Amazon - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.506
|
čitano: 774.917
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Kako mi je najbolje nabavit kindle?

Nedavno je na amazon.de bio na akciji ali cini se da nedostavljaju kindle iz njemacke vec se samo moze  narucit sa .com gdje je skuplji i gdje jos i carinu bih morao platit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Irregular kaže...

Kako mi je najbolje nabavit kindle?

Nedavno je na amazon.de bio na akciji ali cini se da nedostavljaju kindle iz njemacke vec se samo moze  narucit sa .com gdje je skuplji i gdje jos i carinu bih morao platit.

Sva 3 kindla sam kupio preko njemačkog amazona, ali kako ne dostavljaju u HR, upisao sam adresu u austriji od jedne ženine poznanice te je njoj dostavljeno.

Ona je bila voljna pa mi je poslala poštom. Malo j*bade, ali nije bilo dodatne poštarine ili carine. Izgleda da i dalje smrdimo pa nam ne dostavljaju :(

PSN - Muskarcina77
12 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozz,

 

pročitao sam par stranica ali nisam naletio nigdje na pitanje na koje

tražim odgovor. Prvi put sam si naručio prek neta par stvari na amazon.co.uk

i sad me još samo zanima koja firma vrši dostavu nakon što paket dođe u

Hrvatsku tj. koja firma će mi dostaviti paket na kućna vrata?

 

 

Hvala na odgovoru (ako ga bude).

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Iz osobnog iskustva, obični poštar ili HpExpress. 

Steam: nuketown | skype: bernard.sasko | Facebook: Bernard Šaško | XboxLive: Berologic2013
12 godina
odjavljen
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Ima li netko iskustva s naručivanjem sa amazon.de?

Naručio bi fotić pa me zanima koja je procedura sa carinama i pdv-om, koliko dugo traje dostava i ima li problema s dostavom u hr?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Zin8 kaže...

Ima li netko iskustva s naručivanjem sa amazon.de?

Naručio bi fotić pa me zanima koja je procedura sa carinama i pdv-om, koliko dugo traje dostava i ima li problema s dostavom u hr?

 Iz EU je, dakle, ne bi trebalo biti niti jedno niti drugo. Još ako je preko kurira, tim bolje

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
9 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Nisam uopce u ovom krugu, tako da jel sad nakon ulaska u eu moguce narucivat sa amazona?

i ako je, sa kojeg? de i eng?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
foobar333 kaže...

Nisam uopce u ovom krugu, tako da jel sad nakon ulaska u eu moguce narucivat sa amazona?

i ako je, sa kojeg? de i eng?

 Nema veze što smo i EU moglo se i prije samo što varira mogućnost dostave za pojedine vrste proizvoda i to najčešće elektronike i sl.

Knjige, igre i takve stvari možeš sa bilo kojeg.

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
14 godina
protjeran
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Kupio bih grafički tablet sa njemačkog Amazona (Huion H610 pro), šalju u HR, prodavač je Huion a šalje Amazon, jel to onda znači da shipping ide iz Njemačke i da je cijena sa shippingom od oko 90€ konačna za mene, odnosno da se ne carini i da ne plaćam pdv pošto je iz EU? Do sad sam većinom preko Ebay-a kupovao, al je roba bila do 160 kn.
Hvala unaprijed.

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Upravo mislim naručiti wireless miš sa engleskog amazona, cijena mu je na akciji 10 funti. Prilikom klikanja kod odabira dostave, ponudi mi samo: ''Expedited delivery 2-4 days'' opciju i ni jednu drugu, na kraju kod ''confirm'' vidim da ta dostava košta 9.34 funte, a VAT: 0,00  funti.

 

Nisam još kupovao preko amazona može li mi neko reći do čega je to, jer sam vidio da su internacionalne pošiljke oko 5 funti ?

 

Pretpostavljam da će i naši naplatiti PDV ako je vrijednost preko 22 eura ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozzz...htio bih prodati nesto na amazonu, ali je to nekako iskomplicirano! Jel ima neki tutorijal ili bi neko rado objasnio kako?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

pozz, dobio sam ponudu od prijateljada mi naruči par dijelova za pc sa njemackog amazona (inace ima americki acc koliko sam skuzio koji ima neki status, nisam ga dobro skuzio, i da ne duljim..) dakle moze preko njemackog amazona narucit meni te komponente besplatno i kaze da je sebi na taj nacin narucio maticnu prije par tjedana i da mu je dosla... sad neznam jel je to stvarno moguće ili me samo zahebava? (nov sam sto se tice amazona, a on se nudio pa neznam dal da mu vjerujem bas il ne)..

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

htio bi narucit neke stvari s amazon uk i sa strane pise cijena proizvoda kada ga stavim u kosaricu i procjena dostave 

koliko je ta procjena tocna i dali je to dostava samo do hrvatske ili hr posta jos dodatno naplacuje dostavu na adresu

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Ništa dodatno ne plaćaš osim onog što ti se pokaže pri checkout-u.

 

To je procjena dostave do tebe, kad god sam naručivao sa UK Amazona stvari su mi uredno dolazile u roku 4-5 dana, ali uvijek se može desiti neki zastoj u procesu..

10 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

hvala

13 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Avensac kaže...

Ništa dodatno ne plaćaš osim onog što ti se pokaže pri checkout-u.

 

To je procjena dostave do tebe, kad god sam naručivao sa UK Amazona stvari su mi uredno dolazile u roku 4-5 dana, ali uvijek se može desiti neki zastoj u procesu..

Ako ja dobro vidim onda za Hrvatsku naplačuju dodatnih 5 funti i nešto sitno za ono što ja želim kupiti (sat od 44 funte).

Konkretno: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00HEX9IHM?keywords=lad%20weather%20watch&qid=1441991026&ref_=sr_1_2&sr=8-2

Pa bi li me to došlo oko 500 kn ili više?

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2015 19:52 (lovacmaki).
16 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
lovacmaki kaže...
Avensac kaže...

Ništa dodatno ne plaćaš osim onog što ti se pokaže pri checkout-u.

 

To je procjena dostave do tebe, kad god sam naručivao sa UK Amazona stvari su mi uredno dolazile u roku 4-5 dana, ali uvijek se može desiti neki zastoj u procesu..

Ako ja dobro vidim onda za Hrvatsku naplačuju dodatnih 5 funti i nešto sitno za ono što ja želim kupiti (sat od 44 funte).

Konkretno: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00HEX9IHM?keywords=lad%20weather%20watch&qid=1441991026&ref_=sr_1_2&sr=8-2

Pa bi li me to došlo oko 500 kn ili više?

Došlo bi te £52.38

 

Xbox: Muskarcina - PSN: Muskarcina77
9 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
lovacmaki kaže...
Avensac kaže...

Ništa dodatno ne plaćaš osim onog što ti se pokaže pri checkout-u.

 

To je procjena dostave do tebe, kad god sam naručivao sa UK Amazona stvari su mi uredno dolazile u roku 4-5 dana, ali uvijek se može desiti neki zastoj u procesu..

Ako ja dobro vidim onda za Hrvatsku naplačuju dodatnih 5 funti i nešto sitno za ono što ja želim kupiti (sat od 44 funte).

Konkretno: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00HEX9IHM?keywords=lad%20weather%20watch&qid=1441991026&ref_=sr_1_2&sr=8-2

Pa bi li me to došlo oko 500 kn ili više?

 Ne vidim nigdje tih 5 funti o kojima pričaš, no nije ni bitno. Kao što je kolega iznad mene napisao taj sat će te doći £52.38 (sat £43.00poštarina £9.38). To je finalna cijena, nećeš platiti ništa više.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2015 23:24 (Avensac).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Avensac kaže...
lovacmaki kaže...
Avensac kaže...

Ništa dodatno ne plaćaš osim onog što ti se pokaže pri checkout-u.

 

To je procjena dostave do tebe, kad god sam naručivao sa UK Amazona stvari su mi uredno dolazile u roku 4-5 dana, ali uvijek se može desiti neki zastoj u procesu..

Ako ja dobro vidim onda za Hrvatsku naplačuju dodatnih 5 funti i nešto sitno za ono što ja želim kupiti (sat od 44 funte).

Konkretno: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00HEX9IHM?keywords=lad%20weather%20watch&qid=1441991026&ref_=sr_1_2&sr=8-2

Pa bi li me to došlo oko 500 kn ili više?

 Ne vidim nigdje tih 5 funti o kojima pričaš, no nije ni bitno. Kao što je kolega iznad mene napisao taj sat će te doći £52.38 (sat £43.00poštarina £9.38). To je finalna cijena, nećeš platiti ništa više.

 Svakako savjet za sve da malo pronjuškaju ovo.  (otvara novi prozor)

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
8 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav ekipa.

Već neko vrijeme pokušavam napraviti narudžbu za određenu knjigu. Nakon što me Algoritam odbio, jer kako je knjiga izašla iz tiska, niti jedan njihov dobavljač je nema na lageru,
odlučio sam da mi je Amazon.co.uk/de najbolja preostala opcija. Proučio sam thread u cijelosti u potrazi za odgovorom ali ne čini mi se da se igdje spominje ovo egzaktno pitanje pa
se ovim putem nadam da će mi netko moći ponuditi odgovor.

Dakle na Amazon.de knjiga je izlistana pod cijenom od 17 eura ako naručujem od samog Amazona dok je slijedeća najjeftnija varijanta 24 eura od privatnog prodavača. Nisam baš na ti
s Njemačkim ali neke osnove znam pa sam primjetio da Amazon tvrdi kako je nemaju na lageru no unatoč tomu savjetuju mi da ju ja naručim dok će mi je oni poslati čim smognu.
Kako mi potencijalna ušteda od 50ak kn nije zanemariva volio bih znati koji je ispravni način za postupiti u ovom trenutku.

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

ja sam prednarucio knjigu prije izlaska u prodaju te mi je dolsa 7 dana nakon njezinog izlaska u prodaju i kad kupujes knjige pazi na kojem su jeziku 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2015 19:57 (death1997).
12 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Zdravo.

 

Želim ovo.

Frend mi veli da je njemu pošta zaračunala nekih 500kn kad je naručio bio neke komponente za komp. On je to saznao tek kad mu je poštar rekao na vratima.

 

Također, ja bi frenda zamolio da mi plati to, jer što se tiče financija, imam samo žiro račun haha. S tim ne bi terbalo bit problema, jel?

 

I, jel mi može bit kakvih problema sad, kad su ove parade s izbjeglicama?

Jel postoji mogućnost da naručim da mi dođe u poštu u Brežice i jel mi to pametno? Tamo sam za čas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

pozdrav. imam pitanje. jeli moguće nekako gift cardove koje sam ukucao u amazon poslati nekako na karticu ili na paypal pa isplatiti na karticu? imam $22 na amazonu i danas sam dobio gift card od $40 ali ga nisam stavio u amazon

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Gledo sam r9 380 na amazonu, oko 187 eura je i kad idem na checkout veca se na 197 znaci 10 eura vise. To je znaci postarina i ne moram vise nista placat? Kako funkcionira garancija i reklamacije?

ShadowStep
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
SBV3X kaže...

Gledo sam r9 380 na amazonu, oko 187 eura je i kad idem na checkout veca se na 197 znaci 10 eura vise. To je znaci postarina i ne moram vise nista placat? Kako funkcionira garancija i reklamacije?

Amazon je glede podrške vrlo dobar.

Sve se brzo riješi.

Pitaj ih koliko ti je jamstvo jer često to ne piše na njihovoj web stranici.

Ako nisi nekome dao proizvod u HR na servis (službeni servis/uvoznik) ondan šalješ amazonu i oni se pobrinu za ostalo.

Xbox: Muskarcina
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2015 17:16 (Virty).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Al onda ja plačam poštarinu?

ShadowStep
8 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Jel netko može pomoći kako mogu kupiti e knjigu preko gift carda?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Već tjedan dana pokusavam naruciti knjigu s amazona, ali vec 10 puta mi je dosao mail. Your payment has been declined. Pokusao sam sa dvije kartice ali svaki put rezultat bude isti. Zna li netko u cemu je problem? Pokusavao sam naruciti cak i sa drugog amazona ali svejedno je. [Amazon.co.uk i Amazon.fr]

LG G3 team | LoL | EUNE : DangerCROATIA | Trazim grafu do 700kn koja je bolja od trenutne
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

ne uspijevam pronaći informacija za jedan proizvod iz koje države dolazi. konkretno riječ je o njemačkom ebayu te me zanima dali prodavač šalje iz Njemačke ili neke druge države?  http://www.amazon.de/gp/aag/main?ie=UTF8&asin=&isAmazonFulfilled=&isCBA=&marketplaceID=A1PA6795UKMFR9&orderID=&protocol=current&seller=AT2QXFTZ6P2MN&sshmPath=, prodavač a proizvod http://www.amazon.de/gp/product/B016LC8MUK/ref=s9_simh_gw_p194_d0_i6?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=desktop-2&pf_rd_r=1KWJ616P2BVM98HH17XD&pf_rd_t=36701&pf_rd_p=585296387&pf_rd_i=desktop

 

i još jedno pitanje ako imam onaj poklon bon za njemački amazon dali ga mogu iskoristiti za bilo koji proizvod ili se za neke može a za neke nemože?

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2015 21:35 (pzulicst++).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina na Amazon.com

Ja bihizabrati http://www.eBay.com & http://www.EVEwholesale.com , Izbjegavajte puno problema.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice