Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.626
|
čitano: 5.594.175
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ne znam koji su tocno modeli phenoma jer nisi napisao, ali uglavnom ne isplati se, radije mijenjaj platformu (matičnu proc i rame) jer ovo ti je sve jako zastarjelo pogotovo za neki gaming. Ako nisi pri velikom budžetu imas intel g4560 za nekih 450kn koji je bolji i brzi od svih tih procesora samo moras promijenit matičnu i rame al to ce ti bit ogroman boost uz novu graficku.

Uglavnom, neces vidjeti nikakav pomak s novom grafickom ako ne promijeniš proc, stavi u temu sklapanja pc konfiguracija s budzetom
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2018 9:22 (dmanz).
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ma još nisu normalni. Kartice tipa 1080Ti koje bi trebale bit ispod 6 soma su još 7 - 7,5.

 

Na Njuškalu se donekle popravlja situacija, doduše ima mentola koji još pokušavaju trampit po tim cijenama, ali još treba pričekat.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Može preporuka neke grafičke do 1500 kn ? Bitno da ima dobar cooler, tj. da je tiha u radu. Ostatak konfe pod Moj PC...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
luckyluke kaže...

Može preporuka neke grafičke do 1500 kn ? Bitno da ima dobar cooler, tj. da je tiha u radu. Ostatak konfe pod Moj PC...

1050Ti ili ako nađeš polovnu 1060 na oglasu za te novce (iako sumnjam, barem 200-300kn skuplje su).. gledaj Gigabyte/MSI, odlični modeli što se tiče hlađenja. Iako se te kartice zaista ništa ne griju pa ti je baš svejedno.

It is always darkest just before the dawn.
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Može li nešto do 600-700 kn.

Matična: ASRock N68-GS

Procesor: AMD Athlon II x3 455

RAM: 3 GB DDR2
Napajanje: 460W

(Interna grafička:nvidia nforce 630a / geforce 7025)

Imao sam Geforce 9500 GT 512mb dok nije pregorila.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hitman114711 kaže...

Može li nešto do 600-700 kn.

Matična: ASRock N68-GS

Procesor: AMD Athlon II x3 455

RAM: 3 GB DDR2
Napajanje: 460W

(Interna grafička:nvidia nforce 630a / geforce 7025)

Imao sam Geforce 9500 GT 512mb dok nije pregorila.

 Fer rabljeno brand name napajanje 550-650W + rabljena 7850/7870 bi bila i overkill..ali to bi ja uzeo + eventualno vidio da li se proc može otključati u x4

In the name of tragedy...
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hitman114711 kaže...

Može li nešto do 600-700 kn.

Matična: ASRock N68-GS

Procesor: AMD Athlon II x3 455

RAM: 3 GB DDR2
Napajanje: 460W

(Interna grafička:nvidia nforce 630a / geforce 7025)

Imao sam Geforce 9500 GT 512mb dok nije pregorila.

 GTX 1030 taman.

Twitter: @191x7
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
191x7 kaže...
hitman114711 kaže...

Može li nešto do 600-700 kn.

Matična: ASRock N68-GS

Procesor: AMD Athlon II x3 455

RAM: 3 GB DDR2
Napajanje: 460W

(Interna grafička:nvidia nforce 630a / geforce 7025)

Imao sam Geforce 9500 GT 512mb dok nije pregorila.

 GTX 1030 taman.

 -da.. ako je kompatiblina s revizijom pciex.. u seriji 98xx je došlo do promjene, starije mbo.. pošto je radila 9500 ima 50% šanse da rade i ostale novije VGA.. ali ne mora raditi. Provjeriti prije kupnje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

cijene grafa su jos u nebu .

ja svoju Strixicu 1060 oc sad trenutno nebi proda ni za 3500 kn jer znam da ne mogu nigdi kupit new strix 1080ti oc za cc 7000 kn

mozda se i varam .gleda sam trenutno stanje he

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Hvala na prijedlozima, provjerit ću je li GTX 1030 kompatibilna, moje trenutno napajanje bi bilo dostatno za nju?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imaš 160W viška, ako ne i više

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ljudo odi da pitam na ploci mi je dinje utor za grafu pukanonaj leptiric na kraju utora sta stisne grafu ,, oce moc stat bez njega imam i donjin utor zabgrafudonji utor iatp 16x 3.0 ali zanima me oce valjat bez ovog

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
augi80 kaže...

Ljudo odi da pitam na ploci mi je dinje utor za grafu pukanonaj leptiric na kraju utora sta stisne grafu ,, oce moc stat bez njega imam i donjin utor zabgrafudonji utor iatp 16x 3.0 ali zanima me oce valjat bez ovog

 ma mašne gebri stari moj, mosa trpajlp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
augi80 kaže...

Ljudo odi da pitam na ploci mi je dinje utor za grafu pukanonaj leptiric na kraju utora sta stisne grafu ,, oce moc stat bez njega imam i donjin utor zabgrafudonji utor iatp 16x 3.0 ali zanima me oce valjat bez ovog

 Umeneubrataumalog tiisto puko leptirič umeto on mdrr u uni bužir umisto hartice pa mu pukla una pizdarija ali došo odtetkešogor un ti je kompjuteraš pa stavio sve radi

13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ljudi pardon na pravopisu .. zanima me oce ispadat grafa posto sam kupio vegu64 lc ,,, i oce radit na sesonic focus gold 750w ili moram 1000w kupit ko sta pise na stranici.. a zabutor jel moze radit na donjem utoru na full performanse

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Tak komad fali

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

trebalo bi drzat..jedino nerazumjem zasto si zamjenio 1080ti za losijom vegom 64...nisam fanboy nvidie ali ona je u rangu s 1080....ak ju kloknes mozda je i bolj sitno od 1080ti ali po kojoj cijeni..cijeni veceg tdp i zagrijavanja od 1080ti..ti odradi isto sto i vega 64 s jedno 120-ak w manje..moje laicko razmisljanje samo

razorblade
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
augi80 kaže...

Ljudi pardon na pravopisu .. zanima me oce ispadat grafa posto sam kupio vegu64 lc ,,, i oce radit na sesonic focus gold 750w ili moram 1000w kupit ko sta pise na stranici.. a zabutor jel moze radit na donjem utoru na full performanse

Ispadat ce, uzmi novu maticnu. Obavezno minimum 1000W s Vegom, preporuceno 1300kw..

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

prodo sam 1080ti .. imam fresync monitor i vegu sam dobio za 5000tkn liqvid verziju(centro.hr racun i garancija 36 miseci kupljena u 12) za 1440p je negdi izmedu 1080 i 1080ti ,,, sada iskreno pitam da ne bacam lovu jel mi treba jace napajanje i jel trtebam novu plocu jel ne znma drgui slot je jel 16x ili je 8x a ne znma oce ispadat iz onoga posto nema leptirica,... ako ko oce mogu mu prodat ovu plocu 500-600kn leptiric imam pa ako ga ko zna vratit eto ga 

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
augi80 kaže...

Tak komad fali

Trk po novu ploču i jače napajanje, izbjegni Asrock ako možeš.

15 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Da nema nekih, trebalo bi ih izmisliti...

Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ja bi na tvom mjestu potrgao i na ostala 2 pcix utora da bude sve komplet, ovak bas bode u oci!, pa skini s drugog i stavi na taj glavni ako te brine stabilnost grafe!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
augi80 kaže...

Tak komad fali

Prvi put vidim da je neko ovo odvalio xd

 

Razmisli o konzoli. Ozbiljno.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

jednostavno puklo 

..uvik je bilo sjebano od prvog dana je zapinjalo

oce grafa stat  bez toga i ako je zavidana s dvi vide od naprid ili nece 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ako koga zanima ova grafa i sesonic focus 750 gold hg spot kupljeno 11 misec dat cu jako povoljno full bundle 

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
augi80 kaže...

prodo sam 1080ti .. imam fresync monitor i vegu sam dobio za 5000tkn liqvid verziju(centro.hr racun i garancija 36 miseci kupljena u 12) za 1440p je negdi izmedu 1080 i 1080ti ,,, sada iskreno pitam da ne bacam lovu jel mi treba jace napajanje i jel trtebam novu plocu jel ne znma drgui slot je jel 16x ili je 8x a ne znma oce ispadat iz onoga posto nema leptirica,... ako ko oce mogu mu prodat ovu plocu 500-600kn leptiric imam pa ako ga ko zna vratit eto ga 

 nece ti ispadati, i napajanje ti je vise nego dovoljno

13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

hvala onda cu ostavit tako kako je vega 64lc ce radit na ovome 750w sesonic s tim da ja necu nista dirat grafu ni oc ni undervoltat 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

-

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.3.2018 15:01 (explorer 4).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Lagani pad cijena se nastavlja. Gtx 1060 3gb se ne isplati kupovati polovne za 1900kn kad je u trgovini 2100 do 2200kn.
Pale su cijene za gtx 1070, sada su malo iznad 4100kn. Možda padnu natrag na 3600kn za novu u trgovini.

Na Njušci se već mogu naći rigovi sa gtx1070 za koje ne mislim da će se tako u skupu prodati. Cca za 3 tjedna bi se mogle početi prodavat pojedinačno i dodatno srušiti cijene polovnih.
SSD koliko si mi života uštedio...
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav ekipa. Evo da se javi, stigla je eVGA GTX 1080 FTW i bome sam se namučio dok ju nisam upogonio. Naime, Corsair Air 240 je ipak premalo kučište za nju  tako da je moralo pod nož (nakon čega opet fali par mm da bi se bočna stranca mogla zatvoriti - smetaju joj konektori od napajanja koji su s prednje strane grafe, a ne s bočne kako to neki drugi modeli imaju). Kartica je zvjer, nemam šta prigovoriti, pravo na globalnu garanciju sam ostvario tako da šta se toga tiče nemam se šta žaliti. Jedino imam problem sa cviljenjem zavojnice (Coil Whine).Nznm dal je to normalno za takvu grafičku, ali probao sam samo na Call of Dutyu WWII sinoć i jako glasno se čuje. Nije do PSU-a, već baš do grafe. Još više dolazi do izražaja kad je stranica kučišta otvorena, pa me sad zanima da li netko ima iskustva sa time, te da li mi se isplati natezati oko RMA (a možda dobim i goru verziju) ?


  
  
  
  
  
  
 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Moj PC  
3 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice