav i topli do bola. xD Ne znam kako je za 5xx generaciju. :D A ovaj Gigabyte mi ne izgleda nešto lijepo s 2 minijaturna ventilatora na 180W TDP kartici. XD

 evo ti na fotki dolje usporedba nitro hladnjaka na 4xx i 5xx seriji

sapphire je zajebao u 4xx, no skroz se popravio u 5xx seriji i sad je sasvim solidan, svakako među boljim izborima

iako to ne znači da je nitro 5xx najbolji model od svih rx 5xx kako ovdje neki tvrde, jer štede na pcb-u i također ima potentnijih hladnjaka poput asus rx 580 strix s još većim hladnjakom i tri venta (samo je pitanje isplati li se i koliko moraš doplatiti strix u odnosu na nitro)

12 godina
protjeran
offline
Re: Najbolja RX 580

U 400 seriji je nitro imala drugi najbolji pcb, ne mogu se sad sjetiti koja je imala najbolji, mislim da je bila xfx gtr, tako da sumnjam da su u 500 seriji "stedili" na pcb-u.

Hladnjak na nitro verziji su doslovce "podebljali" i sad je potreban manji rpm da bi se ohladila, kad sam gledao one rane testove bila je medu najtisima, ne znam za ove xfx, ali znam da su na 400 seriji urlale i najlosije se klokale osim ove gtr koja je dolazila samo u 8gb verziji.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.11.2017 11:21 (war3_tft).
11 godina
offline
Re: Najbolja RX 580
war3_tft kaže...

U 400 seriji je nitro imala drugi najbolji pcb, ne mogu se sad sjetiti koja je imala najbolji, mislim da je bila xfx gtr, tako da sumnjam da su u 500 seriji "stedili" na pcb-u.

 vjerujem-ne vjerujem... najgori način za biranje hw-a

tako bi neki vjerovali da je msi gaming i dalje među najboljima, no prve tri recenzije msi rx 580 gaming su pokazale da su glasne i vruće, neobjašnjivo u odnosu na rx 480 seriju

 

uglavnom,sapphire jest štedio na pcb-u, valjda su negdje morali uštedjeti kad su već potrošili više na bolji hladnjak - pogledaj video

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.11.2017 11:38 (picajzla0707).
12 godina
protjeran
offline
Re: Najbolja RX 580

1:15 kaze "Across the board (misleci na sve rx580 modele) the PCB's are getting quite an upgrade, like this card we are going to look at". U ostatku videa isto tako govori o apgrejdovima i step up-ovima naspram 400 serije, jedino sto sam nasao je da su mosfeti na memory kontroleru slabiji, ali opet kaze da to nije zabrinjavajuce. Sve u svemu meni to izgledao kao da je pcb bolji od 400 serije koja je bila pri vrhu, znaci bolji je jedino bio kod XFX GTR kako sam i mislio.

11 godina
offline
Re: Najbolja RX 580
war3_tft kaže...

Sve u svemu meni to izgledao kao da je pcb bolji od 400 serije koja je bila pri vrhu, znaci bolji je jedino bio kod XFX GTR kako sam i mislio.

 onda smo ja i ti gledali sasvim različite video uratke, a lijepo sam ti stavio link 

šalim se, no ima dosta toga što jesu unaprijedili, no isto tako i dosta toga gdje grinta, dapače, grinta skoro cijelo vrijeme i skoro pa ničim nije impresioniran, dapače, čak je i zabrinut nekim stvarima

konkretno, baci oko na test asus i usporedbu sa sapphire - link

 

ponavljam, nije nitro loša, no sigurno nije najboilja

15 godina
offline
Re: Najbolja RX 580
kradem mine iz minskog polja
13 godina
offline
Re: Najbolja RX 580

 Ja imam Sapphire Nitro+ i to je vrhunska grafa.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolja RX 580
dery kaže...

 Naći ćeš je nikad pa ni tad, a ako je i nađeš morat ćeš pljunut najmanje 2800kn+ 

 

Piknuo sam RX 580 8GB Nitro+  Special Edition i nit mi je bučna niti se pregrijava (73c max u full loadu), a ima i LED ventove i dizajn milina. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Najbolja RX 580
DangerouS kaže...
dery kaže...

 Naći ćeš je nikad pa ni tad, a ako je i nađeš morat ćeš pljunut najmanje 2800kn+ 

 

Piknuo sam RX 580 8GB Nitro+  Special Edition i nit mi je bučna niti se pregrijava (73c max u full loadu), a ima i LED ventove i dizajn milina. 

400 serija gige je bila smece tako da su morali opasno popraviti kompletan pcb i kompletan hladnjak da bi postala najbolja, a u to cisto sumnjam. 

6 godina
neaktivan
offline
Najbolja RX 580

Može pitanje? Meni samo nešt nije jasno, Sapphire Vapor 3x i Toxic su bili brutalni hladnjaci u 200 seriji, onda je nitro još bolji u 300 generaciji. Čemu su onda maknuli 1 vent, a gubi se samo 20W u TDPu? XD Isto kao i Gigabyte, GTX 1060 s 115W TDPom ima 3 venta i tip top cooler, a 70W TDP kartica, 1 vent manje. Logika? :D Isto kao i sad MSI 3x ima u 1080ti verziji, genijalan cooler, a RX 580 koji troši više, opet ima 1 vent manje. Jel' to NVidia ekstra plača ili koji k......?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Najbolja RX 580
war3_tft kaže...

...u to cisto sumnjam. 

 opet ti sa sumnjam... vjerujem-ne vjerujem...

 

tako si i gore rekao za nitro, pa je sapphire na grafu kojoj su otpustili uzde u 5xx seriji stavili 3-fazno napajanje

jasno da rijetko tko ima priliku isprobavati proizvod prije kupnje, no zato postoje recenzije, teardown videouratci, iskustva kolega itd.

12 godina
protjeran
offline
Re: Najbolja RX 580
picajzla0707 kaže...

 opet ti sa sumnjam... vjerujem-ne vjerujem...

 

tako si i gore rekao za nitro, pa je sapphire na grafu kojoj su otpustili uzde u 5xx seriji stavili 3-fazno napajanje

jasno da rijetko tko ima priliku isprobavati proizvod prije kupnje, no zato postoje recenzije, teardown videouratci, iskustva kolega itd.

 Za nito 400 seriju sam istrazivao uzduz i poprijeko kad sam bio u fazi kupovine, sjecam se PCB breakdowna isti covjek rekao da nitro ima jedan od najboljih, sve zive ostale testove sam bio pogledao sto se tice hladenja i overkloka, a imam ju i osobno na kraju krajeva. U videu koji si stavio covjek ne znam kolko puta kaze da je nitro 580 jos dobila nadogradnju, a testove hladenja i buke smo svi skupa gledali ovdje na forumu i komentirali gdje se ispostavilo da joj je hladenje odlicno, tako da tu nema nikakve sumnje.

 

Za gigu nisam nasao PCB breakdown, a nije mi se iskreno previse niti trazilo posto je 400 serija bila po tom pitanju uzas. Sto se temp tice na 580 nitro (8:10) 

covjek kaze kad fanove stavis na nekih 37% sto je necujno cak i na open air benchu temp ne prelaze 60-62 stupnja i to pri overkloku od 1500MHz klik ovdje se radi o LE Nitro, al hladnjak je isti i dobro je sto se vidi kako se kartica ponasa na max overkloku. Trazio sam neku recenziju gdje se moze vidjeti temp i RPM za gigu XTR i nasao ovu klik (rezultati temp pri dnu), malo su mi nejasne slike klik1, klik2, na prvoj kaze max 47% fan speed 1827, a na drugoj max fan speed 41% i max rpm 2331, uglavnom i da je 1800 RPM i sam znas da to nije tiho, a u recenziji je pod "cons" i stavljeno buka, o cijeni te XTR da ni ne pricamo...

11 godina
offline
Re: Najbolja RX 580
war3_tft kaže...

U videu koji si stavio covjek ne znam kolko puta kaze da je nitro 580 jos dobila nadogradnju, a testove hladenja i buke smo svi skupa gledali ovdje na forumu i komentirali gdje se ispostavilo da joj je hladenje odlicno, tako da tu nema nikakve sumnje.

 ja sam samo rekao da nitro nije najbolja grafa, nisam rekao da nije ok

međutim, da su štedjeli na pcb-u - štedjeli su

 

evo ti tom's hardware analiza pcb-a - link

 

If you need more evidence that Sapphire uses just three phases for the GPU, there are three 10A fuses on the right side of the board for the GPU and a fourth one on the left side for the memory’s single phase. (a sapphire grafu reklamira kao 6-faznu)

So, how do we get from three phases to the advertised six? We don’t, at least not really. There are three phases that each have two voltage converters running in parallel. This is called phase doubling...

More phases make for better balancing, but because they all come from those two auxiliary power connectors anyway, three phases should be close enough in this case... (trebalo bi biti dosta, no hebem ti ja trebalo bi...)

This configuration saves board space and money. 

 

eto, to je sve što sam rekao - da je sapphire za 580 nitro morao potrošiti više na hladnjaku, ali je zato ušparao na pcb-u

nikako to ne znači da je grafa loša (poput recimo powercolor red devil 480 koja je bila očajno loša i još su na pcb-u išli ispod standarda refefentne grafe), ali bogme se štedjelo

 

zahvaljujući sve detaljnijim recenzijama i teardown videima gdje se analiziraju takve stvari, proizvođači će malo razmisliti što i kako rade 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice